Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 15:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc od Święta  (Przeczytany 144170 razy)
Gościsław
« Odpowiedz #80 : 13-01-2012, 20:38 »

I jak? Lepiej Panu po tym "kretynie"
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #81 : 13-01-2012, 21:03 »

Ciekawi mnie czy czujecie się lepiej Panowie "profilaktycy zdrowia" i "eksperci" po wylaniu na forum krytyki Owsiaka.
A może Pan się ze snu obudzi? Niech mi Pan odpowie na pytanie, czy zakupy sprzętu medycznego dla szpitali, są darem dla chorych dzieci, czy dla dziurawego budżetu "ochrony zdrowia''?

Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Gościsław
« Odpowiedz #82 : 13-01-2012, 22:19 »

Machos to nie ma dla mnie żadnego znaczenia gdzie ta kasa idzie. Dla mnie ważne jest że kilkoro czy więcej dzieciaków cieszy się życiem dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP. Dla mnie to jest najcenniejsze. A szukanie w WOŚP oszustw, nieczystych intencji, popularności Owsiaka, tego że kilka milionów narodu daje się nabrać jest skutkiem ubocznym słusznego celu Jednym się to podoba innym nie. Mnie się podoba. Myślisz, że Owsiak jest tak głupi, że nie widzi tej krytyki. Widzi, i to daje mu jeszcze większego kopa do dalszej pracy.
 Nadmienię, iż nie rozumiem wkładania zakupu sprzętu medycznego do jednego worka z profilaktyką zdrowotną" Już widzę te tłumy gdyby orkiestra zagrała na rzecz wydania książek o zgubnych praktykach lekarskich i co tak naprawdę powinno się robić, aby być zdrowym.
Nie lepiej powiedzieć wprost, tak jak Grażyna rok temu, że Owsiak ją drażni zamiast powtarzać za innymi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #83 : 14-01-2012, 01:16 »

Nie lepiej powiedzieć wprost, tak jak Grażyna rok temu, że Owsiak ją drażni zamiast powtarzać za innymi.
No i nie kretyn? Za Grażyną powtarzać lepiej, za innymi nie lepiej...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eljot
« Odpowiedz #84 : 14-01-2012, 12:38 »

Widać wyrażnie, ze są dwie opcje anty-WOŚP. Klara27 z punktu widzenia kościelno-rydzykowego i Mistrz z punktu widzenia Biosłonejskiego. O ile zaciekłość pierwszej opcji rozumiem (Owsiak podbiera im kasę), to zaciekłości Mistrza nie do końca. Przy tak małym funduszu (jakiś promil), WOŚP nie jest w stanie zrujnować zdrowia pacjentom-dzieciom. Bo chyba nie o pieniądze tu chodzi?
Tyle różnej kasy przewala się przez służbę zdrowia, a Was najbardziej boli Owsiakowa. Dlaczego?

Dziwi mnie fakt, że cała kadra BIOSŁONE  angażuje się w taki bzdurny temat jak udowadnianie, że zbieranie kasy dla dzieciaków jest idiotyzmem.
Idiotyzmem jest dawanie kasy cwaniakom, którzy bazując na ludzkiej naiwności wyłudzają pieniądze wykorzystując do tego dzieci. Czy one prosiły Owsika o pomoc?
Jak Pan, Mistrzu założy fundację, to idę o zakład, że różni ludzie powiedzą o Panu "Cwaniak", a nas nazwą "Idiotami".
« Ostatnia zmiana: 14-01-2012, 13:29 wysłane przez Eljot » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #85 : 14-01-2012, 12:49 »

Widać wyrażnie, ze są dwie opcje anty-WOŚP. Klara27 z punktu widzenia kościelno- rydzykowego i Mistrz z punktu widzenia Biosłonejskiego.
A dla mnie KK czy Owsiak, to dwie ręce tego samego diabła. I tak srebrniki wpadają do jednego wora żądzy i władzy.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Gościsław
« Odpowiedz #86 : 14-01-2012, 12:55 »

