Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kasza - objawy  (Przeczytany 27228 razy)
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« : 08-03-2012, 17:59 »

Kasza jest generalnie polecana przez was na forum jak i przez Pana Józefa Słoneckiego w diecie prozdrowotnej w pierwszym etapie. Lecz jeżeli chodzi o mnie; na kasze reaguję strasznie. Nigdy jej nie lubiłem i nigdy jej nie jadłem. Ale postanowiłem wdrożyć ją w dietę prozdrowotną. Ale spotkałem się ze strasznymi skutkami.

Bezpośrednio po zjedzeniu kaszy (jęczmiennej) wszystko jest w porządku. Objawy zaczynają się wtedy, kiedy dojdzie ona do jelita grubego. Strasznie wzdyma mi brzuch; staje się jeszcze większy niż i tak jest. Zaczyna mnie kłuć po lewej stronie; ewidentnie jelito grube. Zaczynam robić się zmęczony, senny, dostaje ciężkiego oddechu. Nie jestem w stanie się skupić; co najciekawsze nie mogę się wysłowić. Dochodzą strasznie cuchnące gazy. Trwa to wszystko 2-3 godziny. W finale jestem tak zmęczony, że muszę położyć się spać na kilka godzin. Ledwo się budzę i czuje się jak zombie. Następnie dostaję strasznego parcia na stolec. Lecz zamiast normalnego stolca po prostu "strzelam" rozwolnieniem.  Po wszystkim wracam do "normalnośći", odżywam. Historia ta powtarza się za każdym razem, kiedy zjem kaszę i prawdopodobnie też białko (laktoza?) ale nie sprawdziłem jeszcze tego dokładnie.

Moja historia z przewlekłymi objawami trwa już prawie półtora roku (od początku roku 2011). Przez ten czas wykonałem masę badania i spotkałem się ze sporą liczbą lekarzy, niestety każdy z nich bagatelizował, olewał sprawę. Ale ta historia jest na inny topic. Wykonałem masę badanń; jedyne, co mi wyszło w posiewie kału w kierunku grzybów to Candida albicans we wzroście średnioobfitym.  

Czy ta reakcja na kasze ma związek z Candida? Mam rozumieć, że w jelicie grubym zaszła jakaś fermentacja, która nasiliła mi objawy i toksyny w organizmie przez prawdopodobnie dziurawe jelito? Prosiłby o komentarz do tej sytuacji. Może w końcu zrozumiem, co się ze mną dzieje od tak długiego czasu.

« Ostatnia zmiana: 08-03-2012, 18:52 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #1 : 08-03-2012, 18:03 »

Kasza jęczmienna nie jest polecana, zawiera gluten. Kasza jaglana, czy gryczana też Ci nie służy?
Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #2 : 08-03-2012, 19:51 »

Ani kaszy jaglanej ani gryczanej nigdy nie spożywałem, nawet nie wiem jak smakują. Kasza jęczmienna nie jest polecana tylko ze względu na gluten? Moje objawy w jelicie grubym nie wskazują na gluten; jem jeszcze pieczywo glutenowe i wszystko jest w porządku.
Ale spróbuję owych kasz.
« Ostatnia zmiana: 08-03-2012, 20:01 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #3 : 08-03-2012, 20:03 »

Kasza jęczmienna nie jest polecana tylko ze względu na gluten?

Nie tylko, ale AŻ.
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #4 : 08-03-2012, 21:14 »

Dandi tak na przyszłość sam widzisz, że trzeba czytać uważnie. Tak polecamy kasze, ale nie jęczmienną tak jak już Ci inni sprostowali. Z tego wynika, że pobieżne czytanie może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #5 : 10-03-2012, 11:10 »

Mam do was kilka pytań; rozwiejecie moje wątpliwości?
1.W takim razie mam rozumieć, że gluten wywołuje u mnie takie reakcje (jelito grube)? Aczkolwiek podczas jedzenia z glutenem nie widzę takich objawów.
2. Czy brązowy ryż również zawiera gluten? Przetestowałem go i mam takie same objawy jak z kaszą jęczmienną!
3. Czy takie objawy, przy przeroście grzyba Candida są dla mnie zdrowe?
4. Według zaleceń DP wprowadziłem kapustę kiszoną (dobre źródło). Lecz po dotarciu jej do jelita grubego również miałem podobne objawy. Straszne wzdęcia, cuchnące gazy, kłucie w jelitach, ból głowy o małym nasileniu. Czy to normalne i zdrowe zachowanie w moim przypadku?

« Ostatnia zmiana: 10-03-2012, 11:57 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #6 : 10-03-2012, 11:56 »

Jak czasem się złamię i zjem trochę glutenu to też podczas jedzenia nie odczuwam żadnych dolegliwości. Ale na następny dzień mam podpuchnięte oczy, za parę dni skacze mi ciśnienie. A jak zjem glutenu więcej niż trochę, to po kilku dniach boli mnie żołądek i mam różne sensacje (a nie od razu).
Kiedyś miałam wzdęcia prawie po wszystkim. Kapusty i fasoli w ogóle nie jadłam, bo mnie rozsadzały nie do wytrzymania. Odkąd nie jem glutenu mogę jeść kilogramy kapusty i fasoli i nic się nie dzieje.
Mam nadzieję, że rozumiesz, co chcę przez to powiedzieć.

Cytat
3. Czy takie objawy, przy przeroście grzyba Candida są dla mnie zdrowe?
Co to za pytanie?
Pij MO, KB, stosuj DP, czytaj książki i portal, a za jakiś czas sam nie będziesz wiedział, o co chodziło Ci w tym pytaniu.
« Ostatnia zmiana: 10-03-2012, 12:00 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #7 : 10-03-2012, 15:49 »

Co to za pytanie?
Pij MO, KB, stosuj DP, czytaj książki i portal, a za jakiś czas sam nie będziesz wiedział, o co chodziło Ci w tym pytaniu.

Korona by z głowy nie spadł; nawet by się nie zsunęła.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!