Niemedyczne forum zdrowia
24-02-2020, 23:02 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Lena - nerwica, stany depresyjne, uporczywe zawroty g這wy  (Przeczytany 94382 razy)
KaZof
*

P貫: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo軼i: 1.099

« Odpowiedz #40 : 19-02-2012, 19:47 »

Cytat
Whena je郵i chodzi o warzywa gotowane, to na chwil obecn nawet takich nie wprowadza豉m przez te nasilone niestrawno軼i. Z burakami musz spr鏏owa, marchew gotowana np. na mnie zle dzia豉 - nasila niestrawno軼i. Nie wiem, jakich mog豉bym jeszcze spr鏏owa - mo瞠 selera, pietruszki albo kapusty, bo nic innego mi nie przychodzi do g這wy. No na pewno zaczn od gotowanych jak mi si uspokoi w jelitach.
Leno, czy pr鏏owa豉 tych wszystkich rzeczy bez 陰czenia z kaszami i innymi wype軟iaczami?
Cytat
Maj帷 na my郵i ochot na w璕lowodany nie chodzi這 mi absolutnie o s這dycze, bo odstawi豉m je ca趾owicie jeszcze przed rozpocz璚iem Bios這ne - czasem wieczorami mam nieodpart ochot np. na ry gotowany z jab趾iem albo na wafle ry穎we z mas貫m i miodem albo chrupki kukurydziane, no taka nieodparta ch耩. Kiedy Gra篡na pisa豉, 瞠 uspokajaj. Tak jak napisa豉m staram si naprawd zdrowo od篡wia, ale wiadomo, 瞠 nie mo積a ci庵le je嗆 bia趾a czy warzyw.
Leno, kasze to tak瞠 w璕lowodany (wype軟iacze/zapychacze):
http://www.bioslone.pl/czesto-zadawane-pytania/cukry-czy-weglowodany
Cytat
Je郵i chodzi o proporcje w璕lowodan闚 do bia趾a i t逝szczy, to np. rano jest to talerz kaszy gryczanej lub jaglanej lub ry簑 + 2 jajka + 造磬a mas豉 a np. w po逝dnie talerz kaszy, ry簑 czy kilka ziemniak闚 do 2,3 kawa趾闚 mi瘰a przygotowywanego przewa積ie z t逝szczem (smalec), rzadziej gotowanego.
Z tych proporcji wynika, 瞠 Ty nadal GΜDUJESZ, chocia masz brzuch wype軟iony. Nadal si karzesz.
Dlaczego jeszcze kapusty nie przetestowa豉? Kapusta nie powoduje wzd耩, pod warunkiem, 瞠 nie 陰czymy jej z kaszami, ziemniakami, pieczywem - tylko z t逝szczem (s這nina, boczek, mas這) i bia趾iem (wk豉dka mi瘰na). To samo dotyczy fasoli i grochu.
Po陰czenie jajek z kasz tak瞠 jest "wybuchowe". Je郵i po wykluczeniu kaszy jajka nadal s 幢e trawione, to pr鏏ujemy samych 鄴ltek z warzywami.

Cytat
Kogel-mogel robi si z ca貫go jajka czy tylko z 鄴速ka? Te z sezamem i makiem czy orzechami brzmi kusz帷o, ale przy obecnych niestrawno軼iach na razie musz poczeka.
Kogel mogel mo積a robi w/g w豉snego uznania. Je郵i jednak stwierdzimy nietolerancj na bia趾o, wykona nale篡 tylko z samych 鄴速ek (na dzi u nas w domu z 3 na osob). Drobno mielone (na bie膨ce potrzeby) nasiona, o kt鏎ych wspominam, tak瞠 powinna przetestowa na niestrawno嗆, pojedy鎍zo - zanim je odrzucisz.
Podobnie z serwatk.

Proponuj Ci zupe軟ie zrezygnowa z kasz i innych ry穎wych wype軟iaczy - z這dziei magnezu i wapnia. Jad豉bym jedynie jajka i mi瘰o z kapust duszon z pr鏏ami wprowadzenia drobno rozdrobnionych sur闚ek z niej.
W momencie pojawienia si g這du kom鏎kowego/nieodpartej ch璚i na co nieokre郵onego, przygotuj sobie taki kogelmogel (najlepiej z mielonymi nasionami oleistymi, ale je郵i po spr鏏owaniu uznasz, 瞠 szkodz to oczywi軼ie zrezygnuj z nich). Gwarantuj Ci, 瞠 taki posi貫k daje wi瘯sze ukojenie ni talerz kaszy smile - to zas逝穎na rozpustna nagroda dla siebie msn-wink.
Cytat
Jak d逝go nale篡 trzyma te mokre skarpetki na nogach?
Najlepiej przez ca陰 noc lub do czasu, gdy organizm podpowie kiedy je zrzuci przez sen.

