Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:00 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Lena - nerwica, stany depresyjne, uporczywe zawroty g³owy  (Przeczytany 123443 razy)
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #40 : 19-02-2012, 19:47 »

Cytat
Whena je¶li chodzi o warzywa gotowane, to na chwilê obecn± nawet takich nie wprowadza³am przez te nasilone niestrawno¶ci. Z burakami muszê spróbowaæ, marchew gotowana np. na mnie zle dzia³a - nasila niestrawno¶ci. Nie wiem, jakich mog³abym jeszcze spróbowaæ - mo¿e selera, pietruszki albo kapusty, bo nic innego mi nie przychodzi do g³owy. No na pewno zacznê od gotowanych jak mi siê uspokoi w jelitach.
Leno, czy próbowa³a¶ tych wszystkich rzeczy bez ³±czenia z kaszami i innymi wype³niaczami?
Cytat
Maj±c na my¶li ochotê na wêglowodany nie chodzi³o mi absolutnie o s³odycze, bo odstawi³am je ca³kowicie jeszcze przed rozpoczêciem Bios³one - czasem wieczorami mam nieodpart± ochotê np. na ry¿ gotowany z jab³kiem albo na wafle ry¿owe z mas³em i miodem albo chrupki kukurydziane, no taka nieodparta chêæ. Kiedy¶ Gra¿yna pisa³a, ¿e uspokajaj±. Tak jak napisa³am staram siê naprawdê zdrowo od¿ywiaæ, ale wiadomo, ¿e nie mo¿na ci±gle je¶æ bia³ka czy warzyw.
Leno, kasze to tak¿e wêglowodany (wype³niacze/zapychacze):
http://www.bioslone.pl/czesto-zadawane-pytania/cukry-czy-weglowodany
Cytat
Je¶li chodzi o proporcje wêglowodanów do bia³ka i t³uszczy, to np. rano jest to talerz kaszy gryczanej lub jaglanej lub ry¿u + 2 jajka + ³y¿ka mas³a a np. w po³udnie talerz kaszy, ry¿u czy kilka ziemniaków do 2,3 kawa³ków miêsa przygotowywanego przewa¿nie z t³uszczem (smalec), rzadziej gotowanego.
Z tych proporcji wynika, ¿e Ty nadal G£ODUJESZ, chocia¿ masz brzuch wype³niony. Nadal siê karzesz.
Dlaczego jeszcze kapusty nie przetestowa³a¶? Kapusta nie powoduje wzdêæ, pod warunkiem, ¿e nie ³±czymy jej z kaszami, ziemniakami, pieczywem - tylko z t³uszczem (s³onina, boczek, mas³o) i bia³kiem (wk³adka miêsna). To samo dotyczy fasoli i grochu.
Po³±czenie jajek z kasz± tak¿e jest "wybuchowe". Je¶li po wykluczeniu kaszy jajka nadal s± ¼le trawione, to próbujemy samych ¿óltek z warzywami.

Cytat
Kogel-mogel robi siê z ca³ego jajka czy tylko z ¿ó³tka? Te z sezamem i makiem czy orzechami brzmi± kusz±co, ale przy obecnych niestrawno¶ciach na razie muszê poczekaæ.
Kogel mogel mo¿na robiæ w/g w³asnego uznania. Je¶li jednak stwierdzimy nietolerancjê na bia³ko, wykonaæ nale¿y tylko z samych ¿ó³tek (na dzi¶ u nas w domu z 3 na osobê). Drobno mielone (na bie¿±ce potrzeby) nasiona, o których wspominam, tak¿e powinna¶ przetestowaæ na niestrawno¶æ, pojedyñczo - zanim je odrzucisz.
Podobnie z serwatk±.

Proponujê Ci zupe³nie zrezygnowaæ z kasz i innych ry¿owych wype³niaczy - z³odziei magnezu i wapnia. Jad³abym jedynie jajka i miêso z kapust± duszon± z próbami wprowadzenia drobno rozdrobnionych surówek z niej.
W momencie pojawienia siê g³odu komórkowego/nieodpartej chêci na co¶ nieokre¶lonego, przygotuj sobie taki kogelmogel (najlepiej z mielonymi nasionami oleistymi, ale je¶li po spróbowaniu uznasz, ¿e szkodz± to oczywi¶cie zrezygnuj z nich). Gwarantujê Ci, ¿e taki posi³ek daje wiêksze ukojenie ni¿ talerz kaszy smile - to zas³u¿ona rozpustna nagroda dla siebie msn-wink.
Cytat
Jak d³ugo nale¿y trzymaæ te mokre skarpetki na nogach?
Najlepiej przez ca³± noc lub do czasu, gdy organizm podpowie kiedy je zrzuciæ przez sen.

