Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:25 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Alergia pokarmowa u synka, której nigdy nie by³o  (Przeczytany 9343 razy)
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« : 13-03-2012, 00:15 »

Mój synek ma obecnie 18 miesiêcy. Po szczepieniu w 3 miesi±cu dosta³ atopowego zapalenia skóry i od tego momentu ca³y czas mia³ z ni± problemy. Ze szczepieñ zrezygnowa³am, zaczê³am podawaæ MO. Z atopi± poszczepienn± walczy³am prawie 4 miesi±ce, potem by³o niby wszystko ok, lecz co jaki¶ czas syn dostawa³ wysypki na d³oniach, za uszami, z ty³u g³owy na szyi. Eliminowa³am produkty, które mog³y go uczulaæ, jajka, nabia³, orzechy itp. Dziwi³o mnie, ¿e jednego dnia zjad³ zupê np. na wieprzowinie z ¿ó³tkiem jajka a na drugi dzieñ po tej samej zupie dostawa³ wysypki. Dla mnie by³o to trochê dziwne, niektórzy twierdzili, ¿e to przez to, ¿e zupa nie by³a ¶wie¿a tylko wczorajsza. Ale ostatnio odkry³am co tak naprawdê uczula moje dziecko. Mój m±¿ siê rozchorowa³, a ja musia³am za³atwiæ wa¿n± sprawê i nie mia³am z kim zostawiæ ma³ego, postanowi³am, ¿e zawiozê go do te¶ciowej. Zabra³am mu jedzenie z domu, tzn. ¶niadanie zjad³ w domu, a do babci dosta³ jab³ko, chrupki kukurydziane i zupê ogórkow±. U dziadków by³ tak ok 8 godzin.Po przyje¼dzie do domu wszystko by³o w porz±dku, ale w nocy zacz±³ siê drapaæ, rano jak siê obudzi³ to mia³  wysypkê na ca³ym ciele, tak± czerwon± a najbardziej na plecach nad pupci±. M±¿ stwierdzi³, ¿e to pewnie przez pieluchy Dada. Pojecha³am raniutko i kupi³am pieluchy Pampersa i znów zawioz³am go do babci na ca³y dzieñ. Te¶ciowej powiedzia³am, ¿e nie wiem co siê dzieje i sk±d ta wysypka na ca³ym ciele, a Ona mi odpowiedzia³a, ¿e to pewnie przez t± zupê ogórkow± co wczoraj zjad³. Dziwne trochê bo go nigdy nie uczula³a. Synek u dziadków znów by³ ok 8 godzin, jak go po po³udniu odbiera³am to jeszcze bardziej by³ zsypany, a w niektórych miejscach mia³ taka wysypkê jakby go kto¶ sparzy³ pokrzyw± i drapa³ siê niemi³osiernie. Patrzy³am tak na to moje dziecko i dosta³am ol¶nienia. Moi te¶ciowie trzymaj± w domu 4 psy i 3 koty. Te zwierzêta z nimi ¶pi± i s± wszêdzie.Powiedzia³am mê¿owi o moich podejrzeniach i ustalili¶my, ¿e przez pewien okres synek nie bêdzie odwiedza³ tych dziadków. Skóra goi³a siê prawie miesi±c, by³a tak podra¿niona, ¿e nawet k±piel musia³a byæ krótka bo jak d³u¿ej posiedzia³ to dostawa³ pokrzywki, smarowa³am go kilka razy dziennie. Obecnie mija prawie 1,5 miesi±ca od tej atopii, synek ma piêkn± skórê, zaczê³am mu podawaæ produkty których wcze¶niej unika³am bo my¶la³am, ¿e jest na nie uczulony i nie ma ¿adnej wysypki i siê przede wszystkim nie drapie.Dzi¶ wiem, ze syn jest uczulony na sier¶æ psa lub kota. U nas w domu jest pies i kot, ale nie ¶pi± z nami w ³ó¿ku i nie trzymamy ich w mieszkaniu, one mieszkaj± w kot³owni. Mój synek ma z nimi kontakt, jak wychodzimy na podwórko, nawet je g³aszcze i siê do nich przytula i nie dostaje od nich wysypki. Zastanawiam siê dlaczego u te¶ciów dostaje tej alergii, mo¿e tych zwierz±t tam jest za du¿o i one prawie ca³y czas siedz± w mieszkaniu. Dawniej czêsto odwiedza³am te¶ciów i dlatego mój synek czêsto dostawa³ tych wysypek, teraz tam nie je¿d¿ê i synek jest zupe³nie zdrowy.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2016, 18:22 wys³ane przez Gloria » Zapisane
PawelM
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Sk±d: Be³chatów
Wiadomo¶ci: 165

