Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Grzybica ogólnoustrojowa?  (Przeczytany 68035 razy)
Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #40 : 07-01-2012, 09:47 »

Cytat
Pić należy po to, by zaspokoić pragnienie.
Mistrzu, piję tę herbatę już od 12 lat ponieważ nie lubię zimnych napojów a w szczególności wody i co ciekawe, cały czas mi smakuje.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 16:34 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 07-01-2012, 09:53 »

Nie neguję smakowania. Niektórym smakują lecznicze zioła, co bynajmniej nie znaczy, że należy je pić. Herbata zawsze była używką, a więc nie ma powodu, żeby to zmieniać.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zuza
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-07-2008
Wiedza:
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 683

« Odpowiedz #42 : 07-01-2012, 09:59 »

Możesz jeszcze zastosować ssanie oleju słonecznikowego w celu oczyszczenia twarzoczaszki. Poczytaj o tym.
Myślę, że nie wszystko na raz. Chłopak dopiero zaczyna drogę do zdrowia, więc może MO, DP, KB i parówki na razie wystarczą. Z metodami oczyszczania łatwo przeholować, a potem jest kłopot.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 11:11 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

radkoski
« Odpowiedz #43 : 07-01-2012, 10:11 »

Na razie, po dwóch parówkach z kocem, ostre spływanie pod czaszką i przepraszam ale "gile" w nosie.
Zawsze towarzyszyło mi uczucie zatkania uszu (prawe ucho praktycznie nie do przedmuchania). Teraz jakby po przedmuchaniu, trąbki się lekko odblokowały i nie zapadają się.
Odstawiłem wszystko tak jak wcześniej pisałem.
PS
Proszę o radę w sprawie etapu I.
Tydzień z tym nieszczęsnym chlebem rozregulował mi czas tego etapu.
Jak teraz ten czas liczyć?

« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 16:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #44 : 07-01-2012, 10:49 »

Proszę o radę w sprawie etapu I.
Tydzień z tym nieszczęsnym chlebem rozregulował mi czas tego etapu.
Jak teraz ten czas liczyć?

Pzdr

Zasadą Biosłone jest wziąć zdrowie we własne ręce. Musisz zacząć sam podejmować decyzje. Szczególnie jeśli chodzi o takie proste sprawy jak w powyższym cytacie. Jesteś na początku Biosłone i pomagamy Ci tu obrać kierunek. Pamiętaj, że Biosłone to są pewnego rodzaju ramy i jeśli jest napisane, że DP powinna trwać 3 tygodnie to nie znaczy, że masz skreślać pisakiem 21dni na kalendarzu. E-recepty typu "proszę DP trzymać 42dni" nie dostaniesz. Tym bardziej, że przejście z 1go etapu w 2gi następuje łagodnie.
Musisz sam słuchać swojego organizmu. Ważna jest wiedza, zanim przystąpisz do DP przeczytaj kilka razy artykuł co by po 2tygodniach nie stwierdzić, że trzeba zaczynać od początku.

Podpowiem Ci, że wiele osób przechodząc przez 1etap DP słodzi KB miodem i potem się zastanawia czy zaczynać od początku. Lepiej nie słodzić nic te 3-4tygodnie niż się zastanawiać później i tracić czas.

To wszystko co my Ci tu piszemy, zawarte jest na portalu, forum i w książkach Mistrza. Nic nowego.

Teraz ja mam parę pytań.
Pijesz już Koktajl Błonnikowy? Masz do niego nasiona?
Wybrałeś już filozofię (Biosłone - Janus)? Czy jesteś jedną nogą tu a drugą tam?
Tylko szczerze.

« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 11:14 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #45 : 07-01-2012, 14:19 »

Cytat
Proszę o radę w sprawie etapu I.
Tydzień z tym nieszczęsnym chlebem rozregulował mi czas tego etapu.
Jak teraz ten czas liczyć?

Ty masz kompletnie złe podejście do siebie samego. I prawdopodobnie, wszystko na to wskazuje, musisz nauczyć się najpierw, co to znaczy dbać o zdrowie. Z tego co piszesz to wynika że się z kimś ścigasz...O co? Gdzie?

Wiem, ta świadomość może być trudna do nauczenia. Wiem po sobie, kiedy zaczynałem świadomie brać zdrowie w swoje ręce też liczyłem tak jak ty, że zrobię sobie rundkę bez słodyczy, chleba a potem zapomnę o wszystkim. I chociaż nie mogłem wytrzymać jednego dnia to dzisiaj jestem już po trzech latach walki o siebie. I w tym czasie było lepiej i gorzej, ale było tak źle, że żyć się nie chciało. Niestety jak się najpierw napsuje to potem tak jest. I nie ma tutaj wybacz.


Podpowiem Ci, że wiele osób przechodząc przez 1etap DP słodzi KB miodem i potem się zastanawia czy zaczynać od początku. Lepiej nie słodzić nic te 3-4tygodnie niż się zastanawiać później i tracić czas.