W徠rob odci捫amy, z przer鏏ki toksyn, tak瞠 ss帷 olej.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2012, 19:57 wys豉ne przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z豉mie, wzmocni mnie"
Lena

MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo軼i: 98

« Odpowiedz #41 : 19-02-2012, 22:07 »

Cytat
Proponuj Ci zupe軟ie zrezygnowa z kasz i innych ry穎wych wype軟iaczy - z這dziei magnezu i wapnia. Jad豉bym jedynie jajka i mi瘰o z kapust duszon z pr鏏ami wprowadzenia drobno rozdrobnionych sur闚ek z niej.

Tyle tylko, 瞠 bez kasz czy ry簑 to ja b璠 chodzi g這dna i jeszcze bardziej schudn. Na DP wychud豉m, a ostatnio przez te niestrawno軼i to ju ca趾iem si wieszak ze mnie zrobi. Wcze郾iej przynajmniej jad豉m du穎 sma穎nego na smalcu, wi璚 waga mi si jeszcze jako tako "trzyma豉".

Kazof jakie orzechy proponowa豉by mi?

A taki kogel-mogel mo積a ewentualnie pos這dzi odrobin cukru? Bo widz, 瞠 mi鏚 mi te obecnie szkodzi.

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Whena
*

MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk康: 鏚
Wiadomo軼i: 1.253

« Odpowiedz #42 : 19-02-2012, 23:02 »

Lena z tym g這dowaniem po 郾iadaniu to jest tak, 瞠 ty teraz jesz talerz kaszy i 2 jajka plus 造磬 mas豉 i niby jest Ci ok.
Kazof pisze, 瞠 to z貫 proporcje. Wiem, 瞠 masz niestrawno軼i i nie bardzo chodzi tu o por闚nywanie mojego uk豉du pokarmowego do twojego, ale mog si za這篡, 瞠 po moim 郾iadaniu by豉by bardziej nasycona ni obecnie po talerzu kaszy na dzie dobry.
Osobi軼ie jako nie wmusi豉bym w siebie talerza kaszy rano. U mnie jedno z wielu 郾iada to np. jajecznica z 4 du篡ch jaj usma穎na na du瞠j ilo軼i mas豉 i na boczku lub innym mi瘰ie (zazwyczaj jeszcze z cebul) i do tego jem 2 super cienkie wafle ry穎we z mas貫m - bo lubi sobie pochrupa do jajecznicy. Je郵i nie jem jajecznicy to jem 3 jaja na twardo i do tego zazwyczaj domowy pasztet i papryk (tu mam r騜ne wersje w zale積o軼i od tego co jest w domu) i do tego r闚nie te 2 cienkie wafle.
Po takim 郾iadaniu naprawd nie jestem g這dna.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 21:34 wys豉ne przez Whena » Zapisane
KaZof
*

MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo軼i: 1.099

« Odpowiedz #43 : 20-02-2012, 02:12 »

