Niemedyczne forum zdrowia
30-04-2024, 17:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 50   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Objawy po stosowaniu MO  (Przeczytany 708230 razy)
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #900 : 11-08-2012, 21:53 »

No ale w sumie to nie ma problemu, to oni mają kłopot nie my. Wrócą, jak będą mieli " .. złośliwego", ale wtedy już będzie za późno i znowu będą pretensje do całego świata, dlaczego akurat to im się przytrafiło.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #901 : 12-08-2012, 09:13 »

No ale w sumie to nie ma problemu, to oni mają kłopot nie my.
Tak nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Żyjemy wśród tych ludzi, i musimy patrzeć na ich głupotę, słuchać o ich dolegliwościach, stanowią też naszą rodzinę. Nie możemy odgrodzić się od nich murem.
Zapisane
Waleriana
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.05.2012
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #902 : 12-08-2012, 10:49 »

Czasem trudno zaakceptować prawdę, że również nasi bliscy mają prawo żyć, tak jak uważają za właściwe.
Nawet jeśli naszym zdaniem robią sobie krzywdę. Dawniej wydawało mi się, że mam wręcz "obowiązek pomagać" i doradzać innym, jeśli widzę, że źle postępują. Ale po pierwsze skąd pewność, że wiem co dla nich dobre? A po drugie: nawet jeśli wiem, to nawet najlepsza rada nie zostanie przyjęta, jeśli nie padnie na podatny grunt, tzn. jeśli ta osoba nie jest gotowa na jej przyjęcie. Do wszystkiego trzeba dojrzeć.
Najlepsze co można robić dla innych, to dbać i o siebie i dawać dobry przykład. smile

 
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 22:46 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #903 : 12-08-2012, 13:05 »

Kalina, ale nie chodzi o odgradzanie się. A to że sobie pobiadolą, to co Ci to przeszkadza, w końcu masz silną psychikę to jesteś w stanie to wytrzymać.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2012, 15:00 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #904 : 12-08-2012, 17:47 »

Ja podchodzę do sprawy podobnie jak Waleriana. Mówię, tłumaczę, opowiadam co może się stać jak np. zastosują, co będzie kiedy przedobrzą. Powtarzam po kilka razy, a potem z boku obserwuję jak sobie radzi delikwent. Jeśli mnie zapyta, podpowiem. Ale w końcu, jeśli nie chce słuchać rad, jego sprawa. Myślę, że ważna tu jest umiejętna rada. Jeśli widać, że cierpi, ale nie prosi o radę - ja takiej nie udzielam. Mogę ewentualnie zapytać, czy chce, żebym powiedziała jak ja sobie w danej sprawie poradziłam. Nic na siłę.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Aranjni
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 26.11.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #905 : 03-12-2012, 18:22 »

Witam wszystkich smile
Stosuję MO od tygodnia i zauważyłam nasilające się bóle głowy (nigdy wcześniej nie miewałam) oraz stolec przypominający "kac-kupę". Ogólnie czuję, jakbym miała kaca od trzech dni. Równocześnie z wyżej wymienionymi, swędzi mnie całe ciało, co jest bardzo męczące zwłaszcza przed zaśnięciem.
Stosuję też KB i (jeśli chodzi o ZZO, to powoli wdrażam zmiany od miesiąca).
Zobaczymy co będzie dalej.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 22:48 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #906 : 03-12-2012, 18:38 »

Witam wszystkich smile
Stosuję MO od tygodnia i zauważyłam nasilające się bóle głowy (nigdy wcześniej nie miewałam) oraz stolec przypominający "kac-kupę". Ogólnie czuję, jakbym miała kaca od trzech dni. Równocześnie z wyżej wymienionymi, swędzi minie całe ciało, co jest bardzo męczące zwłaszcza przed zaśnięciem.
Stosuję też KB i (jeśli chodzi o ZZD, to powoli wdrażam zmiany od miesiąca)
Zobaczymy co będzie dalej.


