Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:41 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Borelioza - wsparcie dla uk³adu immunologicznego przy d³ugotrwa³ym leczeniu  (Przeczytany 115796 razy)
harry
« : 26-11-2011, 14:45 »

Mam na imiê Patryk, lat 26. Na forum trafi³em niedawno, bardzo mnie zaciekawi³o Wasze podej¶cie do zdrowia. Sporo ciekawych rzeczy wyczyta³em, z których na_pewno skorzystam.

Wiem, ¿e w±tków o boreliozie kilka ju¿ by³o, postanowi³em za³o¿yæ jednak kolejny by poruszyæ istotne dla mnie sprawy.

Ponad miesi±c temu po d³ugich miesi±cach chodzenia po lekarzach zdiagnozowano u mnie przewlek³± boreliozê, która bezlito¶nie zmierza w kierunku zaawansowanym. Lista objawów przez d³ugi okres czasu systematycznie siê powiêksza³a. Wêdruj±ce bóle stawów, miê¶ni, przewlek³e zmêczenie, wielki spadek koncentracji, zaburzenia mowy, fascykulacje, dr¿enia koñczyn, zaburzenia psychiczne (nerwica lêkowa), nadwra¿liwo¶æ na ¶wiat³o, tr±dzik to tylko czê¶æ przykrych objawów.
Po przeczytaniu naprawdê wielu materia³ów na temat tej choroby, po wielu konsultacjach z najlepszymi specjalistami widzê, ¿e leczenie antybiotykami w moim przypadku jest konieczne by otrzymaæ w miarê szybk± poprawê i nie pozwoliæ na pogorszenie siê stanu mojego zdrowia. Wiem, ¿e macie odmienne zdanie co do leków. Nieleczona zaawansowana borelioza wyniszczy ca³y organizm, rozk³adaj±c najbardziej wytrwa³ych na ³opatki.

Od miesi±ca czasu jestem leczony antybiotykiem (unidox 3x 100mg). Obecnie czekam na wyniki szczegó³owych badañ m.in wszystkich koinfekcji. W przysz³ym miesi±cu zacznê leczenie mojej choroby metod± ILADS, jedyn± i skuteczn± metod± leczenia ZAAWANSOWANEJ boreliozy. Leczenie za pomoc± 2-3 antybiotyków do momentu ust±pienia objawów + kilka miesiêcy. £±cznie mo¿e to byæ 6 miesiêcy lub np. 16..

Dorad¼cie mi proszê, co móg³bym zrobiæ dobrego dla mojego uk³adu immunologicznego, w jaki sposób mogê go wspomóc w czasie walki z tym syfem? Dieta, MO, KB? Co jest niezbêdne, jakie dzia³ania, podczas d³ugo trwa³ej terapii lekami?

Wiem, ¿e spora czê¶æ osób z tego forum jest przeciwna brania leków gar¶ciami co jest zdrowym podej¶ciem. Ja niestety nie mogê czekaæ na to by mój organizm sam sobie poradzi³. Objawy s± bardzo przykre, ci±gle siê nasilaj±. Podj±æ to leczenie muszê a przy okazji chce zrobiæ wszystko by mój organizm sobie z tym poradzi³.

D³ugotrwa³a antybiotykoterapia na_pewno nie odbije siê pozytywnie na przysz³o¶æ. Zmuszony jestem do takiego kroku. PROSZÊ o zrozumienie mojego problemu oraz o rzetelne sugestie, które pomog± mi w drodze do zdrowia i rado¶ci z ¿ycia.

Osób z podobnym problemem jak mój jest niestety coraz wiêcej. Mam nadziejê, ¿e w±tek ten i Wasza pomoc pomo¿e te¿ innym potrzebuj±cym, którzy nie maj± ju¿ czasu na patrzenie czy ich organizm sam wygra z t± chorob± czy te¿ nie..
« Ostatnia zmiana: 14-01-2016, 20:51 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Edyta
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 20.02.2012
Sk±d: podlaskie
Wiadomo¶ci: 19

« Odpowiedz #1 : 23-02-2012, 13:27 »

Jestem po leczeniu boreliozy metod± ILADS, nie wiem czy podjê³aby siê ponownie takiego leczenia - by³o bardzo ciê¿ko. Moje leczenie trwa³o 1,5 roku z rygorystyczn± diet± zapobiegaj±c± grzybicy, jednak przy takich dawkach antybiotyków nie da ustrzec siê grzybicy. Teraz w³a¶nie borykam siê z grzybic±, która to te¿ nie¼le daje mi popaliæ. Je¶li masz jakie¶ pytania pisz na maila.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #2 : 23-02-2012, 15:24 »

Je¶li masz jakie¶ pytania pisz na maila.

