Niemedyczne forum zdrowia
18-11-2019, 13:23 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Lena - nerwica, stany depresyjne, uporczywe zawroty g這wy  (Przeczytany 92007 razy)
Lena

P貫: Kobieta
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo軼i: 98

« : 12-02-2012, 17:21 »

Chcia豉bym Was prosi o rady i wsparcie.

W dzieci雟twie bra豉m bardzo du穎 antybiotyk闚, cz瘰to chorowa豉m na anginy i zapalenia gard豉.
W豉軼iwie do teraz co roku by造 jakie antybiotyki.

W wieku 15 lat zacz窸am si intensywnie odchudza - to by這 co w rodzaju anoreksji, trwa這 ok. roku.
Ca造mi dniami prawie nic nie jad豉m - schud豉m ok. 13 kg i wygl康a豉m jak typowa anorektyczka.
Wydaje mi si, 瞠 w ten spos鏏 odbi豉 si na mnie bardzo nieciekawa sytuacja domowa. Potem pewna lekarka sprowadzi豉 mnie troch na ziemi, u鈍iadamiaj帷 mi jak wygl康am i co ze sob zrobi豉m,
zacz窸am z powrotem je嗆 i szybko wr鏂i豉m do poprzedniej wagi. Tyle tylko, 瞠 jeszcze przez 2, 3 lata ogranicza豉m troch jedzenie z obawy przed przytyciem, ale to ju nie by這 g這dzenie si.
Po tym odchudzaniu pojawi豉 si straszna fobia spo貫czna, 豉godne stany depresyjne - kontakty z ludzmi by造 dla mnie m瘯.
Jedynie w domu czu豉m si lepiej.

Inne skutki odchudzania:
- wypadanie w這s闚
- pogorszenie wzroku
- pogorszenie cery
- zanik miesi帷zki (wr鏂i豉 po lekach hormonalnych)
- nasilona pr鏂hnica

Bra豉m du穎 r騜nych suplement闚 - w豉軼iwie ci庵le do kwietnia 2011 roku, kiedy rozpocz窸am Bios這ne.

Co najdziwniejsze z nauk wtedy nie mia豉m problem闚, tylko ten l瘯 przed lud幟i mnie wyka鎍za.
Po rozpocz璚iu pracy bra豉m 2 lata leki psychotropowe - przygasi造 moje l瘯i, ale nie by這 do ko鎍a ok.

Po 3 latach ci庵貫go stresu i urodzeniu dziecka m鎩 stan psycho-fizyczny bardzo si pogorszy.
Ci庵貫 zm璚zenie, zawroty g這wy, stany depresyjne, nerwica, du瞠 problemy z pami璚i i koncentracj,
mg造 m霩gowe.

Znowu zacz窸am bra leki przeciwdepresyjne (lato 2010).

Po przej軼iu na DP i KB poczu豉m si na tyle dobrze, 瞠 stopniowo zmniejszy豉m dawk leku z 1/2 tabletki do 1/8 (czyli praktycznie odstawi豉m). W mi璠zyczasie zacz窸am pi MO, ale najd逝瞠j pi豉m bez przerwy ok. 2 tygodnie - ci庵le musia豉m odstawia, bo dolegliwo軼i psychiczne od razu si nasila造.

Po ostatnich infekcjach - grypowej i katarowej czuj si coraz gorzej, dolegliwo軼i psychiczne nasili造 si,
mam tiki nerwowe, pojawi造 si du瞠 niestrawno軼i, pojawi造 si te b鏊e w璠ruj帷e. Teraz po intensywnym katarze, kt鏎y trwa prawie 3 tygodnie jestem strasznie roztrz瘰iona, nasili造 si zawroty g這wy, g這w mam ci篹k jak z o這wiu, pojawi si silny l瘯 przed lud幟i, trz瘰 mi si r璚e, czuj bardzo du瞠 napi璚ie
i sztywno嗆 w karku, napi璚ie w okolicach oczu, napi璚ie w klatce piersiowej, jestem rozbita i mam awersj do robienia czegokolwiek.
Jest mi ci庵le zimno - r璚e mam lodowate. 毒enice rozszerzaj mi si i zw篹aj. Podobnie by這 po poprzedniej infekcji grypowej.
W ostatnich dniach moje funkcjonowanie jest mocno zaburzone i bardzo mnie to martwi.

