Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:19 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Marsz Niepodleg³o¶ci  (Przeczytany 163691 razy)
scorupion
« Odpowiedz #200 : 20-03-2013, 14:48 »

Wystarczy znaæ w podstawowym stopniu historiê, ¿eby zobaczyæ jak t³umy ze strachu przed ¿yciem, sz³y w ciemno za socjalistycznymi oszustami.
« Ostatnia zmiana: 20-03-2013, 14:49 wys³ane przez Scorupion » Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #201 : 20-03-2013, 19:02 »

Wystarczy znaæ w podstawowym stopniu historiê, ¿eby zobaczyæ jak t³umy ze strachu przed ¿yciem, sz³y w ciemno za socjalistycznymi oszustami.

Rzecz pierwsza, caly ten fragment ma sie nijak do marszu na czele ktorego stoi ONR i MW.

Rzecz druga, wystarczy zerknac do Wikipedii by zobaczyc ile jest "odmian" socjalizmu... Tobie, jak przypuszczam, chodzi o komunizm powstaly w w oparciu o ideologie socjalistyczne... historykiem nie jestem i nie wiem ilu wtedy maszerowalo ze strachu, a ilu z wiara w zmiany. A z poparciem dla Hitlera jak bylo? Ile maszerowalo ze strachu, a ile z wiara? (pytanie retoryczne).

Z historia rzecz jest taka, ze z niej powinnismy wyciagac nauki, a nie budowac i pielegnowac uprzedzenia.

Czasy sa inne, mysle ze w Polsce (jak i pewnie w wielu innych krajach) prawdopodobnie nikt nie pomaszeruje w marszu socjalistow ze strachu ;-)
Zapisane
Bunia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2009 r.
Wiedza:
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 331

« Odpowiedz #202 : 21-03-2013, 12:32 »

Jak dobrze rozumiem, chodzi o strach przed ¿yiem, a to ju¿ zupe³nie inny rodzaj strachu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #203 : 21-03-2013, 12:50 »

Dobrze rozumiesz, w przeciwieñstwie do Tanzanii. Zdecydowania wiêkszo¶æ ludzi za tak zwane bezpieczeñstwo socjalne odda wolno¶æ, przekonania, aj tam, wszystko odda. Z tym, ¿e owe bezpieczeñstwo ma im zapewniæ pañstwo, czyli cwaniaczki socjali¶ci. I zasuwaj± za nimi nieogarniêtym t³umem. Za kim¶ my¶l±cym inaczej pójd± jednostki.
Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #204 : 22-03-2013, 16:21 »

Nawet biorac pod uwage ten rodzaj strachu, nie wiem z jakiego powodu uczepiles sie tego socjalizmu. W tej chwili Polska nie jest krajem socjalistycznym, a podobne oczekiwania sa od Panstwa, co jest chyba naturalne? Bo taka powinna byc rola Panstwa, myle sie? Nie oznacza to jednak, ze oddajemy wszystko za to poczucie bezpieczenstwa. A skoro silnie trzymasz sie historii, pewnie bardzo dobrze wiesz, ze mamy zupelnie inny grunt (socjalny, polityczny, itd) pod nogami niz w przeszlosci, co tez powinnismy brac pod uwage.  A trzymajac sie tematu, to niby ONR i WP oferuja bezpieczenstwo? Czytajac ich statuty, nasuwaja sie zupelnie inne odczucia.
« Ostatnia zmiana: 22-03-2013, 16:29 wys³ane przez Tanzania » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #205 : 22-03-2013, 17:09 »

Bo socjalizmem siê brzydzê.

Cytat
W tej chwili Polska nie jest krajem socjalistycznym
Hehehe, tylko jakim?
Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #206 : 22-03-2013, 17:23 »

Cytat
Odpowiedz cytuj±cCy
Bo socjalizmem siê brzydzê.

Zyjac i karmiac sie powyzszym uprzedzeniem, z pewnoscia wszedzie bedziesz widzial socjalizm... a raczej komunizm. Moze gdy nabierzesz dystansu (jesli), zauwazysz cos wiecej...
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #207 : 22-03-2013, 17:28 »

Socjali¶ci to s± z³odzieje, którzy zabior± tobie 100 z³otych, dadz± komu¶ innemu z tego trzydzie¶ci, dwadzie¶cia zmarnuj±, a piêædziesi±t r±bn±.
Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #208 : 22-03-2013, 21:42 »

Ech... kiepski z Ciebie piewca ;-) A o Jacque Fresco Ty slyszal?
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #209 : 23-03-2013, 06:22 »

Ja s³ysza³ - fa³szywa ¿mija. Co w zwi±zku z tym?