W±trobê odci±¿amy, z przeróbki toksyn, tak¿e ss±c olej.
« Ostatnia zmiana: 19-02-2012, 19:57 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #41 : 19-02-2012, 22:07 »

Cytat
Proponujê Ci zupe³nie zrezygnowaæ z kasz i innych ry¿owych wype³niaczy - z³odziei magnezu i wapnia. Jad³abym jedynie jajka i miêso z kapust± duszon± z próbami wprowadzenia drobno rozdrobnionych surówek z niej.

Tyle tylko, ¿e bez kasz czy ry¿u to ja bêdê chodziæ g³odna i jeszcze bardziej schudnê. Na DP wychud³am, a ostatnio przez te niestrawno¶ci to ju¿ ca³kiem siê wieszak ze mnie zrobi³. Wcze¶niej przynajmniej jad³am du¿o sma¿onego na smalcu, wiêc waga mi siê jeszcze jako tako "trzyma³a".

Kazof jakie orzechy proponowa³aby¶ mi?

A taki kogel-mogel mo¿na ewentualnie pos³odziæ odrobin± cukru? Bo widzê, ¿e miód mi te¿ obecnie szkodzi.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #42 : 19-02-2012, 23:02 »

Lena z tym g³odowaniem po ¶niadaniu to jest tak, ¿e ty teraz jesz talerz kaszy i 2 jajka plus ³y¿kê mas³a i niby jest Ci ok.
Kazof pisze, ¿e to z³e proporcje. Wiem, ¿e masz niestrawno¶ci i nie bardzo chodzi tu o porównywanie mojego uk³adu pokarmowego do twojego, ale mogê siê za³o¿yæ, ¿e po moim ¶niadaniu by³aby¶ bardziej nasycona ni¿ obecnie po talerzu kaszy na dzieñ dobry.
Osobi¶cie jako¶ nie wmusi³abym w siebie talerza kaszy rano. U mnie jedno z wielu ¶niadañ to np. jajecznica z 4 du¿ych jaj usma¿ona na du¿ej ilo¶ci mas³a i na boczku lub innym miêsie (zazwyczaj jeszcze z cebul±) i do tego jem 2 super cienkie wafle ry¿owe z mas³em - bo lubiê sobie pochrupaæ do jajecznicy. Je¶li nie jem jajecznicy to jem 3 jaja na twardo i do tego zazwyczaj domowy pasztet i paprykê (tu mam ró¿ne wersje w zale¿no¶ci od tego co jest w domu) i do tego równie¿ te 2 cienkie wafle.
Po takim ¶niadaniu naprawdê nie jestem g³odna.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 21:34 wys³ane przez Whena » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #43 : 20-02-2012, 02:12 »

Cytat
Proponujê Ci zupe³nie zrezygnowaæ z kasz i innych ry¿owych wype³niaczy - z³odziei magnezu i wapnia. Jad³abym jedynie jajka i miêso z kapust± duszon± z próbami wprowadzenia drobno rozdrobnionych surówek z niej.

Tyle tylko, ¿e bez kasz czy ry¿u to ja bêdê chodziæ g³odna i jeszcze bardziej schudnê. Na DP wychud³am, a ostatnio przez te niestrawno¶ci to ju¿ ca³kiem siê wieszak ze mnie zrobi³. Wcze¶niej przynajmniej jad³am du¿o sma¿onego na smalcu, wiêc waga mi siê jeszcze jako tako "trzyma³a".
¦niadania Wheny s± wzorowym rozpoczêciem dnia. U mnie, jak "przejadaj±" siê jajecznice, robiê omletowe wersje tortilli http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11384.0
Wariacji na temat tortill jest wiele. Zast±pi³am w przepisie Krisa, z powodzeniem, ziemniaki przesma¿ane - zmiksowanymi surowymi bez obierania. Tortillê mo¿emy zrobiæ na bazie bobu, cukinii, kabaczka, groszku, fasolki, kalafiora. Je¶li warzywa maj± ma³o skrobi, a wiêcej wody - dodajê ³y¿kê m±ki gryczanej.
Ka¿dy z tych jajecznych plakców mo¿e zast±piæ kromkê chleba do przygotowania kanapki lub spód do pizzy.
Do takiej tortilli mo¿na tak¿e dodaæ surowego mielonego miêsa albo pasztetu, czy farszu miêsnego na pierogi.
Zasadê mam tak±, aby to by³ bardziej omlet, ni¿ placek.
Dla odmiany, mo¿na te¿ omlet z bit± ¶mietan± i owocami zaserwowaæ na ¶niadanie - do sprawdzenia u Ciebie.
Na g³ód, miêdzy posi³kami, dobrze mieæ pod rêk± do dok³adnego pochrupania orzechy, s³onecznik, dyniê.
"Posi³ki", po zjedzeniu których czujemy g³ód, to nie s± posi³ki od¿ywiaj±ce, dostarczjace nam niezbêdnych substancji od¿ywczych - a wrêcz odwrotnie, to "wampiry" od¿ywcze naszego organizmu, pobieraj±ce cenne substancje. Takiego, "wyssysajacego" organizm, jedzenia unikam.

