Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 21:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc od Święta  (Przeczytany 144075 razy)
eljot
« Odpowiedz #100 : 17-01-2012, 12:51 »

Za udział w akcji charytatywnej w szkole dostaje się punkty, które mogą pomóc w dostaniu się do wymarzonego liceum.
Caritas to syf- trzeba się męczyć przez cały rok ze śmierdzącymi staruchami, żeby uskubać te dwa punkty.

TYLE SAMO dostaje się za jeden wieczór z puszką.
Mylisz się. Od kilku lat decyzją MENiS (wtedy takie było) punkty za wolontariat zniesiono.
Po za tym, artykuły Ziemkiewicza, czy "maruchy" nie są wiarygodne. Wyliczenia "maruchy" wręcz demagogiczne. Nie będę do nich się odnosił, bo w internecie piszących za i przeciw są tysiące. Ja przedstawiam swój sposób myślenia i nie opieram się na innych opiniach.


Tak właśnie. Przeczytałem i napisałem że musisz zrozumieć że argumenty przeciwko WOŚP są dużo poważniejszej natury, której ty widocznie nie chcesz dostrzec.
Laokoonie, to nie są argumenty tylko insynuacje i przypuszczenia. Wzrost pacjentyzmu, wspieranie przemysłu farmakologicznego są sprawą niemierzalną i trudną do oceny. O pozytywach pisałem i one dają w efekcie moją pozytywną ocenę. Rozumiem, że biosłonejskie podejście nie akceptuje przemysłu farmakologicznego. W przypadku WOŚP jest to efekt uboczny. Nie słyszałem, aby nakłaniano do chodzenia do lekarzy, badania się, szczepienia. Fakt, że wyposażano np. oddziały onkologiczne, ale te dzieciaki i tak są chore. Pomoc w leczeniu dzieci poparzonych, ofiar wypadków nie jest wbrew idei Biosłone. Dlatego, nie rozumiem tej zaciekłości w ataku z pozycji idei Biosłone. Nie każę nikomu lubić Owsiaka i WOŚP, ale to są indywidualne sprawy.

WOŚP z wybranym sztabem, a bardziej lobby farmaceutyczno-medycznym, jest potężną konkurencją dla innych firm farmaceutycznych, którym kasa ucieka, bo pewnie choć też chcą, to nie pozwalają im "grać", więc konkurencja próbuje coś z tym zrobić.  
To, akurat nie moja sprawa. Niech sobie radzą. Natura nie znosi próżni. Zniknie jedna firma, to powstanie druga. Kasa jest spora do przechwycenia. Caritas też będzie miał problem. W dodatku wyraźnie wspomaga przemysł farmakologiczny. A tu cisza.
http://www.caritas.pl/akcje-ogolnopolskie/7609-swiatowy-dzien-chorego

"Diecezjalne Caritas i Caritas Polska wspomagają finansowo zakup lekarstw, sprzętu medycznego, przeprowadzają kosztowne operacje i opłacają pobyt w szpitalu, finansują pobyt na turnusach rehabilitacyjnych, przeprowadzają refundację kosztów leczenia, a także niejednokrotnie zakup specjalnej żywności."


« Ostatnia zmiana: 17-01-2012, 12:58 wysłane przez Eljot » Zapisane
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #101 : 17-01-2012, 14:37 »

Ja przedstawiam swój sposób myślenia i nie opieram się na innych opiniach.
Mój sposób myślenia jest taki: "Skoro jestem prezydentem jakiegoś miasta, muszę przeznaczyć z kasy UM pieniądze na zorganizowanie WOŚP w swoim mieście. Wynajmuję scenę, ochronę, straż miejską, fajerwerki, zespoły, prowadzącego, zapłacę telewizji, która przyjedzie nagrać show. Ile muszę zapłacić? Kilkadziesiąt, może ze sto tysięcy złotych? Zakładam, że mieszkańcy uzbierają do puszek ze sto, sto pięćdziesiąt tysięcy złotych, po jakimś czasie WOŚP podaruje nam sprzęt za owe sto, sto pięćdziesiąt tysięcy złotych. Gorzej, jak moi mieszkańcy nie uzbierają tej kwoty, a wypada napisać, nie kupią sprzętu, wtedy szpital miejski albo dostanie, albo nie dostanie sprzętu. Wycofać za bardzo się z WOŚP nie mogę, bo w czasie następnych wyborów wypomną mi, żem bezduszny skąpiec."
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #102 : 17-01-2012, 14:58 »

