Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 08:24 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Nieprawid³owe kupki u 1,5 rocznego dziecka  (Przeczytany 169348 razy)
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #120 : 16-09-2012, 21:25 »

No to mamy kolejn± infekcjê. Synek ca³y dzieñ by³ jeszcze bardziej marudny ni¿ zwykle, k³ad³ siê na pod³odze, w koñcu zasn±³ na dwie godziny (zaraz by³o mi to podejrzane), ale dopiero przy wieczornym zasypianiu poczu³am ropê z gard³a i zacz±³ poci±gaæ nosem, p³aka³, ¿e bol± go nó¿ki. Do tego strasznie krzyczy... Uda³o mi siê namówiæ go na parê ³yków herbaty z miodem i zasn±³. Mnie od 2 dni wieczorami rw± nogi, a dzi¶ boli brawa strona g³owy.
Zapisane

Poszukuj±ca
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #121 : 17-09-2012, 19:58 »

Pó³ nocy przep³aka³ i ca³y dzieñ wielki p³acz, zasn±³ w dzieñ na 2 godziny, a od 17 ¶pi ju¿ ca³kiem, nie jest ciep³y, wiêc nie sprawdza³am temperatury. Ma katar, raz wodnisty, a raz gêsty i ¿ó³ty.
Zapisane

Poszukuj±ca
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #122 : 18-09-2012, 21:41 »

We¼ siê za dietê.
Infekcja. Jedno to z³apaæ infekcjê i szybko sobie poradziæ, drugie to ci±gle walczyæ z truciznami podawanymi w formie pokarmu.
Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #123 : 19-09-2012, 13:59 »

Ale akurat on zwalcza je do¶æ szybko, w³a¶ciwie ju¿ tylko trochê kataru zosta³o i humorek lepszy. O jakich truciznach piszesz? Jajka, miêso, owoce, warzywa, kasze? Tak jak zaleca Bios³one, tak ¿ywiê go odk±d odeszli¶my od piersi. Ma³e ilo¶ci glutenu to sporadyczne wizyty u babæ. Powoli siê gubiê.
« Ostatnia zmiana: 19-09-2012, 14:24 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Poszukuj±ca
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #124 : 21-09-2012, 22:58 »

Owoce, warzywa - to do¶æ ogólne pojêcie. Wydaje mi siê, ¿e przesadzacie np. z bananami, ale o tym ju¿ gdzie¶ pisa³am.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 13:50 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #125 : 22-09-2012, 13:54 »

Ogólne? Dobrze, proszê: seler, pietruszka, marchew, burak, fasolka szparagowa, dynia, natka pietruszki dodawana gdzie siê da, zielona cebulka, broku³y. Oczywi¶cie nie wszystko naraz, ale codziennie w ró¿nym zestawie i raczej gotowane, z surówkami na razie ciê¿ko.

Banana u¿ywa³am jako s³odzika. Je¶li tylko taki KB chcia³ piæ, to co mia³am zrobiæ? A teraz mam problem, bo zrobi ³yka i odk³ada, wcale nie chce piæ. Dzi¶ rano zjad³ ogromn± porcjê tej kaszy gryczanej z sosem dyniowym (dla obroñców jajek: posi³ki robiê jednakowe dla wszystkich, bo chyba bym oszala³a). Nie wiem co w tym jest, ale smakuje mu wyj±tkowo.

Poza tym je jab³ka, za innymi owocami nie przepada, czego nie rozumiem. Odmawia nawet nie kosztuj±c. Wiêc generalnie: warzywa.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 13:51 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane

Poszukuj±ca
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #126 : 22-09-2012, 23:35 »

Cytat
Banana u¿ywa³am jako s³odzika. Je¶li tylko taki KB chcia³ piæ, to co mia³am zrobiæ? A teraz mam problem, bo zrobi ³yka i odk³ada. Wcale nie chce piæ.
To niedobrze. Pytanie: czy to nawyk, czy to by³ jedyny sposób, aby ten koktajl zacz±³ piæ? Je¿eli to faktycznie tak ma³e ilo¶ci, to sama wiesz najlepiej, co zrobiæ.
Moja wypowied¼ odnosi³a siê bardziej do tej kaszy 3 x dziennie z bananami. Smutny
Dynia jest ¼ród³em witamin i minera³ów, nie dziwiê siê, ¿e smakuje.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 13:53 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #127 : 23-09-2012, 07:11 »