Kazof jakie orzechy proponowa³aby¶ mi?

A taki kogel-mogel mo¿na ewentualnie pos³odziæ odrobin± cukru? Bo widzê, ¿e miód mi te¿ obecnie szkodzi.
Najlepiej orzechy w³oskie i laskowe, nasze polskie nie³uskane.
Pewnie, ¿e mo¿e byæ ³y¿eczka cukru, zamiast miodu.

Czy s³uchasz Radia Bios³one? Machos w audycjach porusza m.in. temat niestrawno¶ci i w³a¶ciwego od¿ywiania. Warto siêgn±æ do archiwum.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2012, 02:16 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Solan
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 31
MO: 1.08.2008
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 233

« Odpowiedz #44 : 20-02-2012, 03:44 »

Tyle tylko, ¿e bez kasz czy ry¿u to ja bêdê chodziæ g³odna i jeszcze bardziej schudnê.
Leno, ¼le to widzisz: nie liczy siê wielko¶æ zjadanego posi³ku, lecz jego jako¶æ. Po zjedzeniu takiej ilo¶ci kaszy byæ mo¿e i poczujesz siê syta, ale to z racji tego, ¿e kasza dzia³a tu g³ównie w roli wype³niacza ¿o³±dka, co zreszt± napisa³a Ci ju¿ KaZof. Gdyby¶ natomiast zaczê³a spo¿ywaæ wiêcej bia³ka i t³uszczów, to uczucie syto¶ci trwa³oby zdecydowanie d³u¿ej ni¿ w przypadku, gdy dominuj±cy element posi³ku stanowi± wêglowodany, a dekoracyjnym s± bia³ka i t³uszcze.
Wynika to z faktu, ¿e wêglowodany trawi± siê najszybciej (posi³ki z nich z³o¿one okre¶la siê czêsto mianem lekkostrawnych), dlatego aby byæ sytym nale¿y zje¶æ ich du¿o, wrêcz siê nimi zapchaæ. Sytuacja zupe³nie inaczej ma siê natomiast z bia³kami i t³uszczami, pod których adresem mo¿na czasami us³yszeæ pe³en grozy zarzut, ¿e s± ciê¿kostrawne. Nie jest to jednak nic z³ego, wrêcz przeciwnie - w zwi±zku z tym, ¿e bia³ka i t³uszcze trawi± siê d³ugo, uczucie syto¶ci po ich zjedzeniu równie¿ jest d³ugie. W zwi±zku z tym nie trzeba siêgaæ po nastêpny posi³ek tak szybko, jak w przypadku wêglowodanowego (czy nawet wysokowêglowodanowego) typu diety, no i poza tym trzustka nie wariuje tak z wyrzucaniem insuliny. I, na koniec, porównuj±c objêto¶ci posi³ków lekko- i ciê¿kostrawnych mo¿na ³atwo zauwa¿yæ, ¿e w przypadku tych drugich wcale nie trzeba zje¶æ wiele, aby nie byæ g³odnym. Oczywi¶cie wêglowodany tak¿e nale¿y spo¿ywaæ, ale, po pierwsze: nie wype³niacze, a po drugie: z umiarem - niech ich ilo¶æ bêdzie równa ilo¶ci bia³ek i t³uszczów, nie wiêksza.
To tak w ramach edukacyjnych smile.