Mamy tak± zasadê, ¿e o sprawach zdrowia piszemy otwarcie na forum. Ty korzystasz z naszych do¶wiadczeñ a my z Twoich. W ten sposób te¿ unikamy b³êdów, które inni mog± wy³apaæ. smile
Zapisane

Spokoadam
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Sk±d: ¦wiat
Wiadomo¶ci: 960

« Odpowiedz #3 : 23-02-2012, 21:46 »

Teraz w³a¶nie borykam siê z grzybic±, która to te¿ nie¼le daje mi popaliæ. Je¶li masz jakie¶ pytania pisz na maila.
Nie ma pytañ , ale jedno jest pewne - borykasz siê z toksemi±.
Zapisane

Dopad³o mnie zdrowie.
Edyta
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 20.02.2012
Sk±d: podlaskie
Wiadomo¶ci: 19

« Odpowiedz #4 : 24-02-2012, 08:01 »

Przepraszam najmocniej, po prostu my¶la³am, ¿e nie bardzo interesuje Was temat boreliozy - przecie¿ nie jest to temat przewodni. Bardzo dziêkujê za te uwagi oczywi¶cie nie mam ¿adnych tajemnic i chêtnie odpowiem na pojawiaj±ce siê pytania tu na forum. Odno¶nie toksemii na pewno tak jest jak piszesz Spokoadamie. Nie bojê siê MO ani KB ale bojê siê diety prozdrowotnej, która jest nieod³±cznym czynnikiem, a ja przy obecnym zywieniu czli standardowym z pieczywem s³odyczami itp. z rana kiedy wstajê czujê g³ód komórkowy jestem os³abiona czujê ¿e zaraz zemdlejê wziêcie prysznica po obudzeniu to dla mnie nie lada wyczyn. Nie wiem czy dam radê z t± diet±.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #5 : 24-02-2012, 08:33 »

Jestem po leczeniu boreliozy metod± ILADS, nie wiem czy podjê³aby siê ponownie takiego leczenia - by³o bardzo ciê¿ko. Moje leczenie trwa³o 1,5 roku z rygorystyczn± diet± zapobiegaj±c± grzybicy, jednak przy takich dawkach antybiotyków nie da ustrzec siê grzybicy. Teraz w³a¶nie borykam siê z grzybic±, która to te¿ nie¼le daje mi popaliæ. Je¶li masz jakie¶ pytania pisz na maila.

Na czym polega³a ta dieta?
Powinna¶ teraz, po tak silnej i d³ugotrwa³ej antybiotykoterapii, dostarczaæ organizmowi du¿o naturalnych probiotyków (bakterii acidofilnych) w postaci kwa¶nego mleka, serwatki, ma¶lanki. Te produkty: serwatkê i ma¶lankê kupisz u pañ sprzedaj±cych twarogi  i u nich te¿ zamów mleko i ukwa¶ je sama.
Pij je czêsto w ci±gu ca³ego dnia.
Zapisane

Edyta
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 20.02.2012
Sk±d: podlaskie
Wiadomo¶ci: 19

« Odpowiedz #6 : 24-02-2012, 09:10 »

Dieta by³a bardzo podobna do diety prozdrowotnej nie jad³am ¿adnych produktów m±cznych z nabia³u tylko kefir ma¶lanka jogurt naturalny , zero owoców, zero produktów które zawieraj± cukier, z warzyw nie mog³am je¶æ pomidorów, buraków, marchwii, zimemniaków, miêso niezalecane to wieprzowia, je¶li wêdlina to swoja. Ze swoim mlekiem nie mam problemu brat prowadzi gospodarstwo rolne, wiêc bêdê sporz±dza³a zsiad³e mleko które zreszt± bardzo lubiê.
Zapisane
Et
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomo¶ci: 393

« Odpowiedz #7 : 24-02-2012, 09:40 »

Cytat
Te produkty: serwatkê i ma¶lankê kupisz u pañ sprzedaj±cych twarogi  i u nich te¿ zamów mleko i ukwa¶ je sama

Czy nie mo¿na siê w ten sposób czym¶ zaraziæ?
Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomo¶ci: 113

« Odpowiedz #8 : 24-02-2012, 10:33 »

Cytat
rana kiedy wstajê czujê g³ód komórkowy jestem os³abiona czujê ¿e zaraz zemdlejê wziêcie prysznica po obudzeniu to dla mnie nie lada wyczyn. Nie wiem czy dam radê z t± diet±.

