Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 00:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wrażenia z wizyt w gabinecie Zibiego  (Przeczytany 51514 razy)
Lech
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 24 07 2011
Skąd: oswiecim
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #40 : 03-09-2011, 22:40 »

A ja chciałem go pogonić. Sobol, dzięki za wsparcie.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2011, 06:52 wysłane przez Apollo » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #41 : 03-09-2011, 23:47 »

A ja chciałem go pogonić. Sobol, dzięki za wsparcie.
Lechu jeżeli mogę się wtrącić, to powiem Ci jedno: NIE MASZ INNEGO WYJŚCIA!!!
Oczywiście, jeżeli chcesz żyć?
Mój Ojciec zawierzył lekarzom. 12.10 minie 17-sta rocznica, jak pozostawił po sobie wielką pustkę.
Kiedyś o tym napiszę, bo było to "Mistrzostwo świata" w oficjalnym pozbywaniu ludzi życia.
« Ostatnia zmiana: 04-09-2011, 18:14 wysłane przez Solan » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Lech
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 24 07 2011
Skąd: oswiecim
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #42 : 04-09-2011, 07:36 »

Dusiu70, ja doskonale sobie z tego zdaję sprawę i dlatego jeszcze żyję. Od marca z lekarzami mam tyle kontaktu - na ile jest to konieczne, a niestety jest!
« Ostatnia zmiana: 04-09-2011, 09:36 wysłane przez Zibi » Zapisane
Lech
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 24 07 2011
Skąd: oswiecim
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #43 : 05-09-2011, 21:24 »

Zaczyna mnie poniewierać, czuję się fatalnie, pod wieczór temperatura skacze do 37,8. Gejzerki na nogach się budzą, maź jest krwista i ropna o niezbyt przyjemnym zapachu. Głowa jak bolała, tak boli.
« Ostatnia zmiana: 05-09-2011, 21:32 wysłane przez Solan » Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #44 : 06-09-2011, 06:32 »

To be or not to be... Trzymaj się!
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #45 : 06-09-2011, 11:53 »

Zaczyna mnie poniewierać, czuję się fatalnie, pod wieczór temperatura skacze do 37,8. Gejzerki na nogach się budzą, maź jest krwista i ropna o niezbyt przyjemnym zapachu. Głowa jak bolała, tak boli.
Czyli zanosi się na generalny remont. I to szybciej nie zakładaliśmy... Upragniona infekcja przyszła w związku ze zmianą mikroklimatu ("zgniła"/wilgotna niecka sieradzka) i ewentualnym przemęczeniem psychofizycznym.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2011, 12:06 wysłane przez Zibi » Zapisane
Lech
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 24 07 2011
Skąd: oswiecim
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #46 : 07-09-2011, 08:21 »

Alarm odwołany, jeszcze nie czas, pomęczyło i odpuściło, czekamy.
PSA idzie w górę (z 58 do 68,4) w ciągu dwóch tygodni tarczyca TSH 0,235- FT3,6-FT4,1,2.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2011, 11:26 wysłane przez Solan » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #47 : 07-09-2011, 16:19 »

Lechu - będzie ok. Przecież Ty musisz być zdrowy na przyszły Zlot. To Twoje marzenie - a marzenia się spełniają, jak się bardzo chce.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2011, 16:41 wysłane przez Solan » Zapisane
Lech
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 24 07 2011
Skąd: oswiecim
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #48 : 08-09-2011, 18:45 »

Zamiast Flutamidu, który już nie działał (PSA rosło) dzisiaj odebrałem Bikalutamid, który mam stosować przez 8 tygodni i iść po następną dawkę. Nie mam pojęcia jak do tego podejść, prosiłbym o jakąś wskazówkę. P. Zbyszku kupiłem wyciskarkę, jedno ślimakową za ponad 1000 zł, soki z warzyw nie są klarowne zawierają miąższ, a z owoców to już rzadka pulpa.  
« Ostatnia zmiana: 08-09-2011, 21:00 wysłane przez Zibi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #49 : 08-09-2011, 20:58 »

Pan Lech. Proszę w tym wątku nie pisać o innych kwestiach, tylko - jak w tytule. Ewentualnie, po upływie x czasu - o efektach zdrowotnych - w związku z kontaktami z gabinetem oraz poradami forowiczów.

Jeśli Pan chce opisywać swój przypadek, to proszę założyć swój wątek (np. pt. " Przypadek Lecha").
Po założeniu przez Pana wymienionego wyżej wątku, proszę moderatora o przeniesienie i połączenie z tym wątkiem - postów od nr nr 39 do nr 49.

Ponadto proszę o stawianie spacji po znakach interpunkcyjnych. Proszę też doprecyzować pytanie - czy chodzi Panu, jak i czy stosować leki? Czy stosować zakupioną wyciskarkę?
http://forum.bioslone.pl/index.php?board=92.0 Nie jestem pedantem pisarskim, ale jasne i przejrzyste pisanie zaoszczędzi nam wszystkim wielu dodatkowych problemów, także i zdrowotnych.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2011, 21:27 wysłane przez Zibi » Zapisane
Lech
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 24 07 2011
Skąd: oswiecim
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #50 : 08-09-2011, 21:21 »

Rozumiem,przepraszam.