Cytat

Tyle tylko, 瞠 bez kasz czy ry簑 to ja b璠 chodzi g這dna i jeszcze bardziej schudn. Na DP wychud豉m, a ostatnio przez te niestrawno軼i to ju ca趾iem si wieszak ze mnie zrobi. Wcze郾iej przynajmniej jad豉m du穎 sma穎nego na smalcu, wi璚 waga mi si jeszcze jako tako "trzyma豉".
好iadania Wheny s wzorowym rozpocz璚iem dnia. U mnie, jak "przejadaj" si jajecznice, robi omletowe wersje tortilli http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11384.0
Wariacji na temat tortill jest wiele. Zast徙i豉m w przepisie Krisa, z powodzeniem, ziemniaki przesma瘸ne - zmiksowanymi surowymi bez obierania. Tortill mo瞠my zrobi na bazie bobu, cukinii, kabaczka, groszku, fasolki, kalafiora. Je郵i warzywa maj ma這 skrobi, a wi璚ej wody - dodaj 造磬 m彗i gryczanej.
Ka盥y z tych jajecznych plakc闚 mo瞠 zast徙i kromk chleba do przygotowania kanapki lub sp鏚 do pizzy.
Do takiej tortilli mo積a tak瞠 doda surowego mielonego mi瘰a albo pasztetu, czy farszu mi瘰nego na pierogi.
Zasad mam tak, aby to by bardziej omlet, ni placek.
Dla odmiany, mo積a te omlet z bit 鄉ietan i owocami zaserwowa na 郾iadanie - do sprawdzenia u Ciebie.
Na g堯d, mi璠zy posi趾ami, dobrze mie pod r瘯 do dok豉dnego pochrupania orzechy, s這necznik, dyni.
"Posi趾i", po zjedzeniu kt鏎ych czujemy g堯d, to nie s posi趾i od篡wiaj帷e, dostarczjace nam niezb璠nych substancji od篡wczych - a wr璚z odwrotnie, to "wampiry" od篡wcze naszego organizmu, pobieraj帷e cenne substancje. Takiego, "wyssysajacego" organizm, jedzenia unikam.

Kazof jakie orzechy proponowa豉by mi?

A taki kogel-mogel mo積a ewentualnie pos這dzi odrobin cukru? Bo widz, 瞠 mi鏚 mi te obecnie szkodzi.
Najlepiej orzechy w這skie i laskowe, nasze polskie nie逝skane.
Pewnie, 瞠 mo瞠 by 造瞠czka cukru, zamiast miodu.

Czy s逝chasz Radia Bios這ne? Machos w audycjach porusza m.in. temat niestrawno軼i i w豉軼iwego od篡wiania. Warto si璕n望 do archiwum.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2012, 02:16 wys豉ne przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z豉mie, wzmocni mnie"
Solan
*

MO: 1.08.2008
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w
Wiadomo軼i: 235

« Odpowiedz #44 : 20-02-2012, 03:44 »

Tyle tylko, 瞠 bez kasz czy ry簑 to ja b璠 chodzi g這dna i jeszcze bardziej schudn.
Leno, 幢e to widzisz: nie liczy si wielko嗆 zjadanego posi趾u, lecz jego jako嗆. Po zjedzeniu takiej ilo軼i kaszy by mo瞠 i poczujesz si syta, ale to z racji tego, 瞠 kasza dzia豉 tu g堯wnie w roli wype軟iacza 穎陰dka, co zreszt napisa豉 Ci ju KaZof. Gdyby natomiast zacz窸a spo篡wa wi璚ej bia趾a i t逝szcz闚, to uczucie syto軼i trwa這by zdecydowanie d逝瞠j ni w przypadku, gdy dominuj帷y element posi趾u stanowi w璕lowodany, a dekoracyjnym s bia趾a i t逝szcze.
Wynika to z faktu, 瞠 w璕lowodany trawi si najszybciej (posi趾i z nich z這穎ne okre郵a si cz瘰to mianem lekkostrawnych), dlatego aby by sytym nale篡 zje嗆 ich du穎, wr璚z si nimi zapcha. Sytuacja zupe軟ie inaczej ma si natomiast z bia趾ami i t逝szczami, pod kt鏎ych adresem mo積a czasami us造sze pe貫n grozy zarzut, 瞠 s ci篹kostrawne. Nie jest to jednak nic z貫go, wr璚z przeciwnie - w zwi您ku z tym, 瞠 bia趾a i t逝szcze trawi si d逝go, uczucie syto軼i po ich zjedzeniu r闚nie jest d逝gie. W zwi您ku z tym nie trzeba si璕a po nast瘼ny posi貫k tak szybko, jak w przypadku w璕lowodanowego (czy nawet wysokow璕lowodanowego) typu diety, no i poza tym trzustka nie wariuje tak z wyrzucaniem insuliny. I, na koniec, por闚nuj帷 obj皻o軼i posi趾闚 lekko- i ci篹kostrawnych mo積a 豉two zauwa篡, 瞠 w przypadku tych drugich wcale nie trzeba zje嗆 wiele, aby nie by g這dnym. Oczywi軼ie w璕lowodany tak瞠 nale篡 spo篡wa, ale, po pierwsze: nie wype軟iacze, a po drugie: z umiarem - niech ich ilo嗆 b璠zie r闚na ilo軼i bia貫k i t逝szcz闚, nie wi瘯sza.
To tak w ramach edukacyjnych smile.

