Niemedyczne forum zdrowia
23-09-2020, 16:41 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Czwarty tom "Zdrowia na w豉sne 篡czenie" --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Nieprawid這we kupki u 1,5 rocznego dziecka  (Przeczytany 130989 razy)
Poszukuj帷a

P貫: Kobieta
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzgl璠u na ci庵le pogarszaj帷y si stan zdrowia
Wiedza:
Sk康: Ruda 奸御ka
Wiadomo軼i: 546

« Odpowiedz #20 : 26-01-2012, 20:20 »

Wiem, wiem, dzi瘯i Bogu chocia ma貫mu antybiotyk闚 nie poda豉m. A teraz chyba jednak co go z豉pa這, bo wieczorem zrobi trzeci kup, ca趾iem wodnist w 3 aktach... do pieluszki, wanienki i pod prysznicem... Mia bardzo rumiane policzki, wi璚 zmierzy豉m temperatur: 37,7. U dziecka to chyba nie jest znacznie podwy窺zona? Na kolacj da豉m te klopsiki, bo ju mia豉m gotowe, a ma造 by g這dny, bo troch go dzi chcia豉m przetrzyma. Nie zjad ich jednak za du穎 i szybko zasn掖.
Teraz jestem w drugiej ci捫y i, szczerze, boj si tej ca貫j mafii medycznej, wola豉bym nie rodzi w szpitalu, bo jak si ju tam trafi, to na wiele nie ma si wp造wu, zw豉szcza gdy skurcze daj popali. Drugiego malca oczywi軼ie nie chc szczepi.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2012, 22:33 wys豉ne przez Solan » Zapisane

Poszukuj帷a
Anetak78

MO: wrzesie 2007
Sk康: Ma這polska
Wiadomo軼i: 82

« Odpowiedz #21 : 27-01-2012, 14:41 »

Cytat
Drugiego malca oczywi軼ie nie chc szczepi.
Poszukuj帷a, jeste bardzo m康r kobiet. Pomimo, 瞠 moja przygoda z Bios這ne trwa ju ponad 4 lata, to pozwoli豉m zaszczepi syna tu po porodzie i p騧niej w 3 miesi帷u 篡cia (wtedy jeszcze kluczy豉m, w徠pi豉m), po drugiej dawce szczepie syn na drugi dzie p豉ka nieprzerwanie przez par godzin, nic nie pomaga這 noszenie, hu鈣anie, nawet piersi nie chcia. Zg這si豉m to kalekarzowi, a on na to, 瞠 to nie wina szczepionki tylko pewnie si czego niedozwolonego najad豉m i ma kolki. Nie mog豉m tego zrozumie, bo ca造 czas jad豉m to samo i wcze郾iej kolek nie mia. Po dw鏂h tygodniach synek dosta atopowego zapalenia sk鏎y,  to by koszmar, najpierw drapa si niemi這siernie, a p騧niej sk鏎a zrobi豉 mu si jak u s這nia, taka sucha p瘯aj帷a, by nerwowy, nie chcia spa. K徙a豉m go w olejach i smarowa豉m ma軼i z wit.A po par razy dziennie, potem odkry豉m sok z 篡wor鏚ki pierzastej i smarowa豉m mu tym sk鏎, synek przesta si drapa, mia rany za uszami i pod brod z kt鏎ych przez par miesi璚y s帷zy豉 si ropa. Teraz jest zdrowy. C鏎k zaszczepi豉m na te wszystkie cholerne szczepienia (ona jest starsza), te mia豉 efekty oczyszczania, ale ja jeszcze tak niedok豉dnie o tym wiedzia豉m. Raz ropia造 jej oczy, tak strasznie, 瞠 jak rano wstawa豉 to nie mog豉 ich otworzy, lekarz oczywi軼ie stwierdzi, 瞠 to zapalenie spoj闚ek od wo瞠nia jej na sankach. Ale wtedy, cho nie do ko鎍a to wiedzia豉m (co mi tak m闚i這) nie zablokowa豉m, wyropia造 si te oczka i samo przesz這. Moja c鏎ka ma tzw. ci篹k mow, dopiero p騧niej stwierdzi豉m, 瞠 sta這 si to po podaniu szczepionki MMR.
Obecnie syn ma 16 miesi璚y, a c鏎ka 3 lata i 4 miesi帷e. Widz r騜nic w zachowaniu dzieci. C鏎ka ma czasami napady histerii bez powodu i k這poty z t mow (ju jest lepiej, bo bardzo si rozwin窸a jej mowa jak posz豉 do przedszkola), a synek ju wymawia wyra幡ie pojedyncze s這wa i nie p豉cze bez powodu.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2012, 17:55 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Karola