U Ciebie trzeba d±¿yæ miêdzy innymi do tego, ¿eby wyeliminowaæ lub chocia¿ ograniczyæ niepotrzebne wype³niacze obecne w Twojej diecie i rozplanowaæ posi³ki tak, ¿eby zawiera³y warto¶ciowe, a przy tym niewywo³uj±ce niestrawno¶ci po¿ywienie. Pamiêtaj jednak, ¿e odstawienie produktów powoduj±cych problemy to tylko tymczasowe rozwi±zanie - prawdziwym bêdzie osi±gniêcie zdrowia i takiego stanu, w którym bêdziesz mog³a spokojnie je¶æ, bez ¿adnych niestrawno¶ci.
« Ostatnia zmiana: 20-02-2012, 03:51 wys³ane przez Solan » Zapisane

Piszemy "naprawdê", a nie "na prawdê"!
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #45 : 20-02-2012, 17:57 »

Kobietki, oczy wychodz± mi na wierzch kiedy czytam jakie ilo¶ci jedzenia poch³aniacie. Moje czêste ¶niadania to: trzy ma³e placuszki serowe (wielko¶æ jednego mogê porównaæ do pó³ kromki chleba), posmarowane dosyæ grubawo mase³kiem, do tego w zale¿no¶ci co mam: 1 jajko ugotowane na miêkko, grubszy kawa³ek pasztetu, grubszy plaster ugotowanego miêska, czy szynki, do tego najczê¶ciej kiszony ogórek domowy. Kanapeczki moje s± bardzo barwne i smaczne. Takim ¶niadankiem najem siê w zupe³no¶ci do syta.

Placuszki serowe, wykonanie: 025 g twarogu wiejskiego z targu, 5 ca³ych jaj, 2 ¿ó³tka i 2 ³y¿ki m±ki kukurydzianej(twarog mielê przez maszynkê a nastêpnie miksujê z pozosta³ymi dodatkami) sma¿ê placuszki na smalcu. Z tej porcji jest ich ponad 20 szt. Po ostygniêciu wk³adam do plastikowego pojemniczka do lodówki i mam na kilka dni do ¶niadañ i kolacji. Super siê przechowuj±. Smacznego!
« Ostatnia zmiana: 20-02-2012, 17:59 wys³ane przez Helusia » Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #46 : 20-02-2012, 21:27 »

Postanowi³am od dzi¶ zmniejszyæ znacznie ilo¶æ wêglowodanów na rzecz bia³ek i t³uszczy - rano 3 jajka na pó³twardo + wafel ry¿owy grubo posmarowany mas³em + kawa³ek ogórka kiszonego. W pracy kilka kawa³ków w±tróbki duszonej + kawa³ek ogórka kiszonego. Po po³udniu by³am strasznie g³odna, wiêc postanowi³am spróbowaæ z wiêksz± ilo¶ci± t³uszczu - podsma¿y³am sobie na du¿ej ilo¶ci smalcu rozdrobnione gotowane miêso z kurczaka (ze wsi), do tego kapusta bia³a gotowana na pó³twardo - i jednak mój organizm dobrze mi podpowiada, ¿eby sma¿onego nie je¶æ - zrobi³o mi siê strasznie niedobrze, tak ciê¿ko na ¿o³±dku - do tej pory jeszcze mnie trochê mdli, w miêdzyczasie zabola³ mnie te¿ mocno brzuch i by³o trochê biegunki.

Nastrój dzi¶ ogólnie depresyjny, najgorsze jest to, ¿e w ogóle nie mam si³y ani energii i jestem ¶pi±ca.

Helusiu pewnie u Ciebie wch³anianie "dzia³a" bez zarzutu.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Helusia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: obecnie nie stosujê
Wiedza:
Sk±d: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 749

« Odpowiedz #47 : 20-02-2012, 21:48 »

Cytat
Helusiu pewnie u Ciebie wch³anianie "dzia³a" bez zarzutu.
W³a¶nie, ¿e nie bardzo. Mam refluks, który niestety do¶æ czêsto daje mi w ko¶æ. Pewnie dlatego jem czê¶ciej ale w mniejszych porcjach.
Zapisane

Najcenniejsze, co mo¿esz podarowaæ innym, to m±dro¶æ
Lady
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 12-12-2007
Sk±d: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 374

« Odpowiedz #48 : 21-02-2012, 09:55 »


Nastrój dzi¶ ogólnie depresyjny, najgorsze jest to, ¿e w ogóle nie mam si³y ani energii i jestem ¶pi±ca.


