Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lodowate stopy, nadciśnienie.  (Przeczytany 9362 razy)
Macieq76
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 47
MO: 15.02.2011
Skąd: WLKP.
Wiadomości: 18

« : 04-02-2012, 01:46 »

Mam 35 lat i od roku przeglądam to forum. Przez cały ten czas piję MO , obecnie z Griposeptem, cytryną  i olejem z pestek winogron. Dolegliwości jakie mnie gnębiły to hemoroidy, biegunki, zapalenie prostaty. Psychicznie też się za dobrze nie czułem, lęki przed chorobą, wybitne lenistwo, pesymizm, depresje, napady złości. Powiem szczerze, że samo MO nie dawało żadnych efektów więc od 2 tygodni zastosowałem wreszcie DP.  Jestem mile zaskoczony bo hemoroidy ustąpiły niemal natychmiast, stolec prawidłowy 2-3 razy dziennie . Jedyne co mnie niepokoi to lodowate stopy. Zmierzyłem sobie dziś wieczorem ciśnienie i wyszło 159/95. Nigdy wcześniej raczej takiego nie miałem. Ciśnieniomierz nadgarstkowy, więc wynik może nie jest za dokładny ale zawsze pokazywał mniejsze. Nie wiem co może być przyczyną. Czy jest możliwe, że podwójna dawka Griposeptu to spowodowała? Tak mi się wlało tych kropli trochę więcej ale nic się nie działo więc tak sobie piłem to MO. Jeżeli się nie poprawi to będę musiał zrezygnować z kawy, którą zawsze sobie piję po południu. Z alkoholu ostatnio zrezygnowałem całkowicie, pomimo, że piłem co wieczór 2 piwka od chyba 12 lat. Ciężki był ten pierwszy wieczór bez piwka ale następne już są normalne. Chciałbym wprowadzić KB ale raz sobie zrobiłem i coś mi chyba nie wyszło bo nie dało się tego wypić więc tak trochę się zniechęciłem.
Być może ktoś mądry coś mi doradzi na te zimne stopy i nadciśnienie.
« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 23:06 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #1 : 04-02-2012, 12:45 »

A czy to nadciśnienie stwierdziłeś tylko na podstawie badanie ciśnieniomierzem, czy może też złego samopoczucia? Bo jeżeli się dobrze czujesz, nie ma się czym przejmować. To są tylko jakieś tam wymyślone przez kogoś normy. Przykładowo, moja mama miała całe życie bardzo niskie ciśnienie - tak niskie, że teoretycznie nie powinna normalnie funkcjonować, a tymczasem czuła się świetnie.
Natomiast jeżeli chodzi o KB, to musisz trochę pokombinować. Ja robię sobie z bananem, jabłkiem i śmietanką. No ale Ty jesteś na DP, więc raczej odpada. Poza tym banan trochę wychładza, więc w przypadku zimnych stóp to nie najlepszy pomysł. Tak jak mówię, poeksperymentuj. Nie ma co się zniechęcać.
Zapisane
Macieq76
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 47
MO: 15.02.2011
Skąd: WLKP.
Wiadomości: 18

« Odpowiedz #2 : 04-02-2012, 15:58 »

Czuję się dobrze, zaniepokoiły mnie tylko nienaturalnie, jak na mnie, zimne stopy. Ciśnienie tylko na podstawie ciśnieniomierza nadgarstkowego. Nie przejmuję się tym za bardzo bo przecież masa ludzi ma wyższe ciśnienie. Pokombinuję sobie z tym ciśnieniem rezygnując z kawy, będę unikał soli , zastosuję więcej ruchu i będę obserwował reakcję. Chcę po prostu żeby wszystko mi działało jak trzeba. Całe życie jadłem raczej byle co ale na moje szczęście rok temu dopadła mnie grypa i leżąc w łóżku z laptopem trafiłem na to forum.
« Ostatnia zmiana: 04-02-2012, 20:47 wysłane przez Klara27 » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #3 : 04-02-2012, 17:20 »

Lodowate stopy mogą mieć związek z wystąpieniem miejscowego stanu zapalnego/oczyszczania w miejscu tzw. zespołu końskiego ogona.
Cytat
Okłady z gorącej soli są również skutecznym sposobem na wyleczenie bólów krzyżowych oraz uciążliwego marznięcia w stopy.
http://bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/oklady-z-goracej-soli
Cytat
Innym typowym miejscem odkładania zanieczyszczeń, pojawiających się w płynie mózgowo-rdzeniowym, jest tak zwany koński ogon, stworzony z nerwów rdzeniowych wskutek nienadążania rozwoju rdzenia kręgowego za wzrostem kręgosłupa. U noworodków koński ogon nie występuje, gdyż rdzeń kręgowy sięga końca kanału kręgowego, więc nerwy rdzeniowe odchodzą od niego prostopadle. W okresie wzrostu rdzeń kręgowy przyrasta znacznie mniej niż kręgosłup, w związku z czym u dorosłego rdzeń kręgowy jest krótszy od kanału kręgowego i sięga zaledwie drugiego kręgu lędźwiowego. W tej sytuacji nerwy rdzeniowe od rdzenia kręgowego odchodzą prostopadle jedynie na poziomie kręgów szyjnych, natomiast na poziomie kręgosłupa piersiowego nerwy rdzeniowe od rdzenia kręgowego zaczynają odchodzić pod skosem, by poniżej drugiego kręgu lędźwiowego przybrać kształt opadającego w dół końskiego ogona. W rezultacie w kanale rdzeniowym w odcinku kości krzyżowej, zwanym kanałem krzyżowym, pomiędzy nerwami rdzeniowymi pozostaje sporo wolnej przestrzeni, do której opadają zanieczyszczenia pojawiające się w płynie mózgowo-rdzeniowym, którym wypełniony jest kanał rdzeniowy. W tym rejonie kanału rdzeniowego nie ma opon mózgowo-rdzeniowych, więc organizmowi trudno jest usunąć nagromadzone tam toksyny, co sprawia, że w przewlekłej toksemii ich ilość systematycznie zwiększa się.
Substancje toksyczne zalegające w jakimkolwiek miejscu ciała, wcześniej czy później, zawsze stają się pożywką dla drobnoustrojów, wywołując miejscowe stany zapalne. W omawianym przypadku nazywa się to zespołem końskiego ogona i jest konsekwencją oddziaływania miejscowego stanu zapalnego w kanale krzyżowym na przechodzące tamtędy nerwy rdzeniowe – pięć par nerwów krzyżowych oraz jedną parę nerwów guzicznych. Dolegliwości związane z tym schorzeniem występują zazwyczaj obustronnie i mogą przybierać następujące formy:

    uczucie zimna w okolicy kości krzyżowej,
   lodowato zimne stopy,
http://bioslone.pl/przyczyna-chorob/magazynowanie-toksyn
« Ostatnia zmiana: 04-02-2012, 17:25 wysłane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!