MO: 01.05.2010
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 31

« Odpowiedz #22 : 27-01-2012, 15:19 »

Cytat
Zg這si豉m to kalekarzowi, a on na to, 瞠 to nie wina szczepionki tylko pewnie si czego niedozwolonego najad豉m i ma kolki. Nie mog豉m tego zrozumie, bo ca造 czas jad豉m to samo i wcze郾iej kolek nie mia. Po dw鏂h tygodniach synek dosta atopowego zapalenia sk鏎y,  to by koszmar, najpierw drapa si niemi這siernie, a p騧niej sk鏎a zrobi豉 mu si jak u s這nia, taka sucha p瘯aj帷a, by nerwowy, nie chcia spa
Sk康 ja to znam... U nas dwa dni po szczepieniach (synek mia 3 m-ce) zacz窸a wychodzi sw璠z帷a wysypka, kt鏎a nasila豉 si z dnia na dzie. Przez ponad p馧tora miesi帷a nie mogli鄉y z m篹em wyk徙a dziecka, nawet w ch這dnej wodzie, w takim stanie by豉 jego sk鏎a (na domiar z貫go nauczy si wtedy drapa). Ale oczywi軼ie nas逝cha豉m si od wszystkich lekarzy po kolei, 瞠 wysypka nie ma nic wsp鏊nego ze szczepieniami - no bo co innego mogliby m闚i. Diagnoza: silna alergia. A poniewa ograniczenie mojej diety do trzech produkt闚 nie pomaga這, dosta豉m recept na Bebilon Pepti i polecenie ostawienia synka od piersi (czego oczywi軼ie nie zrobi豉m). Opr鏂z wysypki, r闚nolegle zacz窸y si wtedy problemy z kupkami (przewlek貫 biegunki, 郵uz, krew, etc). Wysypka znikn窸a jak r瘯 odj掖 po nieca造ch dw鏂h miesi帷ach (mimo 瞠 przesta豉m wierzy w alergi i zacz窸am je嗆 normalnie), problemy z kupami ci庵n窸y si za nami jeszcze bardzo, bardzo d逝go i my郵a豉m, 瞠 nigdy si nie sko鎍z. Ale wygl康a na to, 瞠 s wreszcie za nami, uff! Mam nadziej, 瞠 u Was b璠zie podobnie i trzymam za Was kciuki.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2012, 15:21 wys豉ne przez Karola » Zapisane
Poszukuj帷a

MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzgl璠u na ci庵le pogarszaj帷y si stan zdrowia
Wiedza:

« Odpowiedz #23 : 27-01-2012, 20:42 »

