Niemedyczne forum zdrowia
09-12-2019, 12:02 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Sklep Bios這ne --> wejd

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Alergia pokarmowa u synka, kt鏎ej nigdy nie by這  (Przeczytany 6149 razy)
Anetak78

P貫: Kobieta
MO: wrzesie 2007
Sk康: Ma這polska
Wiadomo軼i: 84

« : 13-03-2012, 00:15 »

M鎩 synek ma obecnie 18 miesi璚y. Po szczepieniu w 3 miesi帷u dosta atopowego zapalenia sk鏎y i od tego momentu ca造 czas mia z ni problemy. Ze szczepie zrezygnowa豉m, zacz窸am podawa MO. Z atopi poszczepienn walczy豉m prawie 4 miesi帷e, potem by這 niby wszystko ok, lecz co jaki czas syn dostawa wysypki na d這niach, za uszami, z ty逝 g這wy na szyi. Eliminowa豉m produkty, kt鏎e mog造 go uczula, jajka, nabia, orzechy itp. Dziwi這 mnie, 瞠 jednego dnia zjad zup np. na wieprzowinie z 鄴速kiem jajka a na drugi dzie po tej samej zupie dostawa wysypki. Dla mnie by這 to troch dziwne, niekt鏎zy twierdzili, 瞠 to przez to, 瞠 zupa nie by豉 鈍ie瘸 tylko wczorajsza. Ale ostatnio odkry豉m co tak naprawd uczula moje dziecko. M鎩 m捫 si rozchorowa, a ja musia豉m za豉twi wa積 spraw i nie mia豉m z kim zostawi ma貫go, postanowi豉m, 瞠 zawioz go do te軼iowej. Zabra豉m mu jedzenie z domu, tzn. 郾iadanie zjad w domu, a do babci dosta jab趾o, chrupki kukurydziane i zup og鏎kow. U dziadk闚 by tak ok 8 godzin.Po przyje寮zie do domu wszystko by這 w porz康ku, ale w nocy zacz掖 si drapa, rano jak si obudzi to mia  wysypk na ca造m ciele, tak czerwon a najbardziej na plecach nad pupci. M捫 stwierdzi, 瞠 to pewnie przez pieluchy Dada. Pojecha豉m raniutko i kupi豉m pieluchy Pampersa i zn闚 zawioz豉m go do babci na ca造 dzie. Te軼iowej powiedzia豉m, 瞠 nie wiem co si dzieje i sk康 ta wysypka na ca造m ciele, a Ona mi odpowiedzia豉, 瞠 to pewnie przez t zup og鏎kow co wczoraj zjad. Dziwne troch bo go nigdy nie uczula豉. Synek u dziadk闚 zn闚 by ok 8 godzin, jak go po po逝dniu odbiera豉m to jeszcze bardziej by zsypany, a w niekt鏎ych miejscach mia taka wysypk jakby go kto sparzy pokrzyw i drapa si niemi這siernie. Patrzy豉m tak na to moje dziecko i dosta豉m ol郾ienia. Moi te軼iowie trzymaj w domu 4 psy i 3 koty. Te zwierz皻a z nimi 酥i i s wsz璠zie.Powiedzia豉m m篹owi o moich podejrzeniach i ustalili鄉y, 瞠 przez pewien okres synek nie b璠zie odwiedza tych dziadk闚. Sk鏎a goi豉 si prawie miesi帷, by豉 tak podra積iona, 瞠 nawet k徙iel musia豉 by kr鏒ka bo jak d逝瞠j posiedzia to dostawa pokrzywki, smarowa豉m go kilka razy dziennie. Obecnie mija prawie 1,5 miesi帷a od tej atopii, synek ma pi瘯n sk鏎, zacz窸am mu podawa produkty kt鏎ych wcze郾iej unika豉m bo my郵a豉m, 瞠 jest na nie uczulony i nie ma 瘸dnej wysypki i si przede wszystkim nie drapie.Dzi wiem, ze syn jest uczulony na sier嗆 psa lub kota. U nas w domu jest pies i kot, ale nie 酥i z nami w 堯磬u i nie trzymamy ich w mieszkaniu, one mieszkaj w kot這wni. M鎩 synek ma z nimi kontakt, jak wychodzimy na podw鏎ko, nawet je g豉szcze i si do nich przytula i nie dostaje od nich wysypki. Zastanawiam si dlaczego u te軼i闚 dostaje tej alergii, mo瞠 tych zwierz徠 tam jest za du穎 i one prawie ca造 czas siedz w mieszkaniu. Dawniej cz瘰to odwiedza豉m te軼i闚 i dlatego m鎩 synek cz瘰to dostawa tych wysypek, teraz tam nie je盥輳 i synek jest zupe軟ie zdrowy.
« Ostatnia zmiana: 20-01-2016, 18:22 wys豉ne przez Gloria » Zapisane
PawelM