Zmniejsz o połowę dawkę MO.
Zapisane

Aranjni
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 26.11.2012
Wiadomości: 4

« Odpowiedz #907 : 17-12-2012, 13:33 »

Odstawiłam MO na ponad tydzień, z powodu okropnego zatkania dróg oddechowych, okropnym, spływającym śluzem jak przy katarze. Od trzech dni wróciłam do picia ale już polowy dawki. Na razie wrócił problem z zapachem stolca.
Cieszy mnie bardzo, że mikstura na prawdę na mnie działa smile


Informacja dla wszystkich, bo ten błąd robi bardzo wiele osób: pisze się "NAPRAWDĘ", nie "na prawdę"! // S.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 17:06 wysłane przez Solan » Zapisane
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #908 : 17-01-2013, 11:31 »

Czy po zmianie oleju kukurydzanego na winogronowy mogą powstać mdłości? Dodam ze przez okres 4 miesięcy na oleju kukurydzianym nie miałem takich dolegliwości jak teraz po 2 tygodniach na oleju winogronowym. Może przejść ponownie na kukurydziany?
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #909 : 17-01-2013, 11:37 »

Czy po zmianie oleju kukurydzanego na winogronowy mogą powstać mdłości?

Po tej zmianie poszła od razu pełna dawka czy 1/4?
Zapisane
Defragmentor
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 02-04-2012
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #910 : 17-01-2013, 12:33 »

Przez 3 dni 1/2 dawki reszta dni cała dawka. Do tego wszystkiego teraz mam biegunkę. Czy to może być reakcja oczyszczania?
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #911 : 17-01-2013, 12:44 »

Biegunka to po prostu przyspieszone wydalanie zawartości przewodu pokarmowego, odbywa się w sytuacji awaryjnej. Biegunka może być elementem oczyszczania, również ta związana z tzw. grypą jelitową, ponieważ jak wiemy m.in. wirusy zapoczątkowują sprzątanie i odnowę słabszych tkanek w naszym organizmie, może również świadczyć o zatruciu po spożyciu jakiegoś pokarmu.
Zapisane
Sashka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 28.01.2013
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #912 : 23-03-2013, 23:08 »

Od lutego stosuję miksturę oczyszczającą (prócz tego jestem na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i antyhistaminowej - zalecenie lekarza). Na początku stosowania MO miałam bardzo nasilone objawy skórne, tzn. wysypki, plamy, sucha i swędząca skóra, potówki. Kilka dni temu pojawił się jednak pewien niepokojący objaw i nie wiem czy mogę go powiązać z oczyszczaniem organizmu z toksyn. Czuję ciągle tzw. kluchę w okolicach tchawicy/krtani oraz dyskomfort w okolicy mostka, takie jakby pieczenie. Nie pomaga przełykanie, odkrztuszanie, jedzenie, picie - ciągle mam wrażenie ciała obcego w przełyku. Do tego ciągle mi się odbija niezależnie od posiłków. Druga sprawa, pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się cierpieć na tzw. aurę wzrokową przedmigrenową - typowe zaburzenia widzenia ze ślepą plamką, przesunięciem obrazu i drgającym obrzeżem pola widzenia. Czy to wszystko to może być powiązane z piciem mikstury?
I drugie pytanie, czy będąc na wspomnianych trzech restrykcyjnych dietach i widząc efekt ich działania, tzn. zmniejszenie, choć nie wyeliminowanie, alergii, mogę przejść na dietę oczyszczającą, która w pierwszym etapie zaleca wiele warzyw niestety wyeliminowanych przez dietę niskohistaminową a wyklucze te, które akurat mogę jeść. Czy może na razie dać spokój z dietą i skupić się na oczyszczeniu organizmu miksturą?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 24-03-2013, 00:23 wysłane przez Sashka » Zapisane
Denver
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 1.01.2013
Skąd: Łódzkie
Wiadomości: 285

« Odpowiedz #913 : 16-04-2013, 23:16 »

Szybciej znaczy czasami wolnej. Organizm to nie samochód, że wdepniemy w pedał gazu i jesteśmy za kilka chwil na miejscu. W tym przypadku poganiając organizm zwłaszcza w początkowym etapie stosowania MO można sobie bardzo zaszkodzić. Nie zaleca się tu od razu pić MO od pełnej dawki tylko zaczynać stopniowo od 1/4. Dolegliwości, które niegdyś nas nękały mogą się znacznie nasilić. Chodzi o to, aby organizm zaadoptował składniki mikstury i przestawił się na proces oczyszczania a podając pełną dawkę może dojść do zbyt silnych reakcji zwanych reakcją Herxheimera.

