Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 20:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Chondromalacja rzepki- czy na pewno?  (Przeczytany 33776 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #20 : 10-01-2012, 23:34 »

Jeśli chodzi o inną przyczynę,która jest w regulaminie to przepraszam, ale musiałem nie doczytać, co zaraz powtórzę.
Nie inną, tylko jedną przyczynę wszystkich chorób.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
maverickdawid
« Odpowiedz #21 : 10-01-2012, 23:36 »

Jeśli chodzi o zwrot -'jak dbasz tak masz' to przeczytałem, jest to ogólne odniesienie do zdrowia. Ja chciałbym zasięgnąć głebszej wiedzy na temat tego urazu i jego konkretnej przyczyny w celu wyeliminowania jej w przyszłości gdyż chcę wziąć zdrowie we własne ręce
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #22 : 10-01-2012, 23:39 »

Jeśli chodzi o inną przyczynę,która jest w regulaminie to przepraszam, ale musiałem nie doczytać, co zaraz powtórzę.
Nie inną, tylko jedną przyczynę wszystkich chorób.

Podpowiem Ci, na literę T. Jeden wyraz.
Zapisane
maverickdawid
« Odpowiedz #23 : 10-01-2012, 23:42 »

Ach, no tak, czytając poprzednie tematy natknąłem się na toksemię.Czyżby o to chodziło?
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 10:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #24 : 10-01-2012, 23:44 »

A to nie wystarczy?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
maverickdawid
« Odpowiedz #25 : 10-01-2012, 23:52 »

Rozumiem na czym polega mój błąd w kontekście idei forum.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 10:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #26 : 10-01-2012, 23:53 »

Nie w kontekście idei forum, lecz w kontekście wiedzy o zdrowiu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
maverickdawid
« Odpowiedz #27 : 10-01-2012, 23:59 »

No tak, gdyż rejestrując się na forum akceptuję jego regulamin, a zakłada on, że podstawową wiedzę posiadam, a moje niekonkretne pytania odbiegły poniekąd od tego co obejmuje zakres wiedzy o zdrowiu rozumianej jako podstawowej na forum. Proszę mi wybaczyć, jestem świeżakiem, ale obiecuję nadrobić zaległości. Dziękuję za wyrozumiałość.
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #28 : 11-01-2012, 00:05 »

Posty poprawiłeś (poza jednym) więc przeczytałem Twój wątek.
Póki co, nie jest najgorzej. Coś tam trybisz jak się pokaże palcem w odpowiednim kierunku.

Rozumiem, że chcesz powrócić do koszykówki uprawianej codziennie?
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 10:46 wysłane przez Klara27 » Zapisane
maverickdawid
« Odpowiedz #29 : 11-01-2012, 00:12 »

Przeoczyłem tamten post, już poprawiony, dziękuję za uwagę.

Tak, nie ukrywam, że koszykówka uprawiana codziennie zdecydowanie mnie interesuje, jeśli mógłbym ją podzielić na jakieś odmiany to największym zamiłowaniem darzę skakanie rozumiane jako wsady piłki do kosza, a to oczywiście duże przeciążenia przy moim niewielkim wzroście (178 cm) muszę się sporo wybijać by wznieść się na odpowiedni poziom, co wiąże się z większymi przeciążeniami aparatu więzadłowego przy zeskoku.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 10:47 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 11-01-2012, 00:17 »

Człowiek ma tę wadę genetyczną, że nie skacze jak pchła. Ale nic to - glukozaminą i morderczym treningiem można tę naszą niedoskonałość nadrobić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
maverickdawid
« Odpowiedz #31 : 11-01-2012, 00:24 »

Czasem przerost ambicji nad możliwościami organizmu bierze górę i rozsądek niestety poszedł w kąt. Teraz płacę za to karę. Nie zawsze jest za późno na wyciągnięcie wniosków i lekcji z popełnionych błędów. Dostałem nauczkę. Chcę być mądrzejszy i ustrzegać się takich błędów. Nasz organizm ma nieograniczone możliwości i nie uważam, że próbując doskonalić moc wyskoku popełniam błąd, ten nastąpił gdzie indziej.
Zapisane
Aldona
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 13 maja 2011
Wiadomości: 45

« Odpowiedz #32 : 11-01-2012, 00:30 »

Czy człowiek, to nie wiadomo, ale biali nie potrafią skakać:) Przy 178 to przyznam, że dobrego musisz mieć skoka i mnie już nie dziwi, że zdrowy nie jesteś. Ja basket trochę inaczej rozumiem niż pakowanie piłki do kosza 100 razy pod rząd, ale może to przez to, że tam nigdy nie doskoczę...
Zapisane
maverickdawid
« Odpowiedz #33 : 11-01-2012, 00:38 »

