Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 11:50 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Pogorszenie - dreszcze, zimno, niepokój, md³o¶ci, brak apetytu  (Przeczytany 90260 razy)
scorupion
« Odpowiedz #100 : 18-12-2012, 17:52 »

Cytat
Co je¿eli mam zgojone nad¿erki w przewodzie pokarmowym, nie mam alergii, dobre trawienie i wypró¿nienie, a nadal nie mogê doj¶æ do zdrowia?
Mo¿e co¶ uszkodzone nieodwracalnie?
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #101 : 18-12-2012, 18:50 »

Zastanawiam siê tylko dlaczego na forum problem paso¿ytów jest tak pobie¿nie traktowany?
Znalaz³am eksperta, który problem paso¿ytów zg³êbia od lat i jednocze¶nie zna ideologiê Bios³one i powiedzia³, ¿e jest to bagatelizowane przez Bios³one, a szkoda, bo dopiero po³±czenie tych dwóch metod mog³yby przynie¶æ efekty.

Problem paso¿ytów jest wyja¶niony dok³adnie:
http://portal.bioslone.pl/istota-chorob-infekcyjnych/infekcje-pasozytnicze
Zapisane

Filutek
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 262

« Odpowiedz #102 : 18-12-2012, 19:02 »

Ja mam znacznie d³u¿szy sta¿ w piciu MO. Moje problemy jeszcze do koñca nie zosta³y zlikwidowane, ale czas po¶wiêcony na stosowanie zasad BIOS£ONE jest dla mnie czasem dobrze wykorzystanym. Ze swojej strony doradzam Ci dostarczenie wiêcej tlenu do organizmu. Mo¿esz to zrobiæ przy zastosowaniu maty ozonowej lub ca³kiem zwyczajnie. Dla mnie wa¿ne jest u¿ywanie wody mro¿onej do przygotowywania posi³ków i napojów.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2012, 19:05 wys³ane przez Agata » Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomo¶ci: 72

« Odpowiedz #103 : 19-12-2012, 00:27 »

Zastanawia mnie kwestia diety, któr± stosujê a reakcje z cia³a. Na diecie bez cukru (tylko miód do power drinków) i bez wêglowodanów jestem od pocz±tku pa¼dziernika. Od tego czasu wytworzy³ siê taki oto mechanizm. Muszê je¶æ co dwie maksymalnie trzy godziny, bo robi mi siê jako¶ tak dziwnie, s³abo. Dopiero jak organizm dostanie ca³kiem spor± porcjê po¿ywienia wszystko wraca do normy. Zdarzy³o siê ju¿ nawet w nocy, jak musia³am zaj±æ siê rozbudzon± córci±, ¿e poczu³am ten dziwny spadek energii i musia³am zje¶æ pêto kie³basy. Naprawdê jest to niefajne uczucie, bo robi siê te¿ niedobrze jakby z g³odu. Muszê zawsze mieæ przy sobie co¶ do zjedzenia, bo nie wiem kiedy mnie to chwyci.

