Niemedyczne forum zdrowia
17-04-2024, 00:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kasowanie zbędnych postów i zwracanie uwagi na pw zamiast publicznie  (Przeczytany 9332 razy)
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« : 09-12-2011, 18:21 »

   Chciałem podzielić się moją sugestią odnośnie funkcjonowania forum. Jak w temacie uważam, że na forum powinny zostać wprowadzone pewne zmiany.
   Po pierwsze: uważam, że jeśli użytkownik forum w jakiś sposób narusza regulamin np pisząc niepoprawnie posta uważam, że lepiej i dla użytkownika i dla przejrzystości tematu jeśli moderator będzie zwracał uwagę publicznie, a nie publicznie na forum, a czasem pisze to w sposób by ośmieszyć adresata posta napisanego błędnie lub ze zlamaniem regulaminu. Na forum część moderatorów podczas moich początków jeśli robiłem błędy pisali mi na pw. Niektórzy np Heniek piszą wszystko publicznie co uważam za zupełne nie prorozumienie i śmiecenie tematu, a sugerują zwracanie uwagi na forum zamiast pw ,,brakiem czasu", a przecież to nie zajmuje dużo więcej czasu tą samą treść wysłać na pw.
  Odnośnie kasowania zbędnych postów nie dotyczących tematu także uważam za kluczowe dla przejrzystości forum bo po co np użykownik ''Kowalski" wchodząc w temat "Koktaj błonnikowy" zamiast czytać komentarze i pomysły na ten temat widzi sporo postów co są jakieś "przepychanki" słowne, wzajemne ośmieszanie itp...Na dobrą sprawę czase z 10 stron tematu postów odnoszących się do tematu uzbiera się 5 stron bo pozostała połowa to jak podałem wyżej niepotrzebne i niezwiązane z tematem kłótnie. Uważam, że nie powinno się na takie coś w ogóle pozwalać bo np taki Scorupion korzysta z tego zasypując temat uszczypliwościami, prowokacją do dyskusji nie na temat co prowadzi do tego, że temat jest mało przejrzysty, dlatego też uważam, że takie coś powinno być eliminowane, moderatorzy powinni zwracać uwagę na pw + ewentualne ostrzeżenie, następnie ewentualne zasłużone zawieszenie zamiast pisać publicznie i podsycać tylko innych użytkowników do krytyki użytkownika, który złamał regulamin co wiąże się z zasypanie tematu postami nie mającymi nic wspólnego z tematem i rozplątanie dyskusji zupełnie nie na temat.
   Mam nadzieję, że Admin i Moderatorze wezmą to pod uwagę bo to tylko poprawi przejrzystość forum.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #1 : 09-12-2011, 18:41 »

Pomysł niezły. Zrób pierwszy krok i daj sobie autobana. Będzie znacznie przejrzyściej.
Zapisane
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #2 : 09-12-2011, 18:50 »

Zgadza się pomysł niezły. Ma służyć właśnie wyeliminowanie takich  zachowań i postów jak Twój w tym temacie http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21622.0 , który na szczęście został usunięty po mojej sugestii bo oczywiście nic nie wnosił do tematu i to właśnie warto wyeliminować. Pomylić może się każdy jednak są osoby co starają się komuś dogryźć, rozplątać niepotrzebną dyskusję, kłótnię
a tego forum nie potrzebuje.
   
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #3 : 09-12-2011, 19:13 »

uważam, że jeśli użytkownik forum w jakiś sposób narusza regulamin np pisząc niepoprawnie posta uważam, że lepiej i dla użytkownika i dla przejrzystości tematu jeśli moderator będzie zwracał uwagę publicznie, a nie publicznie na forum

Też jestem tego zdania. Uwagę trzeba zwracać publicznie. Gdy zwracamy uwagę poprzez wiadomość prywatną to tylko jedna osoba zostanie pouczona. Gdy uwaga jest zgłaszana publicznie, to więcej osób może się nauczyć na błędzie osoby, której powinęło się pióro, a bywa że kredka. Nie mamy czasu na indywidualne szkolenia dla poszczególnych użytkowników. Forum Biosłone jest miejscem publicznym, gdy ktoś popełnia gafy w miejscu publicznym to musi zdać sobie sprawę, że reakcja na te gafy będzie widoczna dla innych.

Gdyby jednak ktoś sam chciał krytykować innych publicznie, a uwagi względem siebie chciałby przyjmować wyłącznie na drodze prywatnej, to należałoby uznać, że jest "żałosny i zakłamany" i powinien pisać w tym wątku:

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21429.0
« Ostatnia zmiana: 09-12-2011, 19:23 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #4 : 10-12-2011, 01:29 »

Tobie Heniu dziękuję za wypowiedź. Chciałbym poznać opinie innych, którzy może dostrzegają pozytywy wprowadzenia takich zmian, ostrzegania na pw zamiast publicznie lub przenoszenia obelg, kłótni do postów moderowanych lub zrobienie nowego wątku w stylu ,,Tematy zbędne na Forum Bioslone - czyli jak nie należy prowadzić dyskusji w temacie". To mój pomysł.
  Mam nadzieję, że ktoś dostrzeże w nim pozytywy i korzyści dla Bioslone i jego czytelników.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #5 : 10-12-2011, 02:25 »

Widze, że nie potrafisz się uczyć. Zwróciłem Ci uwagę, że cudzysłowów nie budujemy z przecinków. Nie pomogło. Zwróciłem Ci uwagę, ze lepiej pisać mniej, ale z sensem. Także, nie pomogło.

Mam dla Ciebie propozycję. Załóż swoje własne forum. Zaczynasz mnie nudzić, wkoło to samo. Podejrzewam, że szukasz problemów na siłę i zwyczajnie trollujesz, i w życiu, i na forum.

Marnujesz nasz cenny czas zgłaszając ciągłe bezpodstawne pretensje. Posiedziałbyś cicho na tym forum tzn. tylko czytając przez miesiąc, albo dwa i dopiero potem zaczął pisać, czyli jak zrozumiesz o co tu chodzi.

Twoja kolejna rejestracja na forum Miłoszu-Scorpionie została dopuszczona warunkowo. Nie lubisz sam się uczyć, a nas chcesz pouczać. Uważam, że możliwości pisania na tym forum nie potrzebujesz. Aby czytać forum, portal, ksiażki, nie potrzebujesz mieć konta na tym forum. W przypadku kontynuacji Twojej polityki obawiam, że czekają cię konsekwencje regulaminowe i staniesz się czasowo, a w dalszej konsekwencji trwale niepiśmienny na tym forum. Nawet kolejna rejestracja z innego IP nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 10-12-2011, 13:31 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #6 : 10-12-2011, 02:41 »

Ten cudzysłów z przecinków to moje złe przyzwyczajenie. To było ostatni raz. Ok. Muszę się dostosować. Jednak poza tym odnosząć się do tematu uważam, że po tym jak publicznie sobie wyjaśniliśmy tą kwestię to już należałoby Twoje i moje posty skasować bo nie odnoszą się do tematu, a temat jest właśnie o kasowaniu tego typu postów nie odnoszących się do tematu, odwracających uwagę od tematu jak w tym przypadku. Dlatego założyłem ten temat.
  Zobacz. Do tematu odnoszą się wszystkie moje posty oprócz tego i Twój pierwszy post. Post drugi i Twój ostatni w ogóle nie odnoszą się do tematu. Właśnie dlatego założyłem ten temat.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #7 : 10-12-2011, 02:48 »

Zanudziła mnie ta dyskusja. Zamykam temat.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!