Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:56 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Nieprawid³owe kupki u 1,5 rocznego dziecka  (Przeczytany 169317 razy)
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #20 : 26-01-2012, 20:20 »

Wiem, wiem, dziêki Bogu chocia¿ ma³emu antybiotyków nie poda³am. A teraz chyba jednak co¶ go z³apa³o, bo wieczorem zrobi³ trzeci± kupê, ca³kiem wodnist± w 3 aktach... do pieluszki, wanienki i pod prysznicem... Mia³ bardzo rumiane policzki, wiêc zmierzy³am temperaturê: 37,7. U dziecka to chyba nie jest znacznie podwy¿szona? Na kolacjê da³am te klopsiki, bo ju¿ mia³am gotowe, a ma³y by³ g³odny, bo trochê go dzi¶ chcia³am przetrzymaæ. Nie zjad³ ich jednak za du¿o i szybko zasn±³.
Teraz jestem w drugiej ci±¿y i, szczerze, bojê siê tej ca³ej mafii medycznej, wola³abym nie rodziæ w szpitalu, bo jak siê ju¿ tam trafi, to na wiele nie ma siê wp³ywu, zw³aszcza gdy skurcze daj± popaliæ. Drugiego malca oczywi¶cie nie chcê szczepiæ.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2012, 22:33 wys³ane przez Solan » Zapisane

Poszukuj±ca
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #21 : 27-01-2012, 14:41 »

Cytat
Drugiego malca oczywi¶cie nie chcê szczepiæ.
Poszukuj±ca, jeste¶ bardzo m±dr± kobiet±. Pomimo, ¿e moja przygoda z Bios³one trwa ju¿ ponad 4 lata, to pozwoli³am zaszczepiæ syna tu¿ po porodzie i pó¼niej w 3 miesi±cu ¿ycia (wtedy jeszcze kluczy³am, w±tpi³am), po drugiej dawce szczepieñ syn na drugi dzieñ p³aka³ nieprzerwanie przez parê godzin, nic nie pomaga³o noszenie, hu¶tanie, nawet piersi nie chcia³. Zg³osi³am to kalekarzowi, a on na to, ¿e to nie wina szczepionki tylko pewnie siê czego¶ niedozwolonego najad³am i ma kolki. Nie mog³am tego zrozumieæ, bo ca³y czas jad³am to samo i wcze¶niej kolek nie mia³. Po dwóch tygodniach synek dosta³ atopowego zapalenia skóry,  to by³ koszmar, najpierw drapa³ siê niemi³osiernie, a pó¼niej skóra zrobi³a mu siê jak u s³onia, taka sucha pêkaj±ca, by³ nerwowy, nie chcia³ spaæ. K±pa³am go w olejach i smarowa³am ma¶ci± z wit.A po parê razy dziennie, potem odkry³am sok z ¿yworódki pierzastej i smarowa³am mu tym skórê, synek przesta³ siê drapaæ, mia³ rany za uszami i pod brod± z których przez parê miesiêcy s±czy³a siê ropa. Teraz jest zdrowy. Córkê zaszczepi³am na te wszystkie cholerne szczepienia (ona jest starsza), te¿ mia³a efekty oczyszczania, ale ja jeszcze tak niedok³adnie o tym wiedzia³am. Raz ropia³y jej oczy, tak strasznie, ¿e jak rano wstawa³a to nie mog³a ich otworzyæ, lekarz oczywi¶cie stwierdzi³, ¿e to zapalenie spojówek od wo¿enia jej na sankach. Ale wtedy, choæ nie do koñca to wiedzia³am (co¶ mi tak mówi³o) nie zablokowa³am, wyropia³y siê te oczka i samo przesz³o. Moja córka ma tzw. ciê¿k± mowê, dopiero pó¼niej stwierdzi³am, ¿e sta³o siê to po podaniu szczepionki MMR.
Obecnie syn ma 16 miesiêcy, a córka 3 lata i 4 miesi±ce. Widzê ró¿nicê w zachowaniu dzieci. Córka ma czasami napady histerii bez powodu i k³opoty z t± mow± (ju¿ jest lepiej, bo bardzo siê rozwinê³a jej mowa jak posz³a do przedszkola), a synek ju¿ wymawia wyra¼nie pojedyncze s³owa i nie p³acze bez powodu.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2012, 17:55 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Karola
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 01.05.2010
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 31

