Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 13:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grzybica ogólnoustrojowa?  (Przeczytany 68331 razy)
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #20 : 05-01-2012, 22:50 »

Hola hola. Jakie witaminy?
W cudzysłowie smile
Selen,chrom,lecytynę...

Oj, długa droga przed Tobą, bardzo długa.
Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #21 : 06-01-2012, 09:36 »

Może i długa. Ważne żeby zaprowadziła do celu.

PS
Zapomniałem wcześniej napisać, że cały czas towarzyszyło mi uczucie opuchniętej głowy od wewnątrz i że przy przedmuchiwaniu nosa cały czas miałem uczucie zatkania uszu (na badaniach audiometrycznych wynik ok).
Obecnie, przy przedmuchiwaniu, czuję, że coś się odblokowuje, wcześniej nawet się trąbka nie ruszała.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 10:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #22 : 06-01-2012, 09:45 »

Cytat
Biorę witaminy

Wracamy do punktu wyjścia, tak jak pisałam na początku: musisz odstawić, a w Twoim przypadku najlepiej wyrzucić, wszystkie tabletki, proszki ... Witaminy zastąpisz KB i to będzie wystarczające dla organizmu. Zadajesz nam pytania na forum, czytasz książki, a robisz swoje...
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 10:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #23 : 06-01-2012, 10:19 »

Cytat
Może i długa...ważne żeby zaprowadziła do celu...

Tylko, że jeszcze nie obrałeś właściwej drogi. Póki co błądzisz.
Wywal wszystko co chemiczne, sztuczne przede wszystkim suplementy. KB z łyżeczką dobrego miodu oraz świeżymi nasionami przewyższa najlepsze suplementy.
Może kieruj się tym, że do ust wkładasz tylko to co możesz sam upolować, zebrać w naturalnym środowisku. Wyobraź sobie, że markety, apteki i służba zdrowia nie istnieją. Może ta rada Cię nakieruje na dobrą drogę ku zdrowiu.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 11:00 wysłane przez Rif » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #24 : 06-01-2012, 11:25 »

Hola hola. Jakie witaminy?
W cudzysłowie smile.
Selen, chrom, lecytynę...

A po jaką chol? Ziarna, np. jajka są lepszymi źródłami niż suche kawałki czegoś jeszcze nie wiadomo z czego wytworzone. Mają lepszą tak zwaną biodostępność to raz, a dwa że w odróżnieniu od sztucznych nie są tak potencjalnie szkodliwe.



Zapomniałem wcześniej napisać, że cały czas towarzyszyło mi uczucie opuchniętej głowy od wewnątrz i że przy przedmuchiwaniu nosa cały czas miałem uczucie zatkania uszu (na badaniach audiometrycznych wynik ok).

I taka jest wartość badań tego typu.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 11:27 wysłane przez Laokoon » Zapisane
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #25 : 06-01-2012, 12:19 »

Weź zrób tak jak Ci wszyscy radzą. Im wcześniej zrozumiesz, że robisz źle tym lepiej dla Ciebie. Coś mi się wydaje, że nie przeczytałeś dokładnie książek i portalu a już na pewno nie zrozumiałeś ich przekazu. Świadczą o tym pytania typu: brać czy nie brać witaminki, CC, nystatynę itp.

Oj trudno zrezygnować z bycia pacjentem.

Duża w tym prawda, to co mamy w głowach wpajane przez całe życie okazuje się fikcją, a sprawa jak szybko się to zrozumie zależy indywidualnie od każdego człowieka. Jedno ci powiem: im więcej będziesz czytał i wiedział tym łatwiej to zrozumiesz. Jak widzisz nie jestem doświadczonym użytkownikiem ale wiele zrozumiałem a przede wszystkim po przeczytaniu książek otwarły mi się oczy, i tego Ci właśnie życzę.
Ogólnie to powinieneś się cieszyć, że tyle osób wypowiedziało się w tym wątku i zainteresowało się Twoją "grzybicą ogólnoustrojową" jako chorobą po pewnie tak ją postrzegasz.
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
radkoski
« Odpowiedz #26 : 06-01-2012, 14:29 »

Czuję się usatysfakcjonowany Waszymi radami.