KB Pi³ przez ponad rok, z ró¿nymi sk³adnikami. Teraz mniej, a swego czasu po 2 kubki i nagle zacz±³ grymasiæ. Dlatego wróci³am do banana, bo wcze¶niej pi³ ³adnie  KB z jab³kiem i z dodatkiem zielonej pietruszki. Widaæ by³o, ¿e mu smakuje. Ale banan te¿ nie przechodzi teraz. Szczerze, to wszystko nam siê rozjecha³o w okolicach porodu, ale my¶lê, ¿e z czasem siê unormuje.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 13:55 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane

Poszukuj±ca
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #128 : 23-09-2012, 09:58 »

Lepiej dziecku odpu¶ciæ KB, na jaki¶ czas, ni¿ zmuszaæ go i zniechêciæ na zawsze.
Zapisane

Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #129 : 23-09-2012, 19:55 »

Poszukuj±ca, proszê, podaj nam ten przepis na sos dyniowy, który uwielbia Twój synek. Dosta³am ze wsi 2 piêkne okazy i szukam sposobu na ich zu¿ycie. A Twój wydaje mi siê ¶wietny. smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #130 : 25-09-2012, 08:06 »

To nie mój tylko Kwiatuszka (-:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=24294.0
Zapisane

Poszukuj±ca
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #131 : 15-10-2012, 13:03 »

No to mamy kolejn± infekcjê.

Znowu widzê zbie¿no¶æ z tym co pisa³am o swoim starszym Synku. Oko³o dwóch tygodni, czasami tygodnia przed infekcj± by³o ci±gle apogeum z³ych sygna³ów - z³o¶ci, emocjonalnego rozchwiania, nadpobudliwo¶ci itp. A w zwi±zku z tym, ¿e jego oczyszczanie trwa³o do¶æ d³ugo po aplikowanych mu szczepionkach, podawanych lekach blokuj±cych infekcje oraz b³êdnym ¿ywieniu - okres z³o¶ci, niemi³ego reagowania na przytulanie i rzucania ogólnie ciê¿kich wyzwañ nam jako rodzicom powtarza³ siê w kó³ko. Przy tym zawsze po infekcji by³o lepiej smile.
Ja od dawna wiem jak to u Ciebie wygl±da i raczej nie liczy³abym na to, ¿e wyrozumia³o¶æ w takim przypadku zawsze przyniesie efekt. Stanowczo przyznajê racjê, ¿e kto sieje wiatr zbiera burzê i d³ugoterminowo ta cierpliwo¶æ i wyrozumia³o¶æ dla synka siê zwróci. Jednak ka¿dy z nas, kto mia³, ma dziecko wpadaj±ce bez powodu w sza³, do tego do¶æ czêsto, wie jak ciê¿ko jest znale¼æ w sobie tê cierpliwo¶æ. Niestety. I nutka optymizmu - wiedz±c, ¿e jeste¶ w miarê konsekwentna, raczej na pewno z czasem bêdzie coraz lepiej smile.
Nie wiem czy Ci poleca³am - w przypadku mojego Synka bardzo pomog³a terapia Integracji Sensorycznej oraz masa¿ Wilbarger, szczerze polecam poczytaj o tym, jest taka fajna niegruba ksi±¿eczka, która du¿o wyja¶nia http://www.empik.com/metoda-integracji-sensorycznej-we-wspomaganiu-rozwoju-mowy-u-dzieci-z-uszkodzeniami-osrodkowego-ukla-odowska-szlachcic-bozenna,prod59378252,ksiazka-p http://www.empik.com/terapia-integracji-sensorycznej-zeszyt-1-cwiczenia-usprawniajace-bazowe-uklady-zmyslowe-i-korygujace-odowska-szlachcic-bozenna,prod59378009,ksiazka-p. I najwa¿niejsze jest, ¿e terapia ta to zabawa z dzieckiem, tyle, ¿e ukierunkowana tak, ¿eby redukowaæ pewne deficyty. Polecam, bo mój Synu¶ te¿ ci±gle potrzebowa³ ruchu i by³ nerwowy, terapia SI te odbiegaj±ce u niego zachowania jakby z³agodzi³a. Oczywi¶cie ³±cznie z zachowaniem zasad Bios³onejskich. I jeszcze co do terapii SI poleca³abym na pocz±tek wizytê u certyfikowanego terapeuty SI, w gabinetach s± testy, którymi sprawdza siê które obszary mózgu nie zosta³y prawid³owo rozwiniête i dobiera siê zabawy, aby pomóc tym zmys³om prawid³owo funkcjonowaæ.
« Ostatnia zmiana: 15-10-2012, 13:06 wys³ane przez Eso75 » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #132 : 15-10-2012, 23:07 »