« Odpowiedz #22 : 27-01-2012, 15:19 »

Cytat
Zg³osi³am to kalekarzowi, a on na to, ¿e to nie wina szczepionki tylko pewnie siê czego¶ niedozwolonego najad³am i ma kolki. Nie mog³am tego zrozumieæ, bo ca³y czas jad³am to samo i wcze¶niej kolek nie mia³. Po dwóch tygodniach synek dosta³ atopowego zapalenia skóry,  to by³ koszmar, najpierw drapa³ siê niemi³osiernie, a pó¼niej skóra zrobi³a mu siê jak u s³onia, taka sucha pêkaj±ca, by³ nerwowy, nie chcia³ spaæ
Sk±d ja to znam... U nas dwa dni po szczepieniach (synek mia³ 3 m-ce) zaczê³a wychodziæ swêdz±ca wysypka, która nasila³a siê z dnia na dzieñ. Przez ponad pó³tora miesi±ca nie mogli¶my z mê¿em wyk±paæ dziecka, nawet w ch³odnej wodzie, w takim stanie by³a jego skóra (na domiar z³ego nauczy³ siê wtedy drapaæ). Ale oczywi¶cie nas³ucha³am siê od wszystkich lekarzy po kolei, ¿e wysypka nie ma nic wspólnego ze szczepieniami - no bo co innego mogliby mówiæ. Diagnoza: silna alergia. A poniewa¿ ograniczenie mojej diety do trzech produktów nie pomaga³o, dosta³am receptê na Bebilon Pepti i polecenie ostawienia synka od piersi (czego oczywi¶cie nie zrobi³am). Oprócz wysypki, równolegle zaczê³y siê wtedy problemy z kupkami (przewlek³e biegunki, ¶luz, krew, etc). Wysypka zniknê³a jak rêk± odj±³ po nieca³ych dwóch miesi±cach (mimo ¿e przesta³am wierzyæ w alergiê i zaczê³am je¶æ normalnie), problemy z kupami ci±gnê³y siê za nami jeszcze bardzo, bardzo d³ugo i my¶la³am, ¿e nigdy siê nie skoñcz±. Ale wygl±da na to, ¿e s± wreszcie za nami, uff! Mam nadziejê, ¿e u Was bêdzie podobnie i trzymam za Was kciuki.
« Ostatnia zmiana: 27-01-2012, 15:21 wys³ane przez Karola » Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #23 : 27-01-2012, 20:42 »