Po przecinku - spacja, czyli odstęp. Czyli tak powinno być napisane: Rozumiem, przepraszam.

« Ostatnia zmiana: 08-09-2011, 21:26 wysłane przez Zibi » Zapisane
Lech
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 68
MO: 24 07 2011
Skąd: oswiecim
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #51 : 16-09-2011, 21:17 »

P. Zbyszku, zlecił mi Pan wykonanie badań TSH, FT3 oraz FT4, podałem je, ale bez odzewu.
« Ostatnia zmiana: 17-09-2011, 15:05 wysłane przez Apollo » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #52 : 17-09-2011, 17:29 »

Alarm odwołany, jeszcze nie czas, pomęczyło i odpuściło, czekamy.
PSA idzie w górę (z 58 do 68,4) w ciągu dwóch tygodni tarczyca TSH 0,235- FT3,6-FT4,1,2.
Można prosić o bardziej czytelnie? TSH - wynik(?); FT3 - wynik(?); FT4 - wynik? (Co to znaczy: "FT4,1,2."? Czy FT4 - wynosi - 1,2? Czy - FT4 - 12?)

P. Zbyszku, zlecił mi Pan wykonanie badań TSH, FT3 oraz FT4, podałem je, ale bez odzewu.

I to jest mentalność pacjenta! Ja nic nie zlecam, ani też nie zalecam. Ja tylko delikatnie sugeruję dla potwierdzenia Pana wiedzy. Bo to jest Pana zdrowie i życie. Pan zaś - jedną nogą siedzi w mendycynie klasycznej, drugą częściowo w naturalnej i częściowo w BPP.

O zrobienie tych badań poprosiłem Pana za miesiąc od wizyty, aby się dowiedzieć - czy i w jakim zakresie, na skutek rozpoczętej nieco wcześniej hormonoterapii, zostało zaburzone potrójne ujemne sprzężenia zwrotne w systemie hormonalnym, pomiędzy: TSH, FT3, FT4. Z wywiadu chorobowego oraz z tych niedostatecznie czytelnych wyników badań wynika, iż mogło dojść do nadczynności tarczycy i szybkiego procesu spadania na wadze masy ciała. Wzrosło też PSA całkowite. Ale to, że te wyniki wzrostu PSA w chwili obecnej istnieją, nie musi oznaczać pogorszenia stanu zdrowia - w ogólnym rozrachunku... Organizm jest nastawiony na katabolizm, w tym na usuwanie komórek rakowych i quasirakowych. Bardziej miarodajne (prawdopodobne) są wyniki badań: PSA całkowite, PSA wolne i stosunek PSA wolnego/całkowitego.

Nasuwają  się pytania: Czy nadczynność tarczycy i szybki proces chudnięcia, nastąpił od hormonoterapii? Czy nadczynność tarczycy i spadek masy ciała około 11 kg od m-ca lutego 2011 - to objawy choroby współistniejącej?

Ponieważ w Pana przypadku, z punktu widzenia mendycznego onkoterapii, nie ma innej możliwości (np. usunięcia chirurgicznego ognisk naciekowych komórek nowotworowych) a tylko hormonoterapia, to należy się zastanowić: Czy kontynuować hormonotearapię w postaci wlewów okresowych i doustnych środków; czy tylko samych wlewów; czy też w ogóle zrezygnować z owej terapii onkologicznej? Jeśli zrezygnować całkowicie z onkoterapii mendycznej, to czy należy postawić na metodę NIA (dwie ranki kontrolowane) oraz na katorżniczą dietę tzw. antynowotworową (w/g moich sugestii), oraz czekać na porządne infekcje przeziębieniowe?

Albo też: Czy kontynuować hormonoterapię oraz metodę NIA plus zalecenia dietetyczne wg BPP (w chorobie nowotworowej), ale okresowo sprawdzając poprzez badania (tendencje wzrostu/spadku wskaźnika PSA wolnego/całkowitego) oraz badania: TSH, FT3 i FT4?

Ja bym sugerował zweryfikowanie czwartej hipotezy, czyli tej ostatniej, przy czym odstawiłbym leki na "zamrożenie tkanki kostnej", aby nie stanowiły dodatkowego balastu dla organizmu: - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21104.msg139881#msg139881; - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=21104.msg140457#msg140457
Nie wiadomo też - czy i w jakim stopniu - terapia antyandrogenowa (manipulacja układem hormonalnym), może znosić metodę NIA, czyli przeszkadzać organizmowi w jego zamyśle pozbycia się komórek nowotworowych.