P貫: M篹czyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Sk康: Be販hat闚
Wiadomo軼i: 165

« Odpowiedz #1 : 13-03-2012, 14:40 »

teraz tam nie je盥輳 i synek jest zupe軟ie zdrowy.

Ale si nakombinowa豉, 瞠by do te軼i闚 nie je寮zi.  msn-wink

Nie jest miar zdrowia by dobrze przystosowanym do g喚boko chorego spo貫cze雟twa.
Anetak78

« Odpowiedz #2 : 13-03-2012, 15:06 »

Cytat
Ale si nakombinowa豉, 瞠by do te軼i闚 nie je寮zi.
To nie jest tak jak my郵isz. Ja lubi moich te軼i闚, cho moja te軼iowa jest 100% pacjentem, do tego stopnia, 瞠 jakby jej lekarz kaza pi codziennie dwa wiadra wody to by pi豉. Pr鏏owa豉m jej t逝maczy co trzeba je嗆 瞠by nie mie problem闚 z sercem, kr璕os逝pem, stawami i tymi innymi chorobami kt鏎e ma, ale Ona mnie nie s逝cha. Codziennie piecze chlebki i zjada je w du篡ch ilo軼iach z d瞠mem, miodem, serkami waniliowymi z Biedronki.Piecze tylko na oleju bo smalec wed逝g niej podnosi cholesterol. Mia豉m tak cich nadziej, 瞠 zrobi co z tymi psami i kotami poniewa maj dom z ogr鏚kiem i te zwierz皻a wcale nie musz mieszka w domu. Te軼iowa jednak stwierdzi豉, 瞠 jak jej wnuk ma alergi na sier嗆 to nie b璠zie do niej przyje盥瘸 i takim oto sposobem teraz odwiedza go tyko raz w miesi帷u. Troch mi smutno, ale co mi m闚i, 瞠 ona to dzieci nie lubi a my tak cz瘰to tam je寮zili鄉y. Teraz ma spok鎩. M鎩 m捫 ostatnio bawi si z dzieciakami na dywanie i w pewnym momencie powiedzia do nich. Oj dzieci gdyby軼ie mieli sier嗆 i 4 豉py to by Was babcia odwiedzi豉. Czy to nie smutne?
« Ostatnia zmiana: 13-03-2012, 15:12 wys豉ne przez Anetak78 » Zapisane
K'lara

MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk康: Krak闚
Wiadomo軼i: 2.264

« Odpowiedz #3 : 13-03-2012, 15:58 »

M鎩 m捫 ostatnio bawi si z dzieciakami na dywanie i w pewnym momencie powiedzia do nich. Oj dzieci gdyby軼ie mieli sier嗆 i 4 豉py to by Was babcia odwiedzi豉. Czy to nie smutne?

smile Nie, brzmi jak dobry dowcip. M捫 ma poczucie humoru smile

PawelM

P貫: M篹czyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Sk康: Be販hat闚
Wiadomo軼i: 165

« Odpowiedz #4 : 13-03-2012, 16:27 »

Oczywi軼ie 瘸rtowa貫m, a od siebie napisz, 瞠 mo瞠sz synkowi spr鏏owa robi inhalacje z rozcie鎍zonego alocitu i powoli walczy z nieszczelno軼iami uk豉du oddechowego - tylko nie wiem czy synek ma jaki sta w MO.