W tym tygodniu sko鎍zy豉m te kuracj magnezem - zawsze przynosi mi ulg, ale teraz niestety nie widz du瞠j poprawy. Od篡wiam si te dobrze, tylko z surowymi warzywami nie mog za bardzo ruszy przez te niestrawno軼i.

Przyznam, 瞠 mam m皻lik w g這wie i potrzebuj Waszej pomocy.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 21:28 wys豉ne przez Whena » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Lavenda22

MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk康: pomorskie
Wiadomo軼i: 375

« Odpowiedz #1 : 12-02-2012, 17:31 »

Lena, czy teraz bierzesz jakie leki?
Lena

« Odpowiedz #2 : 12-02-2012, 17:40 »

Jedynie 1/8 tabletki leku przeciwdepresyjnego, ale w takiej dawce dzia豉 chyba bardziej jak placebo.

Lavenda22

« Odpowiedz #3 : 12-02-2012, 17:54 »

Moim zdaniem powinna zrezygnowa z lek闚 w og鏊e. Takie objawy jak zawroty g這wy, niestrawno軼i mog by spowodowane w豉郾ie tym lekiem. M闚i to na podstawie w豉snego do鈍iadczenia - bra豉m lek na depresj przez p馧 roku. Niby na pocz徠ku minimalnie pom鏬, ale generalnie by這 tylko gorzej - zw豉szcza fizycznie - non stop jakie problemy z jelitami; wzd璚ia, zaparcia, biegunki. Nie zna豉m wtedy Bios這ne, wi璚 tylko g堯wkowa豉m, czy to objawy mojej nerwicy, czy te skutki uboczne brania leku. W og鏊e by豉m wtedy zagubiona. Ech.

M闚i Ci przede wszystkim odstaw leki. Na pocz徠ku na pewno b璠zie Ci ci篹ko, ale stopniowo wszystko si ustabilizuje. Rozumiem, 瞠 MO pijesz?
Lena

« Odpowiedz #4 : 12-02-2012, 18:51 »

Zawroty g這wy mia豉m jeszcze zanim zacz窸am bra lek przeciwdepresyjny.
Te zawroty g這wy to jest w豉郾ie ta moja "nerwica" - wyst瘼owa造 po sytuacjach stresowych.
Teraz po tych infekcjach znowu si nasili造, mam te czasami strzykanie w szyjnym odcinku kr璕os逝pa -
przy przekr璚aniu g這w, wi璚 mo瞠 jest to te zwi您ane z kr璕os逝pem.

MO pi豉m ostatnio miesi帷 temu, odstawi豉m, bo nasili造 si zawroty g這wy i inne objawy ze strony uk豉du nerwowego. Potem by ten intensywny katar, kt鏎y sko鎍zy si w tym tygodniu. A moja psychika teraz to jedna wielka rana.

Sally

MO: 05.10.2009
Sk康: lubuskie
Wiadomo軼i: 70

« Odpowiedz #5 : 12-02-2012, 22:38 »

Lena mo瞠 wybierz si do dobrego masa篡sty. R鏏 sobie ok豉dy z gor帷ej soli na ko嗆 ogonow.
http://www.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/oklady-z-goracej-soli

"By m康rym 篡ciem 篡, wiedzy trza niema這."
"Ju lepszy g堯d ni byle jakie jad這"
Eso75
*

MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo軼i: 678

« Odpowiedz #6 : 13-02-2012, 09:57 »

