Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 12:36 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Pogorszenie - dreszcze, zimno, niepokój, md³o¶ci, brak apetytu  (Przeczytany 90246 razy)
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« : 24-04-2012, 21:27 »

Bardzo proszê o radê co dalej?
Swoj± drogê do zdrowia zaczê³am w lipcu 2008 roku, wdro¿y³am MO, DP, a potem koktajle. Po bardzo ciê¿kich objawach oczyszczania mój stan zdrowia systematycznie, znacznie siê poprawia³. A¿ poczu³am siê na tyle dobrze, ¿e zdecydowa³am siê na ci±¿ê. Uda³o mi siê zaj¶æ w ci±¿ê bez ¿adnych hormonów i leków.

W ogóle odstawi³am wszystkie suplementy i leki ju¿ dawno temu, ale oczywi¶cie jestem przypadkiem, który na³yka³ siê w swoim ¿yciu antybiotyków i innych leków co niemiara. W pewnym momencie, ju¿ by³o tak ¼le, ¿e trafi³am do psychiatry i próbowano mnie leczyæ psychotropami. Na szczê¶cie tak ¼le na mnie dzia³a³y, ¿e nie zd±¿y³am wzi±æ tego za wiele. Muszê jeszcze dodaæ, ¿e jako pierwsza wpad³a mi w rêce ksi±¿ka Pana Janusa, wiêc na pocz±tku oczyszczania oprócz MO ³yka³am suplementy i dietê kontynuowa³am przez 4 miesi±ce.

Wracaj±c do ci±¿y. MO pi³am do 6 miesi±ca, potem odstawi³am. Córeczkê urodzi³am w terminie, si³ami natury. Po porodzie chcia³am w zasadzie bardzo szybko wróciæ do MO, ale nie da³am rady. Ostatecznie wróci³am do mikstury od maja 2011 i pije j± nieprzerwanie do dzisiaj.

Je¶li chodzi o dietê to mogê napisaæ, ¿e zdrowo siê od¿ywiam, ale odpu¶ci³am DP i KB.

Dlaczego w ogóle piszê? Bo od jakich¶ 2 -3 tygodni nast±pi³o znaczne pogorszenie mojego samopoczucia i sama nie potrafiê sobie z tym poradziæ. My¶la³am, ¿e mam to ju¿ za sob±, a tu znowu mam dreszcze, jest mi zimno, potem gor±co, miewam md³o¶ci. Od jakiego¶ czasu dostajê bardzo licznych, czerwonych, mega swêdz±cych plam na ciele. To jest niesamowite zjawisko, ¿e taka plama potrafi siê pojawiæ, a potem nagle wch³on±æ. Serce potrafi przyspieszyæ nie wiadomo dlaczego. Pobolewa w±troba. Czujê niepokój, rozdra¿nienie, brak koncentracji, zagubi³am cudown± pewno¶æ siebie, jak± uda³o mi siê wypracowaæ w procesie zdrowienia. Klucha sp³ywa mi po gardle i co jaki¶ czas pojawia siê wodnisty katar.

Reasumuj±c, jestem pogubiona. Mo¿e co¶ robiê nie tak? Moja intuicja podpowiada mi, ¿e mo¿e to przeci±¿enie systemu i za du¿o toksyn kr±¿y bez mo¿liwo¶ci utylizacji? I ten niepokój, to jest najgorsze, bo nie pozwala swobodnie funkcjonowaæ - spaæ, je¶æ, bawiæ siê. Na pewno mam obni¿ony nastrój.

Z w³asnej inicjatywy powróci³am dzisiaj do KB z ostropestem i zaczê³am przyjmowaæ Slow-Mag.

Czy co¶ jeszcze mogê/powinnam dla siebie zrobiæ?
« Ostatnia zmiana: 25-04-2012, 10:43 wys³ane przez Nieboraczek » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #1 : 29-04-2012, 11:44 »

Cze¶æ Mag2, fajnie, ¿e wróci³a¶. My¶lê, ¿e sama domy¶lasz siê co siê dzieje z Twoim organizmem. dlatego znów tu jeste¶.

Cytat
Od jakiego¶ czasu dostajê bardzo licznych, czerwonych, mega swêdz±cych plam na ciele. To jest niesamowite zjawisko, ¿e taka plama potrafi siê pojawiæ, a potem nagle wch³on±æ. Serce potrafi przyspieszyæ nie wiadomo dlaczego. Pobolewa w±troba. Czujê niepokój, rozdra¿nienie, brak koncentracji, zagubi³am cudown± pewno¶æ siebie, jak± uda³o mi siê wypracowaæ w procesie zdrowienia. Klucha sp³ywa mi po gardle i co jaki¶ czas pojawia siê wodnisty katar.

