Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 08:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Astalavistaaa- Przygodę czas zacząć.  (Przeczytany 51291 razy)
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #20 : 12-04-2012, 12:01 »

Astalavistaaa nie martw się tak bardzo chudnięciem. Z tym różnie bywa. Ja wchodząc w 1 etap DP schudłam tylko 2 kg - z 48kg na 46kg, przy 160cm wzrostu. W tym tygodniu się ważyłam i jest 47,5 kg. Ja tak zawsze ważyłam. Za to mój mąż schudł z 94kg do 78 kg w ciągu chyba 2 miesięcy. Teraz waga wróciła mu do normy, bo jest 91kg przy 192cm, ale mam nadzieję, że wymienił toksyczne kilogramy na takie "dobre". Z czasem wszystko się normuje, ale im więcej syfu siedzi w Tobie i to takiego w tkance tłuszczowej to pewnie szybciej to schodzi. Mój brat na 1 etapie DP schudł 6 kg, ale miał trochę glutenowego sadełka msn-wink
« Ostatnia zmiana: 12-04-2012, 20:07 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #21 : 12-04-2012, 12:14 »

Uff, może ze mną nie będzie też tak źle. smile

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za moc. msn-wink

Tak jak mówiłam, będę pisać jak mi idzie msn-wink
Uciekam, bo mam masę rzeczy do zrobienia. Skuszę się (mam nadzieję na ostatni) kawałek ciasta zrobionego przez moją mamę.

Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
scorupion
« Odpowiedz #22 : 12-04-2012, 12:19 »

Cytat
Tak jak mówiłam, będę pisać jak mi idzie
Uciekam, bo mam masę rzeczy do zrobienia. Skuszę się (mam nadzieję na ostatni) kawałek ciasta zrobionego przez moją mamę

Dobrze ci idzie, biorąc pod uwagę wnioskowanie, pójdzie jeszcze lepiej.
Zapisane
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #23 : 12-04-2012, 19:50 »

No to jestem. smile

Sok z aloesu  jest już w moim posiadaniu, wieczorem wszystko przygotuję i od jutra zaczynam.
Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #24 : 13-04-2012, 10:04 »

No więc pierwsze koty za płoty.
Dziś rano wypiłam miksturkę . smile
Nic się nie dzieje, albo dzieje się, tylko mój organizm już tak cierpi, że takich zmian nie odczuwa. smile



« Ostatnia zmiana: 13-04-2012, 11:04 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Alinka12
***


Offline Offline

MO: 04.03.2011, córka 7 lat- MO 26.02.2012
Wiadomości: 248

« Odpowiedz #25 : 13-04-2012, 10:21 »

Spokojnie będzie się działo! Mnie na początku kręciło się w głowie, byłam bardzo słaba, w nocy wychodziły ze mnie siódme poty!
« Ostatnia zmiana: 13-04-2012, 13:35 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #26 : 13-04-2012, 10:55 »

U mnie był katarek gdzieś na drugi dzień zakończony mega przeziębieniem.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #27 : 13-04-2012, 16:40 »

Astalavistaaa każdy z nas jest inny. Jedni mają spektakularne objawy natychmiast, inni żadnych przez dłuższy czas. Tym się nie sugeruj. Przeczytałem Twoją listę problemów, kilka z nich i ja miałem. Dlatego napiszę Ci co robiłem, że już tych dolegliwości nie mam lub są znacznie mniej dokuczliwe.
12, 13, 14, 15, 25 - odrzuciłem gluten, znacznie ograniczyłem alkohol (zero piwa), stosuję MO (ostatnio regularnie, wczesniej różnie bywało), piję codziennie rano jeden KB, przestałem odżywiać się patologicznie, czyli zgodnie z piramidą WHO, jem mięso, warzywa, kaszę gryczaną, ziemniaki w mundurkach, z nabiału jaja, masło, smietanę, czasami (jak sobie przypomnę) płuczę gardło olejem.
19, 28 - kołatanie serca i trzęsienie ciałem miewałem kładąc się spać, teraz nie pamiętam kiedy ostatni raz miałem (Ty mi o tej dolegliwości przypomniałaś), sądzę, że zmiana sposobu żywienia i ograniczenie sportu jest przyczyną uspokojenia organizmu.
29 - używam pasty zrobionej z sody i oleju kokosowego, do koktajlu dodaję mak, płuczę sporadycznie jamę ustną olejem i/lub alocitem, zero glutenu.
31 - stosując powyższe, znacznie się zmniejszył z powodu zmniejszenia ilości toksyn egzogennych, podobno dobrą metodą na zmniejszenie bólu jest wypicie szklanki wody i ćwiczenie poprzez kręcenie/odchylanie głową.
30 - problemów nie miałem, polecam kurację slow-magiem.
33 - problemów nie miałem, na pamięć i koncentrację polecam jedzenie jajek, dużo lecytyny jest w żółtkach.
« Ostatnia zmiana: 13-04-2012, 16:43 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #28 : 13-04-2012, 22:13 »