Mia豉m i mam jeszcze czasami co podobnego do zawrot闚 g這wy, kiedy cz窷ciej, teraz r闚nie zdarzaj mi si momenty kiedy czuj jakbym odp造wa豉. Stan taki sprawia niestety, co mo瞠 by r闚nie u Ciebie przyczyn, 瞠 "nakr璚one" nerwy nakr璚aj si jeszcze bardziej i 豉two wpa嗆 w panik. Czy miewasz czasami lub cz瘰to b鏊e g這wy? Strzykanie w szyjnym odcinku kr璕os逝pa oznacza zapewne zwapnienie (nagromadzenie toksyn) w tym miejscu, co zaburza swobodny przep造w krwi do czaszki. I to mo瞠 by przyczyn chwiejnej g這wy.
Ja r闚nie doradza豉bym wizyt u porz康nego masa篡sty, r闚nie ok豉dy z gor帷ej soli na ko嗆 krzy穎w, bo to przyspiesza kr捫enie. Dora幡ie, kiedy czujesz zawroty po堯 si z nogami do g鏎y. Ponadto popro kogo, 瞠by zrobi masa szyi - mniej wi璚ej na poziomie od uszu w stron kr璕os逝pa, u podstawy czaszki - masa na zasadzie uciskania szyi pod tyln cz窷ci g這wy. Je郵i znajdziesz bol帷y punkt, warto przetrzyma b鏊 i pouciska w takim miejscu d逝瞠j.
To co opisa豉m jest oczywi軼ie dzia豉niem dora幡ym, pozwala jednak opanowa panik. Dobry masa篡sta, poprzez rozmasowanie mo瞠 pom鏂 w usuni璚iu zwapnie.
Helusia

MO: obecnie nie stosuj
Wiedza:
Sk康: Wielkopolska
Wiadomo軼i: 749

« Odpowiedz #7 : 13-02-2012, 12:18 »

http://ctmrakowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=60
S造sza豉m bardzo pochlebne opinie o Panu Rakowskim, ale tam to chyba jest drogo, sama nie by豉m chocia od d逝窺zego czasu mam na to ogromn ochot, chocia瘺y tylko po to aby sprawdzi czy te opinie polegaj faktycznie na prawdzie. A mo瞠 kto z Was by tam i mo瞠 co wi璚ej powiedzie??

Najcenniejsze, co mo瞠sz podarowa innym, to m康ro嗆
Lilly

MO: 01.07.2011+ DP+KB
NIA: 28.03.2013
Sk康: Pozna
Wiadomo軼i: 196

« Odpowiedz #8 : 13-02-2012, 15:45 »

Helusiu ja mam dos這wnie rzut beretem do pana Rakowskiego. Swego czasu te chcia豉m zobaczy,jak u niego jest. By豉m raz na zabiegu ig這wym tzn. mia豉m nak逝cia ig豉mi mi窷ni na plecach. Troch ul篡這, ale sza逝 nie by這. Wi璚ej si nie pojawi豉m tam, bo nie widzia豉m sensu si tam wybiera. Oni tam g堯wnie 篡j z turnus闚 rehabilitacyjnych. Oczekuj帷 wtedy na swoj kolej w poczekalni mia豉m okazj pos逝cha troch komentarzy niezadowolonych pa z takiego turnusu. Ale mo瞠 akurat tak mi si trafi這.
Tak dodatkowo to ja pracuj w s逝瘺ie zdrowia i powiem szczerze, 瞠 pan Rakowski nie jest w naszej okolicy znany ani przez lekarzy ani przez pacjent闚.
Podsumowuj帷 wol i嗆 do sprawdzonej masa篡stki, u kt鏎ej czuj si jak w Spa ni do wielkiego centrum rehabilitacji, kt鏎e przypomina mi bardziej typow plac闚k zdrowia.
Helusia

MO: obecnie nie stosuj
Wiedza:
Sk康: Wielkopolska
Wiadomo軼i: 749

« Odpowiedz #9 : 13-02-2012, 16:25 »

Lilly dzi瘯i, takie informacje s wa積e.Pewnie jak w wi瘯szo軼i prywatnych plac闚ek nastawieni s na pieni捫ki.
Daj mo瞠 namiar na sprawdzon masa篡stk. Nigdy dotychczas nie natrafi豉m na dobrego/ masa篡st/k. 

Najcenniejsze, co mo瞠sz podarowa innym, to m康ro嗆
Lena

« Odpowiedz #10 : 13-02-2012, 16:34 »

Dziewczyny dzi瘯i za rady.
Ja ju by豉m u masa篡sty - pierwszy raz wczesn wiosn - to by豉 seria jako 6,7 masa篡.
Te pierwsze by造 bardzo bolesne, jak powiedzia masa篡sta - jeszcze bardziej "rozdrapa mi rany",
ostatnie ju bardziej przyjemne. Faktycznie na pocz徠ku by這 gorzej, by豉m strasznie obola豉, ale
po pewnym czasie by豉 du瘸 poprawa z zawrotami g這wy.
Ostatnio te by豉m - tym razem 3 masa瞠 - chocia masowa ca貫 plecy, to po masa簑 najbardziej
bola豉 mnie g鏎na cz窷 plec闚 - ramiona, odcinek piersiowy i szyjny kr璕os逝pa, okolice g這wy.
Og鏊nie masa篡sta stwierdzi, 瞠 obecnie nie jest tak zle u mnie z kr璕os逝pem.