Tylko jest mały problem:jeśli ból w głowie jest momentami nie do zniesienia i widzi się światełko w tunelu,    np. po zmianach, które obecnie zapanowały w organizmie to nie łatwo jest siebie od razu przekonać, choć spróbować na pewno warto.
Każdy ma prawo nie znać odpowiedzi na wszystkie pytania, podobnie jak nie każdy te odpowiedzi zna.  Dziękuję Wam za rady bo to dla mnie obecnie bardzo ważne.

Interesuje mnie Wasza poprawa zdrowia (objawy choroby) po zastosowaniu się do rad z książki a właściwie Wasz powrót do zdrowia i czas jaki Wam to zajęło.
Będę wdzięczny za info.

Radkoski herbu Wielokropek, zamiast walić, gdzie popadnie, wielokropek (...) stawiaj kropkę (.)//Klara27
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 17:34 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #27 : 06-01-2012, 14:30 »


Owszem. Dlatego nikt za ciebie niczego nie zrobi, sam musisz myśleć i wdrażać wiedzę w czyn. Masz wszystko na tacy.
Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #28 : 06-01-2012, 17:34 »

Więc postanowione.
Siedziałem i czytałem wątki na tym forum i tak:
porzucam witaminy pozostaje tylko przy parówce z szałwii i zakraplaniu nosa plus MO.
Przypominam, że u mnie ból i ucisk głównie jest w okolicy uszu, głównie z prawej strony wraz z bolącymi gałkami ocznymi (ból w prawej mocniejszy) oraz szum uszny, który głównie odczuwam przed snem z prawej strony. Podczas zmiany położenia z lewej na prawą uczucie przelewania i zatykania w głębi nosa -  leżę na lewej, przelewa się na lewą stronę.

Już zrobiłem pierwszą parówkę nad garnkiem (wcześniej nad małym garnkiem z ręcznikiem) i kocem.
Efekt: dużo więcej spływa mi czegoś pod czaszką .Mam uczucie jakby woda spłynęła w miejsca, które mnie bolą. Po takim zabiegu dużo "gili" w nosie i spływający katar - przy wydmuchiwaniu trąbki stają się udrożnione. W kącikach oczu biała wydzielina.
Ulga, powoduje uczucie lekkiego ucisku i jakby woda "stała" w uszach.

I tu pytanie do Was: jestem na diecie od 16 grudnia (wykluczyłem: owoce, mleko, pieczywo - i tu jest problem: od tygodnia jem chleb na zakwasie), piję praktycznie wodę i herbaty typu: z pokrzywy, mięty, zieloną, skrzypu.

Jak teraz i na jaki okres mam postępować?
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 18:26 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 06-01-2012, 17:40 »

I tu pytanie do Was:
jestem na diecie od 16 grudnia (wykluczyłem: owoce,mleko,pieczywo-i tu jest problem: od tygodnia jem chleb na zakwasie),
A chleb na zakwasie to nie pieczywo?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #30 : 06-01-2012, 17:57 »


Siedziałem i czytałem wątki na tym forum

Jak byś siedział i czytał to byś wyczytał. Tu masz wszystko:

Odżywianie
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #31 : 06-01-2012, 18:13 »

Cytat
I tu pytanie do Was:
jestem na diecie od 16 grudnia (wykluczyłem: owoce,mleko,pieczywo-i tu jest problem: od tygodnia jem chleb na zakwasie), piję praktycznie wodę i herbaty typu: z pokrzywy, mięty, zieloną, skrzypu.

Odstaw te herbaty, które mogą powodować blokowanie oczyszczania. Zastosuj Dietę Prozdrowotną: http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna
Jest to dość rygorystyczna dieta ale bardzo wskazana przy drożdżycach i grzybicach. Jemy tylko to co tam jest napisane.