Tak Integracja Sensoryczna jest jedn± z metod wspomagaj±c± rozwój dziecka. Nie zawsze jednak w pe³ni potrafi uleczyæ nieodpowiednie traktowanie w szpitalu. Na to potrzeba czasu i znalezienia odpowiedniego klucza. Inaczej i tak nieprzepracowana lekcja powróci. Prawd± jest ¿e zarówno IS, NDT- bobath, kinezjologia edukacyjna i inne poprzez stymulacjê daj± mo¿liwo¶æ pracy z dzieckiem, jednak rzadko lecz± rany.
Cytat
Jak chodzi o starszego ch³opca, ja stymulowa³abym obie pó³kule mózgowe przez zabawê i ruch.
Jest wiele æwiczeñ, które mo¿esz ju¿ wykonywaæ z Ch³opcami
Jest masa¿ shanatala, który prawid³owo wykonany zdejmuje napiêcie.
Ten temat siê ju¿ pojawi³. Natomiast w obecnej sytuacji my¶lê, ¿e warto zacz±æ od diety. Odpowiednia dieta stabilizuje i daje wiêksze mo¿liwo¶ci pracy i komunikacji z dzieckiem.
Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #133 : 16-10-2012, 07:14 »

Jest masa¿ shanatala, który prawid³owo wykonany zdejmuje napiêcie.

Popatrzy³am chwilkê na instrukta¿ wykonywania masa¿u shanatala i moim zdaniem nie by³by on dobry w przypadku "niedotykalskiego" dziecka. Mój Synu¶ np. nie lubi³ nigdy takiego rodzaju g³askania po ca³ym ciele, uciskania pewnych miejsc. Masa¿ Wilbarger to masa¿, który zaspokaja potrzeby w zakresie tzw. czucia g³êbokiego. Uwa¿am, ¿e Synek Poszukuj±cej mo¿e mieæ w tej dziedzinie równie¿ zaburzenia, na co wskazuje nieprzytulno¶æ oraz potrzeba zwiêkszonego ruchu, mo¿e o tym ¶wiadczyæ równie¿ ci±g³e skakanie.
Zgodzê siê, ¿e terapiê SI bez odpowiedniego ¿ywienia oraz prawid³owego przechodzenia infekcji mo¿na o "kant d..." rozbiæ msn-wink. Jednak w zwi±zku z tym, ¿e brak prawid³owej reakcji pod¶wiadomej, mo¿e skopaæ wiele fajnych relacji z dzieckiem, to warto sprawdziæ czy to równie¿ nie ma wp³ywu na nerwowo¶æ malucha.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 13:58 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane
Kwiatuszek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1 lipca 2011
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #134 : 16-10-2012, 09:44 »

Popatrzy³am chwilkê na instrukta¿ wykonywania masa¿u shanatala i moim zdaniem nie by³by on dobry w przypadku "niedotykalskiego" dziecka.

Tak, je¿eli patrzysz na masa¿ Shantala z punktu widzenia technicznego, to faktycznie nie jest to dobry pomys³. Filmy dotycz±ce masa¿u Shantala nie obrazuj± w pe³ni jego przes³ania, ani praktycznego wykorzystania.

Nie ma dzieci "niedotykalskich" s± dzieci skrzywdzone, których grasica w wyniku stresu nie przesortowa³a limfocytów. Takie dzieci wykazuj± wiêksz± wra¿liwo¶æ na dotyk, czasami te¿ wiatr. Jednak zazwyczaj jest to oznaka nieradz±cej sobie w±troby, nerek lub nieszczelno¶ci jelit, w zwi±zku z czym te¿ niedoborów. Czasami zdarza siê, ¿e te "niedotykalskie dzieci" maj± zwyczajnie za ma³± poda¿ produktów bogatych w nastêpuj±ce witaminy - w kwestii skóry: A, D, B7, B6, B5, B1 - uk³ad nerwowy, z minera³ów: magnez, cynk, krzem, w kwestii aminokwasów prolina i tryptofan.
Poza tym mog± wykazywaæ siê nadwra¿liwo¶ci± z racji s³abego uk³adu pokarmowego. Wiêc nale¿y je diet± wzmocniæ.
To jak bardzo potrzebuj± blisko¶ci pokazuj± ich próby zaczepiania, szczypania.
Dlaczego Shantala i NDT? Odpowiednio stosowane stymuluj± obie pó³kule mózgowe.
SI oraz kinezjologia edukacyjna te¿ nie jest z³a.
Podsumowuj±c, ka¿da metoda odpowiednio zastosowana mo¿e byæ dobra, jednak z moich do¶wiadczeñ wynika, ¿e zmiana diety i uleczenie ran zmienia nastawienie dziecka do ¶wiata.
Terapie wspomagaj±ce s± po¶rednim rozwi±zaniem. Maj±c trochê wiedzy sami mo¿emy stymulowaæ obie pó³kule mózgowe dziecka nawet w prostych czynno¶ciach dnia codziennego.
« Ostatnia zmiana: 16-10-2012, 11:27 wys³ane przez Kwiatuszek » Zapisane

