Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 18:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc od Święta  (Przeczytany 144216 razy)
eljot
« Odpowiedz #60 : 13-01-2012, 16:57 »

Medycyna ma swoje priorytety, jeśli dobrowolnie ludzie się opodatkowują i wspierają owe ratownictwo medyczne, to przemysł szpitalny może więcej pieniędzy przeznaczyć na inne rodzaje aktywności: "diagnostykę" chorób wszelakich, nowe "lepsze" leki, nowocześniejsze szczepionki, wymieniać można niestety długo…

Wspieranie WOŚP i odciążanie medycyny sprawia, że medycyna ma więcej kasy dla siebie. Dyrektorzy szpitali nawet sobie planują, że tego czy tamtego nie kupią, bo to sfinansuje im pasożytnicza fundacja Owsiaka. Kasa która poszłaby na aparaturę medyczną idzie na inne dziedziny działalności szpitala.

Sporo w tym prawdy. Jednak wiele prowincjonalnych szpitali dostało sprzęt, którego przez wiele lat by nie kupili bo przerasta ich budżet. O sprzęcie rehabilitacyjnym dla indywidualnych dzieci już kiedyś pisałem. Nic nie jest białe i czarne. Np. pompy insulinowe polepszają jakość życia dziecka, ale samo w sobie nie są rozwiązaniem problemu cukrzycy. Co ten dzieciak jest winny, że choruje?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #61 : 13-01-2012, 16:58 »

Cytat
Nigdy nie widziałem żadnej wojny religijnej na oczy, na wyprawie krzyżowej też nie byłem i nie znam nikogo, kto był. To są sprawy historyczne i wirtualne, bez praktycznego znaczenia. 

A muzułmanie i ich święta wojna? Naprawdę nie znasz nikogo kto by ucierpiał w samobójczym zamachu bombowym?


Osobiście nie znam żadnego muzułmanina, nie tylko takiego co uczestniczył w zamachu (nieważne po której stronie), ale po prostu żadnego.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
eljot
« Odpowiedz #62 : 13-01-2012, 17:02 »

Wątek jest o WOŚP. Jak komuś przeszkadza honorowe krwiodastwo, gdzie stacje krwiodawstwa otrzymują za jedną jednostkę krwi 269 zł, albo przeszkadza inny Caritas, to niech pisze w innym wątku. Jeśli takiego wątku nie ma (nie wiem, bo rzadko udzielam się w hydeparku) to niech takowy założy.

Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #63 : 13-01-2012, 17:07 »

Cytat
Osobiście nie znam żadnego muzułmanina, nie tylko takiego co uczestniczył w zamachu (nieważne po której stronie), ale po prostu żadnego.

W takim razie zapraszam do UK - tu jest ich od groma. Nawet jakieś 2 lata temu jeden z nich zaatakował lotnisko z którego latam. Dodam też dla ścisłości, że był lekarzem.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #64 : 13-01-2012, 17:12 »

Cytat
Nawet jakieś 2 lata temu jeden z nich zaatakował lotnisko z którego latam. Dodam też dla ścisłości, że był lekarzem.
Mam nadzieję że jako lekarz, potrafił też siebie wykończyć w dobrym stylu smile
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #65 : 13-01-2012, 17:20 »

No ba - śmiało można napisać że odszedł w blasku... blasku eksplodującego auta.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #66 : 13-01-2012, 17:23 »

Chwała mu za to, szkoda że to nie jest zarażliwe w tej grupie zawodowej smile
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #67 : 13-01-2012, 17:25 »

Chwały godne to by było, gdyby eksplodował na jakiejś konferencji medycznej w gronie tysiąca i jednego kalekarza.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #68 : 13-01-2012, 18:06 »

Cytat
Osobiście nie znam żadnego muzułmanina, nie tylko takiego co uczestniczył w zamachu (nieważne po której stronie), ale po prostu żadnego.

W takim razie zapraszam do UK - tu jest ich od groma. Nawet jakieś 2 lata temu jeden z nich zaatakował lotnisko z którego latam. Dodam też dla ścisłości, że był lekarzem.