Tym razem je郵i chodzi o zawroty g這wy poprawa by豉 minimalna. Czuj, 瞠 co wa積ego si w豉郾ie
dzieje w moim organizmie, bo te zawroty jeszcze nigdy nie by造 tak silne i nie trwa造 tak d逝go.
Dobrze, 瞠 dzi zosta豉m w domu, bo czu豉m si bardzo s豉bo i ci庵le s te zawroty, g這wa ci庵le ci篹ka. Do tego czuj takie napi璚ie w okolicy oczu i g鏎nej cz窷ci nosa i jak pr鏏uj si na czym skupi albo jak poruszam oczami to te od razu si w g這wie kr璚i. Najgorzej m璚zy mnie to w pracy, no wyka鎍za mnie to
niesamowicie. Par razy mia豉m te takie poczucie jak si czasem woda dostanie do nosa.

Eso, w豉郾ie ja te mam tak z tymi zawrotami jakbym odp造wa豉, takie bujanie albo jakby mi kto odcina
dop造w tlenu do g這wy a to jeszcze gorzej nakr璚a nerwy. Dzi jestem w domu, niczym si nie stresuj
a i tak si kr璚i w g這wie. Czyli tak jak my郵a豉m - nerwy tylko pot璕uj dyskomfort, kt鏎y i tak ju jest.

K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #11 : 13-02-2012, 17:13 »

Przeczytaj uwa積ie i przemy郵 sobie to:
http://www.bioslone.pl/grzybica-jamy-nosowej

Lena

« Odpowiedz #12 : 13-02-2012, 18:40 »

Klaro ten artyku jest mi znany i my郵, 瞠 objawy tam opisane idealnie do mnie pasuj.
Zakraplanie nosa te mam w planach tylko nie chc dok豉da sobie na razie cierpie,
skoro nawet MO nie mog pi regularnie, bo od razu zaczyna si co dzia i musz przerywa.
W sumie to nie zapisywa豉m ile dok豉dnie j pi豉m (teraz ju to robi), ale my郵, 瞠 razem mo瞠
ze 3-4 miesi帷e. Ja my郵, 瞠 na oczyszczanie organizm te musi mie si喚, a m鎩 jest strasznie
wyniszczony i dlatego jest mi tak ci篹ko.
Cz瘰to nie mam si造 nawet na codzienne, podstawowe obowi您ki, a to jest strasznie frustruj帷e,
kiedy jest si m這dym i chcia這by si 篡 pe軟i 篡cia.

Ok豉dy z gor帷ej soli stosuj te od tygodnia na krzy i czasem na brzuch. Wydaje mi si, 瞠 troch
mnie uspokajaj.
Od kilku dni mam znowu nasilone niestrawno軼i. W豉軼iwie to od czasu tej pierwszej infekcji w grudniu
uk豉d pokarmowy bardzo mi si uwra磧iwi - nie mog je嗆 wielu rzeczy dozwolonych w II etapie DP,
kt鏎e wcze郾iej mi nie szkodzi造. Brakuje mi te surowych warzyw. Na sma穎ne rzeczy nie mog patrze.

Lavenda22

« Odpowiedz #13 : 13-02-2012, 19:16 »

Lena my郵, 瞠 powinna wprowadzi MO - zacznij od ma貫j dawki. MO to podstawa.
Lena

« Odpowiedz #14 : 14-02-2012, 19:33 »

Lavendo to prawda, 瞠 MO to podstawa, jednak ja na razie czuj, 瞠 mam bardzo du穎 toksyn we krwi, wi璚 my郵, 瞠 MO tylko pogorszy這by w tym momencie spraw.
Z zawrotami g這wy jest dzi o wiele lepiej, jednak nadal nasilone s objawy nerwicy l瘯owej (l瘯 przed kontaktami z ludzmi, poczucie skr瘼owania i bardzo silne uczucie wstydu, dr瞠nie r彗). Do tego napi璚ie w klatce piersiowej, niepok鎩, du瘸 sztywno嗆 karku, pobolewania z ty逝 g這wy. Mam te tiki nerwowe, a to, jak kiedy pisa豉 Kazof, mo瞠 oznacza, 瞠 w徠roba jest przeci捫ona i nie nad捫a z neutralizacj toksyn.