Wielkie dzięki Dusiu70! smile
Twoje rady na pewno mi się przydadzą.
Od poniedziałku zamierzam rozpocząć dietę. Co do dzisiejszego dnia- wydaje mi się, że mój refluks był spokojniejszy.
Jeszcze będzie ze mną dobrze, wierzę w to. smile
Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #29 : 14-04-2012, 10:53 »

Sok z aloesu... od jutra zaczynam.
Od poniedziałku zamierzam rozpocząć dietę.
Co masz zrobić dzisiaj, zrób pojutrze,... zawsze będziesz mała dwa dni wolnego. msn-wink
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #30 : 14-04-2012, 13:32 »

Jeszcze jedna porada.
20 - biegusiem do "biedy" po olej z pestek winogron i wieczorkiem gorąca kąpiel. Tego odkładać na później nie musisz. Moja żona czasami naciera całe ciało tym olejem... zamiast balsamu. Ma 41 lat (przepraszam 18) i młodsze koleżanki z pracy pytają się jej, jakich używa kosmetyków do ciała, bo widzą, że ma ładną skórę. Oczywiście trzeba mieć też świadomość, że skóra nadmiernie wysuszona choćby w solarium, nie będzie od razu aksamitna.
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/kapiel-z-dodatkiem-oleju

21 - nie wiem ile jest w tym prawdy, ale żona stwierdziła, że bardzo jej się poprawiły paznokcie po jedzeniu kiełków, szczególnie lucerny ale jest też rzeżucha i rzodkiewka. Dodaje je do sałatek, surówek. W domu mamy coś takiego:http://www.google.pl/search?q=kie%C5%82kownica&hl=pl&client=firefox-a&hs=uF3&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=rW2JT4bpAezP4QS_pP3dCQ&ved=0CF4QsAQ&biw=1016&bih=570
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #31 : 17-04-2012, 22:23 »

Dusiu70, jeszcze raz serdecznie dziękuję za przydatne rady. smile Gdy tylko będę w Biedronce, zakupię olej z pestek winogron. Co do solarium, to nie korzystam, a alkohol piję bardzo, bardzo rzadko. Na spotkaniach towarzyskich wolę zieloną herbatkę, czego moi znajomi nie potrafią zrozumieć. msn-wink Co do mojej drogi po zdrowie: Postanowiłam, że picie MO rozpocznę od dawkowania składników po 3ml każdy.
Stopniowo będę zwiększać dawkę. Jeśli chodzi o produkty i żywność, która mi szkodzi, też będę stopniowo ją eliminować. Przecież mam czas. Chodzi mi o to, żeby efekty oczyszczania nie były bardzo gwałtowne i wpływające na moją niekorzyść. Mam na myśli efekty związane raczej z układem nerwowym, niżeli fizyczne dolegliwości, bo tych się nie boję. Biorąc pod uwagę moją silną nerwicę lękową, obawiam się efektów oczyszczania. Nie chcę żeby mój stan się pogorszył, bądź żebym zachorowała na jakąś chorobę psychiczną. Jeśli chodzi o moje pierwsze dni picia MO, spektakularnych efektów póki co nie widzę. (Nie to, żebym narzekała, smile mam czas.) Kawa poszła w odstawkę. W najbliższych dniach, miesiącach, stopniowo, powolutku będę eliminować: słodycze, chleb, makarony i wszystko inne co zawiera gluten.
Zamierzam wprowadzać KB, krople do nosa, oczu, ssanie oleju i tamponowanie. Oczywiście wszystko stopniowo.

Czy myślicie, że ta metoda jest dobra?



« Ostatnia zmiana: 18-04-2012, 15:11 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #32 : 18-04-2012, 08:27 »

Cytat
W najbliższych dniach, miesiącach stopniowo, powolutku będę eliminować: słodycze, chleb, makarony i wszystko inne co zawiera gluten.

To powinnaś odstawić z marszu wczoraj. Odstawienie tych produktów przynosi znakomite efekty.
KB znacznie pomagają, nawet jeśli na początku są "nie do wypicia". Sprawdziłem na sobie, że w momencie gdy odstawiam KB na dłuższy okres zaczyna mnie ciągnąć do różnego rodzaju słodyczy i podjadania z lodówki przed snem.

