Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje początki z MO  (Przeczytany 39011 razy)
ownyourlife
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12.03.2012
Wiadomości: 6

« : 23-03-2012, 23:20 »

Możliwe, że jestem jednym z młodszych czytelników tej strony, mam 20 lat. Do rzeczy. Od jakichś dwóch lat zmagam się z jelitem drażliwym. Na początku jechałem na chemicznych wytworach, które sztucznie regulowały pracę jelit i małym przełomem było odkrycie, że bez tego leku regulującego pracę jelit da się żyć. Lekarstwo, które przyniosło znacznie lepsze efekty to ... chleb mojej mamy. Jest on od początku do końca domowym wyrobem na bazie mąki białej i żytniej. To co pomogło mi najbardziej to masa różnych nasion dodawanych do chleba. Co prawda objawy się minimalizują do zera, ale wiem, że jeśli odstawię ten chleb to wszystko wróci w ciągu 2 tyg. więc zacząłem stosować na początek MO jako nadzieję na całkowite wyleczenie. Szczerze mówiąc zero efektu bez względu na dawkę czy to 2,5 czy 10 czy 30 ml każdego ze składników. Teraz chcę dorzucić jeszcze KB do zestawu i czekać na efekty. Jednak mam kilka pytań:
1) Czy większa ilość aloesu przekłada się na szybsze "odnawianie" ścianek jelita (obecnie piję czysty aloes nierozcieńczony)?
2) Czy to normalne, że nie ma żadnych objawów podjęcia kuracji czy to tylko przypadek w zależności od organizmu?
3) Czy udało się komuś całkowicie pozbyć choroby jelitowej nawet jeśli przebieg był bardzo silny?
« Ostatnia zmiana: 25-03-2012, 18:41 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #1 : 23-03-2012, 23:43 »

Cytat
Szczerze mówiąc zero efektu bez względu na dawkę czy to 2,5 czy 10 czy 30 ml każdego ze składników.

Piłeś po 30ml oleju, alocitu i cytryny na raz? W szoku jestem... Skoro Mistrz podał przepis na MO to znaczy, że jest on wypróbowany i nie powinien być inny prawda? A jakich ty efektów się spodziewasz? Może najpierw powinieneś przeczytać podstawy:
1 - http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
2 - http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca
3 - http://www.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/idea-mikstury-oczyszczajacej

Cytat
1) Czy większa ilość aloesu przekłada się na szybsze "odnawianie" ścianek jelita (obecnie piję czysty aloes nierozcieńczony)?

Nie polecamy tutaj ani przyspieszania czegokolwiek ani picia samego aloesu - to Ci nic nie da.

Cytat
2) Czy to normalne, że nie ma żadnych objawów podjęcia kuracji czy to tylko przypadek w zależności od organizmu?

Bardzo dużo osób nie ma żadnych spektakularnych reakcji na początku picia MO. Picie MO to nie połkniecie tabletki, która magicznie zadziała od razu i naprawi twoje jelita. To jest bardzo powolne działanie, a ty pijesz MO dopiero nieco ponad tydzień. Proponuję poczytać dokładniej portal zdrowia i książki Mistrza oraz forum to lepiej to wszystko zrozumiesz.

Cytat
3) Czu udało się komuś całkowicie pozbyć choroby jelitowej nawet jeśli przebieg był bardzo silny?

A co to jest silny przebieg? Czym się objawia twój silny przebieg jelita drażliwego?
Pisze do Ciebie bo u mnie był zdiagnozowany ZJD (zespół jelita drażliwego) i męczyłam się z tym od urodzenia aż do niedawna. U mnie efekty działania MO na jelita pojawiły się po ponad pół roku od rozpoczęcia jej picia i po 3 miesiącach od rozpoczęcia DP i KB. Teraz mam spokój. Od dawna nie biorę żadnych leków. Po pierwsze pomogło mi MO, po drugie regularne KB, po trzecie DP z eliminacją glutenu na czele. U mnie wyeliminowanie z diety produktów zawierających mąkę/gluten było kluczowe. A ty tu piszesz o tym, że chleb twojej mamy Ci pomaga - ciekawe.
Jak znajdziesz czas, to sobie możesz poczytać o ZJD na forum - jest od tego wyszukiwarka.
Mój wątek jest tu jakbyś chciał sobie poczytać:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11144.0  (a od tego miejsca moja jazda z bólem brzucha i koniec problemów z ZJD: http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=11144.msg115439#msg115439)

PS. Witamy się tylko w Przywitalni a nie w innych postach. Przeczytaj regulamin smile
Zapisane
ownyourlife
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12.03.2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #2 : 24-03-2012, 08:26 »

Czytałem te tematy bardzo dokładnie i może to wynikało z chęci potwierdzenia, że to działa, bo desperacko chcę się tego pozbyć. Wrócę do starych dawek, ale dodawać będę czysty aloes, bo jest tam napisane,że czystego aloesu nie poleca się tylko dlatego, że działanie może być zbyt mocne.