To, ¿e widzisz poprawê u siebie (ci±¿a, dziecko) jest wa¿ne. Natomiast nie s±dzê, ¿e Twój organizm  zupe³nie wyzdrowia³. Sama mówisz, ¿e nie mog³a¶ wytrzymaæ objawów oczyszczania. Masz prawdziwe objawy candidy.
http://www.bioslone.pl/grzybica-jamy-nosowej

Mistrz pisa³, ¿e organizm potrzebuje minimum 3 lat na wyrzucenie z siebie toksyn po rozbudowanej candidzie i wyleczenie wszystkich organów. Pamiêtaj, nie masz walczyæ z grzybem, tylko leczyæ jelita, a w zwi±zku z tym ca³y organizm i systematycznie, pomalutku pozbywaæ siê toksyn.
 Dla Ciebie widzê tylko jedn± drogê poprawy. Powinna¶ zdecydowaæ siê na szczegó³owe wprowadzenie Diety Prozdrowotnej (od pierwszego etapu).  Wiem, ¿e w dzisiejszym ¶wiecie i przy ma³ym dziecku nie jest to ³atwe. Fajnie, ¿e wróci³a¶ do koktajlu. Je¶li w pierwszym etapie nie bêdziesz mog³a piæ go z warzywami, to mo¿esz z bananem. Troszkê owocu nie zaszkodzi.
Czytaj te¿ od nowa Portal - wyk³ady Mistrza. Jest tam du¿o nowo¶ci.
Wiem te¿ z w³asnego do¶wiadczenia, jak wa¿na jest sprawa kosmetyków. Polecam naturalne: myd³o marsylskie, kawa, oleje, ocet jab³kowy jako od¿ywka do w³osów -  to zawsze trochê mniej toksyn zewnêtrznych.
A Twoja córka, wszystko  z ni± dobrze? By³a szczepiona, pije MO?
Pytam, bo na pewno w ci±¿y przekaza³a¶ jej trochê swojego grzybka i ¶wiat te¿ jest pe³ny toksyn.
« Ostatnia zmiana: 29-04-2012, 11:50 wys³ane przez Lenka » Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #2 : 30-04-2012, 18:14 »

Serdecznie dziêkujê za wsparcie i wszystkie wa¿ne informacje.
Tak, wygl±da na to, ¿e bez DP siê nie obêdzie.
Trochê pomaga kuracja Slow-Magiem, KB i picie miksu wody przegotowanej, miodu i octu jab³kowego.

Dzisiaj znowu mam ca³y dzieñ zimne rêce i nieuzasadniony niepokój, klucha sp³ywa gard³em, pobolewa gard³o, w g³owie jakby mrowienie, za chwilê pobolewa w okolicy w±troby i jest i nie jest niedobrze. Ale najgorsze s± te zimne, wiotkie rêce i brak energii do czegokolwiek.
Nie jest mnie tak ³atwo z³amaæ psychicznie, wiêc siê nie poddajê!
Postanowi³am wdro¿yæ zakraplanie nosa, bo tu jest chyba g³ówna przyczyna moich dolegliwo¶ci. Dzisiaj zakropi³am pierwsz± dziurkê.
Jak tylko zaczynam ssaæ olej prawie natychmiast dostajê co¶ w rodzaju zajadów/liszaju w okolicy ust. Przemywam to alocitem i przerywam kuracjê. Potem wracam do tego.
Sukcesywnie wieczorem jestem na portalu i czytam sobie dla od¶wie¿enia mojej wiedzy ró¿ne informacje.
Chcê te¿ dodaæ, ¿e mam na swoim koncie kilku nawróconych na metody prozdrowotne pacjentów, co bardzo mnie cieszy.

Bêdê pisaæ o moich postêpach, które mam nadziejê wkrótce nadejd±.
« Ostatnia zmiana: 30-04-2012, 19:39 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #3 : 30-04-2012, 21:34 »

S³uchaj, od razu po przeczytaniu Twojego posta pomy¶la³am, ¿e masz takie fajerwerki  w oczyszczaniu z powodu za du¿ej ilo¶ci kuracji: MO, olej i jeszcze krople.  Mo¿e wprowadzaj  to wszystko wolniej.
Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #4 : 01-05-2012, 22:22 »

Tak, zmniejszy³am ilo¶æ MO i jak tylko by³o czy jest gorzej to odstawiam miksturê na kilka dni.

Co do ssania oleju to równie¿ na razie odstawiam. Po umyciu zêbów p³uczê usta alocitem na bazie aloesu, bo taki obecnie mam.

