Niemedyczne forum zdrowia
22-10-2019, 21:08 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Borelioza - wsparcie dla uk豉du immunologicznego przy d逝gotrwa造m leczeniu  (Przeczytany 83419 razy)
harry
« : 26-11-2011, 15:45 »

Mam na imi Patryk, lat 26. Na forum trafi貫m niedawno, bardzo mnie zaciekawi這 Wasze podej軼ie do zdrowia. Sporo ciekawych rzeczy wyczyta貫m, z kt鏎ych na_pewno skorzystam.

Wiem, 瞠 w徠k闚 o boreliozie kilka ju by這, postanowi貫m za這篡 jednak kolejny by poruszy istotne dla mnie sprawy.

Ponad miesi帷 temu po d逝gich miesi帷ach chodzenia po lekarzach zdiagnozowano u mnie przewlek陰 borelioz, kt鏎a bezlito郾ie zmierza w kierunku zaawansowanym. Lista objaw闚 przez d逝gi okres czasu systematycznie si powi瘯sza豉. W璠ruj帷e b鏊e staw闚, mi窷ni, przewlek貫 zm璚zenie, wielki spadek koncentracji, zaburzenia mowy, fascykulacje, dr瞠nia ko鎍zyn, zaburzenia psychiczne (nerwica l瘯owa), nadwra磧iwo嗆 na 鈍iat這, tr康zik to tylko cz窷 przykrych objaw闚.
Po przeczytaniu naprawd wielu materia堯w na temat tej choroby, po wielu konsultacjach z najlepszymi specjalistami widz, 瞠 leczenie antybiotykami w moim przypadku jest konieczne by otrzyma w miar szybk popraw i nie pozwoli na pogorszenie si stanu mojego zdrowia. Wiem, 瞠 macie odmienne zdanie co do lek闚. Nieleczona zaawansowana borelioza wyniszczy ca造 organizm, rozk豉daj帷 najbardziej wytrwa造ch na 這patki.

Od miesi帷a czasu jestem leczony antybiotykiem (unidox 3x 100mg). Obecnie czekam na wyniki szczeg馧owych bada m.in wszystkich koinfekcji. W przysz造m miesi帷u zaczn leczenie mojej choroby metod ILADS, jedyn i skuteczn metod leczenia ZAAWANSOWANEJ boreliozy. Leczenie za pomoc 2-3 antybiotyk闚 do momentu ust徙ienia objaw闚 + kilka miesi璚y. ㄠcznie mo瞠 to by 6 miesi璚y lub np. 16..

Dorad嬈ie mi prosz, co m鏬豚ym zrobi dobrego dla mojego uk豉du immunologicznego, w jaki spos鏏 mog go wspom鏂 w czasie walki z tym syfem? Dieta, MO, KB? Co jest niezb璠ne, jakie dzia豉nia, podczas d逝go trwa貫j terapii lekami?

Wiem, 瞠 spora cz窷 os鏏 z tego forum jest przeciwna brania lek闚 gar軼iami co jest zdrowym podej軼iem. Ja niestety nie mog czeka na to by m鎩 organizm sam sobie poradzi. Objawy s bardzo przykre, ci庵le si nasilaj. Podj望 to leczenie musz a przy okazji chce zrobi wszystko by m鎩 organizm sobie z tym poradzi.

D逝gotrwa豉 antybiotykoterapia na_pewno nie odbije si pozytywnie na przysz這嗆. Zmuszony jestem do takiego kroku. PROSZ o zrozumienie mojego problemu oraz o rzetelne sugestie, kt鏎e pomog mi w drodze do zdrowia i rado軼i z 篡cia.

Os鏏 z podobnym problemem jak m鎩 jest niestety coraz wi璚ej. Mam nadziej, 瞠 w徠ek ten i Wasza pomoc pomo瞠 te innym potrzebuj帷ym, kt鏎zy nie maj ju czasu na patrzenie czy ich organizm sam wygra z t chorob czy te nie..
« Ostatnia zmiana: 14-01-2016, 21:51 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
Edyta
Pocz徠kuj帷y
*

P貫: Kobieta
MO: 20.02.2012
Sk康: podlaskie
Wiadomo軼i: 19

« Odpowiedz #1 : 23-02-2012, 14:27 »

Jestem po leczeniu boreliozy metod ILADS, nie wiem czy podj窸aby si ponownie takiego leczenia - by這 bardzo ci篹ko. Moje leczenie trwa這 1,5 roku z rygorystyczn diet zapobiegaj帷 grzybicy, jednak przy takich dawkach antybiotyk闚 nie da ustrzec si grzybicy. Teraz w豉郾ie borykam si z grzybic, kt鏎a to te nie幢e daje mi popali. Je郵i masz jakie pytania pisz na maila.
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #2 : 23-02-2012, 16:24 »

Je郵i masz jakie pytania pisz na maila.