Chyba, że ktoś nie może wytrzymać i musi. To lepiej, żeby sobie nie robił wymówek tylko podążał we właściwym kierunku. Zasada dwa do przodu trzy do tyłu.

Po sobie mogę powiedzieć jakie bitwy toczyłem. Najpierw, o to, żeby w ogóle jeść normalnie. Potem, żeby gotować. Potem, żeby zrezygnować z pieczywa. Znowu ze słodkiego. Myślę że wiele osób ma takie bitwy za sobą, chcąc dojść do zdrowia.

Jasne, że lepiej zrobić raz a dobrze, ale jeżeli ma się tak osłabiony organizm, że się nie daje to trzeba stosować metodę małych kroczków. Tak jak z MO. Jak są reakcje silne to zmniejszamy dawkę. No, po prostu, zwyczajnie trzeba, do jasnej ciasnej, sobie radzić. No i pamiętajmy, że same objawy oczyszczania mogą być tak silne, że człowiek nie daje rady, wymięka.

Bierzmy pod uwagę, że jednak każdy ma inną sytuację. Niektórzy szybko uzyskują zaskakujące efekty a inni muszą na nie czekać miesiącami, wręcz latami. Wszystko jest tak naprawdę względne... Zawsze musi być jakiś punkt odniesienia. Coś na czym się buduje. Tak jak mówimy - baza.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 16:40 wysłane przez Klara27 » Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #46 : 07-01-2012, 17:13 »

Do koktajlu dziś wszystko kupione smile
Już wyżej napisałem że piszę tutaj i stosuję się tutaj.

Co do wyrzeczeń, u mnie z tym problemu nie ma.
Nawet nie wiedziałem, że tak łatwo mi pójdzie z rezygnacją ze słodyczy. Owoce, fakt, kuszą...
Najgorzej jest wieczorem, gdy brak pomysłów na jedzenie msn-wink.

PS
Do postu kolegi niżej. Nie czekam na radę tylko piszę, że organizm się domaga czegoś innego.

Przestań stawiać wszędzie wielokropek, ok?//Klara27
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 17:26 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #47 : 07-01-2012, 17:18 »

Cytat
Dla mnie rezygnacja ze słodkiego żaden problem.
Jeśli postanawiam to koniec.
Najgorzej wieczorem bo wtedy głód jest największy...a nie ma pomysłu na jedzenie msn-wink

No to znaczy że nie czytasz i wolisz ciągle zadawać pytania o każdą pierdołę. Co jest lekko denerwujące bo wszystko jest opisane w książkach, w podręczniku na SG i w podstawach, a także w wielu innych wątkach. Dlaczego?

Cytat
Co do wyrzeczeń u mnie z tym problemu nie ma.

No to się stosuj do ogólnych zaleceń i daj sobie czas. Jak będzie się coś działo to wtedy pytaj.

Cytat
Nie czekam na radę tylko piszę że organizm się domaga czegoś innego...

A to co innego.

Tylko że piszesz:
Cytat
Proszę o radę w sprawie etapu I.
Tydzień z tym nieszczęsnym chlebem rozregulował mi czas tego etapu.
Jak teraz ten czas liczyć?

A przecież jest powiedziane że nie tylko chleb należy odstawić ale żadnej mąki. Bo jeszcze zaraz zapytasz czy można ciastka albo bułki. A dlaczego? Ze względu na gluten. Lektyny.

Gdybyś więc czytał, rzeczywiście chciał zdobyć wiedzę, to byś wiedział i nie pytał bo zdradzasz się.

Ile razy czytałeś Podręcznik? Cały przeczytałeś? A książki czytałeś?
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 17:25 wysłane przez Laokoon » Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #48 : 07-01-2012, 19:08 »

Dwa razy i na razie wiedzy starczy...
Nie zapytałbym o ciastka i bułki...tylko czy 2 tygodnie grudnia diety zaliczyć czy tydzień chleba w styczniu popsuł wszystko i zaczynać od nowa msn-wink
Wybacz ale początki z wszystkim są zawsze trudne smile
 Nie stosujesz się do uwag moderatora.
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #49 : 07-01-2012, 19:16 »

Zacznij od nowa, przecież nie trzymając diety nie sposób jej zaliczyć. Poza tym wiedzy nigdy za dużo - zwłaszcza w takich przypadkach. msn-wink
Zapisane

MO, KB, ZZO.
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #50 : 07-01-2012, 19:24 »

Jeżeli pierwszy etap DP powinien trwać trzy tygodnie to według tego co Ty piszesz albo raczej jakie zadajesz pytania, można by było przeprowadzić tydzień diety w styczniu a kolejne dwa w maju.
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #51 : 07-01-2012, 19:44 »

Cytat
Jeżeli pierwszy etap DP powinien trwać trzy tygodnie to według tego co Ty piszesz albo raczej jakie zadajesz pytania, można by było przeprowadzić tydzień diety w styczniu a kolejne dwa w maju

Radkoski widać, że nie na rękę Tobie ten pierwszy etap DP. Zapierasz się rękami i nogami ;-)
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 20:48 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #52 : 08-01-2012, 09:09 »

Niczym się nie zapieram.
Było pytanie, jest odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 09:43 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #53 : 08-01-2012, 15:52 »


Podpowiem Ci, że wiele osób przechodząc przez 1etap DP słodzi KB miodem i potem się zastanawia czy zaczynać od początku. Lepiej nie słodzić nic te 3-4tygodnie niż się zastanawiać później i tracić czas.

