Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:53 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Lena - nerwica, stany depresyjne, uporczywe zawroty g³owy  (Przeczytany 123440 razy)
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« : 12-02-2012, 17:21 »

Chcia³abym Was prosiæ o rady i wsparcie.

W dzieciñstwie bra³am bardzo du¿o antybiotyków, czêsto chorowa³am na anginy i zapalenia gard³a.
W³a¶ciwie do teraz co roku by³y jakie¶ antybiotyki.

W wieku 15 lat zaczê³am siê intensywnie odchudzaæ - to by³o co¶ w rodzaju anoreksji, trwa³o ok. roku.
Ca³ymi dniami prawie nic nie jad³am - schud³am ok. 13 kg i wygl±da³am jak typowa anorektyczka.
Wydaje mi siê, ¿e w ten sposób odbi³a siê na mnie bardzo nieciekawa sytuacja domowa. Potem pewna lekarka sprowadzi³a mnie trochê na ziemiê, u¶wiadamiaj±c mi jak wygl±dam i co ze sob± zrobi³am,
zaczê³am z powrotem je¶æ i szybko wróci³am do poprzedniej wagi. Tyle tylko, ¿e jeszcze przez 2, 3 lata ogranicza³am trochê jedzenie z obawy przed przytyciem, ale to ju¿ nie by³o g³odzenie siê.
Po tym odchudzaniu pojawi³a siê straszna fobia spo³eczna, ³agodne stany depresyjne - kontakty z ludzmi by³y dla mnie mêk±.
Jedynie w domu czu³am siê lepiej.

Inne skutki odchudzania:
- wypadanie w³osów
- pogorszenie wzroku
- pogorszenie cery
- zanik miesi±czki (wróci³a po lekach hormonalnych)
- nasilona próchnica

Bra³am du¿o ró¿nych suplementów - w³a¶ciwie ci±gle do kwietnia 2011 roku, kiedy rozpoczê³am Bios³one.

Co najdziwniejsze z nauk± wtedy nie mia³am problemów, tylko ten lêk przed lud¼mi mnie wykañcza³.
Po rozpoczêciu pracy bra³am 2 lata leki psychotropowe - przygasi³y moje lêki, ale nie by³o do koñca ok.

Po 3 latach ci±g³ego stresu i urodzeniu dziecka mój stan psycho-fizyczny bardzo siê pogorszy³.
Ci±g³e zmêczenie, zawroty g³owy, stany depresyjne, nerwica, du¿e problemy z pamiêci± i koncentracj±,
mg³y mózgowe.

Znowu zaczê³am braæ leki przeciwdepresyjne (lato 2010).

Po przej¶ciu na DP i KB poczu³am siê na tyle dobrze, ¿e stopniowo zmniejszy³am dawkê leku z 1/2 tabletki do 1/8 (czyli praktycznie odstawi³am). W miêdzyczasie zaczê³am piæ MO, ale najd³u¿ej pi³am bez przerwy ok. 2 tygodnie - ci±gle musia³am odstawiaæ, bo dolegliwo¶ci psychiczne od razu siê nasila³y.

Po ostatnich infekcjach - grypowej i katarowej czujê siê coraz gorzej, dolegliwo¶ci psychiczne nasili³y siê,
mam tiki nerwowe, pojawi³y siê du¿e niestrawno¶ci, pojawi³y siê te¿ bóle wêdruj±ce. Teraz po intensywnym katarze, który trwa³ prawie 3 tygodnie jestem strasznie roztrzêsiona, nasili³y siê zawroty g³owy, g³owê mam ciê¿k± jak z o³owiu, pojawi³ siê silny lêk przed lud¼mi, trzês± mi siê rêce, czujê bardzo du¿e napiêcie
i sztywno¶æ w karku, napiêcie w okolicach oczu, napiêcie w klatce piersiowej, jestem rozbita i mam awersjê do robienia czegokolwiek.
Jest mi ci±gle zimno - rêce mam lodowate. ¬renice rozszerzaj± mi siê i zwê¿aj±. Podobnie by³o po poprzedniej infekcji grypowej.
W ostatnich dniach moje funkcjonowanie jest mocno zaburzone i bardzo mnie to martwi.

