Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Syrop klonowy  (Przeczytany 35500 razy)
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #20 : 02-12-2011, 11:09 »

Tą drogą możemy jedynie narobić sobie pretensji do samego siebie.

Dokładnie o to chodzi. To jest m.in. problem w niezrozumieniu o co chodzi w zasadach Biosłone. Spotykam się z określeniami, że taki rygor, ograniczenia są nierealne w stosowaniu. I myślę, że część ludzi wpada na początku w pułapkę tworzenia sobie wyrzutów sumienia. Nie powiem, że mnie to nie ominęło. Dlatego jestem pewna, że tak jak wszędzie i tu nadgorliwość nie jest dobrym drogowskazem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 02-12-2011, 11:10 »

No tak - zasady Biosłone to ramy, a nie kraty.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #22 : 02-12-2011, 11:13 »

Nie uważam, że uzależnienie od kopów insulinowych po odstawieniu cukru będzie skutkowało "obsesją brania i natręctwami myślowymi utrzymującymi się i nawracającymi nawet po wieloletniej abstynencji",
Problem w tym, że tak działa abstynencja, czyli "ćwiczenie" silnej woli. Tutaj, jak i wszędzie indziej, złe należy zwalczać dobrym.

Tylko tak jak złe nawyki jedzenia trzech snikersów można zwalczyć dobrym koglem-moglem, to nawyku brania leków psychotropowych, odurzania narkotykami nie za bardzo da się zwalczyć. Dlatego pokazywanie tych nałogów w połączeniu ze sobą to raczej bzdura. Uzależnienia od alkoholu mocnego nie da się zastąpić uzależnieniem od piwa. Dlatego nie zgadzam się absolutnie ze zdaniem Pana Tomka.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #23 : 02-12-2011, 11:17 »

Nie jem cukru, nie mam przymusu jedzenia cukru i nie mam wyrzutów sumienia. Widocznie jestem z innej planety.
Rygor, kraty, wyrzuty sumienia są wtedy, gdy działamy niezgodnie z naturą.
Kiedyś rozmawiałem z zaprzyjaźnionym zakonnikiem, który pracował z osobami uzależnionymi. Zapamiętałem z tej rozmowy, że nie można im wierzyć. Są mistrzami kłamstwa (okłamują siebie i innych).

PS. "Mistrzami" miało być z małej litery, ale tu ktoś lepiej wie jak pisać po polsku. Widzę, że poziom megalomanii wzrasta.
« Ostatnia zmiana: 11-12-2011, 14:50 wysłane przez Heniek » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #24 : 02-12-2011, 11:20 »

Cytat
Uzależnienia od alkoholu mocnego nie da się zastąpić uzależnieniem od piwa.
Alkoholicy sączą piwo, żeby utrzymać stały, możliwie niski poziom alkoholu we krwi, który umożliwia im egzstencję (np. pozorowanie pracy). Mam kolegę, który tak funkcjonuje. Mocny alkohol pije okazjonalnie, wtedy oczywiście nie może funkcjonować (pracować).
Zapisane
Lili123
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27-11-2010
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #25 : 02-12-2011, 15:10 »


Tylko tak jak złe nawyki jedzenia trzech snikersów można zwalczyć dobrym koglem-moglem, to nawyku brania leków psychotropowych, odurzania narkotykami nie za bardzo da się zwalczyć. Dlatego pokazywanie tych nałogów w połączeniu ze sobą to raczej bzdura.

Według mnie Eso75 ma rację. Słodycze odłożyłam na czas 1 i 2 etapu DP, ale przy 3 etapie zjadłam raz na jakiś czas ciacho, ale zazwyczaj dla towarzystwa (wiem, że nie można ale nie o to tutaj chodzi). Teraz po prostu wiem, że trzeba z nimi uważać, bo strasznie "wciągają". Do tej pory kilka razy w tygodniu zjem sobie ciastko, loda itd., ale nie myślę o tym cały czas, tak jak kiedyś. A z innymi uzależnieniami to jest tak, że jak nie palę kilka tygodni, to wystarczy, że tylko raz się zaciągnę od kogoś, bo myślę, że już mogę, to od mania papierosowa od razu wraca.
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #26 : 02-12-2011, 16:21 »

Dla towarzystwa dał się Cygan powiesić.
Ale czy to jest droga do zdrowia?
Zapisane
Lili123
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27-11-2010
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #27 : 02-12-2011, 17:40 »

Dla towarzystwa dał się Cygan powiesić.
Ale czy to jest droga do zdrowia?