Wcale niedziwne, wiele osób tak ma pod koniec zimy. Brakuje nam ¶wiat³a i ciep³a, no i w±troba chce odpoczynku msn-wink pole¿eæ, pospaæ.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Fabularasa
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 384

« Odpowiedz #49 : 21-02-2012, 21:20 »

Hmm... nie wiem jak u innych Bios³onejczyków, ale u mnie nie ma ¿adnych nastrojów depresyjnych, braku energii czy zmêczenia spowodowanego niewyspaniem siê. Owszem lubiê s³oñce, kiedy jest zawsze dodaje mi skrzyde³, ale jego brak nie doprowadza mnie do "z³ych" nastrojów. Kiedy¶ tak by³o, wiêc mam nadziejê, ¿e Wam równie¿ to minie. W zdrowym ciele, zdrowy duch.
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #50 : 21-02-2012, 22:19 »

Kazof, a czym Ty miksujesz te ziemniaki do tortilli? Starte jak na placki ziemniaczane w maszynce do miêsa te¿ by siê chyba nadawa³y?

Cytat
Tortillê mo¿emy zrobiæ na bazie bobu, cukinii, kabaczka, groszku, fasolki, kalafiora. Je¶li warzywa maj± ma³o skrobi, a wiêcej wody - dodajê ³y¿kê m±ki gryczanej.

W sensie, ¿e ka¿de z tych warzyw mo¿e zast±piæ ziemniaki?

Cytat
Zasadê mam tak±, aby to by³ bardziej omlet, ni¿ placek.

Czyli ma byæ du¿o jajek?

Dziewczyny przyznam, ¿e o¶wieci³y¶cie mnie z tymi wêglowodanami. Jak ju¿ pisa³am, wprowadzi³am ju¿ zmiany w jad³ospisie.

Chyba przeprowadzê znowu kuracjê magnezem (pe³n±). Nadal skacz± mi miê¶nie na ca³ym ciele, wystarczy, ¿e lekko siê zdenerwujê i ju¿ siê zaczyna, no i ta sztywno¶æ karku, takie spiêcie nie do opanowania.
Bojê siê tylko, ¿eby nie podra¿niæ sobie ¿o³±dka tym magnezem, bo mam wra¿enie, ¿e ostatnim razem tak by³o.
« Ostatnia zmiana: 22-02-2012, 09:12 wys³ane przez Klara27 » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #51 : 22-02-2012, 01:09 »

Mo¿e brakuje Ci magnezu, ale wiem, ¿e moja mama ma skurcze nóg, bo ma zaburzon± gospodarkê potasem i ci±gle ma go za ma³o.
"Potas jest odpowiedzialny za prawid³ow± pracê miê¶ni i dobr± koncentracjê. Objawami niedoboru potasu s± skurcze miê¶ni, nadci¶nienie, zmêczenie, zdenerwowanie, obrzêki r±k i nóg."

"Potas jest szeroko rozpowszechnionym pierwiastkiem w produktach spo¿ywczych. Spo¿ywaj±c warzywa i owoce, a tak¿e ro¶liny str±czkowe i pe³noziarniste produkty zbo¿owe jeste¶my w stanie dostarczyæ organizmowi potrzebne ilo¶ci tego pierwiastka. Szczególnie bogatymi produktami w potas s±: ro¶liny str±czkowe,suszone owoce i nasiona i orzechy, ziemniaki, pomidory, banany, winogrona."

U Ciebie chyba ostatnio s³abo ze spo¿yciem zarówno magnezu, jak i potasu.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 678

« Odpowiedz #52 : 22-02-2012, 07:38 »


Bojê siê tylko, ¿eby nie podra¿niæ sobie ¿o³±dka tym magnezem, bo mam wra¿enie, ¿e ostatnim razem tak by³o.

Slow mag za¿ywany zgodnie z "przepisem" nie powinien podra¿niæ ¿o³±dka, poniewa¿ jest to tabletka dojelitowa, tam siê rozpuszcza i wch³ania. Trzeba tylko pamiêtaæ, ¿eby je¶æ go na czczo, a wieczorem co najmniej 2 godziny po posi³ku.