W tym tygodniu skoñczy³am te¿ kuracjê magnezem - zawsze przynosi³ mi ulgê, ale teraz niestety nie widzê du¿ej poprawy. Od¿ywiam siê te¿ dobrze, tylko z surowymi warzywami nie mogê za bardzo ruszyæ przez te niestrawno¶ci.

Przyznam, ¿e mam mêtlik w g³owie i potrzebujê Waszej pomocy.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 21:28 wys³ane przez Whena » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Lavenda22
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 375

« Odpowiedz #1 : 12-02-2012, 17:31 »

Lena, czy teraz bierzesz jakie¶ leki?
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #2 : 12-02-2012, 17:40 »

Jedynie 1/8 tabletki leku przeciwdepresyjnego, ale w takiej dawce dzia³a chyba bardziej jak placebo.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Lavenda22
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 375

« Odpowiedz #3 : 12-02-2012, 17:54 »

Moim zdaniem powinna¶ zrezygnowaæ z leków w ogóle. Takie objawy jak zawroty g³owy, niestrawno¶ci mog± byæ spowodowane w³a¶nie tym lekiem. Mówiê to na podstawie w³asnego do¶wiadczenia - bra³am lek na depresjê przez pó³ roku. Niby na pocz±tku minimalnie pomóg³, ale generalnie by³o tylko gorzej - zw³aszcza fizycznie - non stop jakie¶ problemy z jelitami; wzdêcia, zaparcia, biegunki. Nie zna³am wtedy Bios³one, wiêc tylko g³ówkowa³am, czy to objawy mojej nerwicy, czy te¿ skutki uboczne brania leku. W ogóle by³am wtedy zagubiona. Ech.

Mówiê Ci przede wszystkim odstaw leki. Na pocz±tku na pewno bêdzie Ci ciê¿ko, ale stopniowo wszystko siê ustabilizuje. Rozumiem, ¿e MO pijesz?
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #4 : 12-02-2012, 18:51 »

Zawroty g³owy mia³am jeszcze zanim zaczê³am braæ lek przeciwdepresyjny.
Te zawroty g³owy to jest w³a¶nie ta moja "nerwica" - wystêpowa³y po sytuacjach stresowych.
Teraz po tych infekcjach znowu siê nasili³y, mam te¿ czasami strzykanie w szyjnym odcinku krêgos³upa -
przy przekrêcaniu g³ow±, wiêc mo¿e jest to te¿ zwi±zane z krêgos³upem.

MO pi³am ostatnio miesi±c temu, odstawi³am, bo nasili³y siê zawroty g³owy i inne objawy ze strony uk³adu nerwowego. Potem by³ ten intensywny katar, który skoñczy³ siê w tym tygodniu. A moja psychika teraz to jedna wielka rana.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Sally
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 05.10.2009
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 71

« Odpowiedz #5 : 12-02-2012, 22:38 »

Lena mo¿e wybierz siê do dobrego masa¿ysty. Rób sobie ok³ady z gor±cej soli na ko¶æ ogonow±.
http://www.bioslone.pl/porady-medycyny-ludowej/oklady-z-goracej-soli
Zapisane

"By m±drym ¿yciem ¿yæ, wiedzy trza niema³o."
"Ju¿ lepszy g³ód ni¿ byle jakie jad³o"
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #6 : 13-02-2012, 09:57 »

