Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 19:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdrowie a medytacja  (Przeczytany 141305 razy)
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #260 : 29-11-2011, 15:49 »

Cytat
wykazać, że gość był przy zdrowych zmysłach przed rozpoczęciem aktywności medytacyjnej
No to wykaż. Tu jest jego życiorys http://pl.wikipedia.org/wiki/Osho_%28Bhagwan_Shree_Rajneesh%29
« Ostatnia zmiana: 29-11-2011, 17:16 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #261 : 29-11-2011, 16:55 »

Pod tym linkiem nic nie było.
Nie sądzę zresztą, by na podstawie informacji z Wikipedii można było wyrobić sobie pogląd na temat stanu czyjegokolwiek umysłu (a zwłaszcza zdobyć informacje na temat ewentualnego "przed-medytacyjnego zdrowia").
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #262 : 30-11-2011, 07:56 »

Cytat
Pod tym linkiem nic nie było.
Jak to nic nie było?
Zobacz poniżej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Osho_%28Bhagwan_Shree_Rajneesh%29
Cytat
Osho urodził się w relatywnie zamożnej rodzinie, jako najstarszy syn z jedenaściorga dzieci handlarza suknem i ubraniami – rodzina Osho mieszkała nad sklepem. Astrolog przepowiedział, że syn najprawdopodobniej nie przeżyje swoich siódmych urodzin. Rodzice (będący wyznawcami odłamu dżinizmu) oddali go na wychowanie do dziadków ze strony matki, by dziadkowie nie czuli się samotni. Tam Osho przeżył szczęśliwe dzieciństwo, rozpuszczany i rozpieszczany przez dziadków, otoczony ich bezgraniczną miłością. Osho powiedział, że okres ten miał decydujący wpływ na jego wzrastanie, gdyż dana mu była pozbawiona jakichkolwiek zakazów absolutna wolność, także od edukacji czy prób wychowywania. Dziadek nazywał go radżą, czyli królem i mawiał mu: "Wiem, że postępujesz słusznie. Wszyscy mogą ci mówić, że robisz źle, ale nikt nie zna twojej sytuacji. W twojej sytuacji możesz decydować tylko ty. Rób to, co czujesz, że jest słuszne. Ja będę cię wspierał. Tak samo kocham cię, jak i szanuję." W pewnym sensie przepowiednia astrologa spełniła się: siódmych urodzin Osho, nie przeżył ukochany dziadek. Śmierć ta bardzo nim wstrząsnęła, zamykając jednocześnie beztroskie dzieciństwo.

W wieku siedmiu lat wrócił do rodziców. Wspomina, że tam cieszył się podobnym szacunkiem u drugiego dziadka, ze strony ojca. Jako dorastający młodzieniec oparł się presji rodziców i rodziny nakłaniających go do zawarcia małżeństwa. Już wtedy dał się poznać jako genialny mówca. Był buntowniczym, ale bardzo zdolnym uczniem i studentem. Zwyciężył w ogólnoindyjskich mistrzostwach w dyskutowaniu.

Swoje publiczne wystąpienia rozpoczął na dorocznym Sarva Dharma Sammelan, czyli ogólnoindyjskim zjeździe międzywyznaniowym, odbywającym się w Dżabalpur od 1939 r., organizowanym przez dżinistów. Osho brał w nich udział w latach 1951 do 1968. Później przestano go zapraszać z powodu głoszenia przez niego zbyt wywrotowych poglądów.

Osho został oświecony 21 marca 1953 r. w wieku 21 lat – jednakże o tym wydarzeniu zaczął mówić dopiero wiele lat później. Było to w księżycową noc, po siedmiu bardzo intensywnych dniach, gdy porzucił już wszelkie wysiłki oraz nadzieję i udał się do ogrodu:

"W chwili, gdy wszedłem do ogrodu, wszystko stało się świetliste, całe miejsce było tym przepełnione – błogosławieństwem, najwyższym błogostanem. Po raz pierwszy byłem w stanie zobaczyć drzewa, ich zieleń, ich życie, samą istotę krążących w nich soków. Cały ogród pogrążony był we śnie, drzewa spały. Ale widziałem, że cały ogród żyje, nawet ździebełka trawy były niebywale przepiękne.
Rozejrzałem się. Jedno z drzew było szczególnie świetliste – drzewo zwane maulshree. Było pociągające, dosłownie przyciągnęło mnie do siebie. Nie ja je wybrałem, wybrał je sam Bóg. Podszedłem i usiadłem pod drzewem. Gdy tylko usiadłem, wszystko zaczęło się uspokajać. Cały wszechświat stał się błogostanem.
Wydarzyło się to w trakcie jego studiów na uniwersytecie w Sagar, które ukończył w 1957 r. zdobywając z wyróżnieniem tytuł magistra filozofii. Następnie wykładał filozofię w Akademii Sanskrytu w Raipur i później, do 1966 r., już jako profesor, na uniwersytecie w Dżabalpur. W tym czasie, również wiele podróżował po całych Indiach, dając wykłady i wygłaszając mowy krytykujące socjalizm i Gandhiego. W 1962 r. zaczął prowadzić, głównie w Mount Abu w Radżastanie, trwające od 3 do 10 dni obozy medytacyjne, oraz zakładać pierwsze centra medytacji Jivan Jagruti Kendras (Centrum Budzenia Życia). Cały ten ruch, znany jako Jivan Jagruti Andolan, był silnie wspierany przez dżinistów, spośród których Osho się wywodził. W 1966 r. Osho zrezygnował ze stanowiska profesora.