Ja muszê siê pochwaliæ, odnosz±c siê do wypowiedzi Fabularasy, ¿e równie¿ w tym roku nie czujê typowych, negatywnych objawów przesilenia zimowo - wiosennego. Nie powiem, ¿e latam jak skowronek, bo jednak trochê brakuje ruchu na ¶wie¿ym powietrzu (najpierw te straszne mrozy, teraz deszcz), ale jest du¿o lepiej z samopoczuciem ni¿ kiedy¶.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #53 : 22-02-2012, 09:22 »

Mo¿e brakuje Ci magnezu, ale wiem, ¿e moja mama ma skurcze nóg, bo ma zaburzon± gospodarkê potasem i ci±gle ma go za ma³o.
"Potas jest odpowiedzialny za prawid³ow± pracê miê¶ni i dobr± koncentracjê. Objawami niedoboru potasu s± skurcze miê¶ni, nadci¶nienie, zmêczenie, zdenerwowanie, obrzêki r±k i nóg."
"Potas jest szeroko rozpowszechnionym pierwiastkiem w produktach spo¿ywczych. Spo¿ywaj±c warzywa i owoce, a tak¿e ro¶liny str±czkowe i pe³noziarniste produkty zbo¿owe jeste¶my w stanie dostarczyæ organizmowi potrzebne ilo¶ci tego pierwiastka. Szczególnie bogatymi produktami w potas s±: ro¶liny str±czkowe,suszone owoce i nasiona i orzechy, ziemniaki, pomidory, banany, winogrona."
U Ciebie chyba ostatnio s³abo ze spo¿yciem zarówno magnezu, jak i potasu.

Dobrym ¼ród³em potasu jest koncentrat pomidorowy (mam sprawdzone Pudliszki - dobrze gêsty, bez nadmiaru wody i nie przes³odzony), oraz, w drugiej kolejno¶ci, pomidory z puszki (Podravka lub w³oskie).
W sytuacji niedoborów magnezu i potasu, jak s³usznie zauwa¿y³a Whena, biorê Slow-mag i  przez ca³y dzieñ podjadam koncentrat (1 s³oiczek na dzieñ) - tak przez kilka dni, do ust±pienia objawów niedoboru.
Potem te¿ pamiêtam o tym, ¿eby codziennie zje¶æ co¶ z pomidorów (np. wypiæ szklankê soku).
Zapisane

Spokoadam
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Sk±d: ¦wiat
Wiadomo¶ci: 960

« Odpowiedz #54 : 22-02-2012, 10:18 »

Mo¿e brakuje Ci magnezu, ale wiem, ¿e moja mama ma skurcze nóg, bo ma zaburzon± gospodarkê potasem i ci±gle ma go za ma³o.
My¶lê ¿e organizm Twojej mamy wie co robi, przeznaczaj±c mikroelementy na walkê z toksemi±.
Zapisane

Dopad³o mnie zdrowie.
Whena
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 1.254

« Odpowiedz #55 : 22-02-2012, 16:44 »

Spokoadam u mojej mamy to do¶æ skomplikowana sytuacja. Nie chcê tu robiæ OT wiêc napiszê w skrócie. Moja mama mia³a w 2003 roku operacjê wyciêcia tarczycy (2 rodzaje raka z³o¶liwego), podczas której naruszone zosta³y i uszkodzone przytarczyce. Mama ma od tego czasu zaburzon± gospodarkê wapniem, jest on pobierany z ko¶ci, do tego oczywi¶cie musi braæ hormony tarczycy. Bierze te¿ inne leki, które powoduj± wyp³ukiwanie magnezu i potasu z organizmu, co koñczy siê skurczami nóg i ich puchniêciem, do czego dochodzi zatrzymanie wody w organizmie. Szczegó³ów co do nazw leków nie znam. Jest to do¶æ skomplikowana sytuacja, a to jest w±tek Leny.
Zapisane
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #56 : 22-02-2012, 22:31 »

Cytat
U Ciebie chyba ostatnio s³abo ze spo¿yciem zarówno magnezu, jak i potasu.

Byæ mo¿e - sama ju¿ tego nie rozumiem - w sumie nie mam skurczy, tylko to skakanie miê¶ni na ca³ym ciele jak siê denerwujê i ogólnie jestem nadal roztrzêsiona, co najbardziej wykañcza mnie w pracy.

Je¶li chodzi o potas i magnez, to codziennie jem banany, no i pijê 2 KB.
O pomidorach mogê zapomnieæ przy obecnych niestrawno¶ciach, jedynie ziemniaki w mundurkach, bo te¿ maj± potas.