Cytat
“Nigdy nie dawaj ludziom prawa do w³asnej opinii!” – JACQUES FRESCO

Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #210 : 23-03-2013, 08:07 »

Ja s³ysza³ - fa³szywa ¿mija. Co w zwi±zku z tym?

Falszywa? Rozumiem, ze masz konkretne dowody stawiajac takie zarzuty...

Cytat
“Nigdy nie dawaj ludziom prawa do w³asnej opinii!” – JACQUES FRESCO


Ten jeden fragment z jednego polskojezycznego bloga ma nim byc, tak? A choc jakies oryginalne zrodlo tego cytatu?

Ja kojarze go przykladowo z takimi slowami:

"I have no notions of a perfect society, I don’t know what that means. I know we can do much better than what we’ve got, I’m no utopian, I’m not a humanist that would like to see everybody living in warmth and harmony: I know that if we don’t live that way, we’ll kill each other and destroy the Earth.”"
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 08:15 wys³ane przez Tanzania » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #211 : 23-03-2013, 11:34 »

Zeitgeist.
Zapisane
Bronco
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

Wiadomo¶ci: 173

« Odpowiedz #212 : 23-03-2013, 12:27 »

"I have no notions of a perfect society, I don’t know what that means. I know we can do much better than what we’ve got, I’m not utopian, I’m not a humanist that would like to see everybody living in warmth and harmony: I know that if we don’t live that way, we’ll kill each other and destroy the Earth.”"
W wolnym przek³adzie:
„Nie mam pojêcia co to jest idealne spo³eczeñstwo, nie wiem co to oznacza. Wiem, ¿e mo¿emy zrobiæ du¿o wiêcej ni¿ to co osi±gnêli¶my (mamy). Nie jestem utopist±, nie jestem humanist±, który chcia³ by widzieæ wszystkich ¿yj±cych w cieple i harmonii. Wiem jednak, ¿e je¶li nie bêdziemy ¿yli w ten sposób, to pozabijamy siê i zniszczymy Ziemiê.”
« Ostatnia zmiana: 23-03-2013, 12:46 wys³ane przez Bronco » Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #213 : 24-03-2013, 23:16 »

Zeitgeist.

A konkretnie? (nie zapomnij o kontekscie) ;-)
« Ostatnia zmiana: 24-03-2013, 23:20 wys³ane przez Tanzania » Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #214 : 25-03-2013, 06:42 »

Szkoda czasu na tê g³upotê. Jak bêdziesz chcia³ to bez problemu doszukasz siê informacji. Ja poprzestanê na zwróceniu uwagi.
Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #215 : 25-03-2013, 09:05 »

Szkoda czasu na tê g³upotê. Jak bêdziesz chcia³ to bez problemu doszukasz siê informacji. Ja poprzestanê na zwróceniu uwagi.

To Ty cos zarzucasz, wiec wychodze z zalozenia, ze Ty powinienes to uzasadnic. Ja film obejrzalem, artykul w ktorym szerzej mowa o tym zdaniu tez przeczytalem.

Piszesz ze glupota... dla mnie glupota jest twierdzenie "Polska tylko dla Polakow" i to jeszcze jesli spelniaja okreslone zalozenia - moja luzna interpretacja statutow ONR i MW. A Jacque Fresco skupia sie na wspolczesnych problemach i podsuwa ciekawe koncepcje. Nie sa one idealne.. i nie o to chodzi by byly, ale pokazuja ciekawy kierunek.... Pytales co w zwiazku z tym... ano to, ze jego idee to forma socjalizmu.. z wylaczeniem polityki i monetaryzmu.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #216 : 25-03-2013, 10:23 »

Takich fantastów, utopistów i ogólnie my¶licieli by³o w historii wielu, niektóre ich idee wcielone w ¿ycie ludzko¶æ bole¶nie odczu³a. Nie ma co wywa¿aæ otwartych drzwi, jest dziesiêæ przykazañ i to powinno wystarczyæ. A nie wystarcza niestety, bo cz³owiek z natury jest zdradziecki, a jest taki bo natura jest zdradziecka, czêsto trzeba zadaæ uderzenie wyprzedzaj±ce, bo jak nie zadamy to bêdzie po nas. B±d¼ tu m±dry.
Zauwa¿yli¶cie upadek filozofii? Skarla³a i nikomu do niczego nie jest potrzebna, filozofowie po¿eraj± swój ogon.
Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #217 : 25-03-2013, 13:39 »