U Ciebie trzeba d捫y mi璠zy innymi do tego, 瞠by wyeliminowa lub chocia ograniczy niepotrzebne wype軟iacze obecne w Twojej diecie i rozplanowa posi趾i tak, 瞠by zawiera造 warto軼iowe, a przy tym niewywo逝j帷e niestrawno軼i po篡wienie. Pami皻aj jednak, 瞠 odstawienie produkt闚 powoduj帷ych problemy to tylko tymczasowe rozwi您anie - prawdziwym b璠zie osi庵ni璚ie zdrowia i takiego stanu, w kt鏎ym b璠ziesz mog豉 spokojnie je嗆, bez 瘸dnych niestrawno軼i.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2012, 03:51 wys豉ne przez Solan » Zapisane

Piszemy "naprawd", a nie "na prawd"!
Helusia

MO: obecnie nie stosuj
Wiedza:
Sk康: Wielkopolska
Wiadomo軼i: 750

« Odpowiedz #45 : 20-02-2012, 17:57 »

Kobietki, oczy wychodz mi na wierzch kiedy czytam jakie ilo軼i jedzenia poch豉niacie. Moje cz瘰te 郾iadania to: trzy ma貫 placuszki serowe (wielko嗆 jednego mog por闚na do p馧 kromki chleba), posmarowane dosy grubawo mase趾iem, do tego w zale積o軼i co mam: 1 jajko ugotowane na mi瘯ko, grubszy kawa貫k pasztetu, grubszy plaster ugotowanego mi瘰ka, czy szynki, do tego najcz窷ciej kiszony og鏎ek domowy. Kanapeczki moje s bardzo barwne i smaczne. Takim 郾iadankiem najem si w zupe軟o軼i do syta.

Placuszki serowe, wykonanie: 025 g twarogu wiejskiego z targu, 5 ca造ch jaj, 2 鄴速ka i 2 造磬i m彗i kukurydzianej(twarog miel przez maszynk a nast瘼nie miksuj z pozosta造mi dodatkami) sma輳 placuszki na smalcu. Z tej porcji jest ich ponad 20 szt. Po ostygni璚iu wk豉dam do plastikowego pojemniczka do lod闚ki i mam na kilka dni do 郾iada i kolacji. Super si przechowuj. Smacznego!
« Ostatnia zmiana: 20-02-2012, 17:59 wys豉ne przez Helusia » Zapisane

Najcenniejsze, co mo瞠sz podarowa innym, to m康ro嗆
Lena

« Odpowiedz #46 : 20-02-2012, 21:27 »

Postanowi豉m od dzi zmniejszy znacznie ilo嗆 w璕lowodan闚 na rzecz bia貫k i t逝szczy - rano 3 jajka na p馧twardo + wafel ry穎wy grubo posmarowany mas貫m + kawa貫k og鏎ka kiszonego. W pracy kilka kawa趾闚 w徠r鏏ki duszonej + kawa貫k og鏎ka kiszonego. Po po逝dniu by豉m strasznie g這dna, wi璚 postanowi豉m spr鏏owa z wi瘯sz ilo軼i t逝szczu - podsma篡豉m sobie na du瞠j ilo軼i smalcu rozdrobnione gotowane mi瘰o z kurczaka (ze wsi), do tego kapusta bia豉 gotowana na p馧twardo - i jednak m鎩 organizm dobrze mi podpowiada, 瞠by sma穎nego nie je嗆 - zrobi這 mi si strasznie niedobrze, tak ci篹ko na 穎陰dku - do tej pory jeszcze mnie troch mdli, w mi璠zyczasie zabola mnie te mocno brzuch i by這 troch biegunki.

Nastr鎩 dzi og鏊nie depresyjny, najgorsze jest to, 瞠 w og鏊e nie mam si造 ani energii i jestem 酥i帷a.

Helusiu pewnie u Ciebie wch豉nianie "dzia豉" bez zarzutu.

Helusia

MO: obecnie nie stosuj
Wiedza:
Sk康: Wielkopolska
Wiadomo軼i: 750

« Odpowiedz #47 : 20-02-2012, 21:48 »

Cytat
Helusiu pewnie u Ciebie wch豉nianie "dzia豉" bez zarzutu.
W豉郾ie, 瞠 nie bardzo. Mam refluks, kt鏎y niestety do嗆 cz瘰to daje mi w ko嗆. Pewnie dlatego jem cz窷ciej ale w mniejszych porcjach.