Nos zaczê³am zakraplaæ od 2 dni, wiêc to dopiero pocz±tek. Ale po przeczytaniu/od¶wie¿eniu linku, który mi podes³a³a¶ przekona³am siê, ¿e bardzo to mo¿e byæ mi potrzebne. Bo w³a¶ciwie przez ca³y proces oczyszczania to o ile mniej mam problemów z "do³em" tu³owia to "góra" jest pe³na niespodzianek. Czyli dominuj± reakcje jak pisa³am powy¿ej, a to by siê sk³ada³o w³a¶nie na grzybicê gard³owo - nosow±. Do tego jak pamiêtam od dzieciñstwa non -stop infekcje gard³a, oskrzeli, zapalenia p³uc leczone antybiotykami.

Teraz ju¿ mogê napisaæ, ¿e jestem na DP i mam pytania:
Czy mogê piæ zielon± herbatê?
U¿ywaæ miodu do miksu wody, miodu w³a¶nie i octu jab³kowego?
S³odziæ miodem KB?
U¿ywaæ 2 orzechów laskowych do KB?
Dodawaæ do KB owoców Goji?
Nigdy nie szkodzi³y mi pomidory, czy s± bezwzglêdnie zakazane w I etapie?

Co do córeczki to zaczê³am podawaæ jej MO jak skoñczy³a rok i jak w³a¶nie wtedy przesta³am karmiæ j± piersi±.
Tak, by³a szczepiona. Standardowe szczepienia, bez rota wirusów i pneumokoków.
Jak dot±d nie choruje, w okolicach 6 miesi±ca ma³a infekcja z katarem.
Jest pe³na energii, rozwija siê prawid³owo.
Po MO raz nie¼le j± zsypa³o takimi drobnymi krostkami na ca³ym ciele, ale po odstawieniu mikstury jako¶ samo zesz³o. Miksturê podajê jej na razie bez cytryny i robiê po 2-3 dni przerwy.

Mogê napisaæ, ¿e dzisiaj w porównaniu z ostatnimi tygodniami mia³am lepszy dzieñ.





 
Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #5 : 02-05-2012, 06:55 »

I hu¶tawka nastroju wraca.

Nic siê specjalnie nie wydarzy³o, a noc mia³am kiepsk±, ¶ni³y mi siê jakie¶ koszmary, wybudza³am siê bez powodu. Rano niepokój, rozdra¿nienie, do¶æ zimne rêce, sucho¶æ w ustach.

Mo¿e na razie zupe³nie odstawiæ MO?
Wczoraj wziê³am zmniejszon± dawkê.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #6 : 02-05-2012, 09:33 »

Podczas I etapu DP
- zielonej herbaty piæ nie wolno,
- pomidory musisz wykluczyæ (mimo i¿ uwa¿asz, ¿e Ci nie szkodz±),
- orzechów laskowych lepiej nie dodawaæ do KB, poniewa¿, po pierwsze mog± uczulaæ, a po drugie nie ma teraz sezonu na orzechy, wiêc mog± byæ sple¶nia³e, a niestety nie zawsze to widaæ,
- owoce goji odpadaj±, bo nie s± naszymi owocami, a poza tym maj± pe³no w³a¶ciwo¶ci leczniczych, czyli mog± blokowaæ oczyszczanie,
- co do wody, miodu i octu jab³kowego, to ja nie jestem pewna, mo¿e to nie zaszkodzi, ale trzeba pamiêtaæ, ¿e w DP miód jest te¿ zabroniony (pozwala siê na odrobinê do KB, je¶li kto¶ nie daje rady wypiæ bez s³odzenia, choæ tak naprawdê lepiej siê przemêczyæ przez te trzy tygodnie bez miodu).

Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #7 : 02-05-2012, 21:54 »

Dobrze, wszystkie te informacje ju¿ wdra¿am w moj± dietê.
Chcia³abym jeszcze ustaliæ czy mogê je¶æ na zmianê z kaszami dozwolonymi w pierwszym etapie komosê ry¿ow±? Nie zawiera glutenu, a bardzo j± lubiê.
Co do kosmetyków "bez chemii" to od kilku ju¿ lat bardzo zwracam na to uwagê co stosujê. Staram siê kupowaæ te bez parabenów, na naturalnych sk³adnikach.