Takich fantastów, utopistów i ogólnie my¶licieli by³o w historii wielu


Dzieki fantastom, utopistom, myslicielom  korzystasz z wielu wspolczesnych dobrodziejstw. Nawet czytajac ten post, bo to dzieki kreatywnosci i wizjom powstal pierwowzor dzisiejszego Internetu (ARPANET), dzieki nim powstaly i rozwijaly sie protokoly komunikacyjne jak i srodowiska niezbedne do ich funckcjonowania. Pojde dalej.... dzieki naiwnej wierze, ze mozna cos tworzyc razem, dzielic sie i wspolnie z tych tworow korzystac powstala idea i ruch Open Source, a tak sie sklada, ze wiekszosc infrakstruktury sieciowej w mniejszym lub wiekszym stopniu na tych rozwiazaniach bazuje, oczywiscie sztandardowym przykladem jest tu sam system operacyjny Linux, a wlasciwie jego jadro (kernel).

Dlaczego takie bzdurne organizacje jak ONR i WP nie maja w statucie, ze korzystaja tylko z polskich wytworow?  Wtedy bylaby to strzala samobojcza... w siec nie mieli by prawa do istnienia, podazajacy za ich ideami rowniez.
  
Cytat
niektóre ich idee wcielone w ¿ycie ludzko¶æ bole¶nie odczu³a.

Owszem, tutaj moge podkreslic slowo wcielenie bo glownie w realizacji idei lezy problem. Moim zdaniem do realizacji pewnych idei, my musimy dojrzec, bo to nie idea jest zlodziejem jak wyzej pisales, a ludzie. Tak jak gdzies na poczatku napisalem, to nie narody wywoluja wojny, a konkretni ludzie lub ich grupy. Mozliwosci techniczne jakie obecnie mamy wiele ulatwiaja, wiele umozliwiaja, jak i daja ogromna wladze przede wszystkim spoleczenstwu, a nawet jednostkom.
 
Cytat
Nie ma co wywa¿aæ otwartych drzwi, jest dziesiêæ przykazañ i to powinno wystarczyæ. A nie wystarcza niestety, bo cz³owiek z natury jest zdradziecki, a jest taki bo natura jest zdradziecka, czêsto trzeba zadaæ uderzenie wyprzedzaj±ce, bo jak nie zadamy to bêdzie po nas.

Czlowiek ewoluuje, rozwija sie, wartosciuje i sie uczy. Moim zdaniem, to jego srodowisko, jego otoczenie czyni czlowieka zdradzieckim. To troche tak jak z dziecmi a rodzicami, a w duzej czesci to od rodzicow zalezy czy dziecko bedzie bardziej ku dobrej czy zlej drodze (przyjmujac jakies normy ktore umozliwiaja ocene).

Co do przykazan, ilu tak naprawde za nimi podaza? Pomijajac fakt, ze nie wszyscy sa Chrzescijanami.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2013, 14:01 wys³ane przez Tanzania » Zapisane
Maninthemirror
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 19-08-2014
Sk±d: Nizina Mazowiecka
Wiadomo¶ci: 121

« Odpowiedz #218 : 02-11-2014, 12:55 »

Ju¿ nied³ugo kolejny "Marsz Niepodleg³o¶ci" kto¶ z bios³onejczyków  wybiera siê?
W zesz³y roku zabra³em kamerê na marsz, poniewa¿ moja rodzina ogl±da³a go tylko z telewizji i mia³a bardzo zniekszta³cony obraz. Po obejrzeniu mojego filmiku byli bardzo zaskoczeni i w tym roku niektórzy siê wybior±.

Marsz Niepodleg³o¶ci 2014 nieoficjalna zapowied¼:
https://www.youtube.com/watch?v=9pV_oJfYKD0
Zapisane

Dzi¶ zrób co¶, czego innym siê nie chce ...a jutro bêdziesz mia³ to, czego inni pragn±
scorupion
« Odpowiedz #219 : 10-11-2014, 17:02 »

Wybiera siê ponad 15 tysiêcy stró¿ów prawa. W³adza musi co¶ wiêcej robiæ ni¿ do tej pory, bo widaæ jak dorasta nowe przytomniejsze pokolenie. Nieudane lemingi odchodz± w niebyt.
Ja mia³em d³ug± tradycjê uczestnictwa w ró¿nych marszach. Zaczê³o siê w stanie wojennym od awantury z patrolem WSW. Po pijaku i ca³kiem przypadkowo, ale na nieszczê¶cie, a potem siê okaza³o, ¿e na szczê¶cie, awantura wybuch³a blisko jakiej¶ politycznej rozróby. Oberwa³em parê pa³ dla przyk³adu, a potem potoczy³a siê sprawa z politycznego paragrafu i to mnie uratowa³o, bo og³osili amnestiê.
W tym roku nie idê, czas na emeryturê, niech siê m³odsi szarpi±.
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!