Pijąc MO dołącz KB: http://www.bioslone.pl/koktajl-b%C5%82onnikowy

Zapomnij o wszelkich chlebach. Uprzedzając Twoje kolejne pytanie, nie stosuj wafli ryżowych.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 19:04 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #32 : 06-01-2012, 18:17 »

Cytat
Jak byś siedział i czytał to byś wyczytał. Tu masz wszystko
Akurat nie o to pytam. A wskazane pozycje przeczytałem.

Mistrzu dzięki za odpowiedź.
Przepraszam, jeśli czasami nieskładnie pytam ale częściowo odzwierciedla to mój stan zdrowia - brak skupienia.

Moje pytania brzmią:
Zaczynać 1 etap od nowa? Przez 3 tygodnie? Co, w takim razie, z napojami? Tylko woda do picia?
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 18:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #33 : 06-01-2012, 18:33 »

Cytat
Moje pytania brzmią:
Zaczynać 1 etap od nowa?

A przechodziłeś już dietę prozdrowotną, że chcesz ją zaczynać od nowa?

Cytat
Co, w takim razie, z napojami? Tylko woda do picia?
Woda, słaba herbata, słaba kawa parzona bez dodatków jeśli jest taka potrzeba.

Mistrz pisze:
Cytat
Można pić słabą kawę parzoną i czarną herbatę, ale bez cukru.
http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

Polecam KB, o których też wyżej napisałem. Możesz je traktować jako napój, powinny być płynne.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 19:04 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #34 : 06-01-2012, 18:52 »

Cytat
A przechodziłeś już dietę prozdrowotną, że chcesz ją zaczynać od nowa?

Od połowy grudnia nie jem owoców i nabiału, pieczywa (niestety 6 dni chleb na zakwasie, który teraz odrzucam).
Tylko mięso świeże, warzywa. Wszystko z tej diety (niestety z tym chlebem mi nie wyszło smile
Zadałem pytanie, w związku z witaminami,  które tak jak chleb na zakwasie, brałem i jadłem do dziś przez, dokładnie, 5 dni.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 19:05 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #35 : 06-01-2012, 18:56 »

Cytat
dużo więcej spływa mi czegoś pod czaszką .Mam uczucie jakby woda spłynęła w miejsca, które mnie bolą. Po takim zabiegu dużo "gili" w nosie i spływający katar - przy wydmuchiwaniu trąbki stają się udrożnione. W kącikach oczu biała wydzielina.

To już mogą być objawy oczyszczania. Jeśli to objawy oczyszczania, to jesteś szczęściarzem. Niektórzy, naprawdę długo, wyczekują reakcji organizmu...
Możesz jeszcze zastosować ssanie oleju słonecznikowego w celu oczyszczenia twarzoczaszki. Poczytaj o tym.
« Ostatnia zmiana: 06-01-2012, 19:06 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #36 : 06-01-2012, 19:07 »

Cytat
Zadałem pytanie, w związku z witaminami,  które tak jak chleb na zakwasie, brałem i jadłem do dziś przez, dokładnie, 5 dni.

Suplementacja może Ci tylko zaszkodzić.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
radkoski
« Odpowiedz #37 : 06-01-2012, 20:29 »

To już mogą być objawy oczyszczania. Jeśli to objawy oczyszczania, to jesteś szczęściarzem. Niektórzy, naprawdę długo, wyczekują reakcji organizmu...
Możesz jeszcze zastosować ssanie oleju słonecznikowego w celu oczyszczenia twarzoczaszki. Poczytaj o tym.

Oby tak było.Czekam już tyle lat Smutny.
Suplementacja może Ci tylko zaszkodzić.

Już wiem. Temat zamknięty dla mnie smile.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 16:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #38 : 07-01-2012, 08:53 »

Cytat
Co, w takim razie, z napojami? Tylko woda do picia?
Polecam herbatę rooibos:
http://herbatka.bloog.pl/id,706408,title,Wlasciwosci-zdrowotne-herbaty-Rooibos,index.html?ticaid=6db21
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 16:33 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #39 : 07-01-2012, 09:16 »

To chyba jakiś kolejny cudowny suplement, ta herbatka. Pić należy po to, by zaspokoić pragnienie. Raczej należy unikać napojów z tak długą listą chorób, które leczą.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!