Dzi ju drug noc si poci豉m. Od dzi mam te mniejszy apetyt - np. teraz mam ochot w豉軼iwie tylko na w璕lowodany. No w豉郾ie, czy kto mo瞠 mi wyja郾i, co mo瞠 oznacza taki poci庵 do w璕lowodan闚? Przewa積ie mam tak wieczorami.

I jeszcze jedno - po czym pozna, 瞠 wydalamy kamienie ka這we? Ostatnio mam te czasami zaparcia, ale nie wyst瘼uj pod rz康 tylko raz na jaki czas. Wcze郾iej ich nie by這. Czy to mo瞠 mie jaki zwi您ek z kamieniami ka這wymi?

Whena
*

MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk康: 鏚
Wiadomo軼i: 1.253

« Odpowiedz #15 : 14-02-2012, 19:51 »

Co do kamieni ka這wych, to nie wiem czy ka盥y odczuwa to tak samo. Ja chyba wydala豉m takowe we wrze郾iu 2010. Najpierw 3 tygodnie bardzo bola mnie brzuch po prawej stronie w do趾u biodrowym. Tak jakby mi co siedzia這 w jelitach i blokowa這 je. Po 3 tygodniach mia豉m takie apogeum b鏊u, 瞠 w ko鎍u posz豉m do rodzinnego i on orzek, 瞠 to wygl康a na przewlek造 wyrostek - bola這 dok豉dnie w miejscu wyrostka. Na chirurgii w szpitalu mnie wybadano i chirurg stwierdzi, ze na pewno nie jest to wyrostek, bo nie ma takiego czego jak przewlek貫 zapalenie wyrostka i jakby tak by這 to trwa這 by 3 dni a nie 3 tygodnie. Mia豉m USG i badania krwi. Krew w normie a na USG by豉 jaka gula. Dosta豉m do篡lnie chyba co rozkurczowego i przeciwb鏊owego bo a p豉ka豉m z b鏊u. Zabawa w szpitalu trwa豉 ca造 dzie. Do domu posz豉m na w豉sn r瘯 po 23.00, a rano chyba wydali豉m kamienie ka這we, kt鏎e tak bole郾ie si przeciska造 przez jelita. Nie przygl康a豉m si temu, bo nie mia豉m jak. Na pewno by這 to co spore i ci篹kie.

Co do twojej w徠roby i jej przeci捫enia - czy mo瞠sz nam opisa jak szczeg馧owo w ci庵u dnia wygl康a twoja dieta?
Eso75
*

MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo軼i: 678

« Odpowiedz #16 : 15-02-2012, 08:11 »

Jedzenie du瞠j ilo軼i w璕lowodan闚 przewa積ie powoduje jeszcze wi瘯sz ch耩 ich jedzenia. Dwie przyk豉dowe przyczyny, kt鏎e teraz przychodz mi do g這wy. Pierwsza z nich to niedo篡wienie - brak odpowiedniej ilo軼i witamin i zwi您k闚 mineralnych, jedzenie w璕lowodan闚 pozbawionych warto軼iowych sk豉dnik闚 doprowadza do tzw. g這du kom鏎kowego, poniewa 穎陰dek jest nape軟iony, a kom鏎ki nadal "g這dne". Drugi pow鏚 to, mo積a to nazwa b喚dne ko這 insulinowe - nadmiar w璕lowodan闚 podnosi poziom cukru we krwi, trzustka zaczyna wydziela du瞠 ilo軼i insuliny, poziom cukru si obni瘸, znacz帷o w stosunku do tego co by這 chwil wcze郾iej i znowu chce nam si w璕lowodan闚, 瞠by go podwy窺zy i poczu si dobrze. W tym momencie czujemy si jakby g這dni, jakby, bo nie jest to typowy g堯d tylko ch耩 wrzucenia czego w siebie.
Na powy窺ze problemy jest jeden spos鏏 - najlepszy to DP, wtedy poziom insuliny dobrze si normuje, przestajemy do鈍iadcza wahni耩 i po jakim czasie przechodzi napadowy g堯d na w璕lowodany. Nie naj豉twiej to przetrwa niestety, szczeg鏊nie kiedy ma si nerwic.