Mamy tak zasad, 瞠 o sprawach zdrowia piszemy otwarcie na forum. Ty korzystasz z naszych do鈍iadcze a my z Twoich. W ten spos鏏 te unikamy b喚d闚, kt鏎e inni mog wy豉pa. smile

Spokoadam

P貫: M篹czyzna
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
NIA: 08.02.2013
Wiedza:
Sk康: K璠zierzyn Ko幢e
Wiadomo軼i: 848

« Odpowiedz #3 : 23-02-2012, 22:46 »

Teraz w豉郾ie borykam si z grzybic, kt鏎a to te nie幢e daje mi popali. Je郵i masz jakie pytania pisz na maila.
Nie ma pyta , ale jedno jest pewne - borykasz si z toksemi.

Dopad這 mnie zdrowie.
Edyta
Pocz徠kuj帷y
*

« Odpowiedz #4 : 24-02-2012, 09:01 »

Przepraszam najmocniej, po prostu my郵a豉m, 瞠 nie bardzo interesuje Was temat boreliozy - przecie nie jest to temat przewodni. Bardzo dzi瘯uj za te uwagi oczywi軼ie nie mam 瘸dnych tajemnic i ch皻nie odpowiem na pojawiaj帷e si pytania tu na forum. Odno郾ie toksemii na pewno tak jest jak piszesz Spokoadamie. Nie boj si MO ani KB ale boj si diety prozdrowotnej, kt鏎a jest nieod陰cznym czynnikiem, a ja przy obecnym zywieniu czli standardowym z pieczywem s這dyczami itp. z rana kiedy wstaj czuj g堯d kom鏎kowy jestem os豉biona czuj 瞠 zaraz zemdlej wzi璚ie prysznica po obudzeniu to dla mnie nie lada wyczyn. Nie wiem czy dam rad z t diet.
K'lara

Wiedza:

« Odpowiedz #5 : 24-02-2012, 09:33 »

Jestem po leczeniu boreliozy metod ILADS, nie wiem czy podj窸aby si ponownie takiego leczenia - by這 bardzo ci篹ko. Moje leczenie trwa這 1,5 roku z rygorystyczn diet zapobiegaj帷 grzybicy, jednak przy takich dawkach antybiotyk闚 nie da ustrzec si grzybicy. Teraz w豉郾ie borykam si z grzybic, kt鏎a to te nie幢e daje mi popali. Je郵i masz jakie pytania pisz na maila.

Na czym polega豉 ta dieta?
Powinna teraz, po tak silnej i d逝gotrwa貫j antybiotykoterapii, dostarcza organizmowi du穎 naturalnych probiotyk闚 (bakterii acidofilnych) w postaci kwa郾ego mleka, serwatki, ma郵anki. Te produkty: serwatk i ma郵ank kupisz u pa sprzedaj帷ych twarogi  i u nich te zam闚 mleko i ukwa je sama.
Pij je cz瘰to w ci庵u ca貫go dnia.

Edyta
Pocz徠kuj帷y
*

« Odpowiedz #6 : 24-02-2012, 10:10 »

Dieta by豉 bardzo podobna do diety prozdrowotnej nie jad豉m 瘸dnych produkt闚 m帷znych z nabia逝 tylko kefir ma郵anka jogurt naturalny , zero owoc闚, zero produkt闚 kt鏎e zawieraj cukier, z warzyw nie mog豉m je嗆 pomidor闚, burak闚, marchwii, zimemniak闚, mi瘰o niezalecane to wieprzowia, je郵i w璠lina to swoja. Ze swoim mlekiem nie mam problemu brat prowadzi gospodarstwo rolne, wi璚 b璠 sporz康za豉 zsiad貫 mleko kt鏎e zreszt bardzo lubi.
Et

MO: 1.09.2010
Wiadomo軼i: 393

« Odpowiedz #7 : 24-02-2012, 10:40 »

Cytat
Te produkty: serwatk i ma郵ank kupisz u pa sprzedaj帷ych twarogi  i u nich te zam闚 mleko i ukwa je sama

Czy nie mo積a si w ten spos鏏 czym zarazi?
Agnieszka_B

MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomo軼i: 114

« Odpowiedz #8 : 24-02-2012, 11:33 »

Cytat
rana kiedy wstaj czuj g堯d kom鏎kowy jestem os豉biona czuj 瞠 zaraz zemdlej wzi璚ie prysznica po obudzeniu to dla mnie nie lada wyczyn. Nie wiem czy dam rad z t diet.