Mia³am i mam jeszcze czasami co¶ podobnego do zawrotów g³owy, kiedy¶ czê¶ciej, teraz równie¿ zdarzaj± mi siê momenty kiedy czujê jakbym odp³ywa³a. Stan taki sprawia niestety, co mo¿e byæ równie¿ u Ciebie przyczyn±, ¿e "nakrêcone" nerwy nakrêcaj± siê jeszcze bardziej i ³atwo wpa¶æ w panikê. Czy miewasz czasami lub czêsto bóle g³owy? Strzykanie w szyjnym odcinku krêgos³upa oznacza zapewne zwapnienie (nagromadzenie toksyn) w tym miejscu, co zaburza swobodny przep³yw krwi do czaszki. I to mo¿e byæ przyczyn± chwiejnej g³owy.
Ja równie¿ doradza³abym wizytê u porz±dnego masa¿ysty, równie¿ ok³ady z gor±cej soli na ko¶æ krzy¿ow±, bo to przyspiesza kr±¿enie. Dora¼nie, kiedy czujesz zawroty po³ó¿ siê z nogami do góry. Ponadto popro¶ kogo¶, ¿eby zrobi³ masa¿ szyi - mniej wiêcej na poziomie od uszu w stronê krêgos³upa, u podstawy czaszki - masa¿ na zasadzie uciskania szyi pod tyln± czê¶ci± g³owy. Je¶li znajdziesz bol±cy punkt, warto przetrzymaæ ból i pouciskaæ w takim miejscu d³u¿ej.
To co opisa³am jest oczywi¶cie dzia³aniem dora¼nym, pozwala jednak opanowaæ panikê. Dobry masa¿ysta, poprzez rozmasowanie mo¿e pomóc w usuniêciu zwapnieñ.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #7 : 13-02-2012, 12:18 »

http://ctmrakowski.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=72&Itemid=60
S³ysza³am bardzo pochlebne opinie o Panu Rakowskim, ale tam to chyba jest drogo, sama nie by³am chocia¿ od d³u¿szego czasu mam na to ogromn± ochotê, chocia¿by tylko po to aby sprawdziæ czy te opinie polegaj± faktycznie na prawdzie. A mo¿e kto¶ z Was by³ tam i mo¿e co¶ wiêcej powiedzieæ??
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Lilly
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 196

« Odpowiedz #8 : 13-02-2012, 15:45 »

Helusiu ja mam dos³ownie rzut beretem do pana Rakowskiego. Swego czasu te¿ chcia³am zobaczyæ,jak u niego jest. By³am raz na zabiegu ig³owym tzn. mia³am nak³ucia ig³ami miê¶ni na plecach. Trochê ul¿y³o, ale sza³u nie by³o. Wiêcej siê nie pojawi³am tam, bo nie widzia³am sensu siê tam wybieraæ. Oni tam g³ównie ¿yj± z turnusów rehabilitacyjnych. Oczekuj±c wtedy na swoj± kolej w poczekalni mia³am okazjê pos³uchaæ trochê komentarzy niezadowolonych pañ z takiego turnusu. Ale mo¿e akurat tak mi siê trafi³o.
Tak dodatkowo to ja pracujê w s³u¿bie zdrowia i powiem szczerze, ¿e pan Rakowski nie jest w naszej okolicy znany ani przez lekarzy ani przez pacjentów.
Podsumowuj±c wolê i¶æ do sprawdzonej masa¿ystki, u której czujê siê jak w Spa ni¿ do wielkiego centrum rehabilitacji, które przypomina mi bardziej typow± placówkê zdrowia.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #9 : 13-02-2012, 16:25 »

Lilly dziêki, takie informacje s± wa¿ne.Pewnie jak w wiêkszo¶ci prywatnych placówek nastawieni s± na pieni±¿ki.
Daj mo¿e namiar na sprawdzon± masa¿ystkê. Nigdy dotychczas nie natrafi³am na dobrego/± masa¿ystê/kê. 
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #10 : 13-02-2012, 16:34 »

Dziewczyny dziêki za rady.
Ja ju¿ by³am u masa¿ysty - pierwszy raz wczesn± wiosn± - to by³a seria jako¶ 6,7 masa¿y.
Te pierwsze by³y bardzo bolesne, jak powiedzia³ masa¿ysta - jeszcze bardziej "rozdrapa³ mi rany",
ostatnie ju¿ bardziej przyjemne. Faktycznie na pocz±tku by³o gorzej, by³am strasznie obola³a, ale
po pewnym czasie by³a du¿a poprawa z zawrotami g³owy.
Ostatnio te¿ by³am - tym razem 3 masa¿e - chocia¿ masowa³ ca³e plecy, to po masa¿u najbardziej
bola³a mnie górna czê¶æ pleców - ramiona, odcinek piersiowy i szyjny krêgos³upa, okolice g³owy.
Ogólnie masa¿ysta stwierdzi³, ¿e obecnie nie jest tak zle u mnie z krêgos³upem.

