Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Coś dla Pań, czyli ekologiczna higiena intymna  (Przeczytany 5787 razy)
Lilly
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Skąd: Poznań
Wiadomości: 196

« : 08-02-2012, 15:26 »

Niedawno natknęłam się na artykuł na temat podpasek i ich ekologicznych zamienników. Wklejam link na ten temat, gdyby któraś z Was miała ochotę poczytać. Mnie jakoś obrzydziło po tej lekturze, bo nie wyobrażam sobie używania słoiczków menstruacyjnych i widoku moczących się w misce podpasek ekologicznych. Co innego pranie ekologicznych pieluch, ale podpaski to chyba dla mnie za dużo.
Co Wy na to?

http://ekomama.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=479:czysto-sucho-ale-czy-zdrowo-czyli-o-ekologicznej-higienie-intymnej-kobiet&catid=29:artykuy&Itemid=29
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #1 : 08-02-2012, 15:47 »

Już się kiedyś z tymi podpaskami gdzieś zetknęłam. Nie próbowałam jednak, trochę z tym zachodu. Może kiedyś się przekonam. Mnie tam by taki widok nie odrzucał, raczej sam fakt, że trzeba je prać, suszyć itd. Jakby nie patrzeć, jednorazówki to wygoda. A tak w ogóle to bardzo ładne te podpaski.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #2 : 08-02-2012, 19:51 »

Nie wiem czy to takie zdrowe rozwiązania dla kobiet - dla środowiska na pewno. Pranie podpasek w proszku i suszenie z pozostałym praniem to chyba mało higieniczne.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!