Zatem należy zachować umiar i rozwagę. Jednakże jest to sprawa indywidualna jeden po 2,5ml będzie już odczuwał rozmaite skutki oczyszczania organizmu a drugi pijąc 10ml powie, że czuje się wyśmienicie. To jest właśnie mądrość organizmu. On sam decyduje, kiedy ma nastąpić oczyszczanie. Po jakiej dawce, po jakim czasie i jakie będą skutki tego procesu. Należy obserwować swoje objawy i ewentualnie przerwać na kilka dni picie MO, po czym powrócić do ¼ dawki.           

Dodano: 17-04-2013, 1037:

Saska Twoje objawy mogą wskazywać na candidę, zwłaszcza ta klucha w gardle czy odbijanie po posiłkach. Tego typu tematów na Biosłone było już trylion. Wszyscy chyba zgodzą się, kiedy poradzę Ci w tym przypadku odstawienie na bok porad pana doktora i zastosowanie do MO jeszcze DP i rzecz jasna KB. Także, jeśli to grzybica daruj sobie spożywanie owoców i niektórych warzyw i trzymaj się zaleceń. Odsyłam Cię do zapoznania się z tym wątkiem: http://bioslone.pl/dp

I nie kombinuj z tymi dietami, bo bardziej sobie zaszkodzisz niż pomożesz. Dieta przedstawiona na tym forum polega na wyzerowaniu produktów, które mogą zablokować powrót do zdrowia. Zatem żeby odzyskać zdrowie najpierw trzeba wyeliminować produkty, które mogą nam szkodzić a gdy już układ pokarmowy będzie działał jak należy i pozbędziemy się przy tym także grzybicy czy pasożytów wtedy można wdrożyć produkty, które wcześniej nam szkodziły, powodowały reakcje alergiczne czy też zaburzały funkcje trawienia. 
« Ostatnia zmiana: 20-04-2013, 13:22 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Sashka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 28.01.2013
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #914 : 20-04-2013, 12:28 »

Dzięki Denver za odpowiedź, do DP przymierzam się już od jakiegoś czasu. Glutenu nie jem od dawna więc będzie mi łatwiej. Mam tylko dwie wątpliwości: czy w pierwszym etapie można wafle ryżowe jeść i czy można pić białą herbatę?

Nie można pić żadnych zielonych, białych, czerwonych itp. herbat.
Wafle można. http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20464.msg135305#msg135305 //Kamil



A w takim razie jakieś herbaty ziołowe wchodzą w grę? Z malwy, rumianek czy coś jeszcze innego? I co znaczy, że wafle można warunkowo? Sporadycznie? Czy do śniadania i kolacji to będzie za dużo?
« Ostatnia zmiana: 20-04-2013, 12:54 wysłane przez Sashka » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #915 : 20-04-2013, 13:06 »

Sashka twoje pytanie świadczą, że nie przeczytałaś zasad Diety Prozdrowotnej na portalu zdrowia.
Przeczytaj raz jeszcze, bo tam jest czarno na białym napisane co i jak: http://portal.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna

Nie rozumiem jak to jest, że wiele osób chce stosować DP nie przeczytawszy nawet jej zasad do końca.
Na końcu strony jest wyraźnie napisane:
Cytat
Leki i paraleki dozwolone w trakcie diety

Leki i paraleki, które można stosować w trakcie diety to:

    tabletki obniżające ciśnienie – gdy ciśnienie skurczowe krwi przekracza 160 mm Hg,
    hormony tarczycy – gdy objawy i/lub wyniki badań wskazują na potrzebę ich uzupełniania,
    Slow-Mag – gdy objawy wskazują na potrzebę uzupełnienia magnezu,
    kelp – jeśli miejsce zamieszkania (daleko od morza) wskazuje na potrzebę suplementacji jodu,
    mieszanka oczyszczająca drogi oddechowe – jeśli objawy wskazują na potrzebę oczyszczenia dróg oddechowych,
    mieszanka oczyszczająca drogi moczowe – jeśli objawy wskazują na potrzebę oczyszczenia dróg moczowych.