Dlatego, nie chcemy takich ludzi tutaj, w Polsce.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 18:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #69 : 13-01-2012, 19:19 »

Osobiście nie znam żadnego muzułmanina, nie tylko takiego co uczestniczył w zamachu (nieważne po której stronie), ale po prostu żadnego.

A Polnische Banditen to co pies z kulawą nogą?
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #70 : 13-01-2012, 19:24 »

Łukasz Warzecha krytkuje WOŚP.
obojętne, co robisz poza tym, jaki jesteś, jak się zachowujesz, czy przestrzegasz norm czy nie - jeśli weźmiesz udział w mojej imprezie, jesteś ze wszystkiego rozgrzeszony. Jesteś dobry. To oczywiście przesłanie fałszywe, ale przynoszące duże szkody, jeśli się weźmie pod uwagę, że Owsiak największy wpływ ma na ludzi w wieku, gdy kształtują się poglądy.

Cytat
nie znoszę, gdy ktoś stosuje wobec mnie moralny szantaż i zmusza mnie w ten sposób do czegoś. A tak jest w przypadku WOŚP. Trzeba nie lada odwagi, żeby - będąc np. szefem dużej firmy, postacią publiczną albo miejskim rajcą - odmówić udziału w imprezie. W tym roku odmówił Sanok. Zobaczymy, jaka będzie reakcja. W każdym razie nie jest akceptowany naturalny argument, że skoro nie podobają się komuś metody prowadzenia zbiórki, nie będzie w niej brał udziału. Kto nie bierze udziału w WOŚP, staje się z punktu podejrzany. Udział w WOŚP stał się probierzem moralności i to mi się zdecydowanie nie podoba.

Cytat
cyrk zwany Wielką Orkiestrą istotnie wydaje się coraz trudniejszy do obrony. Wygląda bowiem na to, że aby zebrać jakąś sumę pieniędzy, trzeba wydać sumę niewiele mniejszą, a może nawet większą, gdyby do kosztów emisji finału, obsługi imprezy itp. dodać jeszcze honoraria artystów

Historia z 1997 roku z ciężarówkami Owisaka http://www.forum.wosp.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=11558

Cytat
Kiedy woda trochę opadła, pojawiła się możliwość wspomożenia tej wsi transportami podobnymi do naszego. Jako jedne z pierwszych pojawiły się bodajże trzy ciężarówki od Jerzego Owsiaka. To znaczy pojawiły się kilka kilometrów od celu, jeszcze przy wjeździe na most ma Odrze… i się zatrzymały. Tymczasem, kiedy proboszcz dowiedział się, że wspomniane ciężarówki jadą właśnie do niego, zwołał ludzi do wyładunku, czeka, a tu nic – ani widu, ani słychu. Ciężarówki jak stały za Odrą, tak stoją. Zepsuły się? Nie wiadomo. Ludzie czekali najpierw całą noc, potem cały dzień. W końcu proboszcz, jako że samochody zalało i były nie do użytku, wsiadł na rower i pojechał na drugi brzeg. I tam oto grzecznie mu wyjaśniono, że ponieważ pan Owsiak życzy sobie, żeby wjazd transportu do wsi i rozdzielanie darów rejestrowała ekipa telewizyjna, musi uzbroić się w cierpliwość, bo tak się niefortunnie złożyło, że owa ekipa najwcześniej może przyjechać jutro, a kto wie, czy nie dopiero za dwa dni.
Proboszcz oczywiście zasugerował, by machnąć ręką na telewizję i jak najszybciej przyjeżdżać, bo powodzianie bardzo potrzebują pomocy. Wtedy to jeden z członków owego transportu, w obecności księdza, zadzwonił z komórki do Owsiaka, przedstawił sytuację i spytał co robić. Po chwili rozłączył się i powiedział, że szefowi bardzo jednak na telewizji zależy, a więc jednak trzeba będzie te parę dni jeszcze poczekać.

Audyt w Złotym Melonie.
Mówiąc jeszcze prościej: audyt WOŚP przeprowadzany jest przez firmę Audit C-Land, przy czym jednocześnie wysoko posatwiony przedstawiciel tej firmy pracuje jednocześnie w Złotym Melonie, wydzielonym z WOŚP do celów komercjnych i pobiera z tego tytułu wynagrodzenie. Dla mnie osobiście to sytuacja co najmniej dwuznaczna moralnie i wskazujące na możliwe nieprawidłowości.