Dodam jeszcze mo瞠, 瞠 du瘸 ilo嗆 toksyn we krwi na pewno wp造wa na znacz帷e pogorszenie samopoczucia. S這dycze chwilowo to samopoczucie poprawiaj, podobnie z innymi u篡wkami. Niestety jest to poprawa samopoczucia, kt鏎a nie jest korzystna dla organizmu wi璚 nasze wewn皻rzne mechanizmy chwilowe uspokojenie niweluj (np. obni瞠nie poziomu cukru do prawid這wego, zneutralizowanie alkoholu lub innych u篡wek). Jest to dodatkowo niekorzystne ze wzgl璠u na dodatkowe obci捫anie go 鄉ieciami - zamiast robi swoje, musi trwoni energi na ci庵貫 wydalanie. Odsuwa si w ten spos鏏 proces wyzdrowienia, niestety.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2012, 09:01 wys豉ne przez Eso75 » Zapisane
KaZof
*

MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo軼i: 1.099

« Odpowiedz #17 : 15-02-2012, 14:09 »

Mam te tiki nerwowe, a to, jak kiedy pisa豉 Kazof, mo瞠 oznacza, 瞠 w徠roba jest przeci捫ona i nie nad捫a z neutralizacj toksyn.
Leno, z tego co nam napisa豉 o sobie i co sama zauwa篡豉, najprawdopodobniej do objaw闚 grzybicy jamy nosowej dochodz u Ciebie objawy niewydolno軼i w徠roby - z貫 od篡wianie i leki psychotropowe doprowadzi造 to takiej toksemii, w kt鏎ej najprawdopodobniej dosz這 do uszkodzenia w徠roby, kt鏎a przepuszcza w tej chwili niezoboj皻nione neurotoksyny. Spr鏏uj, mo瞠 pomocny by豚y teraz powerdrink (z miodem gryczanym): http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16099.msg139994#msg139994
Przypomnij sobie wa積y artyku Mistrza:
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/wydalanie-toksyn
i temat: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5388.msg53773#msg53773
Zaproponowa豉bym Ci monodiet - oszcz璠zaj帷 w徠rob, a dostarczaj帷 sk豉dnik闚 energetycznych, od篡wczych i budulca: kogelmogel z miodem (najlepiej gryczanym) i nasionami sezamu, maku, orzechami mielonymi; koktajle z ostropestem i dobr 鄉ietan oraz kuracj serwatkow - o ile nie jeste uczulona na laktoz:
Domow serwatk robi z wiejskiego mleka, bez podgrzewania i bez dodatku grzybka tybeta雟kiego. Stawiam mleko na parapecie na grzejniku, przykryte od 鈍iat豉, z 造磬 poprzedniego nastawu i czekam oko這 2-3 dni a wytr帷i si wyra幡y skrzep. Zlewam na sitko i przez noc samo si odcedza. Z 900 ml. s這ika otrzymuj ok. 600 ml. serwatki.
Dobrze, aby uwzgl璠ni豉 w menu, uzdatnion w mleku, w徠r鏏k.
Na noc spr鏏uj zak豉da mokre skarpetki (na mokre nak豉damy suche we軟iane i stopy owijamy w koc, a na to pierzyn. Nie mo瞠 by Ci zimno. Stopy bardzo szybko si nagrzewaj!) - w celu odprowadzenia toksyn z g這wy.
R鏏 sobie cz窷ciej k徙iele z dodatkiem soli:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15118.msg113030#msg113030