Nie lepiej powiedzieć wprost, tak jak Grażyna rok temu, że Owsiak ją drażni zamiast powtarzać za innymi.
No i nie kretyn? Za Grażyną powtarzać lepiej, za innymi nie lepiej...
Powtórzył się Pan z tym kretynem. Proponuję następnym razem:idiota, albo dureń. Do rozważenia są: palant, walnięty w dekiel, pieprznięty. Może być bardziej łagodnie: niemądry, rozgarnięty, niedorozwinięty. Z tych mocniejszych: cham, gnojek i słowa na k.
Na tym kończę swoje uczestnictwo w tym wątku.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #87 : 14-01-2012, 13:06 »

Sorry, nie wiedziałem, że aż tak zależy Panu na tych odmianach.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #88 : 14-01-2012, 13:36 »

Widać wyrażnie, ze są dwie opcje anty-WOŚP. Klara27 z punktu widzenia kościelno-rydzykowego i Mistrz z punktu widzenia Biosłonejskiego.

A ze mną jaki będziesz mieć kłopot! Ja zarówno z punktu widzenia Biosłonejskiego jak i kościelno-rydzykowego. Zdroworozsądkowego.

Jak Pan, Mistrzu założy fundację, to idę o zakład, że różni ludzie powiedzą o Panu "Cwaniak", a nas nazwą "Idiotami".

Tak jak mówią o Rydzyku, Kościele, WOŚP...
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #89 : 14-01-2012, 13:55 »

Widać wyrażnie, ze są dwie opcje anty-WOŚP. Klara27 z punktu widzenia kościelno-rydzykowego i Mistrz z punktu widzenia Biosłonejskiego.

A ze mną jaki będziesz mieć kłopot! Ja zarówno z punktu widzenia Biosłonejskiego jak i kościelno-rydzykowego. Zdroworozsądkowego.


Ty jesteś "ewenement idywiduum". Brak określenia.


Jak Pan, Mistrzu założy fundację, to idę o zakład, że różni ludzie powiedzą o Panu "Cwaniak", a nas nazwą "Idiotami".

Tak jak mówią o Rydzyku, Kościele, WOŚP...
I mówić będą.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #90 : 14-01-2012, 15:04 »

Ale przynajmniej nie powiedzą, że wspieramy służbę (tfu!) zdrowia, jak Gościsław i jemu podobne kretyny.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eljot
« Odpowiedz #91 : 14-01-2012, 16:11 »

Wrodzony zespół niedoboru jodu (dawniej kretynizm lub matołectwo) – termin oznaczający niedorozwój umysłowy ciężkiego stopnia powstały w wyniku wrodzonej pierwotnej niedoczynności tarczycy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wrodzony_zesp%C3%B3%C5%82_niedoboru_jodu

Wszystko jasne. Więcej jodu dla narodu.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #92 : 14-01-2012, 22:32 »

Przy tak małym funduszu (jakiś promil), WOŚP nie jest w stanie zrujnować zdrowia pacjentom-dzieciom. Bo chyba nie o pieniądze tu chodzi?
Tyle różnej kasy przewala się przez służbę zdrowia, a Was najbardziej boli Owsiakowa. Dlaczego?

Tu nie chodzi o pieniądze, ale uczenie od małego pacjentyzmu.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #93 : 16-01-2012, 17:11 »


Tu nie chodzi o pieniądze, ale uczenie od małego pacjentyzmu.

Czyli, eliminacja Owsiaka jest lekiem na cale zło? Przed Owsiakiem pacjentyzmu nie było? Może, był mniejszy? Wytnijmy jeszcze "małego" i nie będzie od kogo się uczyć pacjentyzmu. Tylko, co z dużym? Logika zdumiewająca.
WOŚP, z tego co wiem, uczy dzieci w szkołach pierwszej pomocy, daje wspomniane już pompy (i nie tylko) insulinowe, uczy nie bycia obojętnym na krzywdę innych itd, itp. A pacjentyzm???
Chodzi o to, aby minusy nie przesłoniły plusów. Na razie u mnie WOŚP jest na plus.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2012, 18:25 wysłane przez Eljot » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #94 : 16-01-2012, 18:19 »

Czyli, eliminacja Owsiaka jest lekiem na cale zło? Przed Owsiakiem pacjentyzmu nie było? Może, był mniejszy? Wytnijmy jeszcze "małego" i nie będzie od kogo się uczyć pacjentyzmu. Tylko, co dużym? Logika zdumiewająca.
WOŚP, z tego co wiem, uczy dzieci w szkołach pierwszej pomocy, daje wspomniane już pompy (i nie tylko) insulinowe, uczy nie bycia obojętnym na krzywdę innych itd, itp. A pacjentyzm???
Chodzi o to, aby minusy nie przesłoniły plusów. Na razie u mnie WOŚP jest na plus.

