Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 14:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Marsz Niepodległości  (Przeczytany 165197 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #80 : 23-11-2011, 19:23 »

http://www.youtube.com/watch?v=NguAgSUAmRk
« Ostatnia zmiana: 23-11-2011, 20:21 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #81 : 11-04-2012, 15:42 »

Czego to już tuskowi nie wymyślą?
Chociaż nie ma się co dziwić, kiedy główny guru twierdzi, że "Polskość to nienormalność".
http://www.youtube.com/watch?v=ZbfC5mc4ll4&feature=player_embedded#!
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #82 : 11-04-2012, 18:40 »

W punktach, żeby się nie rozpisywać.
1. Polska jest wasalem Niemiec. Tak było już od początków państwa polskiego, wiec dlaczego teraz miałoby być inaczej. (głównie Niemiec, czasami bywało, ze Rosji, co niektórzy jeszcze pamiętają)

2. Nie ma się co podniecać PIS czy Mikke, bo to więksi zdrajcy niż PO. Wmawiają, ze Polska może być niepodległa, bogata, rozwijać się sama, itp. bzdury. Jeśli faktycznie doszli by do władzy i wprowadzali swoje urojenia to kończy się to pewna kolejną zagładą. Ale oni oczywiście po dojściu do władzy pokornieją i idą z nurtem, co PIS już pokazał. Takie zachowanie jest jednak uspokajające, bo nie są przynajmniej kompletnymi idiotami, prowadzącymi naród na żeś.

3. Jeden Amerykański koncern np. taki do niedawna plajtujący GM jest więcej wart niż cala Polska! Niemcy tez maja kilka porównywalnych koncernów. Takie porównanie chyba tłumaczy jasno dysproporcje w możliwościach i sytuacje Polski jak i oczywiście innych podobnych państw. Takie marsze maja jednak i pozytywne strony np. to, ze się ludzie przewietrzyli.

To żeś się popisał: rzeź
« Ostatnia zmiana: 11-04-2012, 18:47 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #83 : 11-04-2012, 19:18 »

Myślę, że czasem dobrze jest poczytać kogoś niezależnego. Ja mówię na niego Pan Razwiedka.

www.michalkiewicz.pl

Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #84 : 11-04-2012, 21:39 »

PawelM nie ma ludzi niezależnych ani autorytetów. Niestety trzeba się zawsze samemu zastanowić.

Klara27 poprawiam posty korektorem  w przeglądarce, bo nie mam polskich czcionek, a zabiegi z klawiatura są dla mnie uciążliwe. Dlatego czasami kliknę z rozwiniętego menu dostępnych wyrazów nie ten, który ma być. Sorry już i na przyszłość. smile
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #85 : 02-08-2012, 08:41 »

Marsz był dawno... kolejna rocznica PW chwil kilka temu... oczywiście, zawsze znajdzie się grupa osób (pewnie w dużej części ta sama), ktora wplątać obecną scenę polityczną musi..

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12236196,General_Scibor_Rylski_apeluje_o_powage__Z_tlumu__Hanba_.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_TokFm
« Ostatnia zmiana: 02-08-2012, 09:33 wysłane przez Tanzania » Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #86 : 02-08-2012, 13:53 »

Marsz był dawno... kolejna rocznica PW chwil kilka temu... oczywiście, zawsze znajdzie się grupa osób (pewnie w dużej części ta sama), ktora wplątać obecną scenę polityczną musi..

Dokładnie. Zostawmy rocznice do świętowania, a obecnie rządzących przestępców powywieszajmy w jakiś dzień nieświąteczny.
Zapisane
Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #87 : 02-08-2012, 17:07 »


Dokładnie. Zostawmy rocznice do świętowania, a obecnie rządzących przestępców powywieszajmy w jakiś dzień nieświąteczny.

Ups... zdajesz się być prawie z "tej grupy"... msn-wink
« Ostatnia zmiana: 03-08-2012, 14:49 wysłane przez Solan » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #88 : 02-08-2012, 17:11 »


Dokładnie. Zostawmy rocznice do świętowania, a obecnie rządzących przestępców powywieszajmy w jakiś dzień nieświąteczny.

Ups.. zdajesz sie byc prawie z "tej grupy"... msn-wink

Tanzania, a Ty gdzie żyjesz, w Polsce czy w Irlandii?
Zapisane

Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #89 : 02-08-2012, 17:29 »

Tanzania, a Ty gdzie żyjesz, w Polsce czy w Irlandii?

A w Irlandii... będąc silnie zakorzenionym w Polsce, by nie było, ja po prostu nie rozumiem szukania wszelkiej winy w aktualnej polityce (którekolwiek ugrupowanie by nie było w danym momencie u władzy). Wiele zdarzeń, jakby nie było, jest efektem kryzysu na skalę globalną.

Kolejna rzecz, w tym kontekście ważniejsza, momenty, które powinny wprowadzić nas w zadumę (refleksję nad przeszłością, teraźniejszością jak i przyszłością)... są wykorzystywane w celu pokazania swojej agresji politycznej, co moim zdaniem (i nie tylko), jest przejawem braku szacunku dla takich chwil jak rocznica wybuchu PW czy odzyskania niepodległości.