W tej chorobie bardzo wa¿na jest psychika - nie mo¿na siê poddawaæ. Ja równie¿ chorowa³am na boleriozê i wiem przez co przechodzisz. By³am leczona chemicznymi lekami przez home³opatê. W nied³ugim czasie wyst±pi³y u mnie objawy grzybicy ogólnoustrojowej i toksemia /os³abienie, zawroty g³owy, depresja i stany lêkowe/. Szczê¶liwie trafi³am wtedy na "¶cie¿kê zdrowia" p. S³oneckiego. Niezw³ocznie wdro¿y³am MO, DP  i koktajle - odstawi³am wszystkie leki.
Po 10 miesi±cach, mam za sob± kilka drobnych infekcji i czujê siê wspaniale. A¿ chce siê ¿yæ!:) A najwa¿niejsze jest to, ¿e mam spokój który da³a mi wiedza tak bezinteresownie przekazana przez Mistrza. Wiem, ¿e wiele jeszcze przede mn± ale jako¶ wcale mnie to nie przera¿a. Edyta, trafi³a¶ we w³a¶ciwe miejsce - wszystko bêdzie dobrze i musisz w to uwierzyæ.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2012, 13:02 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Edyta
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 20.02.2012
Sk±d: podlaskie
Wiadomo¶ci: 19

« Odpowiedz #9 : 24-02-2012, 12:12 »

Agnieszko wierzê w to, ¿e bêdzie lepiej i ¿e jestem we w³a¶ciwym miejscu, sama wiedza zdobyta tutaj ju¿ mnie nie¼le podbudowa³a psychicznie, wczoraj sprz±taj±c w domu zobaczy³am, ¿e jest godz. 20.30 co by³o dla mnie wielkim zaskoczeniem, normalnie robiê cokolwiek w domu do 18, potem odpoczywam i nie mam na nic si³y ani ochoty, wiêc moje nastawienie psychiczne jest chyba odpowiednie.
« Ostatnia zmiana: 24-02-2012, 13:03 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #10 : 24-02-2012, 13:04 »

Cytat
Te produkty: serwatkê i ma¶lankê kupisz u pañ sprzedaj±cych twarogi  i u nich te¿ zamów mleko i ukwa¶ je sama
Czy nie mo¿na siê w ten sposób czym¶ zaraziæ?

Elu, a czym mia³aby¶ siê zaraziæ? I od kogo?
« Ostatnia zmiana: 24-02-2012, 13:06 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Et
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomo¶ci: 393

« Odpowiedz #11 : 24-02-2012, 15:21 »

Od krowy, która mog³aby byæ na co¶ chora b±d¼ brudna. Moja babcia codziennie my³a krowê, ale nie jest to chyba zwyk³± praktyk±. Chyba dlatego poddaje siê mleko pasteryzacji. Nie wiem, czy nie przesadzam. Pi³am wielokrotnie mleko prosto od krowy i nic mi nie by³o.
Zapisane
Edyta
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 20.02.2012
Sk±d: podlaskie
Wiadomo¶ci: 19

« Odpowiedz #12 : 24-02-2012, 15:24 »

S± teorie ¿e takie mleko mo¿e byæ no¶nikiem boreliozy, kiedy krowa jest zara¿ona.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #13 : 24-02-2012, 17:00 »

Od krowy, która mog³aby byæ na co¶ chora b±d¼ brudna. Moja babcia codziennie my³a krowê, ale nie jest to chyba zwyk³± praktyk±. Chyba dlatego poddaje siê mleko pasteryzacji. Nie wiem, czy nie przesadzam. Pi³am wielokrotnie mleko prosto od krowy i nic mi nie by³o.
Tak, masz racjê - przesadzasz i dodatkowo nie zg³êbi³a¶ tematu.smile Na portalu: produkty mleczne, pasteryzacja mleka i inne.

Pisa³am, ¿e w sytuacji gdy organizm jest wyja³owiony z flory bakteryjnej po uci±zliwej i d³ugotrwa³ej antybiotykoterapii, doskona³ym i sprawdzonym rozwi±zaniem jest wprowadzenie do diety produktów mlecznych ukwaszonych  z  surowego mleka. Bakterie acidofilne, o w³a¶ciwo¶ciach adhezyjnych, zawarte w takich produktach naturalnych maj± zdolno¶æ zasiedlenia ¶rodowiska jelita grubego i tym samym rozwi±zania problemu. Takich mo¿liwo¶ci nie maj± wcale produkty przemys³owe :kefiry, jogurty...
Wpadnij do mnie na bloga, w³a¶nie o tym piszê.smile
Zapisane

K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #14 : 24-02-2012, 17:01 »

S± teorie ¿e takie mleko mo¿e byæ no¶nikiem boreliozy, kiedy krowa jest zara¿ona.
S± te¿ teorie, ¿e mo¿na zaj¶æ w ci±¿ê od kropli Walerianowych.smile
Zapisane