Najcenniejsze, co mo瞠sz podarowa innym, to m康ro嗆
Lady

MO: 12-12-2007
Sk康: mazowieckie
Wiadomo軼i: 375

« Odpowiedz #48 : 21-02-2012, 09:55 »

Nastr鎩 dzi og鏊nie depresyjny, najgorsze jest to, 瞠 w og鏊e nie mam si造 ani energii i jestem 酥i帷a.

Wcale niedziwne, wiele os鏏 tak ma pod koniec zimy. Brakuje nam 鈍iat豉 i ciep豉, no i w徠roba chce odpoczynku msn-wink pole瞠, pospa.

pozdrawiam Ania
Fabularasa
*

P貫: M篹czyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Sk康: Bydgoszcz
Wiadomo軼i: 384

« Odpowiedz #49 : 21-02-2012, 21:20 »

Hmm... nie wiem jak u innych Bios這nejczyk闚, ale u mnie nie ma 瘸dnych nastroj闚 depresyjnych, braku energii czy zm璚zenia spowodowanego niewyspaniem si. Owszem lubi s這鎍e, kiedy jest zawsze dodaje mi skrzyde, ale jego brak nie doprowadza mnie do "z造ch" nastroj闚. Kiedy tak by這, wi璚 mam nadziej, 瞠 Wam r闚nie to minie. W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Lena

« Odpowiedz #50 : 21-02-2012, 22:19 »

Kazof, a czym Ty miksujesz te ziemniaki do tortilli? Starte jak na placki ziemniaczane w maszynce do mi瘰a te by si chyba nadawa造?

Cytat
Tortill mo瞠my zrobi na bazie bobu, cukinii, kabaczka, groszku, fasolki, kalafiora. Je郵i warzywa maj ma這 skrobi, a wi璚ej wody - dodaj 造磬 m彗i gryczanej.

W sensie, 瞠 ka盥e z tych warzyw mo瞠 zast徙i ziemniaki?

Cytat
Zasad mam tak, aby to by bardziej omlet, ni placek.

Czyli ma by du穎 jajek?

Dziewczyny przyznam, 瞠 o鈍ieci造軼ie mnie z tymi w璕lowodanami. Jak ju pisa豉m, wprowadzi豉m ju zmiany w jad這spisie.

Chyba przeprowadz znowu kuracj magnezem (pe軟). Nadal skacz mi mi窷nie na ca造m ciele, wystarczy, 瞠 lekko si zdenerwuj i ju si zaczyna, no i ta sztywno嗆 karku, takie spi璚ie nie do opanowania.
Boj si tylko, 瞠by nie podra積i sobie 穎陰dka tym magnezem, bo mam wra瞠nie, 瞠 ostatnim razem tak by這.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2012, 09:12 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane

Whena
*

Wiedza:

« Odpowiedz #51 : 22-02-2012, 01:09 »

Mo瞠 brakuje Ci magnezu, ale wiem, 瞠 moja mama ma skurcze n鏬, bo ma zaburzon gospodark potasem i ci庵le ma go za ma這.
"Potas jest odpowiedzialny za prawid這w prac mi窷ni i dobr koncentracj. Objawami niedoboru potasu s skurcze mi窷ni, nadci郾ienie, zm璚zenie, zdenerwowanie, obrz瘯i r彗 i n鏬."

"Potas jest szeroko rozpowszechnionym pierwiastkiem w produktach spo篡wczych. Spo篡waj帷 warzywa i owoce, a tak瞠 ro郵iny str帷zkowe i pe軟oziarniste produkty zbo穎we jeste鄉y w stanie dostarczy organizmowi potrzebne ilo軼i tego pierwiastka. Szczeg鏊nie bogatymi produktami w potas s: ro郵iny str帷zkowe,suszone owoce i nasiona i orzechy, ziemniaki, pomidory, banany, winogrona."

U Ciebie chyba ostatnio s豉bo ze spo篡ciem zar闚no magnezu, jak i potasu.
Eso75
*

MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo軼i: 678

« Odpowiedz #52 : 22-02-2012, 07:38 »

Boj si tylko, 瞠by nie podra積i sobie 穎陰dka tym magnezem, bo mam wra瞠nie, 瞠 ostatnim razem tak by這.