Tym razem je¶li chodzi o zawroty g³owy poprawa by³a minimalna. Czujê, ¿e co¶ wa¿nego siê w³a¶nie
dzieje w moim organizmie, bo te zawroty jeszcze nigdy nie by³y tak silne i nie trwa³y tak d³ugo.
Dobrze, ¿e dzi¶ zosta³am w domu, bo czu³am siê bardzo s³abo i ci±gle s± te zawroty, g³owa ci±gle ciê¿ka. Do tego czujê takie napiêcie w okolicy oczu i górnej czê¶ci nosa i jak próbujê siê na czym¶ skupiæ albo jak poruszam oczami to te¿ od razu siê w g³owie krêci. Najgorzej mêczy mnie to w pracy, no wykañcza mnie to
niesamowicie. Parê razy mia³am te¿ takie poczucie jak siê czasem woda dostanie do nosa.

Eso, w³a¶nie ja te¿ mam tak z tymi zawrotami jakbym odp³ywa³a, takie bujanie albo jakby mi kto¶ odcina³
dop³yw tlenu do g³owy a to jeszcze gorzej nakrêca nerwy. Dzi¶ jestem w domu, niczym siê nie stresujê
a i tak siê krêci w g³owie. Czyli tak jak my¶la³am - nerwy tylko potêguj± dyskomfort, który i tak ju¿ jest.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #11 : 13-02-2012, 17:13 »

Przeczytaj uwa¿nie i przemy¶l sobie to:
http://www.bioslone.pl/grzybica-jamy-nosowej
Zapisane

Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #12 : 13-02-2012, 18:40 »

Klaro ten artyku³ jest mi znany i my¶lê, ¿e objawy tam opisane idealnie do mnie pasuj±.
Zakraplanie nosa te¿ mam w planach tylko nie chcê dok³adaæ sobie na razie cierpieñ,
skoro nawet MO nie mogê piæ regularnie, bo od razu zaczyna siê co¶ dziaæ i muszê przerywaæ.
W sumie to nie zapisywa³am ile dok³adnie j± pi³am (teraz ju¿ to robiê), ale my¶lê, ¿e razem mo¿e
ze 3-4 miesi±ce. Ja my¶lê, ¿e na oczyszczanie organizm te¿ musi mieæ si³ê, a mój jest strasznie
wyniszczony i dlatego jest mi tak ciê¿ko.
Czêsto nie mam si³y nawet na codzienne, podstawowe obowi±zki, a to jest strasznie frustruj±ce,
kiedy jest siê m³odym i chcia³oby siê ¿yæ pe³ni± ¿ycia.

Ok³ady z gor±cej soli stosujê te¿ od tygodnia na krzy¿ i czasem na brzuch. Wydaje mi siê, ¿e trochê
mnie uspokajaj±.
Od kilku dni mam znowu nasilone niestrawno¶ci. W³a¶ciwie to od czasu tej pierwszej infekcji w grudniu
uk³ad pokarmowy bardzo mi siê uwra¿liwi³ - nie mogê je¶æ wielu rzeczy dozwolonych w II etapie DP,
które wcze¶niej mi nie szkodzi³y. Brakuje mi te¿ surowych warzyw. Na sma¿one rzeczy nie mogê patrzeæ.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Lavenda22
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 375

« Odpowiedz #13 : 13-02-2012, 19:16 »

Lena my¶lê, ¿e powinna¶ wprowadziæ MO - zacznij od ma³ej dawki. MO to podstawa.
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #14 : 14-02-2012, 19:33 »

Lavendo to prawda, ¿e MO to podstawa, jednak ja na razie czujê, ¿e mam bardzo du¿o toksyn we krwi, wiêc my¶lê, ¿e MO tylko pogorszy³oby w tym momencie sprawê.
Z zawrotami g³owy jest dzi¶ o wiele lepiej, jednak nadal nasilone s± objawy nerwicy lêkowej (lêk przed kontaktami z ludzmi, poczucie skrêpowania i bardzo silne uczucie wstydu, dr¿enie r±k). Do tego napiêcie w klatce piersiowej, niepokój, du¿a sztywno¶æ karku, pobolewania z ty³u g³owy. Mam te¿ tiki nerwowe, a to, jak kiedy¶ pisa³a Kazof, mo¿e oznaczaæ, ¿e w±troba jest przeci±¿ona i nie nad±¿a z neutralizacj± toksyn.