Jestem wdziêczna i cieszê siê z ka¿dej wypowiedzi. Ka¿dy odczyn poszczepienny ma byæ zg³aszany, tylko jak zg³osiæ co¶ czego zdaniem uczonych doktorków w ogóle nie ma... Tylko upewniacie mnie w tym, ¿e dobr± decyzjê podejmujê, wiem, ¿e bêdê siê ba³a jak siê to wszystko potoczy, dlatego wsparcie tym bardziej mi siê przyda. U nas nie by³o takiej ewidentnej reakcji jak u Waszych dzieciaczków. Pamiêtam tylko, ¿e po jednym ze szczepieñ (chyba to pierwsze po wyj¶ciu ze szpitala 6w1, ma³y mia³ jakie¶ 1,5 miesi±ca) bardzo p³aka³, uspokojony przy piersi szybko zasn±³, ale kiedy siê obudzi³ p³aka³ przez bardzo d³ugi okres, do dzi¶ pamiêtam jak go nosi³am i nie wiedzia³am co robiæ. Tego samego dnia ja dosta³am wysokiej gor±czki z bólem gard³a, zupe³nie nagle. Drugiego dnia mia³am 39,5 i ca³y czas karmi³am ma³ego, wierz±c w moc moich przeciwcia³. Ledwo skoñczy³am t± drug± seriê antybiotyków, a tu takie co¶, nie chcia³am ju¿ s³yszeæ o ¿adnym ¶wiñstwie, wziê³am tylko apap. Tego samego dnia ma³y mia³ 38,5. Wys³a³am mê¿a z ma³ym do lekarza, ¿eby siê upewniæ czy go nie zarazi³am. M±¿ us³ysza³, ¿e panikujemy, w koñcu ma³y by³ szczepiony i temperatura to normalna rzecz po szczepieniu. No i tak jak ju¿ pisa³am by³am wykoñczona nerwowo wyciem dziecka przed ka¿dym za¶niêciem, nawet przy piersi nie zasypia³ spokojnie. W dzieñ i w nocy te same histerie. W³a¶ciwie od niedawna cieszymy siê spokojnymi wieczorami. Dzi¶ a¿ mi³o by³o usi±¶æ i s³uchaæ jak maluch przez 40 minut turla siê w ³ó¿eczku i opowiada rado¶nie, po czym spokojnie zasypia. Tak d³ugo na to czekali¶my.
Co do brzuszka dzi¶ nie by³o kupki wcale. Rano pi³ KB z podwójn± ilo¶ci± dyni i odrobin± siemienia, potem klopsiki na pó¼ne ¶niadanie, w po³udnie ry¿ z tartym jab³uszkiem, na kolacjê jajecznica z 2 jajek z ³y¿k± kaszy jaglanej. Ca³y dzieñ by³ bardzo spokojny. Niestety po wczorajszych wieczornych klopsikach czêsto budzi³ siê w nocy, a o 6 rano ju¿ by³ w¶ciekle g³odny. Zobaczymy co bêdzie dzi¶.
Zapisane

Poszukuj±ca
Galapagos
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Sk±d: okolice £odzi
Wiadomo¶ci: 426

« Odpowiedz #24 : 27-01-2012, 22:02 »

Ja pierwszego synka szczepi³am na wszystko co by³o obowi±zkowe do pól roku (nie mia³am wtedy takiej wiedzy). Na MMR nie szczepi³am i zwlekam jak siê da. Ma teraz  2 lata i 2 miesi±ce - jest nerwowy, czêsto wrzeszczy i mamy z nim podobny problem z kupkami co Ty. I te¿ walczê. Córa natomiast ma prawie pó³ roku i na razie szczepi³am ja w szpitalu i raz w 3 mscu. Z reszt± próbuje zwlekaæ. Jest mi ciê¿ko, bo w tej kwestii wsparcia nie mam w mê¿u. Rozumiem co czujesz. 
Zapisane
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #25 : 27-01-2012, 23:03 »

Cytat
Córa natomiast ma prawie pó³ roku i na razie szczepi³am ja w szpitalu i raz w 3 mscu. Z reszt± próbuje zwlekaæ. Jest mi ciê¿ko, bo w tej kwestii wsparcia nie mam w mê¿u.
Fikusowo nie martw siê, ja te¿ na pocz±tku nie mia³am w mê¿u oparcia, by³ na mnie z³y, fucza³ i mówi³, jak chcesz to nie szczep ale jak zachoruje to ja nie bêdê je¼dzi³ z nim po szpitalach. a teraz mi za to dziêkuje i nawet siê pyta³ kiedy córka ma znów byæ szczepiona, czy ju¿ podpisa³am kartkê ¿e rezygnujemy z dalszych szczepieñ. Ja u syna te¿ chcia³am zwlekaæ ze szczepieniami i nic nie podpisywaæ, ale panie pielêgniarki przyjecha³y do mnie z kartk± do domu. By³o tam napisane, ¿e rezygnujê i jestem ¶wiadoma tego co robiê, z dalszymi konsekwencjami, podpisa³am, odda³am i jak na razie mam spokój, a w kwietniu minie rok od tego "haniebnego" ich zdaniem czynu. Sanepid mnie nie goni i mamy ¶wiêty spokój. Tylko lekarka i pielêgniarki jak je spotykam to tak dziwnie na mnie patrz±, ale ja mam to g³êboko w d.... . Wiem, ¿e zrobi³am dobrze, choæ nie powiem mia³am chwile zw±tpienia.
Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #26 : 28-01-2012, 15:09 »

