Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 02:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Po pięćdziesiątce - zrozumienie zasad Biosłone  (Przeczytany 18783 razy)
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #20 : 08-01-2012, 23:02 »

Mnie zrozumienie zasad Biosłone zajęło 5 minut, jak trafiłam na to Forum a jestem ze środkowego przedziału wiekowego. Może dlatego, że przeczytałam wcześniej książkę dr Bielera " Pożywienie najlepszym lekarstwem" gdzie było już o tym, że zdrowie zależy od tego, co się je.

Z sukcesów, mam starsze osoby na MO: jedną z nowotworem złośliwym (lekarze ciągle szukają przerzutów), drugą z włókniejącym zapaleniem płuc, gdzie lekarze stwierdzili zatrzymanie choroby, a nawet lekką poprawę.
Ukłony dla Mistrza od mojej mamy, chociaż na początku biadoliła: jak tak bez chleba żyć, jak nawet człowiek wierzący modli się o chleb powszedni...
« Ostatnia zmiana: 09-01-2012, 09:55 wysłane przez Klara27 » Zapisane

pozdrawiam Ania
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #21 : 09-01-2012, 21:39 »

Cytat
jak tak bez chleba żyć

Zauważyłam, że wyrzucenie z jadłospisu sklepowego chleba najbardziej wszystkich dziwi. Ludzie są przyzwyczajeni, że dzień zaczyna się od kanapki i na kanapce kończy. Przekonanie kogoś, że chleb jest szkodliwy jest już pierszym sukcesem w nakierowaniu kogoś na właściwą drogę do zdrowia. Udało mi się w ostatnim czasie "nawrócić" kilka osób. Zachętą do porzucenia białego chlebka dla nowej osoby jest zdecydownie efekt uboczny tj. spadek wagi. Na początek dobra i taka zachęta. Jak się lepiej poczują po odstawieniu glutenu i dodatkowo schudną, to docenią zalety i z czasem zaczną się przekonywać do dalszych działań. Poczekam sobie ;-)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!