Niemedyczne forum zdrowia
28-04-2024, 22:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Biosłone a konflikty rodzinne w tle  (Przeczytany 52378 razy)
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #60 : 01-02-2013, 09:44 »

Zeszło na Żydów więc zapytam czy słyszeliście o podatku koszernym w Polsce? Nie czepiam się ale to daje do myślenia:
http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=436&Itemid=53

a tu produkty zakwalifikowane jako koszerne przez Naczelnego Rabina Polski:
http://krakow.jewish.org.pl/pliki/1192126369.pdf
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #61 : 01-02-2013, 11:42 »

Cytat
Matko kochana, Lawendo, a Ty chciałabyś, żeby ktoś Cię do czegoś zmuszał? Może Twój ojciec jest bardzo szczęśliwy z Tą kobietą i to da mu więcej zdrowia niż ZZO i cała profilaktyka prozdrowotna?

Może źle się wyraziłam. Doznałby olśnienia nie odnośnie kobiety, a zdrowia.
Z nią niewątpliwie jest szczęśliwy, tylko że ona jest stuprocentową pacjentką
i zaraża tym pacjentyzmem mojego tatę. A on na chwilę obecną na zbyt szczęśliwego
nie wygląda, bo czuje się fatalnie.

Poza tym ja go wcale do niczego nie zmuszam. Staram się tylko, by przeczytał książki Pana Józefa.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 11:43 wysłane przez Lavenda22 » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #62 : 01-02-2013, 12:05 »

Cytat
W tych społecznościach bardziej liczy się interes społeczny niż jednostki.
Obrzydliwe.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #63 : 01-02-2013, 12:24 »

I tak się staram. Jak jestem z dala od domu nawet mi to wychodzi.
Ale jak przyjeżdżam i widzę siatę pełną leków na stole, szlag mnie trafia.
Już przeżyłam chorobę i śmierć mamy. Wtedy nie miałam żadnej wiedzy i nie mogłam pomóc.
Teraz wiem znacznie więcej i trudno mi z tą wiedzą patrzeć na to, co robią ze swoim zdrowiem moi bliscy.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #64 : 01-02-2013, 12:29 »

A więc, wracając do meritum, niech każdy dba o interes własny i żyje tak, jak chce.  Żyjmy i pozwólmy żyć innym, tak jak chcą.

Nie da rady, na tym świecie pełnym złości są granice i to coraz ciaśniejsze.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2013, 17:30 wysłane przez Rif » Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #65 : 02-02-2013, 10:31 »

U mojej siostry jest podobnie. Ale w tej kwestii to się dawno poddałam.
Ręcę mi opadają, jak widzę, co jedzą dzieciaki. confused
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #66 : 02-02-2013, 13:28 »

niech każdy dba o interes własny i żyje tak, jak chce.  Żyjmy i pozwólmy żyć innym, tak jak chcą.
Ładnie to brzmi, a jaka tolerancja, ale to tylko teoria. Praktyka jest dużo gorsza. O ile do rodzeństwa i ich rodzin mamy tylko zobowiązania moralne, i mogą sobie żyć jak chcą i umierać jak chcą, to w stosunku do dzieci i rodziców mamy obowiązek prawny i tu ta tolerancja jakoś nie do końca się sprawdza.

Wrzućmy do kosza Kodeks Rodzinny, zasady moralne, wprowadźmy eutanazję i hulaj duszo piekła nie ma.
Bardzo cenię sobie wolność, ale dla mnie wolność wiąże się z odpowiedzialnością. Jestem tu na forum bo chcę zachować jak najdłużej zdrowie i nie obciążać mojego dziecka moją niedołężnością.
Uważam, że osoba, która nie chce nic zrobić dla swojego zdrowia nie powinna oczekiwać, że własne dzieci zrezygnują ze swojego życia i będą zakładać jej pampersy.
Zapisane
Calisia
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32
MO: 07.04.2010
Wiadomości: 115

« Odpowiedz #67 : 03-02-2013, 13:15 »

Myślę, po przeczytaniu postów, że najlepsza postawa to:
1. Postawić sprawę jasno - zniszczą sobie zdrowie, pomimo ostrzeżeń - ich problem.
2. Nie nawracać na siłę, inspirować własnym przykładem.

Znalezione na wykopie:
"
Mam wuja rolnika, który ma dwie córki - moje kuzynki. Jedna z 2 lata temu wyszła za mąż, niedługo potem urodziła chłopca. Rodzina ustawiona, mają własne pole, duże gospodarstwo. Kuzynka i jej mąż który się wprowadził do domu jej ojca - oboje pracują i dobrze się im powodzi. Wuj natomiast w międzyczasie miał jakieś problemy z alkoholem. Pił notorycznie, nie wiem z jakiego powodu.

Tego lata kiedy byłem u nich pomagać w wykopkach ziemniaków. Po wykopkach tradycyjnie - zaproszenie na biesiadę na wolnym powietrzu. Dotychczas wiedziałem że wuj trafił do szpitala w stanie śpiączki, ale dopiero teraz miałem okazję zobaczyć jak wyglądał. Wjechał na wózku inwalidzkim, żywy trup, rzekłbym: on nie wiedział co się dzieje. W jego wzroku była dezorientacja. Włosy siwe, z swojego chłopa stał się jakimś cherlakiem. Przez całą biesiadę starałem się nie patrzyć na niego, żeby sobie nie obrzydzić posiłku. Na sam koniec, kiedy już zabierałem się do domu rowerem, pomachałem mu, ale z jego oczu można było odczytać "kim ty jesteś?".

Ile energii, pieniędzy i zmartwień poszło przez tego idiotę? Żeby doprowadzić się do takiego stanu i zrzucić brzemię na rodzinę? Kuzynka i jej mąż powinni się zajmować domem i dziećmi, nie k#!%a jakimś kretynem który nie umie pić.

Moja babcia, w sumie już prababcia, jest w o niebo lepszym stanie niż wujek. Życzę jej więcej niż 100 lat, aby mogła zobaczyć dorastające prawnuki. "
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #68 : 03-02-2013, 16:17 »

Lepszy przykład, niż wykład.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
xxlilithxx
« Odpowiedz #69 : 31-03-2013, 00:17 »

[qu
Cytat
W tych społecznościach bardziej liczy się interes społeczny niż jednostki.
Obrzydliwe.

W tych społecznościach liczy się interes całej społeczności kosztem innych społeczności!
« Ostatnia zmiana: 31-03-2013, 00:20 wysłane przez Lilithxx » Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!