Dzi¶ ju¿ drug± noc siê poci³am. Od dzi¶ mam te¿ mniejszy apetyt - np. teraz mam ochotê w³a¶ciwie tylko na wêglowodany. No w³a¶nie, czy kto¶ mo¿e mi wyja¶niæ, co mo¿e oznaczaæ taki poci±g do wêglowodanów? Przewa¿nie mam tak wieczorami.

I jeszcze jedno - po czym poznaæ, ¿e wydalamy kamienie ka³owe? Ostatnio mam te¿ czasami zaparcia, ale nie wystêpuj± pod rz±d tylko raz na jaki¶ czas. Wcze¶niej ich nie by³o. Czy to mo¿e mieæ jaki¶ zwi±zek z kamieniami ka³owymi?
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #15 : 14-02-2012, 19:51 »

Co do kamieni ka³owych, to nie wiem czy ka¿dy odczuwa to tak samo. Ja chyba wydala³am takowe we wrze¶niu 2010. Najpierw 3 tygodnie bardzo bola³ mnie brzuch po prawej stronie w do³ku biodrowym. Tak jakby mi co¶ siedzia³o w jelitach i blokowa³o je. Po 3 tygodniach mia³am takie apogeum bólu, ¿e w koñcu posz³am do rodzinnego i on orzek³, ¿e to wygl±da na przewlek³y wyrostek - bola³o dok³adnie w miejscu wyrostka. Na chirurgii w szpitalu mnie wybadano i chirurg stwierdzi³, ze na pewno nie jest to wyrostek, bo nie ma takiego czego¶ jak przewlek³e zapalenie wyrostka i jakby tak by³o to trwa³o by 3 dni a nie 3 tygodnie. Mia³am USG i badania krwi. Krew w normie a na USG by³a jaka¶ gula. Dosta³am do¿ylnie chyba co¶ rozkurczowego i przeciwbólowego bo a¿ p³aka³am z bólu. Zabawa w szpitalu trwa³a ca³y dzieñ. Do domu posz³am na w³asn± rêkê po 23.00, a rano chyba wydali³am kamienie ka³owe, które tak bole¶nie siê przeciska³y przez jelita. Nie przygl±da³am siê temu, bo nie mia³am jak. Na pewno by³o to co¶ spore i ciê¿kie.

Co do twojej w±troby i jej przeci±¿enia - czy mo¿esz nam opisaæ jak szczegó³owo w ci±gu dnia wygl±da twoja dieta?
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #16 : 15-02-2012, 08:11 »

Jedzenie du¿ej ilo¶ci wêglowodanów przewa¿nie powoduje jeszcze wiêksz± chêæ ich jedzenia. Dwie przyk³adowe przyczyny, które teraz przychodz± mi do g³owy. Pierwsza z nich to niedo¿ywienie - brak odpowiedniej ilo¶ci witamin i zwi±zków mineralnych, jedzenie wêglowodanów pozbawionych warto¶ciowych sk³adników doprowadza do tzw. g³odu komórkowego, poniewa¿ ¿o³±dek jest nape³niony, a komórki nadal "g³odne". Drugi powód to, mo¿na to nazwaæ b³êdne ko³o insulinowe - nadmiar wêglowodanów podnosi poziom cukru we krwi, trzustka zaczyna wydzielaæ du¿e ilo¶ci insuliny, poziom cukru siê obni¿a, znacz±co w stosunku do tego co by³o chwilê wcze¶niej i znowu chce nam siê wêglowodanów, ¿eby go podwy¿szyæ i poczuæ siê dobrze. W tym momencie czujemy siê jakby g³odni, jakby, bo nie jest to typowy g³ód tylko chêæ wrzucenia czego¶ w siebie.
Na powy¿sze problemy jest jeden sposób - najlepszy to DP, wtedy poziom insuliny dobrze siê normuje, przestajemy do¶wiadczaæ wahniêæ i po jakim¶ czasie przechodzi napadowy g³ód na wêglowodany. Nie naj³atwiej to przetrwaæ niestety, szczególnie kiedy ma siê nerwicê.