Głowę podkładam (oczywiście wirtualną), że w tym roku 11 listopada sytuacja się powtórzy, a rozwiązanie jest moim zdaniem banalnie proste... weź udział w marszu, który nie budzi tyle kontrowersji co do organizatorów. No ale po co... Zróbmy zadymę. Stwórzmy fajną tradycję...
« Ostatnia zmiana: 03-08-2012, 14:52 wysłane przez Solan » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #90 : 03-08-2012, 01:15 »

Tanzania, chyba trochę się oderwałaś od polskiej codzienności i nie orientujesz się w tym, co się tu obecnie dzieje. Ja też nie pochwalam zakłócania takich uroczystości, jednak w obecnej sytuacji rozumiem dlaczego tak się stało. Dzieje sie dużo, jest sporo społecznych protestów ale media milczą o tym jak zaklęte. Myślę, że to własnie było motywacją zakłócających uroczystości. To była jedyna szansa, aby media publiczne pokazały cokolwiek. Ludzie są naprawde już bardzo zdesperowani.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #91 : 03-08-2012, 06:49 »

Tanzania z Irlandii... a już myślałam, że spadł z Kosmosu jak księżycowy pył. msn-wink
Zapisane

Tanzania
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Skąd: Irlandia
Wiadomości: 155

« Odpowiedz #92 : 03-08-2012, 09:35 »

Tanzania, chyba trochę się oderwałaś od polskiej codzienności i nie orientujesz się w tym, co się tu obecnie dzieje.

Odrywam się jak mogę, ale w dobie internetu jest się na bieżąco, jeśli tylko tego się chce. Poza tym, jest gorzej niż w latach 90-tych? Jest gorzej niż 10 lat później?... W końcu też jednym z powodów emigracji była sytuacja w kraju. Zawsze dzieje się coś, co lud porusza...

Cytat
Ja też nie pochwalam zakłócania takich uroczystości, jednak w obecnej sytuacji rozumiem, dlaczego tak się stało. Dzieje się dużo, jest sporo społecznych protestów, ale media milczą o tym jak zaklęte. Myślę, że to właśnie było motywacją zakłócających uroczystości. To była jedyna szansa, aby media publiczne pokazały cokolwiek. Ludzie są naprawdę już bardzo zdesperowani.

A ja nie rozumiem... Walczyć o prawdy, w które się wierzy... Owszem, ale cel nie uświęca środków, przynajmniej nie zawsze. Dla mnie to jest forma braku szacunku dla wartości, o które nasi dziadkowie i pradziadkowie walczyli. Co ciekawe, ten brak szacunku jest okazywany przez osoby, które często utożsamiają się z patriotami. No krew się wzbiera...

A co do milczenia mediów, tutaj znowu wspomnę internet, który daje nam możliwości wyrażania się, jakich nigdy nie mieliśmy, nasze słowa mogą trafić do tłumu, jak i do rządów. Jaki potencjał tkwi w tym medium pokazała choćby sprawa związana z ACTA.  

Także wciąż twierdzę, że powinniśmy wiedzieć kiedy i jak oddać szacunek, jak i wiedzieć, kiedy i jak walczyć.
« Ostatnia zmiana: 03-08-2012, 15:00 wysłane przez Solan » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #93 : 03-08-2012, 13:37 »

Tanzania wiadomości Internetowe do tych w realu mają się tak jak historia, o której słyszałam w dzieciństwie w rodzinnym domu do historii uczonej w szkole.
Jestem doświadczoną osobą i pewnie nie powinnam tego pisać, ale „czasami człowiek musi, bo inaczej się udusi” jak mówią słowa piosenki.
Co to za kraj, że można okaleczać miliony ludzi i tego nawet nie zauważyć, a rozczulać się i wydawać ciężkie miliony na pawie pióra.
« Ostatnia zmiana: 06-08-2012, 14:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #94 : 04-08-2012, 01:46 »

Odrywam się jak mogę, ale w dobie internetu jest się na bieżąco, jeśli tylko tego się chce. Poza tym, jest gorzej niż w latach 90-tych? Jest gorzej niż 10 lat później?... W końcu też jednym z powodów emigracji była sytuacja w kraju. Zawsze dzieje się coś, co lud porusza...
 

Jest gorzej. Dużo gorzej. Lemingi mają sie doskonale ale ludzie myślący muszą protestować. Albo emigrować.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #95 : 03-11-2012, 16:14 »

Zbliża się następny marsz:

http://www.youtube.com/watch?v=7X8HnpbCJ7I&feature=youtu.be

Kto nie jest z nami ten jest wrogiem Ojczyzny.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #96 : 03-11-2012, 16:34 »

Mam intuicję. Od razu wydałeś mi się trefny.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #97 : 03-11-2012, 18:10 »

Zbliża się następny marsz:

http://www.youtube.com/watch?v=7X8HnpbCJ7I&feature=youtu.be

Kto nie jest z nami ten jest wrogiem Ojczyzny.
A jednak, niektórym MO nie pomaga.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #98 : 03-11-2012, 18:16 »


A jednak, niektórym MO nie pomaga.

Uciekłeś z kraju to się nie wypowiadaj.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #99 : 03-11-2012, 19:04 »

Nie uciekłem a wróciłem do Ojczyzny. W regulaminie też nic nie ma, że całe forum, lub niektóre tematy są tylko dla mieszkańców Polski, czy tylko Polaków. To dlaczego nie mam się wypowiadać? Odniosłem się do tego "Kto nie jest z nami ten jest wrogiem Ojczyzny". Takie debilne hasło słyszałem tylko u faszystów, komunistów i innego robactwa!
« Ostatnia zmiana: 10-11-2012, 00:28 wysłane przez Agata » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 13   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!