« Odpowiedz #1 : 13-03-2012, 14:40 »

teraz tam nie je¿d¿ê i synek jest zupe³nie zdrowy.


Ale siê nakombinowa³a¶, ¿eby do te¶ciów nie je¼dziæ.  msn-wink
Zapisane

Nie jest miar± zdrowia byæ dobrze przystosowanym do g³êboko chorego spo³eczeñstwa.
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #2 : 13-03-2012, 15:06 »

Cytat
Ale siê nakombinowa³a¶, ¿eby do te¶ciów nie je¼dziæ.
To nie jest tak jak my¶lisz. Ja lubiê moich te¶ciów, choæ moja te¶ciowa jest 100% pacjentem, do tego stopnia, ¿e jakby jej lekarz kaza³ piæ codziennie dwa wiadra wody to by pi³a. Próbowa³am jej t³umaczyæ co trzeba je¶æ ¿eby nie mieæ problemów z sercem, krêgos³upem, stawami i tymi innymi chorobami które ma, ale Ona mnie nie s³ucha. Codziennie piecze chlebki i zjada je w du¿ych ilo¶ciach z d¿emem, miodem, serkami waniliowymi z Biedronki.Piecze tylko na oleju bo smalec wed³ug niej podnosi cholesterol. Mia³am tak± cich± nadziejê, ¿e zrobi co¶ z tymi psami i kotami poniewa¿ maj± dom z ogródkiem i te zwierzêta wcale nie musz± mieszkaæ w domu. Te¶ciowa jednak stwierdzi³a, ¿e jak jej wnuk ma alergiê na sier¶æ to nie bêdzie do niej przyje¿d¿aæ i takim oto sposobem teraz odwiedza go tyko raz w miesi±cu. Trochê mi smutno, ale co¶ mi mówi, ¿e ona to dzieci nie lubi a my tak czêsto tam je¼dzili¶my. Teraz ma spokój. Mój m±¿ ostatnio bawi³ siê z dzieciakami na dywanie i w pewnym momencie powiedzia³ do nich. Oj dzieci gdyby¶cie mieli sier¶æ i 4 ³apy to by Was babcia odwiedzi³a. Czy to nie smutne?
« Ostatnia zmiana: 13-03-2012, 15:12 wys³ane przez Anetak78 » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #3 : 13-03-2012, 15:58 »

Mój m±¿ ostatnio bawi³ siê z dzieciakami na dywanie i w pewnym momencie powiedzia³ do nich. Oj dzieci gdyby¶cie mieli sier¶æ i 4 ³apy to by Was babcia odwiedzi³a. Czy to nie smutne?

 smile Nie, brzmi jak dobry dowcip. M±¿ ma poczucie humoru smile
Zapisane

PawelM
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Sk±d: Be³chatów
Wiadomo¶ci: 165

« Odpowiedz #4 : 13-03-2012, 16:27 »

Oczywi¶cie ¿artowa³em, a od siebie napiszê, ¿e mo¿esz synkowi spróbowaæ robiæ inhalacje z rozcieñczonego alocitu i powoli walczyæ z nieszczelno¶ciami uk³adu oddechowego - tylko nie wiem czy synek ma jaki¶ sta¿ w MO.
Zapisane

Nie jest miar± zdrowia byæ dobrze przystosowanym do g³êboko chorego spo³eczeñstwa.
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« Odpowiedz #5 : 13-03-2012, 19:06 »

Cytat
Codziennie piecze chlebki i zjada je w du¿ych ilo¶ciach z d¿emem, miodem, serkami waniliowymi z Biedronki.
Podejrzewam, ¿e trochê(przynajmniej polizaæ) dosta³o siê synkowi, st±d takie reakcje.
Zapisane
Anetak78
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 45
MO: wrzesieñ 2007
Sk±d: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 82