Co do twojej w徠roby i jej przeci捫enia - czy mo瞠sz nam opisa jak szczeg馧owo w ci庵u dnia wygl康a twoja dieta?
Tak jak Whena i Eso zauwa篡造, dobrze by by這, gdyby poda豉 swoje przyk豉dowe jedzenie, aby鄉y mogli zweryfikowa je pod k徠em przyjmowania t逝szczy, glutenu i ci篹kostrawno軼i dla w徠roby (ci篹kostrawno軼i w rozumieniu "przepracowania" tego organu, w czasie gdy powinno mu si zorganizowa "urlop" i da czas na regeneracj, nie g這dz帷 si przy tym).
« Ostatnia zmiana: 15-02-2012, 14:53 wys豉ne przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z豉mie, wzmocni mnie"
Lena

« Odpowiedz #18 : 15-02-2012, 19:25 »

Czuj si dzi tak strasznie, 瞠 nawet pisa mi si nie chce.

Moja dieta od ok. 1,5 miesi帷a wygl康a tak:

rano
jajka na mi瘯ko (2-3) + kasza gryczana albo jaglana albo ry z 造磬 mas豉

po逝dnie
mi瘰o wieprzowe duszone albo wo這wina, czasem drobiowe albo kie豚asa swojska + kasza gryczana lub jaglana lub ry lub ziemniaki gotowane w mundurkach albo ros馧 z ziemniakami i mi瘰em

popo逝dnie i kolacja
zupy warzywne na ko軼iach, ros馧 albo swojska kaszanka odgrzewana w wodzie
wafle ry穎we z mas貫m i mi瘰em upieczonym samemu albo pasztetem swojskim
ziemniaki w mundurkach

Banany, jab趾a, chrupki kukurydziane

Do tego zazwyczaj 2 koktajle dziennie (dynia, s這necznik, siemi, ostropest) z jab趾ami i bananami.

Czasem jem te inne rzeczy, np. go陰bki albo galaretk z n騜ek, flaczki. Ale przewa積ie tak jak napisa豉m wy瞠j. Do tego 2,3 razy dziennie dochodzi造 warzywa jak si da這 (przewa積ie marchew surowa, og鏎ki kiszone z cebulk albo kapusta peki雟ka bo inne mi szkodzi造) ale te nie codziennie - tydzie po pierwszej infekcji w grudniu praktycznie nie jad豉m warzyw i teraz od niedzieli znowu wy陰czy豉m przez te burczenia i przelewania.

No to jest dla mnie bardzo okrojony jad這spis - najgorsze jest to, 瞠 w og鏊e nie mam ochoty na sma穎ne potrawy - przed tymi infekcjami ca陰 wiosn, lato i jesie jad豉m du穎 surowych warzyw, du穎 sma穎nego na smalcu, boczku - jajka, odgrzewane kasze czy ziemniaczki - czu豉m si o wiele lepiej i wygl康a豉m lepiej - a teraz strasznie wychud豉m. Kiedy mog豉m te je嗆 groch, fasol a teraz od razu niestrawno軼i.

Lena

« Odpowiedz #19 : 15-02-2012, 20:38 »

Dzisiaj czuj si jeszcze gorzej ni wczoraj - nerwica l瘯owa nadal bardzo nasilona - jutro b璠zie tydzie czasu jak mnie m璚zy. Zacz掖 mi si te dzi okres, dosz豉 zmiana pogody, co jeszcze bardziej pogorszy這 moje samopoczucie. Jestem rozbita, nie mam ochoty na robienie czegokolwiek, s problemy z koncentracj, nie mam apetytu, no nie mog si w og鏊e pozbiera. Kark nadal sztywny, nasilone s tiki nerwowe oraz skakanie mi窷ni na ca造m ciele.
W pracy nie by豉m dzi ju w stanie normalnie funkcjonowa. Zastanawiam si czy nie zrezygnowa z pracy, bo w tym stanie ka盥y dodatkowy stres przerasta mnie zupe軟ie. Ju nie daj rady.

Kazof spr鏏uj ponownie z powerdrinkami - ostatnio w豉郾ie pr鏏owa豉m je pi, ale raz mi zaszkodzi i zrezygnowa豉m.
Co do innych rad musz na spokojnie je wprowadzi - dzi nie jestem w stanie nic zaplanowa.

Zjad豉m teraz ziemniaczki odgrzewane ze swojsk kie豚as na sporej ilo軼i smalcu + troch surowej marchewki i w brzuchu si znowu przelewa.

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!