Koszykówka rozumiana jako całość jest dla mnie wszystkim. Ale każdy się w czymś specjalizuje, zainspirowali mnie wielcy koszykarze i poza pięknem tego sportu jakim jest trafianie do kosza i dźwięk siatki gdy piłka wpada, zafascynowały mnie wsady i staram się w tym realizować. Owszem, na mój wzrost, to się zgadza, że wyskok jest dość spory. Swego czasu powiedzenie white man can't jump przyświecało mi aż nie poczułem możliwości drzemiących w organizmie. Ciężka praca nie gwarantuje sukcesu,ale jeśli się nie spróbuje to się nigdy nie przekona.
Dzięki wiedzy, którą posiadam i poznałem na forum , zrozumiałem znaczenie odżywiania i roli organizmu jako jednostki zdolnej do regeneracji bez udziału chemii, która może mieć odwrotne działania
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 10:50 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #34 : 11-01-2012, 00:51 »

Nasz organizm ma nieograniczone możliwości
Wymiękam z tej "dyskusji".
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #35 : 11-01-2012, 01:01 »

Nie zawsze jest za późno na wyciągnięcie wniosków i lekcji z popełnionych błędów. Dostałem nauczkę. Chcę być mądrzejszy i ustrzegać się takich błędów. Nasz organizm ma nieograniczone możliwości i nie uważam, że próbując doskonalić moc wyskoku popełniam błąd, ten nastąpił gdzie indziej.

Gdzie?
Zapisane
maverickdawid
« Odpowiedz #36 : 11-01-2012, 09:45 »

Nasz organizm ma nieograniczone możliwości
Wymiękam z tej "dyskusji".

Nie tyle może nieograniczone, co raczej duże możliwości.

Rif, uważam, że błędem było przetrenowanie przy braku odpowiedniego rozciągania
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 10:51 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #37 : 11-01-2012, 13:28 »

Nie tyle może nieograniczone, co raczej duże możliwości.

Rif, uważam, że błędem było przetrenowanie przy braku odpowiedniego rozciągania

Ten brak rozciągania to trochę taka fikcja ludzi którzy mienią się specjalistami od sportu a w zasadzie są tylko wyspecjalizowanymi ignorantami. Gdyby to wszystko zależało od rozciągania to by był tak zwany pikuś. Dużo więcej zależy od stanu organizmu czyli od tego z czego faktycznie jest on zbudowany, czy jest wolny od toksyn, jak jest odżywiony.

W życiu należy do wszystkiego podchodzić z głową. A szczególnie jeżeli zdecyduje się na uprawianie sportu. Musimy przewidywać że mogą pojawić się sytuacje w których nabawimy się kontuzji. Dalej co za tym idzie uprawiając daną dziedzinę sportu warto mieć wiedzę na temat tego jak postępować w danym przypadku.
Ja nie jestem przeciwny wyczynowemu sportu jeżeli jest to robione z głową, ze świadomością ryzyka jakie niesie.
A jeżeli ktoś jest uzależniony od sportu tak że rujnuje sobie nim zdrowie to może warto przemyśleć w czym rzecz.
Zapisane
maverickdawid
« Odpowiedz #38 : 11-01-2012, 14:01 »

Do tej pory działałem z głową, przemyślanie, nie po trupach do celu. Niestety pojawił się teraz problem i to wcale nie błahy.
Zastanawiam się nad dokładniejszą analizą diety. Na forum spotkałem się również z okładami z twarogu, na kolano, na noc. Czy zakup oleju lnianego może być pomocny w tym przypadku w jakimś stopniu? Czytałem również o rzekomym działaniu żelków, aczkolwiek kłoci się to nieco z prawidłową wiedzą o zdrowiu wg tego forum.
Chce wziąć zdrowie w swoje ręce i jeśli ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i może podpowiedzieć, co może być pomocne w tym przypadku to będę wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 14:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #39 : 11-01-2012, 14:04 »

Do tej pory działałem z głową, przemyślanie, nie po trupach do celu. Niestety pojawił się teraz problem i to wcale nie błachy.
Zastanawiam się nad dokładniejszą analizą diety. Na forum spotkałem się również z okładami z twarogu na kolano na noc. Czy zakup oleju lnianego może być pomocny w tym przypadku w jakimś stopniu? Czytałem również o rzekomym działaniu żelków, aczkolwiek kłoci się to nieco z prawidłową wiedzą o zdrowiu wg tego forum.
Chce wziąć zdrowie w swoje ręce i jeśli ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i może podpowiedzieć, co może być pomocne w tym przypadku to będę wdzięczny.

Trochę się nie rozumiemy, ja to napisałem tak bardzo ogólnie. Gdybyś jednak robił to co robisz z głową o którą mi chodzi wiedziałbyś co robić. Weź sobie teraz zadaj pytanie, ci wszyscy trenerzy, lekarze klubowi, specjaliści z przychodni sportowych... czemu do nich się nie udasz po wiedzę i czemu tej wiedzy ci nie przekazał nikt. Czemu tej wiedzy nie ma w tych sportowych środowiskach, w szkołach wśród nauczycieli WFu którzy są po studiach kierunkowych? Gdzie ta głowa, w tym żeby jeść byle co ale zażywać glukozaminę i inne suple?

Żelki są polecane owszem. Można też jadać galaretki z nóżek jak ktoś nie chce na słodko.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2012, 14:07 wysłane przez Laokoon » Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!