Nie jest miar zdrowia by dobrze przystosowanym do g喚boko chorego spo貫cze雟twa.
Kalina
*

MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk康: lubuskie
Wiadomo軼i: 957

« Odpowiedz #5 : 13-03-2012, 19:06 »

Cytat
Codziennie piecze chlebki i zjada je w du篡ch ilo軼iach z d瞠mem, miodem, serkami waniliowymi z Biedronki.
Podejrzewam, 瞠 troch(przynajmniej poliza) dosta這 si synkowi, st康 takie reakcje.
Anetak78

« Odpowiedz #6 : 13-03-2012, 21:57 »

Cytat
tylko nie wiem czy synek ma jaki sta w MO.
PawelM m鎩 synek pije MO od oko這 4 miesi帷a 篡cia z ma造mi przerwami.A mo積a wiedzie jak robi si tak ma貫mu dziecku te inhalacje z rozcie鎍zonego alocitu? Bo w tej sprawie to ja jestem zielona. My郵a豉m o zakrapianiu noska rozcie鎍zonym alocitem, tylko nie wiem czy ta droga jest s逝szna.
Cytat
Nie, brzmi jak dobry dowcip. M捫 ma poczucie humoru
Klaro27 masz racje m鎩 m捫 ma specyficzne poczucie humoru. Jak byli鄉y po naszym 郵ubie jakie 2 miesi帷e, to pewnego ranka przy 郾iadaniu o鈍iadczy mi, ze idzie na studia, bo on 幢e si z tym czuje, 瞠 ja mam wy窺ze wykszta販enie a on tylko 鈔ednie. A ja tak powa積ie spojrza豉m na niego i zapyta豉m, " a co Ty chcesz studiowa?", a On na to "tego to ja jeszcze nie wiem, ale wiem na pewno, 瞠 b璠 mieszka w akademiku"
Cytat
Podejrzewam, 瞠 troch(przynajmniej poliza) dosta這 si synkowi, st康 takie reakcje.
Kalina mo瞠 tak by這 jak piszesz, ja tego nie wiem i si pewnie nigdy nie dowiem czym Ona go u siebie w domu "futrowa豉". Pami皻am raz jak byli鄉y u te軼i闚, to te軼iowa chcia豉 ma貫mu da kiwi, a ja jej na to, 瞠 nie wolno bo lekarz zabroni i kaza dawa tylko jab趾a. Od tego czasu mam spok鎩 z cytrusami.
« Ostatnia zmiana: 13-03-2012, 21:59 wys豉ne przez Anetak78 » Zapisane
Agnieszka
*

MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk康: Warszawa
Wiadomo軼i: 690

« Odpowiedz #7 : 14-03-2012, 08:57 »

Cytat
"tego to ja jeszcze nie wiem, ale wiem na pewno, 瞠 b璠 mieszka w akademiku"
Ale si u鄉ia豉m, dzi瘯i Tobie i Twojemu m篹owi b璠 mia豉 weselszy dzie. Pisz troszk wi璚ej tych dowcip闚 - mo瞠 w Hyde Parku? Prosz.

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i ㄆkaszka (2 l.)
Sasima

MO: 08.01.2012
Sk康: Katowice
Wiadomo軼i: 315

« Odpowiedz #8 : 14-03-2012, 10:08 »

Wiesz Aneta, mo瞠 masz raj. Moja c鏎ka, gdy by豉 malutka (ok. p馧 roku) zacz窸a mie katar, otarcia w okolicach kolan, za uszkami. Nie bardzo mog豉m podejrzewa alergi pokarmow, bo karmi豉m ja piersi a diet mia豉m raczej sta陰. Najpierw pomy郵a豉m, 瞠 to p豉tki mydlane, potem inne rzeczy i musz przyzna, 瞠 uczula j pies, ma造 i nie 酥i帷y z nami. Starsza c鏎ka si z nim wychowa豉 przez 8 lat, prawie jad豉 z nim z miski msn-wink.
Oddali鄉y psa do rodziny na jaki czas, no i musieli鄉y z b鏊em zostawi. Wyzdrowia豉 na kilka lat. Dzieci jak to bywa lubi zwierzaki, wi璚 po kilku latach wzi瘭i鄉y kota. Wszystko zacz窸o si od nowa, ale dopiero jak kot by ju doros造. Znowu pr鏏a i dziecko zdrowe.
Teraz ma 14 lat mamy psa i kota i jej nie uczulaj. Dzieci czasem same jako lecz si z alergii. Moja s御iadki c鏎ka mia豉 stwierdzon alergi na kota, a po p馧 roku alergia min窸a i kot  z dzieciakiem mieszkaj razem. Lekarze powiedzieli, 瞠 tak czasem bywa, 瞠 cz這wiek sam si leczy z alergii albo przyzwyczaja do alergenu msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 14-03-2012, 10:41 wys豉ne przez Klara27 » Zapisane
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!