Slow mag za篡wany zgodnie z "przepisem" nie powinien podra積i 穎陰dka, poniewa jest to tabletka dojelitowa, tam si rozpuszcza i wch豉nia. Trzeba tylko pami皻a, 瞠by je嗆 go na czczo, a wieczorem co najmniej 2 godziny po posi趾u.

Ja musz si pochwali, odnosz帷 si do wypowiedzi Fabularasy, 瞠 r闚nie w tym roku nie czuj typowych, negatywnych objaw闚 przesilenia zimowo - wiosennego. Nie powiem, 瞠 latam jak skowronek, bo jednak troch brakuje ruchu na 鈍ie篡m powietrzu (najpierw te straszne mrozy, teraz deszcz), ale jest du穎 lepiej z samopoczuciem ni kiedy.
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #53 : 22-02-2012, 09:22 »

Mo瞠 brakuje Ci magnezu, ale wiem, 瞠 moja mama ma skurcze n鏬, bo ma zaburzon gospodark potasem i ci庵le ma go za ma這.
"Potas jest odpowiedzialny za prawid這w prac mi窷ni i dobr koncentracj. Objawami niedoboru potasu s skurcze mi窷ni, nadci郾ienie, zm璚zenie, zdenerwowanie, obrz瘯i r彗 i n鏬."
"Potas jest szeroko rozpowszechnionym pierwiastkiem w produktach spo篡wczych. Spo篡waj帷 warzywa i owoce, a tak瞠 ro郵iny str帷zkowe i pe軟oziarniste produkty zbo穎we jeste鄉y w stanie dostarczy organizmowi potrzebne ilo軼i tego pierwiastka. Szczeg鏊nie bogatymi produktami w potas s: ro郵iny str帷zkowe,suszone owoce i nasiona i orzechy, ziemniaki, pomidory, banany, winogrona."

Dobrym 廝鏚貫m potasu jest koncentrat pomidorowy (mam sprawdzone Pudliszki - dobrze g瘰ty, bez nadmiaru wody i nie przes這dzony), oraz, w drugiej kolejno軼i, pomidory z puszki (Podravka lub w這skie).
W sytuacji niedobor闚 magnezu i potasu, jak s逝sznie zauwa篡豉 Whena, bior Slow-mag i  przez ca造 dzie podjadam koncentrat (1 s這iczek na dzie) - tak przez kilka dni, do ust徙ienia objaw闚 niedoboru.
Potem te pami皻am o tym, 瞠by codziennie zje嗆 co z pomidor闚 (np. wypi szklank soku).

Spokoadam

P貫: M篹czyzna
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
NIA: 08.02.2013
Wiedza:
Sk康: K璠zierzyn Ko幢e
Wiadomo軼i: 848

« Odpowiedz #54 : 22-02-2012, 10:18 »

My郵 瞠 organizm Twojej mamy wie co robi, przeznaczaj帷 mikroelementy na walk z toksemi.

Dopad這 mnie zdrowie.
Whena
*

Wiedza:

« Odpowiedz #55 : 22-02-2012, 16:44 »

Spokoadam u mojej mamy to do嗆 skomplikowana sytuacja. Nie chc tu robi OT wi璚 napisz w skr鏂ie. Moja mama mia豉 w 2003 roku operacj wyci璚ia tarczycy (2 rodzaje raka z這郵iwego), podczas kt鏎ej naruszone zosta造 i uszkodzone przytarczyce. Mama ma od tego czasu zaburzon gospodark wapniem, jest on pobierany z ko軼i, do tego oczywi軼ie musi bra hormony tarczycy. Bierze te inne leki, kt鏎e powoduj wyp逝kiwanie magnezu i potasu z organizmu, co ko鎍zy si skurczami n鏬 i ich puchni璚iem, do czego dochodzi zatrzymanie wody w organizmie. Szczeg馧闚 co do nazw lek闚 nie znam. Jest to do嗆 skomplikowana sytuacja, a to jest w徠ek Leny.
Lena

« Odpowiedz #56 : 22-02-2012, 22:31 »

Cytat

By mo瞠 - sama ju tego nie rozumiem - w sumie nie mam skurczy, tylko to skakanie mi窷ni na ca造m ciele jak si denerwuj i og鏊nie jestem nadal roztrz瘰iona, co najbardziej wyka鎍za mnie w pracy.

Je郵i chodzi o potas i magnez, to codziennie jem banany, no i pij 2 KB.
O pomidorach mog zapomnie przy obecnych niestrawno軼iach, jedynie ziemniaki w mundurkach, bo te maj potas.