« Odpowiedz #6 : 13-03-2012, 21:57 »

Cytat
tylko nie wiem czy synek ma jaki¶ sta¿ w MO.
PawelM mój synek pije MO od oko³o 4 miesi±ca ¿ycia z ma³ymi przerwami.A mo¿na wiedzieæ jak robi siê tak ma³emu dziecku te inhalacje z rozcieñczonego alocitu? Bo w tej sprawie to ja jestem zielona. My¶la³am o zakrapianiu noska rozcieñczonym alocitem, tylko nie wiem czy ta droga jest s³uszna.
Cytat
Nie, brzmi jak dobry dowcip. M±¿ ma poczucie humoru
Klaro27 masz racje mój m±¿ ma specyficzne poczucie humoru. Jak byli¶my po naszym ¶lubie jakie¶ 2 miesi±ce, to pewnego ranka przy ¶niadaniu o¶wiadczy³ mi, ze idzie na studia, bo on ¼le siê z tym czuje, ¿e ja mam wy¿sze wykszta³cenie a on tylko ¶rednie. A ja tak powa¿nie spojrza³am na niego i zapyta³am, " a co Ty chcesz studiowaæ?", a On na to "tego to ja jeszcze nie wiem, ale wiem na pewno, ¿e bêdê mieszka³ w akademiku"
Cytat
Podejrzewam, ¿e trochê(przynajmniej polizaæ) dosta³o siê synkowi, st±d takie reakcje.
Kalina mo¿e tak by³o jak piszesz, ja tego nie wiem i siê pewnie nigdy nie dowiem czym Ona go u siebie w domu "futrowa³a". Pamiêtam raz jak byli¶my u te¶ciów, to te¶ciowa chcia³a ma³emu daæ kiwi, a ja jej na to, ¿e nie wolno bo lekarz zabroni³ i kaza³ dawaæ tylko jab³ka. Od tego czasu mam spokój z cytrusami.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2012, 21:59 wys³ane przez Anetak78 » Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #7 : 14-03-2012, 08:57 »


Cytat
"tego to ja jeszcze nie wiem, ale wiem na pewno, ¿e bêdê mieszka³ w akademiku"
Ale siê u¶mia³am, dziêki Tobie i Twojemu mê¿owi bêdê mia³a weselszy dzieñ. Pisz troszkê wiêcej tych dowcipów - mo¿e w Hyde Parku? Proszê.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Sasima
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.01.2012
Sk±d: Katowice
Wiadomo¶ci: 315

« Odpowiedz #8 : 14-03-2012, 10:08 »

Wiesz Aneta, mo¿e masz rajê. Moja córka, gdy by³a malutka (ok. pó³ roku) zaczê³a mieæ katar, otarcia w okolicach kolan, za uszkami. Nie bardzo mog³am podejrzewaæ alergiê pokarmow±, bo karmi³am ja piersi± a dietê mia³am raczej sta³±. Najpierw pomy¶la³am, ¿e to p³atki mydlane, potem inne rzeczy i muszê przyznaæ, ¿e uczula³ j± pies, ma³y i nie ¶pi±cy z nami. Starsza córka siê z nim wychowa³a przez 8 lat, prawie jad³a z nim z miski msn-wink.
Oddali¶my psa do rodziny na jaki¶ czas, no i musieli¶my z bólem zostawiæ. Wyzdrowia³a na kilka lat. Dzieci jak to bywa lubi± zwierzaki, wiêc po kilku latach wziêli¶my kota. Wszystko zaczê³o siê od nowa, ale dopiero jak kot by³ ju¿ doros³y. Znowu próba i dziecko zdrowe.
Teraz ma 14 lat mamy psa i kota i jej nie uczulaj±. Dzieci czasem same jako¶ lecz± siê z alergii. Moja s±siadki córka mia³a stwierdzon± alergiê na kota, a po pó³ roku alergia minê³a i kot  z dzieciakiem mieszkaj± razem. Lekarze powiedzieli, ¿e tak czasem bywa, ¿e cz³owiek sam siê leczy z alergii albo przyzwyczaja do alergenu msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2012, 10:41 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!