Mimo, ¿e wczoraj nie by³o kupki dzi¶ po ¶niadanku by³a du¿a porcja zupe³nie lej±cej mazi. Wygl±dem przypomina³a wirusow± biegunkê, ale czêstotliwo¶æ raczej na to nie wskazuje. Nie wiem co my¶leæ i zaczynam siê trochê martwiæ. Czy jest mo¿liwe, ¿eby wirusówka przebiega³a w taki sposób?
Zapisane

Poszukuj±ca
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #27 : 28-01-2012, 18:46 »

Mo¿e tak byæ, ¿e to wirusówka. Moja córka te¿ to przechodzi³a, Potrafi³a nie je¶æ nic 2 dni tylko pi³a, ale by³a starsza (2 latka), dawa³am jej wtedy piæ odgazowan± coca colê. Potrafi³a zrobiæ parê takich kupek w jeden dzieñ.
Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #28 : 28-01-2012, 19:59 »

No w³a¶nie, tylko ¿e on przed wczoraj zrobi³ 3, wczoraj wcale, dzi¶ 1. Apetyt ma dobry, je tyle co zwykle. Nie ma wyj¶cia, trzeba parê dni obserwowaæ i zobaczymy.
Zapisane

Poszukuj±ca
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #29 : 28-01-2012, 21:14 »

Masz racjê. Z moj± córk± by³o podobnie, te¿ tak mia³a a teraz robi kupkê raz na dzieñ lub co drugi dzieñ. Obserwuj go, jak je i pije to nie masz siê czym martwiæ. Mo¿e jego organizm wzi±³ siê za oczyszczanie w taki w³a¶nie sposób. U mojej córki to by³o tak, ze jak mia³a te biegunki to te¿ wymiotowa³a w aucie w czasie podró¿y, nie da³o siê z ni± trzech kilometrów przejechaæ. Mówili mi, ¿e ma chorobê lokomocyjn±, trwa³o to pó³ roku a teraz mo¿e nawet 200 przejechaæ i nic siê nie dzieje.
Zapisane
Galapagos
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 11.08.2008; 15.01.2013
Sk±d: okolice £odzi
Wiadomo¶ci: 426

« Odpowiedz #30 : 28-01-2012, 21:35 »

Cytat
Córa natomiast ma prawie pó³ roku i na razie szczepi³am ja w szpitalu i raz w 3 mscu. Z reszt± próbuje zwlekaæ. Jest mi ciê¿ko, bo w tej kwestii wsparcia nie mam w mê¿u.
Fikusowo nie martw siê, ja te¿ na pocz±tku nie mia³am w mê¿u oparcia, by³ na mnie z³y, fucza³ i mówi³, jak chcesz to nie szczep ale jak zachoruje to ja nie bêdê je¼dzi³ z nim po szpitalach.