Jestem wdzi璚zna i ciesz si z ka盥ej wypowiedzi. Ka盥y odczyn poszczepienny ma by zg豉szany, tylko jak zg這si co czego zdaniem uczonych doktork闚 w og鏊e nie ma... Tylko upewniacie mnie w tym, 瞠 dobr decyzj podejmuj, wiem, 瞠 b璠 si ba豉 jak si to wszystko potoczy, dlatego wsparcie tym bardziej mi si przyda. U nas nie by這 takiej ewidentnej reakcji jak u Waszych dzieciaczk闚. Pami皻am tylko, 瞠 po jednym ze szczepie (chyba to pierwsze po wyj軼iu ze szpitala 6w1, ma造 mia jakie 1,5 miesi帷a) bardzo p豉ka, uspokojony przy piersi szybko zasn掖, ale kiedy si obudzi p豉ka przez bardzo d逝gi okres, do dzi pami皻am jak go nosi豉m i nie wiedzia豉m co robi. Tego samego dnia ja dosta豉m wysokiej gor帷zki z b鏊em gard豉, zupe軟ie nagle. Drugiego dnia mia豉m 39,5 i ca造 czas karmi豉m ma貫go, wierz帷 w moc moich przeciwcia. Ledwo sko鎍zy豉m t drug seri antybiotyk闚, a tu takie co, nie chcia豉m ju s造sze o 瘸dnym 鈍i雟twie, wzi窸am tylko apap. Tego samego dnia ma造 mia 38,5. Wys豉豉m m篹a z ma造m do lekarza, 瞠by si upewni czy go nie zarazi豉m. M捫 us造sza, 瞠 panikujemy, w ko鎍u ma造 by szczepiony i temperatura to normalna rzecz po szczepieniu. No i tak jak ju pisa豉m by豉m wyko鎍zona nerwowo wyciem dziecka przed ka盥ym za郾i璚iem, nawet przy piersi nie zasypia spokojnie. W dzie i w nocy te same histerie. W豉軼iwie od niedawna cieszymy si spokojnymi wieczorami. Dzi a mi這 by這 usi捷 i s逝cha jak maluch przez 40 minut turla si w 堯瞠czku i opowiada rado郾ie, po czym spokojnie zasypia. Tak d逝go na to czekali鄉y.
Co do brzuszka dzi nie by這 kupki wcale. Rano pi KB z podw鎩n ilo軼i dyni i odrobin siemienia, potem klopsiki na p騧ne 郾iadanie, w po逝dnie ry z tartym jab逝szkiem, na kolacj jajecznica z 2 jajek z 造磬 kaszy jaglanej. Ca造 dzie by bardzo spokojny. Niestety po wczorajszych wieczornych klopsikach cz瘰to budzi si w nocy, a o 6 rano ju by w軼iekle g這dny. Zobaczymy co b璠zie dzi.

Poszukuj帷a
Galapagos

MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Sk康: okolice υdzi
Wiadomo軼i: 426

« Odpowiedz #24 : 27-01-2012, 22:02 »

Ja pierwszego synka szczepi豉m na wszystko co by這 obowi您kowe do p鏊 roku (nie mia豉m wtedy takiej wiedzy). Na MMR nie szczepi豉m i zwlekam jak si da. Ma teraz  2 lata i 2 miesi帷e - jest nerwowy, cz瘰to wrzeszczy i mamy z nim podobny problem z kupkami co Ty. I te walcz. C鏎a natomiast ma prawie p馧 roku i na razie szczepi豉m ja w szpitalu i raz w 3 mscu. Z reszt pr鏏uje zwleka. Jest mi ci篹ko, bo w tej kwestii wsparcia nie mam w m篹u. Rozumiem co czujesz. 
Anetak78

« Odpowiedz #25 : 27-01-2012, 23:03 »