Czy to jest reakcja na odstawienie cukru i glutenu?
Czy mam zaburzon± pracê trzustki?
Mo¿e powinnam nieco tê dietê zmodyfikowaæ?
Cytat
Ale by³am ostatnio na masa¿u i moja masa¿ystka naprowadzi³a mnie na uk³ad pokarmowy.
Czy to przypadkiem nie jest niedobór kwasów ¿o³±dkowych?
Cytat
potem ból przeniós³ siê do ¿o³±dka i popali³o jeszcze trochê w prze³yku. Ot, takie oczyszczanko nocne.
Gdy w ¿o³±dku jest zbyt ma³o kwasu solnego i po¿ywienie nie jest dobrze strawione, jest tendencja do zwracania, st±d zgaga, refluks, choæ nie od razu, ale to z czasem narasta. Wiem, Mag, ¿e masz ma³o czasu, ale nastaw sobie ocet jab³kowy, albo popro¶ mê¿a, i pij ³y¿kê w szklance wody na pó³ godziny przed posi³kiem zawieraj±cym trudniej trawi±ce siê bia³ko, 2-3 razy dziennie. Stosuj±c DP pewnie jad³a¶ du¿o wieprzowiny i niewykluczone, ¿e na skutek z³ego trawienia, zamiast poprawy zdrowia, nast±pi³a kumulacja toksyn. Z³ap NEXUS z XI-XII, póki jeszcze jest na pó³kach i przeczytaj artyku³ na temat kwasu solnego. Jeste¶ stale g³odna, gdy¿ ¼le trawione po¿ywienie powoduje niedobory pokarmowe. Prosta droga do anemii, chorób stawów i ¿o³±dka. Oczywi¶cie obserwuj siê, bo przecie¿ moge siê myliæ - to Twoje zdrowie.
Przeczytaj  http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/jak-dziala-mikstura-oczyszczajaca rozdzia³ Zmiany chorobowe w strefie wch³aniania.
Doradzono Ci ok³ady z rycyny, to trochê k³opotliwe, ale skutecznie oczyszcza w±trobê. Kawa³ek podwójnej flaneli, na to warstwa rycyny, przy³ó¿ w okolicach w±troby, na to termofor i gruby kocyk. Po 1-2 godzinach zdejmij i dobrze zmyj toksyny myd³em sodowym lub roztworem sodki. 3-4 razy w tygodniu. Flanelê przechowuj w lodówce do nastêpnego razu, przed u¿yciem ogrzej, a po 3 u¿yciach wypierz szarym myd³em, wygotuj.
Zapomnia³a¶ te¿ o za¿ywaniu kelpu, jod jest wrêcz konieczny w stanach podenerwowania, ja bym nawet spróbowa³a przez kilka dni smarowaæ (cokolwiek, np. uda, stawy) jodyn± - taka uderzeniowa dawka jodu. Jak siê jodyna bêdzie s³abo wch³aniaæ i po paru godzinach bêd± siê utrzymywaæ plamy, bêdziesz wiedzia³a, ¿e organizm siê nasyci³ zwi±zkami jodu - dalej ju¿ wystarczy kelp.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: Nie stosujê.
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 1.370

« Odpowiedz #104 : 19-12-2012, 08:17 »

Cztery lata zajê³a ci decyzja o zastosowaniu DP. Rezygnacja z glutenu dopiero 2 miesi±ce temu. Mnóstwo zmarnowanego czasu. Nie ma wiêc co siê dziwiæ, ¿e efekty mizerne.

Pomimo tylu lat z Bios³one, ci±gle ciê korci to do kombinowania z komos±, nerkowcami, lewatywami i kto tam wie z czym jeszcze.

Cytat
DP I etap wdra¿am z lekkimi modyfikacjami np.
Nawet DP nie potrafi³a¶ przej¶æ jak nale¿y. Przypuszczam, ¿e by³o w jej trakcie niejedno odstêpstwo.

09-05-2012 napisa³a¶:
Cytat
Dzisiaj 9 dnia DP

16-10-2012 natomiast:
Cytat
Zastanawiam siê tylko czy mo¿e takie "od razu" przej¶cie na pierwszy etap diety jest dla mnie za du¿ym szokiem?

O co chodzi?

30-10-2012
Cytat
Czy to jest reakcja na odstawienie cukru i glutenu?
To kiedy w³a¶ciwie zosta³ wykluczony ten gluten? Faktycznie, nie w 90%.

Cytat
Zastanawiam siê tylko dlaczego na forum problem paso¿ytów jest tak pobie¿nie traktowany?
I jeszcze na koniec to. Po tylu latach, gdyby¶ faktycznie czyta³a, to nie ma si³y, ¿eby nie natkn±æ siê na odpowied¼.
Zapisane
Lilly
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 47
MO: 01.07.2011+ DP+KB
Sk±d: Poznañ
Wiadomo¶ci: 196

« Odpowiedz #105 : 19-12-2012, 15:46 »