"Wstrząsa mną fakt, że w porównaniu z budżetem służby zdrowia, środki zebrane przez Owsiaka stanowią zaledwie 0,07 tej sumy (to znaczy, że nieefektywny system ochrony zdrowia w Polsce powinien sobie świetnie poradzić także bez tych środków i jeśli mówi się, że WOŚP uratowała ileś istnień ludzkich, to warto sobie zadać pytanie, ile owych istnień zostało zabitych przez państwową służbę zdrowia)."
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 19:31 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #71 : 13-01-2012, 19:31 »

Cytat
"Wstrząsa mną fakt, że w porównaniu z budżetem służby zdrowia, środki zebrane przez Owsiaka stanowią zaledwie 0,07 tej sumy (to znaczy, że nieefektywny system ochrony zdrowia w Polsce powinien sobie świetnie poradzić także bez tych środków i jeśli mówi się, że WOŚP uratowała ileś istnień ludzkich, to warto sobie zadać pytanie, ile owych istnień zostało zabitych przez państwową służbę zdrowia)."

Ku uciesze gawiedzi.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #72 : 13-01-2012, 20:03 »

Ciekawi mnie czy czujecie się lepiej Panowie "profilaktycy zdrowia" i "eksperci" po wylaniu na forum krytyki Owsiaka.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #73 : 13-01-2012, 20:15 »

Ciekawi mnie czy czujecie się lepiej Panowie "profilaktycy zdrowia" i "eksperci" po wylaniu na forum krytyki Owsiaka.
Ale o co chodzi?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gościsław
« Odpowiedz #74 : 13-01-2012, 20:20 »

Dziwi mnie fakt, że cała kadra BIOSŁONE  angażuje się w taki bzdurny temat jak udowadnianie, że zbieranie kasy dla dzieciaków jest idiotyzmem.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #75 : 13-01-2012, 20:22 »

Dziwi mnie fakt, że cała kadra BIOSŁONE  angażuje się w taki bzdurny temat jak udowadnianie, że zbieranie kasy dla dzieciaków jest idiotyzmem.

Oczywiście że zbieranie kasy jest idiotyzmem. Natomiast zapobieganie i realna pomoc nie. Jak pokazują przytoczone dane środki z WOŚP to tylko mały kawałek kasy jaka jest przeznaczana na medycynę (bo wcale nie na dzieciaki). Można by więc obejść się bez tej całej hucpy.
Przez 20 lat trwania łorkiestry wyrosło całe pokolenie, a dzieciaki coraz bardziej chore. Zbieranie kasy na choroby i ku szkodzie największej jaka może być praktycznie jest nie tylko idiotyzmem, jest karygodne. To jest hodowanie pacjentów i robienie ludziom wody z mózgu.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2012, 20:25 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #76 : 13-01-2012, 20:28 »

zbieranie kasy dla dzieciaków

To jest bardzo pojemne hasło.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #77 : 13-01-2012, 20:29 »

Ciekawi mnie czy czujecie się lepiej Panowie "profilaktycy zdrowia" i "eksperci" po wylaniu na forum krytyki Owsiaka.

Taki grzeczny, Panowie piszę wielką literą, a jednocześnie wyrażenia eksperci i profilaktycy ubiera w cudzysłowy.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #78 : 13-01-2012, 20:30 »

Dziwi mnie fakt, że cała kadra BIOSŁONE  angażuje się w taki bzdurny temat jak udowadnianie, że zbieranie kasy dla dzieciaków jest idiotyzmem.
Idiotyzmem jest dawanie kasy cwaniakom, którzy bazując na ludzkiej naiwności wyłudzają pieniądze wykorzystując do tego dzieci. Czy one prosiły Owsika o pomoc?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #79 : 13-01-2012, 20:31 »

Ciekawi mnie czy czujecie się lepiej Panowie "profilaktycy zdrowia" i "eksperci" po wylaniu na forum krytyki Owsiaka.

Taki grzeczny, Panowie piszę wielką literą, a jednocześnie wyrażenia eksperci i profilaktycy ubiera w cudzysłowy.
Bo to kretyn.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!