Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 00:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ząb mądrości  (Przeczytany 32616 razy)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #20 : 05-01-2013, 00:33 »

Możliwie. Płukanie poprzez końcówkę, której używałam przyniosła zadowalający efekt, więc po co przepłacać. Wybór należy do Wojtka.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #21 : 05-01-2013, 00:43 »

Tych irygatorów jest kilka modeli, ja wkleiłam linka do takiego w komplecie ze szczoteczką i to nie najtańszą, ale zapewne są inne tańsze.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #22 : 05-01-2013, 10:28 »

I czym to irygować. Alocitem?
Zapisane

Pragmatism
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #23 : 05-01-2013, 12:33 »

Alocitem pewnie też. Ja irygowałam wodą utlenioną.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #24 : 05-01-2013, 13:19 »

To miałoby u mnie sens. Skoro mówisz, że po usunięciu ósemki dalej ten sam problem z zapachem. Dzięki wypróbuję i zdam relacje.
« Ostatnia zmiana: 05-01-2013, 13:21 wysłane przez Sting » Zapisane

Pragmatism
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #25 : 05-01-2013, 14:03 »

Ten zapach był spowodowany resztkami jedzenia, które powłaziły w tę dziurę po ósemce. Wcześniej zaś resztki kumulowały się pomiędzy dziąsłem, które stało się tzw. kapturem a ósemką.
A może ona po prostu się psuje.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #26 : 05-01-2013, 15:42 »

Nie wiem. Jak mam to poznać?
Zapisane

Pragmatism
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #27 : 05-01-2013, 16:35 »

To już raczej stomatolog może ocenić.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #28 : 05-01-2013, 17:02 »

Mam inne zęby popsute i łudzę się, że się same naprawią. Jeśli ósemka się psuje to co? Należy usunąć czy łudzić się?
Zapisane

Pragmatism
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #29 : 05-01-2013, 17:27 »

Jeśli chodzi o mnie i o moje doświadczenia. To jak najszybciej zaczęłabym je leczyć, co zrobiłam w tamtym roku. Wyleczyłam wszystko i czuję się z tym doskonale, a ósemkę gdy jest zepsuta również bym usunęła. U mnie była zdrowa, ale zagrożenie wystąpiło więc musiałam ją usunąć. Nie łudziłabym się, że poprzez płukanie alocitem czy wodą utlenioną wyleczysz sobie zęby. To jest profilaktyka i jedynie w stanach zapalnych mogą te płukanki pomóc, a jeśli chodzi o próchnicę to moim zdaniem nie. Jeśli jest inaczej to może ktoś mnie poprawi.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #30 : 22-08-2015, 19:14 »

Wczoraj usunąłem 8 prawy dół - zalecenie stomatologa - próchnica. Zabieg mało stresowy, myślałem że bedzie gorzej - chyba łatwo poszło - "nabita łapa" p.Chirurg. Najbardziej bolały zastrzyki znieczulające w dziąsło. Po 3 godzinach odrętwienie powoli ustępowało w zamian za narastający ból w miejscu usunięcia. Próbowałem usnąć, jednak po około godzinie dostałem dość silnych dreszczy (uczucie zimna - 3 kołdry, pozycja embrionalna). Po około 20-30 min przeszło w zamian za gorączkę i poty. Myślałem, że uda mi się usnąć jednak ok 2 w nocy wziąłem w końcu Ibuprom (400mg ibuprofenu). W brzuchu poburczało i po ok 20 min spałem jak suseł. Trzymał do około godz 12-13 obecnego dnia. Zobaczymy jak wieczorem ale na razie nie jest tak źle.
Generalnie czeka mnie jeszcze jeden taki zabieg - z lewej strony, dół. Ale po tych przygodach z drgawkami to mi się nie śpieszy - nie wiem co to było, czy rekacja na rozkładane w organiźmie znieczulenie (adrenalina)? Czy szok organizmu po tym jak zorientował się biedak, że mu zęba zabrałem siłą msn-wink ?
Na górze ósemki jeszcze się nie wyrżnęły - i dobrze niech się nigdzie nie pchają....
Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #31 : 28-08-2015, 07:39 »

Wokół takiego zęba może się również tworzyć stan zapalny albo torbiel. I mogła być po...taka reakcja organizmu.

 
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!