W tej chorobie bardzo wa積a jest psychika - nie mo積a si poddawa. Ja r闚nie chorowa豉m na bolerioz i wiem przez co przechodzisz. By豉m leczona chemicznymi lekami przez home這pat. W nied逝gim czasie wyst徙i造 u mnie objawy grzybicy og鏊noustrojowej i toksemia /os豉bienie, zawroty g這wy, depresja i stany l瘯owe/. Szcz窷liwie trafi豉m wtedy na "軼ie磬 zdrowia" p. S這neckiego. Niezw這cznie wdro篡豉m MO, DP  i koktajle - odstawi豉m wszystkie leki.
Po 10 miesi帷ach, mam za sob kilka drobnych infekcji i czuj si wspaniale. A chce si 篡!:) A najwa積iejsze jest to, 瞠 mam spok鎩 kt鏎y da豉 mi wiedza tak bezinteresownie przekazana przez Mistrza. Wiem, 瞠 wiele jeszcze przede mn ale jako wcale mnie to nie przera瘸. Edyta, trafi豉 we w豉軼iwe miejsce - wszystko b璠zie dobrze i musisz w to uwierzy.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2012, 14:02 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Edyta
Pocz徠kuj帷y
*

« Odpowiedz #9 : 24-02-2012, 13:12 »

Agnieszko wierz w to, 瞠 b璠zie lepiej i 瞠 jestem we w豉軼iwym miejscu, sama wiedza zdobyta tutaj ju mnie nie幢e podbudowa豉 psychicznie, wczoraj sprz徠aj帷 w domu zobaczy豉m, 瞠 jest godz. 20.30 co by這 dla mnie wielkim zaskoczeniem, normalnie robi cokolwiek w domu do 18, potem odpoczywam i nie mam na nic si造 ani ochoty, wi璚 moje nastawienie psychiczne jest chyba odpowiednie.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2012, 14:03 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
K'lara

Wiedza:

« Odpowiedz #10 : 24-02-2012, 14:04 »

Cytat
Te produkty: serwatk i ma郵ank kupisz u pa sprzedaj帷ych twarogi  i u nich te zam闚 mleko i ukwa je sama
Czy nie mo積a si w ten spos鏏 czym zarazi?

Elu, a czym mia豉by si zarazi? I od kogo?
« Ostatnia zmiana: 24-02-2012, 14:06 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane

Et

« Odpowiedz #11 : 24-02-2012, 16:21 »

Od krowy, kt鏎a mog豉by by na co chora b康 brudna. Moja babcia codziennie my豉 krow, ale nie jest to chyba zwyk陰 praktyk. Chyba dlatego poddaje si mleko pasteryzacji. Nie wiem, czy nie przesadzam. Pi豉m wielokrotnie mleko prosto od krowy i nic mi nie by這.
Edyta
Pocz徠kuj帷y
*

« Odpowiedz #12 : 24-02-2012, 16:24 »

S teorie 瞠 takie mleko mo瞠 by no郾ikiem boreliozy, kiedy krowa jest zara穎na.
K'lara

Wiedza:

« Odpowiedz #13 : 24-02-2012, 18:00 »

Od krowy, kt鏎a mog豉by by na co chora b康 brudna. Moja babcia codziennie my豉 krow, ale nie jest to chyba zwyk陰 praktyk. Chyba dlatego poddaje si mleko pasteryzacji. Nie wiem, czy nie przesadzam. Pi豉m wielokrotnie mleko prosto od krowy i nic mi nie by這.
Tak, masz racj - przesadzasz i dodatkowo nie zg喚bi豉 tematu.smile Na portalu: produkty mleczne, pasteryzacja mleka i inne.

Pisa豉m, 瞠 w sytuacji gdy organizm jest wyja這wiony z flory bakteryjnej po uci您liwej i d逝gotrwa貫j antybiotykoterapii, doskona造m i sprawdzonym rozwi您aniem jest wprowadzenie do diety produkt闚 mlecznych ukwaszonych  z  surowego mleka. Bakterie acidofilne, o w豉軼iwo軼iach adhezyjnych, zawarte w takich produktach naturalnych maj zdolno嗆 zasiedlenia 鈔odowiska jelita grubego i tym samym rozwi您ania problemu. Takich mo磧iwo軼i nie maj wcale produkty przemys這we :kefiry, jogurty...
Wpadnij do mnie na bloga, w豉郾ie o tym pisz.smile

K'lara

Wiedza:

