Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: KB - PRZEPISY  (Przeczytany 45569 razy)
Jacek.s
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Skąd: Opole
Wiadomości: 9

WWW
« Odpowiedz #20 : 25-05-2016, 13:11 »

Mielemy wszystkie produkty w młynku. Zmielone nasionka dajemy do miksera, dolewany szklankę wody mineralnej i chwilę miksujemy. I już mamy zdrowy koktajl błonnikowy. Pijemy trzy razy dziennie po 1/3 szklanki.
Picie po 1/3 szklanki wcześniej przygotowanego KB jest niezgodne z opisem KB, a konkretnie:
Cytat
Po zmieleniu i rozdrobnieniu, zawarte w koktajlu czynne związki organiczne zostają gwałtownie uaktywnione. Ponieważ w naszym interesie jest, by to uaktywnienie wykorzystać w przewodzie pokarmowym i organizmie (nie w mikserze czy innym naczyniu), to koktajl należy wypić stosunkowo szybko – w ciągu powiedzmy kwadransa od jego przyrządzenia.


Mój błąd, nie doczytałem tego... Na pewno się zastosuje do zaleceń smile
Zapisane
Pszczółka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: maj-sierpień 2016; obecnie od stycznia 2017
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #21 : 29-06-2016, 12:00 »

Udało się! Wykombinowałam KB, którym zajadają się dzieciaki, ba - proszą o dokładki.

Budynio-koktajl czekoladowy.

Proporcje na 3 dorosłe porcje:
• 3 łyżki nasion słonecznika niełuskanego
• 3 łyżki nasion dyni niełuskanej
• 3 łyżki nasion siemienia lnianego
• 2 banany
• 1,5 kubka śmietanki kremówki
• Kakao

Nasiona mielę na dwa razy (w młynku do kawy):
1.   Słonecznik z dynią. To mielę dosyć długo, żeby dobrze rozdrobnić słonecznik (inaczej robią się takie igiełki które przeszkadzają dzieciom)
2.   Siemię. Mielę osobno, bo z tego szybko robi się breja, która skleja się w masę i uniemożliwia dalsze rozdrabnianie. Siemię wystarczy mielić chwilę i jest gotowe.

Wrzucam zmielone nasiona do blendera razem z pozostałymi składnikami i miksuję na jednolitą masę - dosyć krótko. Wychodzi dosyć gęste, do jedzenia łyżeczką. Można dodać mniej bananów/więcej śmietany i zrobić wersję do picia.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #22 : 29-06-2016, 14:26 »

KB powinno być właśnie do picia ze względu na spore ilości błonnika. Nie znane są skutki spożywania KB w formie gęstej papki. Nie wiem czy popijanie wodą coś tutaj zaradzi.
Zapisane
Pszczółka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: maj-sierpień 2016; obecnie od stycznia 2017
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #23 : 30-06-2016, 12:04 »

O, to nie doczytałam tego. Czy chodzi tutaj o wpływ na wypróżnianie/formowanie stolca (bo z tym akurat nie ma problemu), czy o coś więcej?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #24 : 30-06-2016, 12:35 »

Tak, jednak jeśli nie będzie to gęsta papka, której nie da się wypić, to powinno być ok. Dozwolone jest używanie śmietany więc powinno być ok.

http://portal.bioslone.pl/odzywianie/koktajl_blonnikowy#szczegolowy_opis_trzeciego_kroku_wykonania_koktajlu
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #25 : 30-06-2016, 19:22 »

Śmietanka to zawsze się ubije na sztywno, ale taki koktajl w smaku jest naprawdę super.
« Ostatnia zmiana: 30-06-2016, 20:51 wysłane przez ArtComp » Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!