Gdy brakuje ³atwych rozwi±zañ, przychodz± rozwi±zania w³a¶ciwe.
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #135 : 16-12-2012, 12:09 »

Mój synu¶ w grudniu koñczy 2,5 roku. Widzê, ¿e czas dzia³a na nasz± korzy¶æ, choæ wiele jest do zrobienia, bojê siê, ¿e co¶ zaniedbam. Nie wiem jak naprawiæ krzywdy, nawet nie pamiêtam, co robi³am ¼le. Widzê jednak ogromn± ró¿nicê w kontakcie z m³odszym synkiem. Co wieczór, gdy zasypia ja zamiast siê cieszyæ, ¿e tak spokojnie, p³aczê po kryjomu, ¿e starszy tak cierpia³ i do dzi¶ ma problemy ze snem. Wczoraj od 4 rano nie spa³am, najpierw karmienie, a od 5 starszy ju¿ ¿a³o¶nie wo³a³. Ledwo go uspokoi³am, obudzi³ siê malutki chêtny do zabawy, no i tamten ju¿ te¿ wyskoczy³ z ³ó¿ka. Mia³ jednak jakie¶ rozwolnienie wczoraj i mówi³, ¿e boli brzuszek. Dwa razy po tym bieg³ do ubikacji. Jest taki dzielny, ponad pó³ roku nie korzysta z pieluch. Chcia³abym siê rozdwoiæ, oboje mnie tak potrzebuj±...
« Ostatnia zmiana: 16-12-2012, 12:29 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane

Poszukuj±ca
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #136 : 16-12-2012, 12:34 »

Jeste¶ wspania³±, dzieln± mam±, naprawdê. Przesz³o¶ci nie zmienisz a przysz³o¶æ nie nale¿y do nas. Pozostaje tera¼niejszo¶æ. Nie wiesz jaka by¶ by³a teraz, co teraz robi³aby¶, gdyby nie tamte problemy ze starszym synkiem. O te do¶wiadczenia jeste¶ m±drzejsza i spokojniej wychowujesz m³odszego. smile Sytuacje, kiedy obaj potrzebuj± Ciê mo¿esz wykorzystaæ do tego, by uczyæ ich wielkiej cnoty, jak± jest cierpliwo¶æ. msn-wink
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Poszukuj±ca
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 39
MO: 15.02.2011-z przerwami, 04-07.2012; 01.01.2013, ostateczna rezygnacja ze wzglêdu na ci±gle pogarszaj±cy siê stan zdrowia
Wiedza:
Sk±d: Ruda ¦l±ska
Wiadomo¶ci: 546

« Odpowiedz #137 : 16-12-2012, 12:43 »

Pewnie masz racjê, chyba okres przed¶wi±teczny sk³ania mnie do przemy¶leñ i wiêkszej p³aczliwo¶ci, no i moje ci±g³e s³abo¶ci mnie dobijaj±, ale wci±¿ wierzê, ¿e jest do przodu.
Zapisane

Poszukuj±ca
Rif
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 500

« Odpowiedz #138 : 16-12-2012, 12:57 »

Jest do przodu. Swoj± drog±, p³acz to te¿ oczyszczanie przez ³zy.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #139 : 16-12-2012, 14:52 »

Masz fajne zdrowe dzieciaki, ¶wietnego mê¿a, sama jeste¶ m±dra... jak nie przestaniesz sama sobie wymy¶laæ problemy to bêdê musia³a nawiedziæ Ciê i naprostowaæ.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 08:00 wys³ane przez K'lara » Zapisane

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!