Co do długości terapii to wiem, że może trwać długo. Bardzo dużo osób pisało, że chorowało przez uwolnienie szkodliwych substancji i byłem tak bardzo o tym przekonany, że jeszcze bardziej się zdziwiłem gdy po prostu nic się nie stało.

Ja trochę tego glutenu spożywam, ale jak na swój wiek to chyba mało kto mi dorównuje zdrową dietą czy stylem życia więc może to właśnie dlatego nie ma tak wielkich reakcji. Nie palę piję okazjonalnie, ale drinki, a nie np. wódkę czy kilka piw na raz. Jak mogę eliminuję konserwanty gluten i nie jem chipsów i innych przysmaków z tej dziedziny. Wiek podałem, bo myślałem, że pomoże on przy odpowiedzi na rożne pytania.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #3 : 24-03-2012, 09:31 »

Ja trochę tego glutenu spożywam
Przy drażliwym jelicie to błędna droga.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
ownyourlife
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12.03.2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #4 : 24-03-2012, 10:34 »

Tak wiem. Po prostu  zimą trudno mi sobie odmówić gorącej czekolady do picia, ale latem będzie jeszcze mniej okazji do spożywania tej substancji więc mam nadzieję na jeszcze większą poprawę.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2012, 18:42 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #5 : 24-03-2012, 11:37 »

Całkowita objętość MO większa niż 30 ml powoduje to, że organizm (żołądek) traktuje miksturę jako pożywienie i zaczyna trawić poszczególne składniki. Inaczej mówiąc żaden składnik MO nie dojdzie do jelit w takiej formie jakiej potrzebujemy leczniczo. Gorąca czekolada to głównie margaryna, czyli tłuszcz trans, dla organizmu szkodliwy, gluten - szkoda gadać. Przyśpieszenie oczyszczania powoduje tylko większe obciążenie organizmu. Twój wiek (20 lat) jest i wadą, i zaletą. Wadą w tym przypadku jest to, że chcesz wszystko osiągnąć już, teraz, w tym momencie. W Twoim wieku wszyscy tacy byliśmy. Zaletą natomiast jest to, że masz więcej czasu na zdrowe, ciekawe życie. Nie zmarnuj tego.

...piję okazjonalnie, ale drinki, a nie np. wódkę czy kilka piw na raz.
Takiego numeru nie widziałem. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 20-04-2012, 17:54 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
ownyourlife
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12.03.2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #6 : 25-03-2012, 08:45 »

A, już rozumiem dzięki za wytłumaczenie, o to mi chodziło. smile Oj chodziło o to, że nie bawi mnie wzięcie 8-paku na imprezę i kto dłużej wytrzyma ;D. tak robi chyba większość osób w moim wieku, ja tego nie popieram. Chodziło oczywiście o wypicie kilku piw na jednej imprezie. smile
« Ostatnia zmiana: 25-03-2012, 11:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #7 : 25-03-2012, 09:18 »

Ownyourlife, zdrowienie to długi proces i poganianie organizmu w tym kierunku jest błędem.
U mnie efekty oczyszczania pojawiły się po ponad roku, u innych osób podobnie, a Ty chcesz być zdrowym niemalże od ręki. Zachęcam do lektury portalu, tam ugruntujesz sobie wiedzę i od tego w zasadzie trzeba zacząć.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #8 : 25-03-2012, 10:05 »

Cytat
dodawać będę czysty aloes, bo jest tam napisane,że czystego aloesu nie poleca się tylko dlatego, że działanie może być zbyt mocne.

Aloes należy rozcieńczać, pić tylko w określonych przez Mistrza proporcjach i nie można go nadużywać w kuracji, ponieważ po pewnym czasie organizm przyzwyczaja się do środka gojącego i przestaje na niego reagować.
« Ostatnia zmiana: 25-03-2012, 11:57 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #9 : 25-03-2012, 12:34 »

Cytat
ale dodawać będę czysty aloes, bo jest tam napisane,że czystego aloesu nie poleca się tylko dlatego, że działanie może być zbyt mocne.

Gdzie jest napisane?
Zapisane
Tomasz4414
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: listopad 2011
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #10 : 25-03-2012, 18:29 »

Ownyourlife życzę Ci dużo spokoju i cierpliwości a zapewniam że efekty przyjdą same. Miałem podobne
kłopoty z żołądkiem i jelitami, wystarczyło trzymanie się zasad MO, KB i DP to są podstawy. Cierpliwości!
Zapisane
ownyourlife
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12.03.2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #11 : 28-03-2012, 13:34 »

Cytat
ale dodawać będę czysty aloes, bo jest tam napisane,że czystego aloesu nie poleca się tylko dlatego, że działanie może być zbyt mocne.
Gdzie jest napisane?