Cały czas o tym samym mówimy a tobie się wydaje, że odkryłeś Amerykę. Ja nie widzę nic dobrego w takiej, cwanej, ustawionej machinie wykorzystywania naiwności ludzi. Tym bardziej że ma to skalę ogólnokrajową.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2012, 18:58 wysłane przez Klara27 » Zapisane
eljot
« Odpowiedz #95 : 16-01-2012, 18:26 »

Czy Laokoonie, przeczytałeś mój post ze zrozumieniem? Wątpię. Tam są znaki zapytania. Tzn. zdumienie, co do logiki rozumowania Piotra. Przeczytaj jeszcze kilka razy, aż zaskoczysz.
« Ostatnia zmiana: 16-01-2012, 18:59 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #96 : 16-01-2012, 18:45 »

WOŚP machiną do marnotrawienia kasy! Zastanwiające jest, ile pieniędzy wydaje się na zorganizwowanie orkiestr w miastach.
To nie obywatele organizują w całej Polsce koncerty orkiestry, tylko urzędy miast i gmin, za publiczne pieniądze. Tym sposobem państwo, zamiast łożyć na swe konstytucyjne zadania, łoży na organizowanie obywateli, żeby sobie sami na nie zebrali, a przy okazji mieli fun i trochę się wymóżdżyli; nikt nie liczy, ile na to wykłada, bo nie wolno. Bo strach pomyśleć, co by wyszło, gdyby policzono − a nuż − że gdyby tak zamiast finansować Orkiestrę państwo przeznaczyło tę kasę na refundacje (przecież właśnie zabiera na nich chorym kilkaset milionów!), a samorządy na pozostające w ich gestii placówki służby zdrowia, to per saldo chore dzieci wyszłyby na tym lepiej?

Na razie u mnie WOŚP jest na plus.
Pomijając biosłonejskie podejście, mnie przeraża fakt, że WOŚP z roku na rok jest gonitwą po kolejny rekord za wszelką cenę.

A jak do tego nakłonić?
Za udział w akcji charytatywnej w szkole dostaje się punkty, które mogą pomóc w dostaniu się do wymarzonego liceum.
Caritas to syf- trzeba się męczyć przez cały rok ze śmierdzącymi staruchami, żeby uskubać te dwa punkty.

TYLE SAMO dostaje się za jeden wieczór z puszką.

« Ostatnia zmiana: 16-01-2012, 18:59 wysłane przez Machos » Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #97 : 16-01-2012, 19:02 »

Ponadto, pojawiły się nagle problemy:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/WOSP-ma-problemy-Przez-ustawe-refundacyjna-2470373.html
Zapisane

Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #98 : 16-01-2012, 19:17 »

Czy Laokoonie, przeczytałeś mój post ze zrozumieniem? Wątpię. Tam są znaki zapytania. Tzn. zdumienie, co do logiki rozumowania Piotra. Przeczytaj jeszcze kilka razy, aż zaskoczysz.

Tak właśnie. Przeczytałem i napisałem że musisz zrozumieć że argumenty przeciwko WOŚP są dużo poważniejszej natury, której ty widocznie nie chcesz dostrzec.
Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #99 : 16-01-2012, 19:26 »

WOŚP z wybranym sztabem, a bardziej lobby farmaceutyczno-medycznym, jest potężną konkurencją dla innych firm farmaceutycznych, którym kasa ucieka, bo pewnie choć też chcą, to nie pozwalają im "grać", więc konkurencja próbuje coś z tym zrobić.  
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!