Dodam jeszcze mo¿e, ¿e du¿a ilo¶æ toksyn we krwi na pewno wp³ywa na znacz±ce pogorszenie samopoczucia. S³odycze chwilowo to samopoczucie poprawiaj±, podobnie z innymi u¿ywkami. Niestety jest to poprawa samopoczucia, która nie jest korzystna dla organizmu wiêc nasze wewnêtrzne mechanizmy chwilowe uspokojenie niweluj± (np. obni¿enie poziomu cukru do prawid³owego, zneutralizowanie alkoholu lub innych u¿ywek). Jest to dodatkowo niekorzystne ze wzglêdu na dodatkowe obci±¿anie go ¶mieciami - zamiast robiæ swoje, musi trwoniæ energiê na ci±g³e wydalanie. Odsuwa siê w ten sposób proces wyzdrowienia, niestety.
« Ostatnia zmiana: 15-02-2012, 09:01 wys³ane przez Eso75 » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #17 : 15-02-2012, 14:09 »

Mam te¿ tiki nerwowe, a to, jak kiedy¶ pisa³a Kazof, mo¿e oznaczaæ, ¿e w±troba jest przeci±¿ona i nie nad±¿a z neutralizacj± toksyn.
Leno, z tego co nam napisa³a¶ o sobie i co sama zauwa¿y³a¶, najprawdopodobniej do objawów grzybicy jamy nosowej dochodz± u Ciebie objawy niewydolno¶ci w±troby - z³e od¿ywianie i leki psychotropowe doprowadzi³y to takiej toksemii, w której najprawdopodobniej dosz³o do uszkodzenia w±troby, która przepuszcza w tej chwili niezobojêtnione neurotoksyny. Spróbuj, mo¿e pomocny by³by teraz powerdrink (z miodem gryczanym): http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16099.msg139994#msg139994
Przypomnij sobie wa¿ny artyku³ Mistrza:
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/wydalanie-toksyn
i temat: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=5388.msg53773#msg53773
Zaproponowa³abym Ci monodietê - oszczêdzaj±c± w±trobê, a dostarczaj±c± sk³adników energetycznych, od¿ywczych i budulca: kogelmogel z miodem (najlepiej gryczanym) i nasionami sezamu, maku, orzechami mielonymi; koktajle z ostropestem i dobr± ¶mietan± oraz kuracjê serwatkow± - o ile nie jeste¶ uczulona na laktozê:
Domow± serwatkê robiê z wiejskiego mleka, bez podgrzewania i bez dodatku grzybka tybetañskiego. Stawiam mleko na parapecie na grzejniku, przykryte od ¶wiat³a, z ³y¿k± poprzedniego nastawu i czekam oko³o 2-3 dni a¿ wytr±ci siê wyra¼ny skrzep. Zlewam na sitko i przez noc samo siê odcedza. Z 900 ml. s³oika otrzymujê ok. 600 ml. serwatki.
Dobrze, aby¶ uwzglêdni³a w menu, uzdatnion± w mleku, w±tróbkê.
Na noc spróbuj zak³adaæ mokre skarpetki (na mokre nak³adamy suche we³niane i stopy owijamy w koc, a na to pierzynê. Nie mo¿e byæ Ci zimno. Stopy bardzo szybko siê nagrzewaj±!) - w celu odprowadzenia toksyn z g³owy.
Rób sobie czê¶ciej k±piele z dodatkiem soli:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=15118.msg113030#msg113030

Co do twojej w±troby i jej przeci±¿enia - czy mo¿esz nam opisaæ jak szczegó³owo w ci±gu dnia wygl±da twoja dieta?
Tak jak Whena i Eso zauwa¿y³y, dobrze by by³o, gdyby¶ poda³a swoje przyk³adowe jedzenie, aby¶my mogli zweryfikowaæ je pod k±tem przyjmowania t³uszczy, glutenu i ciê¿kostrawno¶ci dla w±troby (ciê¿kostrawno¶ci w rozumieniu "przepracowania" tego organu, w czasie gdy powinno mu siê zorganizowaæ "urlop" i daæ czas na regeneracjê, nie g³odz±c siê przy tym).
« Ostatnia zmiana: 15-02-2012, 14:53 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #18 : 15-02-2012, 19:25 »

Czujê siê dzi¶ tak strasznie, ¿e nawet pisaæ mi siê nie chce.