Cytat
Nie sądzę zresztą, by na podstawie informacji z Wikipedii można było wyrobić sobie pogląd na temat stanu czyjegokolwiek umysłu (a zwłaszcza zdobyć informacje na temat ewentualnego "przed-medytacyjnego zdrowia").
No to poszukaj w innych źródłach. Dlaczego ja miałbym to robić?

Mam wrażenie, że dyskusja na temat "Zdrowie a medytacja" już wygasła. Spóźniłaś się.
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #263 : 30-11-2011, 08:44 »

Żadne źródła nie są w stanie udowodnić, że przed punktem czasowym A dana osoba była normalna (cokolwiek to znaczy). Problemy psychiczne mogą przecież (zwłaszcza w początkowej fazie) nie manifestować się na zewnątrz (dana osoba może nie zachowywać się w sposób społecznie nieakceptowalny).
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #264 : 30-11-2011, 08:55 »

To na czym polega badanie psychiatryczne biegłego sądowego?
Zapisane
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #265 : 30-11-2011, 09:15 »

Na czym dokładnie polega, oczywiście, nie wiem. Osobiście nie mam zaufania do wiedzy o charakterze psychiatryczno-psychologicznym. Przypuszczam, że tylko w "jaskrawych przypadkach" można mieć pewność, co do trafności diagnozy.
Osoby, badane przez takiego biegłego, są jednak zwykle badane post factum, tzn. po popełnieniu danego czynu. Nie wiemy zatem, co na nie "wpłynęło" (medytacja, oglądanie telewizji, nadmierna konsumpcja suplementów, czy "szaleństwo" było z nimi od początku.)
P.S. Wyjeżdżam na parę dni. Nie mogę więc kontynuować, przynajmniej teraz, tej przemiłej dyskusji.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #266 : 30-11-2011, 09:52 »

Cytat
Nie mogę więc kontynuować, przynajmniej teraz, tej przemiłej dyskusji.
To bardzo dobra informacja.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #267 : 30-11-2011, 15:49 »

Cytat
Nie mogę więc kontynuować, przynajmniej teraz, tej przemiłej dyskusji.
To bardzo dobra informacja.
Baba z wozu, koniom lżej.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #268 : 01-12-2011, 06:21 »

Lekarstwo na ciało: http://www.youtube.com/watch?v=S3HBajC6zdk&feature=related#t=355

Mądrość wedyjska: http://www.youtube.com/watch?v=RuF3CIPqoHI#t=45

Co to jest inteligencja: http://www.youtube.com/watch?v=Q1otMR2nEpk#t=305

Specyficzne prawo natury dla człowieka: http://www.youtube.com/watch?v=Q1otMR2nEpk#t=1432

Różańcowa matematyka: http://www.youtube.com/watch?v=Y1Z4DBuv9M8&feature=endscreen&NR=1
« Ostatnia zmiana: 01-12-2011, 06:24 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Et
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomości: 393

« Odpowiedz #269 : 03-12-2011, 20:50 »

Cytat
To bardzo dobra informacja.

Wiem.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #270 : 12-12-2011, 17:25 »

IndoCocta:

http://www.youtube.com/watch?v=U-ht0DJZBpU
« Ostatnia zmiana: 12-12-2011, 17:27 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Tomasz Urbanowicz
« Odpowiedz #271 : 14-12-2011, 18:56 »

"Sergiusz Orzeszko jako kilkuletnie dziecko wykazywał zdolności paranormalne, które potem zostały rozpoznane jako działanie złych duchów. Choć wychowywał się w rodzinie ateistycznej, jego serce nieustannie poszukiwało Boga. O tym, jak Go odnalazł i jakie to przyniosło konsekwencje w jego zyciu opowiada w wygłoszonym po raz ostatni w swoim życiu świadectwie, które zostało zarejestrowane w Bazylice OO. Bernardynów w Rzeszowie."

http://www.youtube.com/watch?v=joO83SoHzAs
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #272 : 20-12-2011, 19:04 »

Buddystka zmarła młodo, w wieku 28 lat.

http://www.bbc.co.uk/worldservice/programmes/2011/03/110322_outlook_eva_venz.shtml
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #273 : 21-12-2011, 19:51 »

A co mają zdolności paranormalne do poszukiwania Boga ? Już w Starożytności ludzie byli karani za zdolności paranormalne i to bardzo surowo właśnie przez przedstawicieli wiary. Boga nie trzeba szukać;
jest wszechobecny w każdym żywym stworzeniu, w radości istnienia.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 14:35 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!