Na stronie, w zakładce -  mikstura oczyszczająca.
Jest tam napisane, że na początku czysty aloes wywołuje zbyt gwałtowne działanie. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wynikałoby z tego, że później można stosować czysty aloes, gdy organizm się przyzwyczai.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 13:55 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #12 : 28-03-2012, 13:41 »

Tutaj to jest napisane?
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
To proszę wklej ten fragment, bo ja nie wiem gdzie on jest.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #13 : 28-03-2012, 17:25 »

Cytat
ale dodawać będę czysty aloes, bo jest tam napisane,że czystego aloesu nie poleca się tylko dlatego, że działanie może być zbyt mocne.
Gdzie jest napisane?

Na stronie, w zakładce -  mikstura oczyszczająca.
Jest tam napisane, że na początku czysty aloes wywołuje zbyt gwałtowne działanie. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wynikałoby z tego, że później można stosować czysty aloes, gdy organizm się przyzwyczai.
Myślę, że trochę opacznie rozumiesz słowa "później można stosować czysty aloes, gdy organizm się przyzwyczai".
Uwaga ta dotyczy w szczególności osób, które nie mogą stosować alocitu z soku z pestek grejpfruta i przedłużają pierwsze 6 miesięcy stosowania alocitu z soku z aloesu, na kolejne miesiące, i wówczas soku z aloesu nie rozcieńczają.
Ja proponowałabym Ci, zmniejszyć dawkę, przynajmniej do 1/2, i wydłużyć stosowanie oleju z oliwek, bo przy chorych jelitach możesz narobić sobie kłopotów.
Wybór  oczywiście należy do Ciebie.
« Ostatnia zmiana: 28-03-2012, 17:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane
ownyourlife
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 12.03.2012
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #14 : 29-03-2012, 09:11 »

teraz już stosuję normalne proporcje smile jednak ludzie z tego forum wiedzą trochę więcej w temacie niż ja i wypadałoby się posłuchać, żeby nie marnować pieniędzy i czasu na coś, co nie działa smile .
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 12:58 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #15 : 29-03-2012, 09:56 »

Panie ownyourlife! Proszę pisać poprawnie, nie robić błędów (zaczynamy wypowiedź z dużej litery!). Proszę zapoznać się z regulaminem forum oraz tym wątkiem:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=16391.0
Zapisane

Matek
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 02.02.2012
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #16 : 20-04-2012, 16:06 »

A mnie zastanawia fakt, dlaczego u mnie podczas stosowania MO (mam drożdżycę jelita grubego), mikstura działa rozluźniająco na stolec? Czy to jest wydalanie złogów?
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 12:59 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #17 : 20-04-2012, 21:23 »

A mnie zastanawia fakt, dlaczego u mnie podczas stosowania MO (mam drożdżyce jelita grubego), mikstura działa rozluźniająco na stolec? Czy to jest wydalanie złogów?


Napisz więcej o swojej MO. Na jakiej bazie jest alocit, jaki olej i czy stopniowo wdrażałeś MO.  Jak objawy są uciążliwe zmniejsz dawkę. Nie można wykluczyć uczulenia na cytrynę ale na razie nie wiemy jaką MO pijesz.
Zapisane
Matek
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 02.02.2012
Wiadomości: 13

« Odpowiedz #18 : 21-04-2012, 08:47 »

Ok, nie jestem na nic uczulony, to potwierdziło wiele badań - ale nie można tego też wykluczyć! MO wdrażałem od 5ml przez 7,5 do 10. Stosuję olej z oliwek, a alocit jest na bazie aloesu.
Sprawa się bardziej tyczy tego, że po prostu mam luźny stolec, a pomimo że mi dokuczają grzybki, to stolec zawsze miałem poprawny o ile nie najadłem się jakiś tam chipsów (przed dietą).
A teraz czasami mam takie parcie właśnie, co nigdy u mnie nie występowało... No, ale najgorszy jest ten luźny stolec... Może to tak ma być, a później to powoli się ureguluje, jak funkcjonalność organizmu się poprawi. Tak myślę...

« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 13:00 wysłane przez Agnieszka » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #19 : 21-04-2012, 08:58 »

Woda czy po prostu budyń? smile
Ogólnie nie przejmujemy się kupkami za bardzo, w dochodzeniu do zdrowia mogą się pojawić różne objawy.
No chyba że woda?
 
« Ostatnia zmiana: 13-10-2012, 13:00 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!