Ja przedstawiam swój sposób myślenia
Proszę nie przeginać! Niemyślenie to nie to samo, co myślenie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #103 : 17-01-2012, 15:04 »

Cytat od: Eljot
Laokoonie, to nie są argumenty tylko insynuacje i przypuszczenia. Wzrost pacjentyzmu, wspieranie przemysłu farmakologicznego są sprawą niemierzalną i trudną do oceny. O pozytywach pisałem i one dają w efekcie moją pozytywną ocenę. Rozumiem, że biosłonejskie podejście nie akceptuje przemysłu farmakologicznego. W przypadku WOŚP jest to efekt uboczny. Nie słyszałem, aby nakłaniano do chodzenia do lekarzy, badania się, szczepienia. Fakt, że wyposażano np. oddziały onkologiczne, ale te dzieciaki i tak są chore. Pomoc w leczeniu dzieci poparzonych, ofiar wypadków nie jest wbrew idei Biosłone. Dlatego, nie rozumiem tej zaciekłości w ataku z pozycji idei Biosłone. Nie każę nikomu lubić Owsiaka i WOŚP, ale to są indywidualne sprawy.

Twoja sprawa, ale dajesz dowód na to że nie rozumiesz o czym jest mowa. Nie wiem jak w takim razie pojmujesz istotę profilaktyki zdrowotnej.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #104 : 17-01-2012, 23:46 »

Każdą rzecz można wykorzystać na wiele sposobów. Można zabić przy pomocy długopisu, a przy pomocy toporka uratować czyjeś życie. Dlatego ważne jest nie tylko to co się daje, ale KOMU. Nie mam jednak zaufania do polskiej służby chorób...

Znając system kształcenia, czyli deformowania mózgów przyszłych lekarzy, wolę nie dawać im zbyt wielu urządzeń. Jeszcze im się jakieś guziki pomylą, albo źle zinterperetują wyniki badań i błędnie postawią diagnozę, czyli wydadzą wyrok na pacjenta.

Zakupy WOŚP to nie tylko medycyna ratunkowa. Dużo kupuje się tam urządzeń do diagnozowania, urządzeń analitycznych. Bardzo dużo pieniędzy przeznacza się na badanie słuchu. Im lepsze diagnozowanie tym więcej chorób można wykryć a następnie leczyć i tym sposobem rujnować cudze zdrowie. Przejrzałem bardzo pobieżnie listę zakupów WOŚP (w dużych miastach) i znalazłem tam bardzo dużo rzeczy, których nie można zaliczyć do urządzeń medycyny ratunkowej. W obronie WOŚP padały argumenty, że pieniądze ofiarodawców idą na ratowanie życia, a nie na szczepionki, szkodliwe terapie, tendencyjne badania itd. Jeśli szpitale oszczędzają dzięki WOŚP jakieś pieniądze, to zostaje im więcej kasy, którą mogą przeznaczyć na niszczenie ludziom zdrowia: szczepionki, leki wiodących firm farmaceutycznych, oraz masę innej chemii i sprzętu.

Powtórzę. Minister Zdrowego Rozsądku ostrzega: Wspierając pasożyta Owsiaka - wspierasz medycynę!

Poniżej częste zakupy WOŚP, a które albo nie są zwiazane z medycyną ratunkową, albo są wykorzystawane na wiele sposobów ze szkodą dla małego pacjenta (w kwadratowych nawiasach umieściłem moje objaśnienia i komentarze).

- Vascuporty, cewniki, igły [używane m.in. w chemioterapii nowotworów do wlewania m.in. toksycznych cytostatyków do organizmów dzieci]
- Pompa strzykawkowa [na wyposażenie oddziału onkologii]
- Analizator do mikrometod [dla oddziału teleradioterapii]
- Terminal do przesyłania danych [bardzo częsty zakup]
- HP Vectra VE 5100 M640/8 [po prostu komputer]
- HP Omnibook 5500cS5/100 VL
- Ambu International, Komputer Laptop
- ERBE, Sprzęt wg załączonej specyfikacji (wózek sprzętowy, Monitor medyczny, nagrywarka DVD, magnetowid)
- Drukarka kolorowa
- Toner do drukarki kolorowej
- Papier do drukarki kolorowej
- Kserokopiarka
- Skaner
- Stolik komputerowy BAOBAB
- Monitor LCD "17"
- Drukarka laserowa LaserJet 1600 HP
- Stolik elektryczny CX
- Wózek do bródnej bielizny - 2 szt. [pisownia oryginalna]
- Komputer PC z monitorem, drukarką, pakietem Office
- Kozetka lekarska
- Komputer PC z monitorem LCD. Dell,
- Drukarka komputerowa
- Aparat do radioterapii Surgitron Dual RF
- Materiały zużywalne [częsty wydatek WOŚP]
- Stanowisko do ważenia niemowląt
- Urządzenie do screeningowego badania słuchu OTO READ [bardzo bardzo dużo kupiono urządzeń do badania słuchu, to jedno z urzadzeń typowych, WOŚP postawiła na profilaktykę chorób poprzez ich wczesne wykrycie, robi się masowe badania słuchu, przesiewowe i screeningowe]
- Waga dla niemowląt Soehnle
- BAYER. Analizator do mikrometod. Rapidlab 865,
- OK Medical Systems Aparat RTG Apollo do radiografii i fluoroskopii [im lepsze urządzenia diagnostyczne tym więcej chorób można wykryć]