Jednocześnie przypominam Panu o rozpoczęciu pisania wątku dotyczącego Pana przypadku, w miejscu do tego przeznaczonym, w moim dziale albo w dziale forum dotyczącym - przypadków forumowiczów (o ile ma Pan chęć, aby Panu pomagać...). Tylko proszę wziąć pod uwagę fakt, iż mimo łączenia niektórych terapii z mendycyny ludowej, czy klasycznej z BPP - NIE JESTEŚMY żadną e-przychodnią profilaktyczno-onkoligiczną. Jeśli nie chce Pan opisywać swojego przypadku, to proszę korzystać z forum na ogólnych zasadach; ze mną kontaktować się na zasadach opisanych w informacji o gabinecie. To był ostatni post dotyczący porad w tym wątku. Następne będą usuwane.

Ponadto musimy sobie wyjaśnić rzecz bardzo istotną: Zarówno ja, jak i Pan - jesteśmy na tym forum w gościnie (ja działam pod patronatem forum), więc nie możemy wymiany postów traktować w ten sposób, jakbyśmy pisali tylko między sobą, i nie byłoby ważne, że ktoś inny dla siebie nic z tej wiedzy nie weźmie. Byłoby to egocentryczne z naszej strony. Forum ma charakter dydaktyczny, więc musimy stosować jasny i czytelny przekaz wiedzy. Tak, aby "każdy głupi" mógł ją ogarnąć (jak mówi gospodarz forum).

« Ostatnia zmiana: 17-09-2011, 18:02 wysłane przez Zibi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #53 : 23-10-2011, 13:50 »

Poprawa zdrowia psychicznego i somatycznego u Toma:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=18164.msg138337#msg138337
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=18164.msg138852#msg138852
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=18164.msg143097#msg143097
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=18164.msg143132#msg143132
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=18164.msg143161#msg143161

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=18164.msg143168#msg143168
(...)
I tak powolutku dochodzę do siebie.
Wiesz co Zibi, muszę to napisać - wizyta u Ciebie okazała sie jak na razie moją najlepszą inwestycja w zdrowie, a może nawet ogolnie najlepszą smile. Jak myślę o tym ile wcześniej wydałem na leki, terapie itp to już tylko mi się śmiać z tego chce hahaha. To niesamowite, już nie pamiętam kiedy byłem ostatnio w aptece, a jeśli już tam byłem to zdaje się że po sól fizjologiczną smile.
Dziękuję, to miłe, co piszesz.
« Ostatnia zmiana: 23-10-2011, 13:52 wysłane przez Zibi » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #54 : 27-11-2011, 20:40 »

Opanowanie choroby nowotworowej (stan utraty życia odparty; bardzo dobre normy markerów - w wynikach badań medycznych) oraz wychodzenie z innych chorób współistniejących w stosunkowo krótkim czasie u Jerzego: - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20384.0
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #55 : 26-12-2011, 14:57 »

Mimo zakończenia działalności mojego gabinetu (http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=6847.msg147911#msg147911), o ile zezwoli gospodarz forum - proszę o ewentualne dalsze dokonywanie wpisów w tym wątku - dotyczącym efektów uzyskanych po kontakcie z moim gabinetem.

Jeśli nie w wyżej wymienionym miejscu, to tutaj: - http://www.zbigniewosiewala.pl/forum/viewthread.php?thread_id=7
« Ostatnia zmiana: 28-07-2013, 10:59 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #56 : 30-12-2011, 00:09 »

Nie byłam Zibi w Twoim gabinecie, ale radziłeś mi w moim wątku - i to bardzo dobrze mi poradziłeś!
Dzięki Tobie zaczęłam lepiej się czuć, gdyż wyjaśniłeś mi sprawy związane z refluksem, zgagą, a nie były one proste, ze względu na przebyte operacje /konieczne - ratujące życie/.
Chociaż nie miałam okazji poznać Ciebie osobiście, zauważyłam, że jesteś bardzo miłym i kulturalnym człowiekiem, rozumiejącym drugiego człowieka; jego cierpienia, bo sam w życiu dużo przeszedłeś.
Tylko człowiek doświadczony przez życie może wykazać się empatią w stosunku do drugiego człowieka.

Wróciłam po Świętach do domu i co tu widzę?
Odeszła Iza38, odchodzisz Ty, rok temu odeszła Grażyna i Hajdi, odszedł też Lacky.
Mistrz napisał, że odeszli najwartościowsi Eksperci! A więc jednak uznawał Was za wartościowych!?
Nie znam zależności - co się dzieje między Kadrą, ale te odpryski, które znajdą się na Forum, dają do myślenia.

A myślę tak:
Bardzo ważne jest poprawne pisanie po polsku - tego wymaga kultura obycia.
Kultura obycia wymaga zaś - kultury słowa na Forum.
Ty tą kulturę zachowywałeś - zawsze. Nie dziwi mnie, że przeprosiłeś niektóre osoby - rozumiem to doskonale.
Dziękuję Ci za to, że byłeś!
Bardzo dziękuję!
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!