Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 23:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wzdęcia i prężenie się Frania  (Przeczytany 6817 razy)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« : 10-02-2012, 21:30 »

Franio w niedzielę skończy trzy tygodnie. Je fantastycznie, (połyka dużo powietrza, nie zawsze mu się odbije) mamy teraz kryzys laktacyjny i je co dwie godziny, ale myślę, że jutro będzie już zażegnany. I jako jedyny z mojej trójki w ogóle nie ulewa, nawet kropli. Od kilku dni męczą go gazy, stosuje masaże, moje odżywianie jest bardzo rozważne. Chociaż pokusiłam się na ciasto (własnej roboty) z bitą śmietaną. Bo nic innego co mogłoby mu dokuczyć nie przychodzi mi do głowy. U Natanka stosowałam sporadycznie espumisan i było naprawdę super. Dziś ma już ponad trzy latka i z jego jelitkami wszystko jest w porządku. Sama zaczęłam pić również herbatkę z kopru włoskiego, ale różnicy nie zauważyłam. Dalej się pręży. Szkoda mi go bardzo i zaczynam się zastanawiać czy nie dać mu kilku kropelek espumisanu (napisane jest, że podawać dopiero po ukończeniu 1 m-ca), tak do ustania dolegliwości. A może jest jakiś inny sposób aby mu pomóc? Chociaż teraz tak myślę, że to prężenie może mieć coś wspólnego z kryzysem laktacyjnym, częstym jedzeniem i tym połykanym powietrzem...
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #1 : 11-02-2012, 18:17 »

Bezo, czy wykluczyłaś taką możliwość:
http://www.bioslone.pl/odzywianie/podstawy-wiedzy/mleko/nietolerancja-mleka
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #2 : 14-02-2012, 21:55 »

Dziękuję KaZof. Człowiek ciągle się uczy. Dzień przed Twoim postem pomyślałam o mleku, ale tylko pomyślałam. Bardzo dziękuję Ci za tego linka. Odstawiłam mleko i większość jego przetworów, piszę większość bo jeszcze walczę z pokusą do masła. Dodałam do swojej diety kminek mielony. Na kanapkę, do pulpetów i zauważyłam znaczną poprawę. Mam nadzieję, że na dłuższą metę mu tym kminkiem nie zaszkodzę. W każdym razie poprawa jest widoczna, co bardzo mnie cieszy!
« Ostatnia zmiana: 15-02-2012, 09:47 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #3 : 15-02-2012, 20:39 »

Z drugiej strony Bezo, trzeba też czasu aż układ pokarmowy maluszka w pełni się wykształci i zacznie sobie lepiej radzić z trawieniem, mnóstwo dzieci przechodzi takie dolegliwości. A to, że trzytygodniowy dzidziuś ciągle jest przy piersi... cóż, czasem nie jest to jedynie potrzeba jedzenia, ale po prostu potrzeba bliskości. Mój wisiał na mnie przez pierwsze dwa miesiące non-stop...
W każdym razie cieszę się, że "Wam" się poprawiło msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2012, 10:20 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #4 : 15-02-2012, 22:21 »

Tak, u Franusia się poprawiło smile. Nie mogę się na niego napatrzeć jak sobie smacznie śpi i czasem z delikatnym grymasem na buzi "puści bączka" smile.
Ja z kolei znowu walczę z zatorem w piersi, znowu to samo miejsce, ale tym razem jak tylko poczułam pierwsze dreszcze od razu przyłożyłam kapustę, ale to już na inny wątek.
« Ostatnia zmiana: 16-02-2012, 10:21 wysłane przez Klara27 » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #5 : 26-02-2012, 16:43 »

Od kilku dni podczas przewijania smaruję Frania linomagiem i podczas tej czynności dotykam jego maluśkiego odbytu, dzięki temu "strzela" gazami. Przy dłuższym masowaniu pod ciśnieniem leci kupa, czasami treściwa a czasami dosłownie piana. Czy ta piana może świadczyć o jakiejś nietolerancji? A może ta piana jest od espumisanu? Podczas karmienia podaję mu czasem kilka kropel. Dodam jeszcze, że masuję Franiowi brzuszek zgodnie z książką Joanny Kaczar "Masaż niemowlęcia", którą bardzo polecam.
« Ostatnia zmiana: 26-02-2012, 17:01 wysłane przez Beza » Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!