Leki i paraleki zakazane w trakcie diety

Leki i paraleki, których nie należy stosować w trakcie trwania diety to:

    antybiotyki,
    probiotyki,
    leki chemiczne, homełopatyczne oraz ziołowe,
    doustne środki antykoncepcyjne,
    wszelkie suplementy diety,
   herbaty owocowe i ziołowe oraz herbaty zielone,
    czosnek* oraz preparaty czosnkowe,
    zioła oczyszczające.
« Ostatnia zmiana: 20-04-2013, 13:09 wysłane przez Whena » Zapisane
Sashka
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 28.01.2013
Wiadomości: 11

« Odpowiedz #916 : 20-04-2013, 13:46 »

Przeczytałam i to razy kilka. Napisałam o przymiarkach do DP właśnie z tego powodu, że jeszcze nie jestem w tym temacie specem. Jak będę miała całkowitą jasność co można a co nie - podejmę rękawicę i ściśle się diety będę trzymać. Teraz faktycznie - mój błąd, zerknęłam tylko na pierwszy etap co można a co nie - stąd dla niektórych pytanie nie na miejscu. Jeszcze raz przepraszam.

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, co z mąkami bezglutenowymi? Też są zabronione? (Nie kupne pieczywo a czyste mąki).
« Ostatnia zmiana: 20-04-2013, 14:25 wysłane przez Rif » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #917 : 20-04-2013, 14:29 »

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, co z mąkami bezglutenowymi? Też są zabronione? (Nie kupne pieczywo a czyste mąki).

W trakcie DP odpuściłbym te proszki. Uważam, że przyniesie to lepsze korzyści podczas DP. Łatwiej rozpoznasz co może ewentualnie szkodzić. Należy spożywać te produkty, które są wymienione w DP.
Zapisane
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #918 : 16-08-2013, 19:37 »

MO stosuję już 3 lata i 5 miesięcy. Przez minione lata, objawy oczyszczania miałam różne: infekcje, katary długie potem coraz krótsze obecnie w ogóle. Bóle "boczków" bardzo dały mi się we znaki ale i one minęły. Pamiętam ból szczęki, oj,  bolało ale i to przeszło, albo ból po prawej stronie w okolicy wyrostka, minęło i tak sobie czas leciał a ja czułam się coraz lepiej i coraz lepiej wyglądałam. Unormowałam ciśnienie, schudłam, zniknęły kamienie nerkowe, piękne włosy, cera, zniknęły plamy wątrobowe na dłoniach, pięty zrobiły się mięciutkie ( całe życie z tym walczyłam).  Gdzieś przeczytałam, że po trzech latach stosowania MO można liczyć na wyzdrowienie. Jakie było moje rozczarowanie jak po upływie trzech lat stosowania MO zaczął się koszmar ale dodam natychmiast, że znoszę to dzielnie. Bolą mnie stawy - wszystkie jakie posiadam. Powiększone węzły na szyi i podżuchwowe, wydzielina spływająca, ból gardła albo sama nie wiem czego, tchawicy, suchość w jamie ustnej, klucha w gardle, obłożony język, lęki, bezsenność, senność w ciągu dnia (to chyba efekt bezsenności), uczucie gorąca, wątpliwości czy dobrze robię nie idąc do konowała. Ale co on mi może pomóc, pieniądze wyciągnąć, lepiej kupię sobie perfumy. Kochani mam zamiar to przetrwać, dam znać jak poszło, jestem pewna,że kierunek jest dobry.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #919 : 16-08-2013, 21:25 »

Dużagosia, a co jadasz?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 50   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!