Wczoraj zjad豉m troch migda堯w - zrobi這 mi si ci篹ko na 穎陰dku i niedobrze, od razu jaka senno嗆 i przymulenie. Tak瞠 widz, 瞠 musz na razie ujmowa ni dok豉da. Rano zjad豉m 3 jajka na mi瘯ko + 2 wafle ry穎we grubo posmarowane mas貫m + troszk startej marchewki. Tego mas豉 zjad豉m chyba za du穎, bo potem by這 mi niedobrze do po逝dnia i czu豉m je na 穎陰dku, znowu ten ci篹ar i samopoczucie posz這 od razu w d馧 - przybicie, rozkojarzenie, senno嗆, niepok鎩. W sumie mas這 sklepowe, ale ma 73% t逝szczu, wi璚 chyba powinno by w porz康ku.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 21:36 wys豉ne przez Whena » Zapisane

Lady

MO: 12-12-2007
Sk康: mazowieckie
Wiadomo軼i: 375

« Odpowiedz #57 : 22-02-2012, 22:40 »

Dobre mas這 ma 82-83% t逝szczu. Nie ka盥a mleczarnia te ma dobre mas這.

pozdrawiam Ania
Lena

« Odpowiedz #58 : 26-02-2012, 10:54 »

Cytat
Slow mag za篡wany zgodnie z "przepisem" nie powinien podra積i 穎陰dka, poniewa jest to tabletka dojelitowa, tam si rozpuszcza i wch豉nia

W takim razie, tak jak si obawia豉m, Slow-Mag podra積ia mi 郵uz闚k jelit - wczoraj w nocy wzi窸am 4 tabletki (3 raz) - nad ranem przelewania i burczenia, rano biegunka, mimo wszystko wzi窸am znowu 2 na czczo, potem te po jedzeniu biegunka. Dzi w nocy postanowi豉m spr鏏owa ponownie - troch burczenia, rano znowu biegunka, 2 na czczo i na razie biegunki nie ma, ale w brzuchu si troch przelewa. Po takiej biegunce kr璚i mi si w g這wie i jestem roztrz瘰iona - tak瞠 efekt brania magnezu odwrotny do zamierzonego. Czy kto ma pomys co mo積a by by這 zrobi w takiej sytuacji?

No mia豉m nadziej, 瞠 pe軟a kuracja magnezem z豉godzi nerwic l瘯ow, kt鏎a ostatnio bardzo mi si nasili豉. A tu nawet magnez mi szkodzi.

Og鏊nie niestrawno軼i ju troch mniejsze, ale dlatego, 瞠 bardzo uwa瘸m na diet - w豉軼iwie jem tylko jajka, mi瘰o, mas這, ziemniaki w mundurkach, wafle ry穎we, czasem troch og鏎ka kiszonego albo kapusty gotowanej, koktajle z jab趾iem i bananem, ale i tak nawet po tych produktach odzywa si czasem co w brzuchu.

Ja to widz tak - DP, KB i MO obna篡造 teraz m鎩 prawdziwy stan uk豉du pokarmowego - st康 te nasilone niestrawno軼i, a tak瞠 zawroty g這wy, dezorientacja, roztrz瘰ienie w trakcie i po posi趾u. Pewnie s te problemy z wch豉nianiem, co mo瞠 mie wp造w na pogorszenie stanu psychicznego. Ale przecie sama dieta problemu nie rozwi捫e - bez MO uk豉d pokarmowy si nie wygoi. No chcia豉m wr鏂i do MO jak mi si nerwy troch uspokoj, ale jest wr璚z gorzej ni lepiej.

K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #59 : 26-02-2012, 11:39 »

Wprowad kwa郾e mleko, serwatk, lub ma郵ank, og鏎ki kiszone, kapust kiszon - przynajmniej jeden z tych produkt闚 na pocz徠ek. Proponuj zacz望 od ukwaszonych produkt闚 mlecznych, kt鏎e s dobrze przyswajalne i nie powoduj problem闚 jak np. kiszona kapusta. Jedz trzy razy dziennie po p馧 do jednej szklanki kwa郾ego mleka lub serwatki lub wszystkie trzy produkty, na zmian. W ten spos鏏 dostarczysz jelitom bakterii acidofilnych, kt鏎e unormuj prac jelit i szybko poczujesz si lepiej. Wtedy wr鏂isz do Slow-magu.

Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!