Niemedyczne forum zdrowia
01-05-2024, 09:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakupy w Anglii  (Przeczytany 21079 razy)
MeeHau
« Odpowiedz #20 : 29-11-2010, 11:56 »

Pierwszy raz słyszę o tym sklepie. Sprawdziłem i to jakiś sklep ze zdrową żywnością jest, pewnie zapłaciłeś jak za zboże .
Ale do rzeczy. No nie wierzę, że nie znalazłeś...W kuchni hinduskiej i pakistańskiej bardzo dużo się smaży. Poza daniami z ryżu, często smażą naleśniki z mąki kukurydzianej, na oleju kukurydzianym. Sam kupowałem w jednym z ich sklepów, 4 litrową bańkę takiego oleju smile.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2010, 13:57 wysłane przez Apollo » Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #21 : 05-12-2010, 21:50 »

No sporo, bo 6 funtów za bodajże 125 ml oleju z siemienia lnianego, ale co się nie robi dla zdrowia. Naprawdę nie mogłem znaleźć, jutro lepiej się przyjrzę. Tutaj nie ma czasu na latanie po sklepach i wybieranie gdzie taniej o funta, bo czas goni jak szalony.
Czy mieszkając w Londynie, trzeba zażywać Kelp?
« Ostatnia zmiana: 06-12-2010, 08:22 wysłane przez Apollo » Zapisane

Pragmatism
Liwia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: IV.2010-XII.2012 z przerwami
Wiedza:
Skąd: Gdańsk
Wiadomości: 237

« Odpowiedz #22 : 06-12-2010, 17:44 »

Kelp zażywamy przy niedoborach jodu, co poznajemy po typowych objawach niedoboru. Na początku nie ma co dodawać kuracji czy suplementacji na zaś, twój organizm potrzebuje trochę czasu na zrównoważenie się. U mnie trwało to ponad pół roku, dopiero po tym czasie zaczęłam poprawnie odczytywać sygnały płynące z mojego organizmu, i nadal się uczę tego. Myślami nie szukaj, ciało w swoim czasie cię poprowadzi. Proponuję też trochę zwolnić, bo nie ma dokąd się śpieszyć smile.
« Ostatnia zmiana: 06-12-2010, 20:47 wysłane przez Apollo » Zapisane

Zmiany na lepsze.
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #23 : 01-01-2011, 21:11 »

Myślę o wdrożeniu mieszanki oczyszczjącej na drogi oddechowe. Oczywiście zastanawiam się gdzie kupujecie składniki typu korzeń omanu, kwiat wrzosu w Londynie. U Chinek podejrzewam, że pewnie mają, ale pewnie drogo.
Zapisane

Pragmatism
martuszkakh
« Odpowiedz #24 : 25-01-2011, 20:15 »

A ja od lat kupuję mięso halal bezpośrednio u rzeźnika - jacyś Azjaci prowadzą ten sklep - i nie jestem jedyną białą!

Uważam, że mięso jest lepsze i tak nie śmierdzi. Natomiast trzeba też znaleźć odpowiedniego rzeźnika, bo jak słyszałam od niektórych samych Azjatów i znajomego Polaka - rzeźnika, który pracował w swoim zawodzie, w sklepie prowadzonym przez Irańczyków, to też się zdarzają przekręty, i nie zawsze jest tam mięso halal... Jak się przeprowadziłam w zeszłym roku to się ucieszyłam, że teraz będę miała rzeźnika z dobrym ''świętym'' mięsem pod domem... niestety ale to mięso miało bardzo dużo krwi i śmierdziało - więcej tam nie kupiłam.

Olej kukurydziany jest dostępny w supermarketach typu Tesco a także w sklepach spożywczych prowadzonych przez Azjatów. Dobrze zaopatrzone zdaje się być Pick & Save - takie azjatyckie sklepy sieciowe. Ten, który znam mieści się na Kenton - północno-zachodni Londyn. Tam można dostać różne nasiona i przeróżne przyprawy i to w różnej wielkości opakowaniach - nie w takich mikroskopijnych ilościach jak to w Polsce czy też w polskich sklepach... A i cenowo bardziej się opłaca.

Siemię lniane również łatwo dostępne w sklepach azjatyckich, a nawet w polskim niedaleko mnie  thumbsup Przy czym zaznaczę, że nie sprawdzałam czy kiełkuje...

Ja to największy problem mam z jajkami  i śmietaną. Jajka kupuję jednak w supermarketach typu Tesco, te z jedynką. Nie są złe. A mam porównanie, bo kiedyś nocowałam u siostry i na śniadanie miałam ochotę na jajecznicę. Siostra kupuje te jajka typu 'value' po 30 szt. z reguły z trójką. Po zrobieniu owej jajecznicy nie przełknęłam ani kęsa... śmierdziały niesamowicie... A śmietana, cóż taka standardowa, z mikstem w środku (typu pektyna, zagęstnik)...  Smutny

Ogromny wybór ziół jest na necie. Ja do niedawna większość sprowadzałam z Polski, bo nie wszystko mogłam dostać na mojej ulubionej stronie. Ale ostatnio dowiedziałam się, że nie wszystkie zioła można zamówić online. Należy wykonać telefon i zapytać o zioło, którego nie było na stronie internetowej i w ten sposób dowiedziałam się, że np. kwiat wrzosu mają... Wkrótce kolej na korzeń omanu bo mi się skończył   thumbup
Najbardziej lubię stronę: http://www.starchild.co.uk/ , sporo też można znaleźć na: http://www.nealsyardremedies.com/ . Cóż sprzedają tam też inne różne specyfiki mniej bądź bardziej naturalne, więc przy wpisywaniu w wyszukiwarkę dodaję zawsze słówko 'dry herb' czy podobnie.
« Ostatnia zmiana: 25-01-2011, 20:21 wysłane przez Martuszkakh » Zapisane
Espe2000
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 23 grudnia 2011
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #25 : 29-01-2012, 20:22 »

Mam wielki problem. Chciałbym zacząć stosować KB ale nie mogę nigdzie kupić pestek dyni.
Mieszkam we wschodniej części Londynu.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu odpowiedniego sklepu, namacalnego bądź internetowego?
Byłbym bardziej niż szczęśliwy.
Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: 30-01-2012, 08:51 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Maciass26
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 1.05.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 168

« Odpowiedz #26 : 08-03-2012, 01:26 »

Świeże mleko prosto od krówek, kurier, cała Anglia... smile

http://www.hookandson.co.uk/SHOPPING%20CART/shopping%20cart.html

i świetna pasta do zębów w przystępnej cenie:

http://www.nutrisun.co.uk/product-toothpastes-organic-fennel-fresh-herbal-toothpaste-50ml-~5126.aspx
Zapisane

Najpierw Cię ignorują.
Potem śmieją się z Ciebie.
Później z Tobą walczą.
Później wygrywasz.
WIEDZA OCHRANIA, IGNORANCJA ZAGRAŻA!
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!