Cytat
C鏎a natomiast ma prawie p馧 roku i na razie szczepi豉m ja w szpitalu i raz w 3 mscu. Z reszt pr鏏uje zwleka. Jest mi ci篹ko, bo w tej kwestii wsparcia nie mam w m篹u.
Fikusowo nie martw si, ja te na pocz徠ku nie mia豉m w m篹u oparcia, by na mnie z造, fucza i m闚i, jak chcesz to nie szczep ale jak zachoruje to ja nie b璠 je寮zi z nim po szpitalach. a teraz mi za to dzi瘯uje i nawet si pyta kiedy c鏎ka ma zn闚 by szczepiona, czy ju podpisa豉m kartk 瞠 rezygnujemy z dalszych szczepie. Ja u syna te chcia豉m zwleka ze szczepieniami i nic nie podpisywa, ale panie piel璕niarki przyjecha造 do mnie z kartk do domu. By這 tam napisane, 瞠 rezygnuj i jestem 鈍iadoma tego co robi, z dalszymi konsekwencjami, podpisa豉m, odda豉m i jak na razie mam spok鎩, a w kwietniu minie rok od tego "haniebnego" ich zdaniem czynu. Sanepid mnie nie goni i mamy 鈍i皻y spok鎩. Tylko lekarka i piel璕niarki jak je spotykam to tak dziwnie na mnie patrz, ale ja mam to g喚boko w d.... . Wiem, 瞠 zrobi豉m dobrze, cho nie powiem mia豉m chwile zw徠pienia.
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #26 : 28-01-2012, 15:09 »

Mimo, 瞠 wczoraj nie by這 kupki dzi po 郾iadanku by豉 du瘸 porcja zupe軟ie lej帷ej mazi. Wygl康em przypomina豉 wirusow biegunk, ale cz瘰totliwo嗆 raczej na to nie wskazuje. Nie wiem co my郵e i zaczynam si troch martwi. Czy jest mo磧iwe, 瞠by wirus闚ka przebiega豉 w taki spos鏏?

Poszukuj帷a
Anetak78

« Odpowiedz #27 : 28-01-2012, 18:46 »

Mo瞠 tak by, 瞠 to wirus闚ka. Moja c鏎ka te to przechodzi豉, Potrafi豉 nie je嗆 nic 2 dni tylko pi豉, ale by豉 starsza (2 latka), dawa豉m jej wtedy pi odgazowan coca col. Potrafi豉 zrobi par takich kupek w jeden dzie.
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #28 : 28-01-2012, 19:59 »

No w豉郾ie, tylko 瞠 on przed wczoraj zrobi 3, wczoraj wcale, dzi 1. Apetyt ma dobry, je tyle co zwykle. Nie ma wyj軼ia, trzeba par dni obserwowa i zobaczymy.

Poszukuj帷a
Anetak78

« Odpowiedz #29 : 28-01-2012, 21:14 »

Masz racj. Z moj c鏎k by這 podobnie, te tak mia豉 a teraz robi kupk raz na dzie lub co drugi dzie. Obserwuj go, jak je i pije to nie masz si czym martwi. Mo瞠 jego organizm wzi掖 si za oczyszczanie w taki w豉郾ie spos鏏. U mojej c鏎ki to by這 tak, ze jak mia豉 te biegunki to te wymiotowa豉 w aucie w czasie podr騜y, nie da這 si z ni trzech kilometr闚 przejecha. M闚ili mi, 瞠 ma chorob lokomocyjn, trwa這 to p馧 roku a teraz mo瞠 nawet 200 przejecha i nic si nie dzieje.
Galapagos

MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Sk康: okolice υdzi
Wiadomo軼i: 426

« Odpowiedz #30 : 28-01-2012, 21:35 »

Cytat
C鏎a natomiast ma prawie p馧 roku i na razie szczepi豉m ja w szpitalu i raz w 3 mscu. Z reszt pr鏏uje zwleka. Jest mi ci篹ko, bo w tej kwestii wsparcia nie mam w m篹u.
Fikusowo nie martw si, ja te na pocz徠ku nie mia豉m w m篹u oparcia, by na mnie z造, fucza i m闚i, jak chcesz to nie szczep ale jak zachoruje to ja nie b璠 je寮zi z nim po szpitalach.