« Odpowiedz #14 : 24-02-2012, 18:01 »

S te teorie, 瞠 mo積a zaj嗆 w ci捫 od kropli Walerianowych.smile

Et

« Odpowiedz #15 : 24-02-2012, 20:23 »

Cho nie znam si na tym, r闚nie sk這nna jestem nie ufa pasteryzacji. Nie jestem jednak pewna, czy aby na pewno picie mleka prosto od nieznanej krowy jest 100% bezpieczne. Mo瞠 kto z forumowicz闚 zg喚bi krowi temat?
Tanzania
Sta造 bywalec

MO: 07.2010
Sk康: Irlandia
Wiadomo軼i: 155

« Odpowiedz #16 : 27-02-2012, 18:50 »

S te teorie, 瞠 mo積a zaj嗆 w ci捫 od kropli Walerianowych.smile

To wcale nie musi by 瘸rt, przyjmuje si, 瞠 matka chora na Borelioz mo瞠 zarazi dziecko karmi帷 je w豉snym mlekiem.

Na temat tej choroby kr捫y chyba coraz wi璚ej ciekawych informacji, bodaj瞠 nawet Buhner w swojej ksi捫ce wspomina o mo磧iwo軼i przenoszenia jej przez... komary. Podejrzewa si, 瞠 choroba Alzheimera mo瞠 by wywo豉na w豉郾ie przez kr皻ki, podobnie szuka si zwi您ku autyzmem.
Tanzania
Sta造 bywalec

« Odpowiedz #17 : 27-02-2012, 18:52 »

W tej chorobie bardzo wa積a jest psychika - nie mo積a si poddawa. Ja r闚nie chorowa豉m na bolerioz i wiem przez co przechodzisz. By豉m leczona chemicznymi lekami przez home這pat. W nied逝gim czasie wyst徙i造 u mnie objawy grzybicy og鏊noustrojowej i toksemia /os豉bienie, zawroty g這wy, depresja i stany l瘯owe/. Szcz窷liwie trafi豉m wtedy na "軼ie磬 zdrowia" p. S這neckiego. Niezw這cznie wdro篡豉m MO, DP  i koktajle - odstawi豉m wszystkie leki.
Po 10 miesi帷ach, mam za sob kilka drobnych infekcji i czuj si wspaniale. A chce si 篡!:)

Pozby豉 si wszystkich wcze郾iejszych objaw闚? Jakie one by造, je郵i mo積a zapyta?
Edyta
Pocz徠kuj帷y
*

« Odpowiedz #18 : 28-02-2012, 16:21 »

Leczy豉m si 1,5 roku. Obecnie jestem p馧 roku po antybiotykoterapii i chocia nie mam objaw闚 to nie 鄉iem m闚i, 瞠 wyleczy豉m si, pomimo stosowania metody ILADS. Odno郾ie mleka od krowy z mojej strony to nie by 瘸rt. Tak samo jak faktem jest, 瞠 objawy boreliozy i stwardnienia rozsianego s takie same. ILADS twierdzi, 瞠 nie ma takiej choroby jak SR a jest to w豉郾ie borelioza.
« Ostatnia zmiana: 28-02-2012, 19:23 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Tanzania
Sta造 bywalec

« Odpowiedz #19 : 28-02-2012, 18:02 »

Leczy豉m si 1,5 roku obecnie jestem p馧 roku po antybiotykoterapii i chocia nie mam objaw闚 to nie 鄉iem m闚i 瞠 wyleczy豉m si, pomimo stosowania metody ILADS.

Rozumiem, by豚ym wdzi璚zny gdyby napisa豉 jakie objawy mia豉 przed kuracj.

Cytat
Odno郾ie mleka od krowy z mojej strony to nie by 瘸rt.

Moja wypowied nawi您uj帷a do tej my郵i by豉 skierowana do Klary.

Cytat
Tak samo jak faktem jest 瞠 objawy boreliozy i stwardnienia rozsianego s takie same. ILADS twierdzi 瞠 nie ma takiej choroby jak SR a jest to w豉郾ie borelioza.

By mo瞠 co w tym jest, bo tak logicznie patrz帷, niby dlaczego nasz w豉sny system obronny mia dzia豉 przeciwko nam. jak tak ju jeste鄉y przy MS (SR), poni瞠j filmik (niestety po angielsku) potwierdzaj帷y, 瞠 w豉軼iwe od篡wianie okazuje si najlepszym lekarstwem.

http://www.youtube.com/watch?v=KLjgBLwH3Wc

« Ostatnia zmiana: 28-02-2012, 18:09 wys豉ne przez Tanzania » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!