Wczoraj zjad³am trochê migda³ów - zrobi³o mi siê ciê¿ko na ¿o³±dku i niedobrze, od razu jaka¶ senno¶æ i przymulenie. Tak¿e widzê, ¿e muszê na razie ujmowaæ ni¿ dok³adaæ. Rano zjad³am 3 jajka na miêkko + 2 wafle ry¿owe grubo posmarowane mas³em + troszkê startej marchewki. Tego mas³a zjad³am chyba za du¿o, bo potem by³o mi niedobrze do po³udnia i czu³am je na ¿o³±dku, znowu ten ciê¿ar i samopoczucie posz³o od razu w dó³ - przybicie, rozkojarzenie, senno¶æ, niepokój. W sumie mas³o sklepowe, ale ma 73% t³uszczu, wiêc chyba powinno byæ w porz±dku.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 21:36 wys³ane przez Whena » Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Lady
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 12-12-2007
Sk±d: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 374

« Odpowiedz #57 : 22-02-2012, 22:40 »

Dobre mas³o ma 82-83% t³uszczu. Nie ka¿da mleczarnia te¿ ma dobre mas³o.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Lena
***

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomo¶ci: 98

« Odpowiedz #58 : 26-02-2012, 10:54 »

Cytat
Slow mag za¿ywany zgodnie z "przepisem" nie powinien podra¿niæ ¿o³±dka, poniewa¿ jest to tabletka dojelitowa, tam siê rozpuszcza i wch³ania

W takim razie, tak jak siê obawia³am, Slow-Mag podra¿nia mi ¶luzówkê jelit - wczoraj w nocy wziê³am 4 tabletki (3 raz) - nad ranem przelewania i burczenia, rano biegunka, mimo wszystko wziê³am znowu 2 na czczo, potem te¿ po jedzeniu biegunka. Dzi¶ w nocy postanowi³am spróbowaæ ponownie - trochê burczenia, rano znowu biegunka, 2 na czczo i na razie biegunki nie ma, ale w brzuchu siê trochê przelewa. Po takiej biegunce krêci mi siê w g³owie i jestem roztrzêsiona - tak¿e efekt brania magnezu odwrotny do zamierzonego. Czy kto¶ ma pomys³ co mo¿na by by³o zrobiæ w takiej sytuacji?

No mia³am nadziejê, ¿e pe³na kuracja magnezem z³agodzi nerwicê lêkow±, która ostatnio bardzo mi siê nasili³a. A tu nawet magnez mi szkodzi.

Ogólnie niestrawno¶ci ju¿ trochê mniejsze, ale dlatego, ¿e bardzo uwa¿am na dietê - w³a¶ciwie jem tylko jajka, miêso, mas³o, ziemniaki w mundurkach, wafle ry¿owe, czasem trochê ogórka kiszonego albo kapusty gotowanej, koktajle z jab³kiem i bananem, ale i tak nawet po tych produktach odzywa siê czasem co¶ w brzuchu.

Ja to widzê tak - DP, KB i MO obna¿y³y teraz mój prawdziwy stan uk³adu pokarmowego - st±d te nasilone niestrawno¶ci, a tak¿e zawroty g³owy, dezorientacja, roztrzêsienie w trakcie i po posi³ku. Pewnie s± te¿ problemy z wch³anianiem, co mo¿e mieæ wp³yw na pogorszenie stanu psychicznego. Ale przecie¿ sama dieta problemu nie rozwi±¿e - bez MO uk³ad pokarmowy siê nie wygoi. No chcia³am wróciæ do MO jak mi siê nerwy trochê uspokoj±, ale jest wrêcz gorzej ni¿ lepiej.
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #59 : 26-02-2012, 11:39 »

Wprowad¼ kwa¶ne mleko, serwatkê, lub ma¶lankê, ogórki kiszone, kapustê kiszon± - przynajmniej jeden z tych produktów na pocz±tek. Proponujê zacz±æ od ukwaszonych produktów mlecznych, które s± dobrze przyswajalne i nie powoduj± problemów jak np. kiszona kapusta. Jedz trzy razy dziennie po pó³ do jednej szklanki kwa¶nego mleka lub serwatki lub wszystkie trzy produkty, na zmianê. W ten sposób dostarczysz jelitom bakterii acidofilnych, które unormuj± pracê jelit i szybko poczujesz siê lepiej. Wtedy wrócisz do Slow-magu.
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!