Et
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2010
Wiadomo¶ci: 393

« Odpowiedz #15 : 24-02-2012, 19:23 »

Choæ nie znam siê na tym, równie¿ sk³onna jestem nie ufaæ pasteryzacji. Nie jestem jednak pewna, czy aby na pewno picie mleka prosto od nieznanej krowy jest 100% bezpieczne. Mo¿e kto¶ z forumowiczów zg³êbi³ krowi temat?
Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #16 : 27-02-2012, 17:50 »

S± teorie ¿e takie mleko mo¿e byæ no¶nikiem boreliozy, kiedy krowa jest zara¿ona.
S± te¿ teorie, ¿e mo¿na zaj¶æ w ci±¿ê od kropli Walerianowych.smile

To wcale nie musi byæ ¿art, przyjmuje siê, ¿e matka chora na Boreliozê mo¿e zaraziæ dziecko karmi±c je w³asnym mlekiem.

Na temat tej choroby kr±¿y chyba coraz wiêcej ciekawych informacji, bodaj¿e nawet Buhner w swojej ksi±¿ce wspomina o mo¿liwo¶ci przenoszenia jej przez... komary. Podejrzewa siê, ¿e choroba Alzheimera mo¿e byæ wywo³ana w³a¶nie przez krêtki, podobnie szuka siê zwi±zku autyzmem.
Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #17 : 27-02-2012, 17:52 »

W tej chorobie bardzo wa¿na jest psychika - nie mo¿na siê poddawaæ. Ja równie¿ chorowa³am na boleriozê i wiem przez co przechodzisz. By³am leczona chemicznymi lekami przez home³opatê. W nied³ugim czasie wyst±pi³y u mnie objawy grzybicy ogólnoustrojowej i toksemia /os³abienie, zawroty g³owy, depresja i stany lêkowe/. Szczê¶liwie trafi³am wtedy na "¶cie¿kê zdrowia" p. S³oneckiego. Niezw³ocznie wdro¿y³am MO, DP  i koktajle - odstawi³am wszystkie leki.
Po 10 miesi±cach, mam za sob± kilka drobnych infekcji i czujê siê wspaniale. A¿ chce siê ¿yæ!:)

Pozby³a¶ siê wszystkich wcze¶niejszych objawów? Jakie one by³y, je¶li mo¿na zapytaæ?
Zapisane
Edyta
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 46
MO: 20.02.2012
Sk±d: podlaskie
Wiadomo¶ci: 19

« Odpowiedz #18 : 28-02-2012, 15:21 »

Leczy³am siê 1,5 roku. Obecnie jestem pó³ roku po antybiotykoterapii i chocia¿ nie mam objawów to nie ¶miem mówiæ, ¿e wyleczy³am siê, pomimo stosowania metody ILADS. Odno¶nie mleka od krowy z mojej strony to nie by³ ¿art. Tak samo jak faktem jest, ¿e objawy boreliozy i stwardnienia rozsianego s± takie same. ILADS twierdzi, ¿e nie ma takiej choroby jak SR a jest to w³a¶nie borelioza.
« Ostatnia zmiana: 28-02-2012, 18:23 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Tanzania
Sta³y bywalec
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 07.2010
Sk±d: Irlandia
Wiadomo¶ci: 155

« Odpowiedz #19 : 28-02-2012, 17:02 »

Leczy³am siê 1,5 roku obecnie jestem pó³ roku po antybiotykoterapii i chocia¿ nie mam objawów to nie ¶miem mówiæ ¿e wyleczy³am siê, pomimo stosowania metody ILADS.

Rozumiem, by³bym wdziêczny gdyby¶ napisa³a jakie objawy mia³a¶ przed kuracj±.

Cytat
Odno¶nie mleka od krowy z mojej strony to nie by³ ¿art.

Moja wypowied¼ nawi±zuj±ca do tej my¶li by³a skierowana do Klary.
 
Cytat
Tak samo jak faktem jest ¿e objawy boreliozy i stwardnienia rozsianego s± takie same. ILADS twierdzi ¿e nie ma takiej choroby jak SR a jest to w³a¶nie borelioza.

Byæ mo¿e co¶ w tym jest, bo tak logicznie patrz±c, niby dlaczego nasz w³asny system obronny mia³ dzia³aæ przeciwko nam. jak tak ju¿ jeste¶my przy MS (SR), poni¿ej filmik (niestety po angielsku) potwierdzaj±cy, ¿e w³a¶ciwe od¿ywianie okazuje siê najlepszym lekarstwem.

http://www.youtube.com/watch?v=KLjgBLwH3Wc

« Ostatnia zmiana: 28-02-2012, 17:09 wys³ane przez Tanzania » Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!