Mi貫 to co napisa豉 - zawsze jest nadzieja. smile A co si sta這, 瞠 m捫 zmieni zdanie?
« Ostatnia zmiana: 29-01-2012, 10:47 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Anetak78

« Odpowiedz #31 : 28-01-2012, 23:11 »

Cytat
Mi貫 to co napisa豉 - zawsze jest nadzieja:) A co si sta這 瞠 m捫 zmieni zdanie?
Ano moja droga to si sta這, 瞠 si bardzo 幢e czu, m闚i mi, 瞠 serce mu staje, robi si przy tym ca造 czerwony. Porozmawia豉m z nim, wyt逝maczy豉m co i jak, i zgodzi si, 瞠 b璠zie pi mikstur i jad tylko to co ja mu przygotuj. Teraz dobrze si czuje i na w豉snej sk鏎ze si przekona, 瞠 to dzia豉 a na pocz徠ku jak ma貫mu podawa豉m strzykawk do syropu MO to patrze nie m鏬. Zauwa瘸 te, 瞠 synek si lepiej rozwija ni c鏎ka kt鏎 szczepili鄉y na "obowi您kowe" szczepienia.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2012, 10:47 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #32 : 30-01-2012, 11:00 »

Przez kilka dni synu jad co innego ni butelka kaszy na kolacj i budzi si w nocy, a o 6 ju nie popuszcza i musia豉m robi jedzonko. Wczoraj zn闚 da豉m mu kasz jaglan, ale bez owoc闚. Kasza zmiksowana z wod + 造瞠czka mas豉 + 造瞠czka miodu. By solidnie najedzony i spokojnie zasn掖. Na razie wol dawa mu kolacj z butelki bo wtedy jest spokojniejszy, a jak daj mu wieczorem 造瞠czk to jest rozdra積iony i 幢e zasypia. My郵icie, 瞠 to wp造nie jako negatywnie na jego z帳ki? I czy taka kolacja jest odpowiednia. W ci庵u dnia staram si, 瞠by w przewadze by造 jajka, mi瘰ko i warzywa. Kupki bez zmian co by nie jad. Mimo mrozu dziennie staramy si wychodzi z nim cho na kr鏒ki spacer, my郵, 瞠 to jest wa積e.

Poszukuj帷a
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #33 : 01-02-2012, 17:01 »

Kupki wr鏂i造 do swojej "normy" czyli nie wylewaj si ju z pieluchy, ale nadal s rzadkie, takie jak przed t podejrzan wirus闚k. I potwornie cuchn. Troch mi smutno bo chyba nie pozostaje nic innego jak czeka a samo si unormuje, a ja wci捫 mam poczucie winy, 瞠 chyba 幢e go karmi skoro tak 幢e pracuj te jelita. Pogorszy豉 mu si te sk鏎a, mam nadziej, 瞠 to tylko kwestia przesuszenia. Na 造dkach i przedramionach ma suche, zaczerwienione miejsca, szorstkie w dotyku. Ostatnio jest bardziej ospa造 i cz瘰to obija si o byle co. Apetyt ma ogromny. Dzi marudzi ju od 4 rano...

Poszukuj帷a
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #34 : 01-03-2012, 13:26 »

Kupki dalej fatalne, co jaki czas pojawiaj si kilkudniowe katary. Sk鏎a sta豉 si idealna po kilku k徙ielach w oliwie i m帷e ziemniaczanej, na razie nie stosuj nic i jest ok. Zachowanie bardzo si pogorszy這, wpada w sza jak chc go przebra, wali g這w gdzie popadnie, kopie i szarpie, jest bardzo silny, mam problem, 瞠by zapanowa nad tym. Wszystko chce wymusi wrzaskiem, ka盥e nie z naszej strony to pow鏚 do wycia. Pr鏏owa豉m podawa MO z octem jab趾owym, nie by這 opcji 瞠by wypi, nie wiem jak mu to zaaplikowa.