Mag napisz proszê, jakie testy zrobi³a¶ na potwierdzenie lamblie? Pytam z ciekawo¶ci, bo te¿ za mn± chodzi ten temat. Dwa lata temu robi³am testy na bicomie, ale wysz³y wtedy ujemne, jedynie dodatnio candida.
Moje objawy te¿ jako¶ idealnie pasuj± do lambliozy.
Wiesz ja jestem zdecydowanie za usuwaniem wszelkich nieproszonych go¶ci. Ja akurat znam osoby, które po odrobaczeniu czuj± siê o niebo lepiej, zw³aszcza znikaj± lêki, problemy ze snem. Gdybym siê dowiedzia³a, ¿e to robale stoj± za moimi problemami ze snem,to bym siê nie waha³a i bym je usunê³a. Decyzja nale¿y do Ciebie.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #106 : 19-12-2012, 18:55 »

Walka z paso¿ytami, miêdzy innymi z lambliami, wskazuje na ca³kowite niezrozumienie zasad bios³onejskich.
Nie walczymy z paso¿ytami bo, gdy organizm dopuszcza paso¿yty to znaczy, ¿e zanieczyszczenie organizmu jest wielkie. Kiedy usuniemy chemicznie paso¿yty to w jaki sposób pozbêdziemy siê na przyk³ad patologicznej tkanki w organizmie?
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=3280.msg24326#msg24326

Proszê nie za¶miecaæ forum takimi teoriami (o zwalczaniu paso¿ytów w organizmie) gdy¿ jest to dzia³anie szkodliwe, szczególnie dla nowych uczestników forum.
Zapisane

Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #107 : 20-12-2012, 13:03 »

Dziêkujê wszystkim za odpowiedzi.
Ka¿da w jaki¶ sposób jest dla mnie cenna.
Do Lilly, badania mo¿esz zrobiæ www.laboratoriumfelix.com w Warszawie, materia³ mo¿na do nich wys³aæ kurierem.
Co do pozosta³ych kwestii/odpowiedzi to chcê mieæ czas, ¿eby to przemy¶leæ.

« Ostatnia zmiana: 20-12-2012, 18:15 wys³ane przez K'lara » Zapisane
Boni66
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 11 styczeñ 2012
Wiadomo¶ci: 45

« Odpowiedz #108 : 21-12-2012, 08:27 »

Hej Mag! smile Zainteresowa³ mnie Twój temat, poniewa¿ te¿ jestem osob± zmagaj±c± siê z depresj± i lêkami. Prócz tego mamy jeszcze wspólne to, ¿e u mnie równie¿, jaki¶ rok temu, wykryto lambliozê. Mam te¿ objawy przeci±¿onej w±troby. Doskonale rozumiem Twoje przemy¶lenia. ¯yczê Ci powodzenia i wytrwa³o¶ci no i s³usznych decyzji, bo wiem jak czêsto jest trudno wytrwaæ w stosowaniu zasad Bios³one, szczególnie gdy nikt z bliskich ich nie stosuje.
« Ostatnia zmiana: 21-12-2012, 08:34 wys³ane przez Agnieszka » Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #109 : 08-04-2013, 13:35 »

Przez ostatnie dni nadal odczuwam dyskomfort ze strony serca, klatki piersiowej. Ko³atania, arytmia, pobolewania, k³ucia. Okazyjnie stosujê krople walerianowe, jak radzi³a mi Klara. Wyczyta³am te¿, w zasadzie przypomnia³am sobie, ¿e jedn± z reakcji Herxheimera s± zaburzenia pracy serca, mo¿e w³a¶nie jestem na tym etapie?

Mag2, jak siê teraz czujesz?
Ja od prawie miesi±ca stosujê MO wed³ug zaleceñ od najmniejszych dawek, a od tygodnia jestem na DP (pierwszy etap) i wszystko by³oby super, gdyby nie fakt znacznie nasilonych ko³atañ. Praktycznie co chwilê têtno mi podskakuje i serce ko³acze, a kilka razy na dzieñ mam atak typowej napadowej tachykardii. Codziennie odczuwam te¿ wiêcej zaburzeñ w postaci przeskoków, dodatkowych skurczy.
Porad¼cie proszê co robiæ, bo nie zamierzam siê poddaæ. msn-wink
Wiem, ¿e u mnie to na tle nerwowym, ale takie nasilenie objawów trochê mnie pod³amuje.
W którym etapie diety mo¿na wprowadziæ krople walerianowe?
Czy mo¿na skróciæ trzytygodniow± przerwê i szybciej wróciæ do stosowania Slow-magu?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #110 : 08-04-2013, 13:37 »

Krople walerianowe mo¿na wprowadziæ w ka¿dym etapie diety.