Mi³e to co napisa³a¶ - zawsze jest nadzieja. smile A co siê sta³o, ¿e m±¿ zmieni³ zdanie?
« Ostatnia zmiana: 29-01-2012, 10:47 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #31 : 28-01-2012, 23:11 »

Cytat
Mi³e to co napisa³a¶ - zawsze jest nadzieja:) A co siê sta³o ¿e m±¿ zmieni³ zdanie?
Ano moja droga to siê sta³o, ¿e siê bardzo ¼le czu³, mówi³ mi, ¿e serce mu staje, robi³ siê przy tym ca³y czerwony. Porozmawia³am z nim, wyt³umaczy³am co i jak, i zgodzi³ siê, ¿e bêdzie pi³ miksturê i jad³ tylko to co ja mu przygotujê. Teraz dobrze siê czuje i na w³asnej skórze siê przekona³, ¿e to dzia³a a na pocz±tku jak ma³emu podawa³am strzykawk± do syropu MO to patrzeæ nie móg³. Zauwa¿a te¿, ¿e synek siê lepiej rozwija ni¿ córka któr± szczepili¶my na "obowi±zkowe" szczepienia.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2012, 10:47 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #32 : 30-01-2012, 11:00 »

Przez kilka dni synu¶ jad³ co¶ innego ni¿ butelka kaszy na kolacjê i budzi³ siê w nocy, a o 6 ju¿ nie popuszcza³ i musia³am robiæ jedzonko. Wczoraj znów da³am mu kaszê jaglan±, ale bez owoców. Kasza zmiksowana z wod± + ³y¿eczka mas³a + ³y¿eczka miodu. By³ solidnie najedzony i spokojnie zasn±³. Na razie wolê dawaæ mu kolacjê z butelki bo wtedy jest spokojniejszy, a jak dajê mu wieczorem ³y¿eczk± to jest rozdra¿niony i ¼le zasypia. My¶licie, ¿e to wp³ynie jako¶ negatywnie na jego z±bki? I czy taka kolacja jest odpowiednia. W ci±gu dnia staram siê, ¿eby w przewadze by³y jajka, miêsko i warzywa. Kupki bez zmian co by nie jad³. Mimo mrozu dziennie staramy siê wychodziæ z nim choæ na krótki spacer, my¶lê, ¿e to jest wa¿ne.
Zapisane

Poszukuj±ca
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #33 : 01-02-2012, 17:01 »

Kupki wróci³y do swojej "normy" czyli nie wylewaj± siê ju¿ z pieluchy, ale nadal s± rzadkie, takie jak przed t± podejrzan± wirusówk±. I potwornie cuchn±. Trochê mi smutno bo chyba nie pozostaje nic innego jak czekaæ a¿ samo siê unormuje, a ja wci±¿ mam poczucie winy, ¿e chyba ¼le go karmiê skoro tak ¼le pracuj± te jelita. Pogorszy³a mu siê te¿ skóra, mam nadziejê, ¿e to tylko kwestia przesuszenia. Na ³ydkach i przedramionach ma suche, zaczerwienione miejsca, szorstkie w dotyku. Ostatnio jest bardziej ospa³y i czêsto obija siê o byle co. Apetyt ma ogromny. Dzi¶ marudzi³ ju¿ od 4 rano...
Zapisane

Poszukuj±ca
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #34 : 01-03-2012, 13:26 »

Kupki dalej fatalne, co jaki¶ czas pojawiaj± siê kilkudniowe katary. Skóra sta³a siê idealna po kilku k±pielach w oliwie i m±ce ziemniaczanej, na razie nie stosujê nic i jest ok. Zachowanie bardzo siê pogorszy³o, wpada w sza³ jak chcê go przebraæ, wali g³ow± gdzie popadnie, kopie i szarpie, jest bardzo silny, mam problem, ¿eby zapanowaæ nad tym. Wszystko chce wymusiæ wrzaskiem, ka¿de nie z naszej strony to powód do wycia. Próbowa³am podawaæ MO z octem jab³kowym, nie by³o opcji ¿eby wypi³, nie wiem jak mu to zaaplikowaæ.
Zapisane

Poszukuj±ca
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #35 : 01-03-2012, 13:42 »