Poszukuj帷a
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #35 : 01-03-2012, 13:42 »

Na razie daj synkowi spok鎩 z mikstur (chyba, 瞠 sam aloes) niech si wyciszy. Jest rozdra積iony z powodu zaburze jelitowych. Spr鏏uj podawa Mu koktajle na kwa郾ym mleku albo lepiej samo kwa郾e mleko (1/4 do 1/2 szklanki).
Ponadto my郵, 瞠 maluch zorientowa si, 瞠 krzykiem mo積a du穎 ugra smile. Potrzeba stanowczo軼i a zrozumie, 瞠 takie 'numery' nic nie dadz, wtedy mu przejdzie. smile

Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #36 : 01-03-2012, 20:01 »

Chcia豉m dawa MO z octem jab趾owym swojej roboty zamiast alocitu i cytryny, ale skoro i tak nie chce to musz poczeka. Kiedy pi KB na kwa郾ym mleku, nie by這 r騜nicy, mo瞠 potrzeba wi璚ej czasu, spr鏏ujemy jeszcze raz.

Poszukuj帷a
Eso75
*

MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo軼i: 678

« Odpowiedz #37 : 02-03-2012, 08:01 »

M鎩 Synu pije ALOcit z oliw, na razie mu tak daj bo ma neutralny smak, po to r闚nie 瞠by si konsekwentnie przyzwyczaja. Ocet jest bardzo charakterystyczny i obstawiam, 瞠 jak Ma造 tak si stawia to nic z tego na razie nie b璠zie. Wiem co pisz, bo mam to samo z moim. Podobnie jak Klara my郵, 瞠 histerie mog by troch na pokaz, pomy郵 czy mu czasami nie ust瘼ujesz w takim przypadku. Moje m這dsze dziecko wykorzystuje to zagranie u ka盥ego, kto si da smile. A potrafi g這郾o wrzeszcze i si rzuca.
Lilly

MO: 01.07.2011+ DP+KB
NIA: 28.03.2013
Sk康: Pozna
Wiadomo軼i: 196

« Odpowiedz #38 : 02-03-2012, 15:50 »

Zachowanie Twojego synka przypomina mi moj c鏎eczk 21-miesi璚zn. Lubi si z這軼i i bi. Jako nad tym panuj. Intuicja m闚i mi,瞠 ma problem z w徠rob. Mia豉 ci篹k 鄴速aczk, lampy. Obecnie ci庵nie j strasznie do kwa郾ych produkt闚 篡wno軼iowych. S康z,瞠 鄴速aczka spowodowa豉 jakie mikrouszkodzenia w徠roby.
St康 agresja u niej.
Natomiast starsza mia豉 problemy z biegunkami. Tu winowajc by豉 alergia. Mia豉 okropne problemy po spo篡ciu np. banan闚 tj. stan podgor帷zkowy, si鎍e pod oczami i biegunk.
Ja bym proponowa豉 przeanalizowa jad這spis Twojego dziecka pod k徠em ewentualnych alergen闚, bo uczula mo瞠 wszystko nawet marchew czy jab趾o.
Poszukuj帷a

Wiedza:

« Odpowiedz #39 : 12-03-2012, 20:40 »

Dzi godzin po wypiciu KB synek bardzo du穎 zwymiotowa. Ja mam co w stylu grypy jelitowej, wi璚 pomy郵a豉m, 瞠 pod豉pa. Potem by jeszcze jaki czas osowia造. Dawa豉m troch rozgotowanego ry簑, ale domaga si czego innego, wi璚 zmiksowa豉m troch tego ry簑 z kasz jaglan i odrobin miodu. To mu pasowa這, wyra幡ie mia apetyt. Kupki by造 2 lu幡e, ale takie jak zazwyczaj robi. Po po逝dniu by ju rozbrykany jak zwykle. Zobaczymy co b璠zie dalej. Teraz chyba lepiej nie dawa KB w najbli窺zym czasie? Od jakiego czasu pi z dodatkiem swojskiego kwa郾ego mleka i dobrze je tolerowa.

Poszukuj帷a
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!