Zaobserwowałem taką zależność, którą można samemu wywnioskować z książek, że MO, DP i KB powinny być stosowane nierozłącznie. Wiemy, że KB ściera patologiczny śluz odsłaniając kolejne nadżerki, jedząc dalej gluten czy inne świństwa, wnika go do organizmu coraz więcej. Tym postępowaniem czynimy sobie więcej szkody niż przed stosowaniem zasad Biosłone. Podobnie rzecz ma się z samym piciem MO.
Te trzy rzeczy powinny być wprowadzane razem. I od tego trzeba zacząć.

Kolejne metody, które wymieniłaś wprowadzamy stopniowo, np 2-3 miesiące po sobie i obserwujemy swój organizm jak na nie reaguje. Nie ma się gdzie spieszyć.

« Ostatnia zmiana: 18-04-2012, 08:29 wysłane przez Rif » Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #33 : 18-04-2012, 11:55 »

Też się obawiałam o kilogramy mojej córki ma 170 cm wzrostu i waży 40 kg. W jej przypadku waga stoi w miejscu.
Zapisane
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #34 : 18-04-2012, 23:24 »

Cytat
Wiemy, że KB ściera patologiczny śluz odsłaniając kolejne nadżerki, jedząc dalej gluten czy inne świństwa, wnika go do organizmu coraz więcej.

Rif, a czy to nie jest tak, że gdy KB i MO odsłonią nadżerki, to poprzez dalsze stosowanie KB nadżerki nadal będą się powiększać?

A może lepiej np. przez miesiąc, czy dwa stosować KB, a następnie odstawić na jakiś czas, żeby tylko MO robiła w jelitach porządek?
Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #35 : 19-04-2012, 07:51 »

Cytat
Rif, a czy to nie jest tak, że gdy KB i MO odsłonią nadżerki, to poprzez dalsze stosowanie KB nadżerki nadal będą się powiększać?

Nie. MO, a dokładnie zawarty w niej alocit pełni rolę środka gojącego nadżerki istniejące w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, a także zapobiega powstawaniu nowych.
« Ostatnia zmiana: 19-04-2012, 07:54 wysłane przez Rif » Zapisane
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #36 : 21-04-2012, 22:44 »

Rif, dzięki.
Dziś na mojej skórze, nie pierwszy zresztą raz, pojawiły się wikwity- tj. plamki, które po zetknięciu z wodą, mydłem, kremem, balsamem, czy gąbką robią się czerwone, troszeczkę szczypią, a następnie po kilku dniach stają się suche i się łuszczą. Pokrywają one moją twarz i ręcę. Najwięcej zauważyłam ich na ramionach. Czy ktoś wie co to może być?
Tak jak wspomniałam wcześniej, zdarza się to dość często ostatnimi czasy.
Co do mojego ogólnego stanu- w związku z tym, że dziś pogoda w centralnej Polsce dopisała, mój nos oczywiście odmawiał mi posłuszeństwa. Pod wpływem wysokiej temperatury zatyka się prawie całkowicie i mam duże problemy z oddychaniem. Do tego całe moje ciało jest spuchnięte. Palce jak parówki, nogi jak balerony, a usta jak po botoksie.
Żarty, żartami, ale te ''wiosenno-letnie'' problemy naprawdę mi doskwierają. Gdyby ktoś mógł mnie jakoś naprowadzić, doradzić, będę bardzo wdzięczna.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2012, 11:39 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #37 : 21-04-2012, 23:28 »

A jak tam twoje palenie? msn-wink
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #38 : 22-04-2012, 08:29 »

Astalavistaaa, ja na samym początku miałam nasilone problemy skórne. Łuszczyła mi się skóra na rękach i nogach i dodatkowo swędziła. Po dwóch miesiącach objawy ustały i teraz nawet nie muszę stosować balsamów po kąpieli. Na początku stosowania MO na twarzy miałam więcej wyprysków, usta wielkie, popękane... To wszystko to przeszłość.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2012, 08:31 wysłane przez Domi5 » Zapisane
Astalavistaaa
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13.04.2012
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #39 : 22-04-2012, 10:42 »

Whena, bardzo ciężko jest rzucić palenie. Czy ma to jakiś związek z tym zatkanym nosem, opuchnięciami?
Próbowałam już rzucić z dnia na dzień, stopniowo, czytałam książkę Caar'a...wszystko na nic.
Domi5, dzięki. Mam nadzieję, że z czasem też mi wszystko przejdzie. smile
Ach, dziś zaczęłam ssanie oleju.
« Ostatnia zmiana: 22-04-2012, 11:40 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Tam sięgaj gdzie wzrok nie sięga, łam czego rozum nie złamie.
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!