Na razie daj synkowi spokój z mikstur± (chyba, ¿e sam aloes) niech siê wyciszy. Jest rozdra¿niony z powodu zaburzeñ jelitowych. Spróbuj podawaæ Mu koktajle na kwa¶nym mleku albo lepiej samo kwa¶ne mleko (1/4 do 1/2 szklanki).
Ponadto my¶lê, ¿e maluch zorientowa³ siê, ¿e krzykiem mo¿na du¿o ugraæ smile. Potrzeba stanowczo¶ci a¿ zrozumie, ¿e takie 'numery' nic nie dadz±, wtedy mu przejdzie. smile
Zapisane

Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #36 : 01-03-2012, 20:01 »

Chcia³am dawaæ MO z octem jab³kowym swojej roboty zamiast alocitu i cytryny, ale skoro i tak nie chce to muszê poczekaæ. Kiedy¶ pi³ KB na kwa¶nym mleku, nie by³o ró¿nicy, mo¿e potrzeba wiêcej czasu, spróbujemy jeszcze raz.
Zapisane

Poszukuj±ca
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #37 : 02-03-2012, 08:01 »

Mój Synu¶ pije ALOcit z oliw±, na razie mu tak dajê bo ma neutralny smak, po to równie¿ ¿eby siê konsekwentnie przyzwyczaja³. Ocet jest bardzo charakterystyczny i obstawiam, ¿e jak Ma³y tak siê stawia to nic z tego na razie nie bêdzie. Wiem co piszê, bo mam to samo z moim. Podobnie jak Klara my¶lê, ¿e histerie mog± byæ trochê na pokaz, pomy¶l czy mu czasami nie ustêpujesz w takim przypadku. Moje m³odsze dziecko wykorzystuje to zagranie u ka¿dego, kto siê da smile. A potrafi g³o¶no wrzeszczeæ i siê rzucaæ.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 196

« Odpowiedz #38 : 02-03-2012, 15:50 »

Zachowanie Twojego synka przypomina mi moj± córeczkê 21-miesiêczn±. Lubi siê z³o¶ciæ i biæ. Jako¶ nad tym panujê. Intuicja mówi mi,¿e ma problem z w±trob±. Mia³a ciê¿k± ¿ó³taczkê, lampy. Obecnie ci±gnie j± strasznie do kwa¶nych produktów ¿ywno¶ciowych. S±dzê,¿e ¿ó³taczka spowodowa³a jakie¶ mikrouszkodzenia w±troby.
St±d agresja u niej.
Natomiast starsza mia³a problemy z biegunkami. Tu winowajc± by³a alergia. Mia³a okropne problemy po spo¿yciu np. bananów tj. stan podgor±czkowy, siñce pod oczami i biegunkê.
Ja bym proponowa³a przeanalizowaæ jad³ospis Twojego dziecka pod k±tem ewentualnych alergenów, bo uczulaæ mo¿e wszystko nawet marchew czy jab³ko.
Zapisane
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #39 : 12-03-2012, 20:40 »

Dzi¶ godzinê po wypiciu KB synek bardzo du¿o zwymiotowa³. Ja mam co¶ w stylu grypy jelitowej, wiêc pomy¶la³am, ¿e pod³apa³. Potem by³ jeszcze jaki¶ czas osowia³y. Dawa³am trochê rozgotowanego ry¿u, ale domaga³ siê czego¶ innego, wiêc zmiksowa³am trochê tego ry¿u z kasz± jaglan± i odrobin± miodu. To mu pasowa³o, wyra¼nie mia³ apetyt. Kupki by³y 2 lu¼ne, ale takie jak zazwyczaj robi. Po po³udniu by³ ju¿ rozbrykany jak zwykle. Zobaczymy co bêdzie dalej. Teraz chyba lepiej nie dawaæ KB w najbli¿szym czasie? Od jakiego¶ czasu pi³ z dodatkiem swojskiego kwa¶nego mleka i dobrze je tolerowa³.
Zapisane

Poszukuj±ca
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!