Wiele zakupów z tej listy bardzo przypomina zakupy dokonywane przez ludzi, którzy dostali dotację z Urzędu Pracy i muszą ją na coś wydać.
« Ostatnia zmiana: 18-01-2012, 00:00 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
eljot
« Odpowiedz #105 : 18-01-2012, 10:50 »

Dokonałeś dobrą robotę Heńku. Co prawda, dokonałeś małej manipulacji, ale każdy może dokładnie zobaczyć w Twoim linku jakich dokonano zakupów w jego miejscowości i stosunek Twojej listy do rzeczywistych zakupów. Czy czepianie się papieru, czy komputera ma sens.
Stanowisko do ważenia niemowląt? Co w tym złego? Było stare, będzie nowe. Może, gdzieś na wsi, wcale nie było i ważono niemowlaki dynamometrem?

http://wosp.org.pl/medycyna/sprzet_zakupiony_przez_orkiestre

Twoje wezwanie powinno brzmieć np. tak.

Minister Zdrowego Rozsądku ostrzega: Wspierając pasożyta Owsiaka, Caritas, PCK, Fundacje: Polsat, Nie Jesteś Sam, Akogo i inne - wspierasz medycynę!

Będzie to bardziej wiarygodne.
"Jak wszyscy, to wszyscy. Babcia też."

Twoja sprawa, ale dajesz dowód na to że nie rozumiesz o czym jest mowa. Nie wiem jak w takim razie pojmujesz istotę profilaktyki zdrowotnej.
Dokładnie tak, jak napisał to Hipokrates.

Parafrazując pewną sentencję. "Jestem, więc myślę", Mistrzu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #106 : 18-01-2012, 10:54 »

No tak. Tylko że Pan jedynie myśli, że myśli.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #107 : 18-01-2012, 11:20 »

KJeśli szpitale oszczędzają dzięki WOŚP jakieś pieniądze, to zostaje im więcej kasy, którą mogą przeznaczyć na niszczenie ludziom zdrowia:

To dla tych co im się wydaje że myślą. Maja na tacy, za darmo.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #108 : 18-01-2012, 12:31 »

KJeśli szpitale oszczędzają dzięki WOŚP jakieś pieniądze, to zostaje im więcej kasy, którą mogą przeznaczyć na niszczenie ludziom zdrowia:

To dla tych co im się wydaje że myślą. Maja na tacy, za darmo.

Łańcuch pokarmowy w szpitalu jest długi. Dyrekcja, ordynator, lekarze, pielęgniarki, salowe, pacjent. Myślę, że zaoszczędzone pieniądze idą raczej w takim kierunku. Pacjent jest na samym końcu. Za dużo medykamentów nie dostanie (o ile dostanie)
Zapisane
Slawekgo
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 03-04-2009
Wiedza:
Skąd: Poznań
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #109 : 18-01-2012, 12:37 »

Łańcuch pokarmowy w szpitalu jest długi. Dyrekcja, ordynator, lekarze, pielęgniarki, salowe, pacjent. Myślę, że zaoszczędzone pieniądze idą raczej w takim kierunku. Pacjent jest na samym końcu. Za dużo medykamentów nie dostanie (o ile dostanie)
No i przed czym ten łańcuch jak piszesz ma pacjenta uchronić? Czy to, że nie starczy dla niego na leki uchroni go przed dostaniem się, gdzie się dostał, czyli szpitalem? Medykamentów być może nie dostanie, lecz ze szpitala wyjdzie (jeśli będzie miał szczęście) z zaordynowanymi lekami, które jako bezrozumny pacjent kupi sobie za własne środki i będzie łykał po czasy, kiedy nie zabraknie mu sił. To jest wizja zbieżna Twojemu myśleniu. Nam zależy, żeby ten pacjent znał prawdę o zdrowiu i potrafił o nie zadbać. Jeśli na taką edukację będą przeznaczone środki ze zbiórki - to się dołożymy!
« Ostatnia zmiana: 18-01-2012, 12:47 wysłane przez Slawekgo » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #110 : 18-01-2012, 12:42 »