Chyba, że ktoś nie może wytrzymać i musi. To lepiej, żeby sobie nie robił wymówek tylko podążał we właściwym kierunku. Zasada dwa do przodu trzy do tyłu.

Mistrz pisze:
Cytat
Ponadto należy wykluczyć cukier oraz miód.
http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

Pierwszy etap DP jest bardzo ważny i obstaję przy tym, że miodu nie wolno. To tylko 3tygodnie. Tutaj bym wyjątków nie robił.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #54 : 08-01-2012, 17:19 »

Mistrz pisze:
Cytat
Ponadto należy wykluczyć cukier oraz miód.
http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

Pierwszy etap DP jest bardzo ważny i obstaję przy tym, że miodu nie wolno. To tylko 3tygodnie. Tutaj bym wyjątków nie robił.

Oczywiście. Dlatego napisałem że takie postępowanie to jest dwa do przodu trzy do tylu. Ale wiem też po sobie że są sytuacje wyjątkowe. Lepiej od razu robić własciwe kroki ale jeżeli się nie da to przynajmniej tyle ile można. Piszę to z praktyki. Droga do zdrowia nie jest u każdego taka sama i łatwa.

Napisałem też:


Cytat
Co do wyrzeczeń u mnie z tym problemu nie ma.

No to się stosuj do ogólnych zaleceń i daj sobie czas. Jak będzie się coś działo to wtedy pytaj.

Dwa razy i na razie wiedzy starczy...
Nie zapytałbym o ciastka i bułki...tylko czy 2 tygodnie grudnia diety zaliczyć czy tydzień chleba w styczniu popsuł wszystko i zaczynać od nowa msn-wink
Wybacz ale początki z wszystkim są zawsze trudne smile

A co to będzie po 3 tygodniach bez chleba. Aż strach pomyśleć. Pewnie będziesz zjadał chleb za chlebem. A ile nowych pytań.

Moja rada jest taka żebyś już teraz pomyślał jak żyć i obchodzić się bez chleba na codzień. Po co sobie robić wyrzeczenia i męczyć się psychicznie. Np. zastąp chleb kaszami, wprowadź do swojego menu żywieniowego na stałe takie produkty które pozwolą ci zapomnieć o pieczywie. 
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 19:09 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #55 : 09-01-2012, 18:13 »

Nie martwiłbym się na Twoim miejscu o to co będzie za 3 tygodnie msn-wink.
I chciałbym Tobie przypomnieć, że Mistrz napisał żeby wykluczyć. Koniec, kropka.
Przy tym co napisałeś powiedziałbym, że dokładnie radzisz mi to, co zarzucasz w moich pytaniach: krok w przód i dwa w tył z tym miodem.


« Ostatnia zmiana: 09-01-2012, 21:21 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #56 : 09-01-2012, 21:11 »

Radkoski, najlepiej będzie jak zakończysz etap ustaleń i przystąpisz do działania ;-). Myślę, że temat diety jest dokładnie opisany w książkach i na głównej stronie, wątpliwości pomogliśmy wyjaśnić i nie ma na co czekać, tylko zacząć 1 etap diety. Czekamy na dalsze relacje z kolejnych etapów Twoich zmagań. Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: 09-01-2012, 21:22 wysłane przez Lilijka » Zapisane
radkoski
« Odpowiedz #57 : 10-01-2012, 08:26 »

Dziękuję już działam. Dieta wdrożona. Najgorzej jest ze snem.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2012, 09:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #58 : 10-01-2012, 09:39 »

Najgorzej jest ze snem.

W czym problem? Kiedy się pojawił? Przed Biosłone też miałeś ten problem?
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #59 : 10-01-2012, 11:58 »

Nie martwiłbym się na Twoim miejscu o to co będzie za 3 tygodnie msn-wink.
I chciałbym Tobie przypomnieć, że Mistrz napisał żeby wykluczyć. Koniec, kropka.
Przy tym co napisałeś powiedziałbym, że dokładnie radzisz mi to, co zarzucasz w moich pytaniach: krok w przód i dwa w tył z tym miodem.

Skoro kropka, to skąd twoje ciągłe pytania dotyczące każdego szczegółu?
Musi być wynikiem pacjenckiego podejścia do życia.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2012, 14:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!