Z sercem najlepiej radzi sobie bioenergoterapia. Przynajmniej ja tak uwa¿am.
« Ostatnia zmiana: 08-04-2013, 13:39 wys³ane przez Mistrz » Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #111 : 10-04-2013, 08:58 »

Teraz czujê siê dobrze.
U mnie okaza³o siê, ¿e to nie k³opoty z sercem, ale wtedy tak to odczuwa³am.
Niestety waleriana nie przynosi³a specjalnie poprawy, ale dora¼nie mo¿na sobie tym ul¿yæ.
Zapisane
Heineken
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 18/04/2013
Sk±d: UK
Wiadomo¶ci: 4

« Odpowiedz #112 : 10-04-2013, 16:28 »

Mag2 Stosujesz dalej MO I DP?
Zapisane

Only dead fish swim with the stream.
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #113 : 11-04-2013, 09:08 »

Nie, MO odstawi³am od pocz±tku lutego, poniewa¿ od stycznia jestem na kroplach home³opatycznych, które wspomagaj± mój organizm w pozbyciu siê lamblii.
Te ostatnie, po wielu latach poszukiwañ okaza³y siê bezpo¶redni± przyczyn± fatalnego, w skrócie rzecz ujmuj±c mojego stanu zdrowia.
Je¶li chodzi o dietê to nie jem cukru tj. cukru bia³ego, br±zowego, sacharozy, fruktozy, ksylitolu, stewi itp. (wszystkie owoce i warzywa jem), nie jem te¿ ca³ej gamy produktów chemicznych, przetworzonych itp.

Wiêkszo¶æ objawów, o których pisa³am w tym w±tku ust±pi³o.

Zapisane
Tashideley
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 582

« Odpowiedz #114 : 12-04-2013, 07:38 »

Szukam bioenergoterapeuty w Krakowie. Je¶li mo¿ecie kogo¶ poleciæ, to by³abym wdziêczna.

Zaczê³am stosowaæ krople walerianowe, ale nadal mam problemy z arytmi± i nie jestem w stanie ca³kiem zrezygnowaæ z betablokera. Dzi¶ z samego rana mia³am silny atak czêstoskurczu, który mnie przerazi³. Od razu zaczê³am siê trz±¶æ i nogi siê pode mn± ugina³y. Nie wytrzyma³am i siêgnê³am po propranolol. Atak szybko min±³, ale przez to nie za¿y³am dzi¶ MO.
Przy okazji mam pytanie - czy w podobnej sytuacji lepiej zrezygnowaæ z mikstury czy mo¿na j± wypiæ 2-3 godziny po za¿yciu leku (oczywi¶cie bêd±c na czczo)?

Mistrzu, co powinnam jeszcze zrobiæ ¿eby zapobiegaæ tym atakom?
Czy mimo wszystko staraæ siê odstawiæ ju¿ teraz betabloker?
Na innym w±tku przeczyta³am, ¿e w trakcie przerwy w stosowaniu Slow-magu mo¿na przyjmowaæ Magnezin, mo¿e to by³by dobry pomys³? Pomy¶la³am te¿ o koenzymie Q...

Moja osobista diagnoza obecnej sytuacji to rozregulowanie uk³adu autonomicznego pod wp³ywem przewlek³ego stresu, choæ lekarze lubi± to inaczej szufladkowaæ... Dodam, ¿e robi³am swojego czasu szereg badañ, które nie wykaza³y ¿adnych przyczyn organicznych.
Jestem w pierwszym etapie diety, niedawno ca³kowicie odstawi³am Hydroxyzynê - niestety ataki silniejszej arytmii nasilaj± te¿ lêki i potem robi siê z tego jedno wielkie b³êdne ko³o...
Zapisane
LaktozAnna
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 34
MO: 02.2012-02.2014, 11.2015-teraz
Sk±d: Chrzanów
Wiadomo¶ci: 96

« Odpowiedz #115 : 27-08-2013, 17:55 »

A w owocach fruktoza nie wystêpuje?
Zapisane

Czasem trzeba spa¶æ na sam dó³, ¿eby móc siê odbiæ.
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!