Pacjent jest na samym końcu. Za dużo medykamentów nie dostanie (o ile dostanie)
Czyli że wszystkie medykamenty pożerają stojący wyżej w łańcuchu pokarmowym:
Dyrekcja, ordynator, lekarze, pielęgniarki, salowe, pacjent.
Panie Eliot! Czy nadal się Pan upiera, że myśli?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eljot
« Odpowiedz #111 : 19-01-2012, 09:29 »

Pacjent jest na samym końcu. Za dużo medykamentów nie dostanie (o ile dostanie)
Czyli że wszystkie medykamenty pożerają stojący wyżej w łańcuchu pokarmowym:
Dyrekcja, ordynator, lekarze, pielęgniarki, salowe, pacjent.
Panie Eliot! Czy nadal się Pan upiera, że myśli?

Zapomniałem dopisać.
"Aż trudno w to uwierzyć"

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17034.msg150322#msg150322

I dziękuję Mistrzu za łatkę. Czuję się wyróżniony.
« Ostatnia zmiana: 19-01-2012, 09:31 wysłane przez Eljot » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #112 : 19-01-2012, 10:33 »

Cytat
Łatkę "UWAGA PACJENT" dostałem 19,01.2012r. za własne zdanie. Nie wiem tylko, czy w temacie Owsiaka, czy księdza?
Dedykuję ją Klarze27 smile

No, różne dostaję wyrazy sympatii (ostatnio cyklameny) msn-wink ale łatki nikt, jak dotąd, mi nie dedykował. Hicior!
« Ostatnia zmiana: 19-01-2012, 10:48 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #113 : 19-01-2012, 10:38 »

I dziękuję Mistrzu za łatkę. Czuję się wyróżniony.
Nie ma sprawy. Należało się.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Gościsław
« Odpowiedz #114 : 19-01-2012, 11:01 »

Witaj Eliot w klubie "uwaga pacjent"
Wszystkim innym którzy chcą uniknąć wstąpienia do klubu proponuję zawsze się zgadzać z Mistrzem i profilaktykami. Wszelkie dyskusje będą karane. Obowiązuje zakaz używania myślenia do weryfikacji treści tego forum.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #115 : 19-01-2012, 12:18 »

A, witaj Gościsławie! Zacne grono. Musimy założyć fanklub.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #116 : 19-01-2012, 12:29 »

A, witaj Gościsławie! Zacne grono. Musimy założyć fanklub.

Może założycie jakiś propacjencki nurt antyprofilaktyczny.
Zapisane
eljot
« Odpowiedz #117 : 19-01-2012, 12:36 »

Antykadzeniowy i Profilaktyki Prozdrowotnej Umysłu


« Ostatnia zmiana: 19-01-2012, 13:07 wysłane przez Eljot » Zapisane
eljot
« Odpowiedz #118 : 20-01-2012, 11:29 »

Cytat
Łatkę "UWAGA PACJENT" dostałem 19,01.2012r. za własne zdanie. Nie wiem tylko, czy w temacie Owsiaka, czy księdza?
Dedykuję ją Klarze27 smile

No, różne dostaję wyrazy sympatii (ostatnio cyklameny) msn-wink ale łatki nikt, jak dotąd, mi nie dedykował. Hicior!

Nie wiem, czy to był wyraz sympatii, ale zakładam, że znasz prawdziwy powód, którego ja się domyślam.
Pomyślałem sobie jeszcze, że należy okazywać litość i współczucie. Jak patrzę na Twojego awatara Klaro27, to mam takie odczucia. Awatar często przedstawia stan naszego umysłu. Czarny, przesuszony kwiatek. Bez życia, ale z kolcami.
Normalne kwiaty są kolorowe. Jak ten znaczek UP.
Zapisane
Gościsław
« Odpowiedz #119 : 27-12-2012, 08:54 »

Jurek Owsiak już niedługo znów się uaktywni. Jestem ciekaw czy jak co roku na czele z Mistrzem zostanie obśmiany, czy może za sprawą powstania fundacji Biosłone temat krytyki fundacji WOŚP zostanie pominięty.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!