Nie, dlatego od stycznia jeszcze raz zaczynam DP. Teraz nawet nie próbuję, bo święta idą i obiecałam rodzinie, że zrobię pierogi i chciałabym je zjeść biggrin hehehe.
Tak tylko chciałam się zapytać czy syrop klonowy jest bardzo zły, żeby jakoś siebie usprawiedliwić (jeżeli nie jest) smile.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #28 : 02-12-2011, 19:14 »

Przemyśl to:
No tak - zasady Biosłone to ramy, a nie kraty.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Lili123
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 27-11-2010
Wiadomości: 106

« Odpowiedz #29 : 02-12-2011, 19:46 »

Przemyśl to:
No tak - zasady Biosłone to ramy, a nie kraty.

Powinnam rozumieć to w ten sposób, że można raz na jakiś czas pozwolić sobie na coś więcej, tak? Że należy zasad przestrzegać, ale z głową można czasami np. zjeść coś "niedozwolonego".
Jeżeli dobrze rozumiem, to tak też myślę cały czas, ale jak 2 dni pod rząd moim obiadem były pancakesy z syropem klonowym, a później wieczorem jeszcze jakieś ciacho, to już miałam wyrzuty sumienia. Boję się czasami, że jak przesadzę ze słodkim to wrócą mi jakieś kobiece grzybice itd.. Każda kobieta, która to miała, wie jakie to jest okropne i tego nie chce. Poza tym syropem i ciachami, od jakiegoś czasu codziennie mam w domu chleb, co też wzbudza u mnie wyrzuty sumienia. Miód można jeść, więc chciałam się tylko dowiedzieć czy podobnie jest z syropem klonowym, ale już wiem, że tak nie jest, więc trudno smile. Drogi był, więc trochę go jeszcze zjem do tego stycznia - do rozpoczęcia DP po raz 2. Wiem, że nie trzeba trzymać się mocno zasad, ale ja już zaczęłam trochę przesadzać, stąd moje przemyślenia.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2011, 19:48 wysłane przez Lili123 » Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #30 : 04-12-2011, 10:17 »

Nie kieruj się strachem czy wyrzutami sumienia, ale wiedzą i świadomością.
Wiedzę możesz nabyć tylko w jeden sposób: przeczytaj książkę "Sugar Blues - zniewoleni przez cukier" Williama Duffty. Książka kosztuje 31 zł, mniej więcej tyle co 250 ml syropu klonowego. Po lekturze zmienisz swój sposób żywienia.
Zapisane
Kasha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Skąd: Zagłębie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #31 : 21-09-2013, 22:53 »

Nie wiem czy ktoś tutaj zajrzy, ale tu se pogadam msn-wink.
Do tej pory tylko używałam miodu, ale teraz w Lidlu jest syrop z buraków cukrowych - więc się waham: kupić, nie kupić, dobre to to czy też trucizna? msn-wink.
Czy można prosić o jakieś info o tym buraczanym cudzie? msn-wink.
Zapisane

Fanatyczka z gniazda sekty Różańskiej ;-)
Czajka1319
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.09.2013r
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #32 : 22-09-2013, 09:10 »

A możesz napisać dokładny skład tego syropu?
Wtedy można to przeanalizować. Niestety w moim mieście nie ma Lidla więc nie zerknę na etykietkę. smile
« Ostatnia zmiana: 22-09-2013, 09:20 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kasha
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Skąd: Zagłębie
Wiadomości: 37

« Odpowiedz #33 : 22-09-2013, 15:18 »

A możesz napisać dokładny skład tego syropu?
Wtedy można to przeanalizować. Niestety w moim mieście nie ma Lidla więc nie zerknę na etykietkę. smile

Skład: buraki cukrowe. Nie zawiera konserwantów, glutenu ani laktozy.

Złota Melasa - Naturalny skoncentrowany sok z buraka cukrowego, otrzymywany w specjalnie opracowanym do tego celu procesie technologicznym bez udziału jakichkolwiek środków chemicznych. Uwaga: nie jest to produkt uboczny produkcji cukru. Bogaty w minerały m. in. żelazo, magnez oraz aminokwasy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Doskonały do kanapek, naleśników, placków ziemniaczanych, sosów, ciast, lodów, twarożku oraz wypieków.

« Ostatnia zmiana: 22-09-2013, 15:24 wysłane przez Kasha » Zapisane

Fanatyczka z gniazda sekty Różańskiej ;-)
Czajka1319
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 10.09.2013r
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #34 : 01-10-2013, 21:27 »

Z tego co napisałaś wnioskuję, że nie ma tam konserwantów, sztucznych barwników, itp.
Jeżeli można cukier to chyba można także ten syrop. A jaka cena jest tego znaleziska?
« Ostatnia zmiana: 01-10-2013, 21:44 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!