Moja dieta od ok. 1,5 miesi±ca wygl±da tak:

rano
jajka na miêkko (2-3) + kasza gryczana albo jaglana albo ry¿ z ³y¿k± mas³a

po³udnie
miêso wieprzowe duszone albo wo³owina, czasem drobiowe albo kie³basa swojska + kasza gryczana lub jaglana lub ry¿ lub ziemniaki gotowane w mundurkach albo rosó³ z ziemniakami i miêsem

popo³udnie i kolacja
zupy warzywne na ko¶ciach, rosó³ albo swojska kaszanka odgrzewana w wodzie
wafle ry¿owe z mas³em i miêsem upieczonym samemu albo pasztetem swojskim
ziemniaki w mundurkach

Banany, jab³ka, chrupki kukurydziane

Do tego zazwyczaj 2 koktajle dziennie (dynia, s³onecznik, siemiê, ostropest) z jab³kami i bananami.

Czasem jem te¿ inne rzeczy, np. go³±bki albo galaretkê z nó¿ek, flaczki. Ale przewa¿nie tak jak napisa³am wy¿ej. Do tego 2,3 razy dziennie dochodzi³y warzywa jak siê da³o (przewa¿nie marchew surowa, ogórki kiszone z cebulk± albo kapusta pekiñska bo inne mi szkodzi³y) ale te¿ nie codziennie - tydzieñ po pierwszej infekcji w grudniu praktycznie nie jad³am warzyw i teraz od niedzieli znowu wy³±czy³am przez te burczenia i przelewania.

No to jest dla mnie bardzo okrojony jad³ospis - najgorsze jest to, ¿e w ogóle nie mam ochoty na sma¿one potrawy - przed tymi infekcjami ca³± wiosnê, lato i jesieñ jad³am du¿o surowych warzyw, du¿o sma¿onego na smalcu, boczku - jajka, odgrzewane kasze czy ziemniaczki - czu³am siê o wiele lepiej i wygl±da³am lepiej - a teraz strasznie wychud³am. Kiedy¶ mog³am te¿ je¶æ groch, fasolê a teraz od razu niestrawno¶ci.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #19 : 15-02-2012, 20:38 »

Dzisiaj czujê siê jeszcze gorzej ni¿ wczoraj - nerwica lêkowa nadal bardzo nasilona - jutro bêdzie tydzieñ czasu jak mnie mêczy. Zacz±³ mi siê te¿ dzi¶ okres, dosz³a zmiana pogody, co jeszcze bardziej pogorszy³o moje samopoczucie. Jestem rozbita, nie mam ochoty na robienie czegokolwiek, s± problemy z koncentracj±, nie mam apetytu, no nie mogê siê w ogóle pozbieraæ. Kark nadal sztywny, nasilone s± tiki nerwowe oraz skakanie miê¶ni na ca³ym ciele.
W pracy nie by³am dzi¶ ju¿ w stanie normalnie funkcjonowaæ. Zastanawiam siê czy nie zrezygnowaæ z pracy, bo w tym stanie ka¿dy dodatkowy stres przerasta mnie zupe³nie. Ju¿ nie dajê rady.

Kazof spróbujê ponownie z powerdrinkami - ostatnio w³a¶nie próbowa³am je piæ, ale raz mi zaszkodzi³ i zrezygnowa³am.
Co do innych rad muszê na spokojnie je wprowadziæ - dzi¶ nie jestem w stanie nic zaplanowaæ.

Zjad³am teraz ziemniaczki odgrzewane ze swojsk± kie³bas± na sporej ilo¶ci smalcu + trochê surowej marchewki i w brzuchu siê znowu przelewa.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!