« Ostatnia zmiana: 03-05-2012, 08:12 wys³ane przez Klara27 » Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomo¶ci: 72

« Odpowiedz #8 : 02-05-2012, 22:44 »

Agata, czy mo¿esz wyja¶niæ, dlaczego w I etapie nie mo¿na, a w³a¶ciwie "nie wolno" siê napiæ zielonej herbaty, je¶li kto¶ lubi?
Herbata to herbata, ta sama ro¶lina, trochê inny proces przetworzenia, ale wp³yw na organizm podobny. Aby tylko nie parzyæ zbyt mocnej (drugie zalanie daje smaczniejszy napar).
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #9 : 03-05-2012, 10:27 »

Bo zielona herbata ma te¿ w³a¶ciwo¶ci zdrowotne (czyli jest zio³em = lekiem), tak wiêc mo¿e blokowaæ oczyszczanie.
Zielona herbata ma o wiele wiêkszy wp³yw na organizm, ni¿ zwyk³a herbata czarna s³abo parzona.

http://www.odchudzanko.pl/zielona-herbata-poznaj-jej-zalety-i-wlasciwosci,138.html

Poza tym temat by³ ju¿ poruszany:
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=17340.0
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 500

« Odpowiedz #10 : 03-05-2012, 12:46 »

Lucia, w DP najlepiej spo¿ywaæ produkty w niej dozwolone a nie kombinowaæ. Od tego w jaki sposób przebrniemy przez DP zale¿y dalszy proces zdrowienia.
Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #11 : 03-05-2012, 21:38 »

Zielon± herbatê odstawi³am.
Pijê wodê mineraln± z cytryn± lub bez, jak równie¿ czarn± herbatê z cytryn±.

Dzisiaj mija 3 dzieñ DP i muszê przyznaæ z zadowoleniem, ¿e wróci³ mi apetyt i jako¶ tak wiêcej energii mia³am w ci±gu dnia. Oby tak dalej.

Do s³odkiego nie ci±gnie mnie w ogóle, ale kanapkê i pomidora to bym zjad³a.

Ponawiam pytanie dotycz±ce komosy ry¿owej, czy mogê j± je¶æ w I etapie DP?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #12 : 03-05-2012, 22:20 »

A po co komosa? W pierwszym etapie DP jest do¶æ produktów.
Je¶li ju¿, to patrz co odj±æ a nie dodaæ.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #13 : 03-05-2012, 22:47 »

Agata, czy mo¿esz wyja¶niæ, dlaczego w I etapie nie mo¿na, a w³a¶ciwie "nie wolno" siê napiæ zielonej herbaty, je¶li kto¶ lubi?
Herbata to herbata, ta sama ro¶lina, trochê inny proces przetworzenia, ale wp³yw na organizm podobny. Aby tylko nie parzyæ zbyt mocnej (drugie zalanie daje smaczniejszy napar).
Li¶cie zielonej herbaty s± poddawane specjalnej fermentacji, dlatego te¿ nie jest wskazana w pierwszym etapie DP.
Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #14 : 04-05-2012, 08:48 »

No to co do jedzonka mam jasno¶æ - mniej znaczy wiêcej.

Rozumiem, ¿e MO, ze wzglêdu na fajerwerki w oczyszczaniu stosowaæ w zmniejszonej dawce i to w zale¿no¶ci od samopoczucia?
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #15 : 04-05-2012, 18:09 »

Rozumiem, ¿e MO, ze wzglêdu na fajerwerki w oczyszczaniu stosowaæ w zmniejszonej dawce i to w zale¿no¶ci od samopoczucia?
Jak najbardziej. smile
Zapisane
Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #16 : 06-05-2012, 18:44 »

Dzisiaj mija 6 dzieñ DP.
Zdecydowanie ustêpuj± swêdz±ce, czerwone plamy w ró¿nych miejscach cia³a. Pewnie organizm uwalnia siê od glutenu. Wczoraj mia³am biegunkê, ale by³a i minê³a i tyle j± widzieli.
Co jaki¶ czas pojawia siê wodnisty katar.

Jako¶ nie ci±gnie mnie ani do s³odkiego ani do pieczywa. W ogóle raczej apetyt s³aby, ale pojawiaj± siê momenty, ¿e czujê g³ód.

Zdecydowa³am siê na koktajle warzywne. Na razie wypróbowa³am przepis na KB z awokado i cebulk± - bardzo smaczny, nawet Hania trochê podjad³a.

To co bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie to pojawiaj±cy siê niepokój, rozdra¿nienie, zimne rêce i ciê¿ka g³owa, ale mam nadziejê, ¿e z czasem bêdzie lepiej.

Na razie odstawi³am MO i inne metody oczyszczania. Czekam, ¿eby organizm trochê wyszed³ na prost±.

Dzisiaj pó³ niedzieli mieli¶my ma³± manufakturê w domu i przetwarzali¶my pokrzywê. Mam spory zapas, tak¿e ju¿ dzisiaj doda³am do koktajlu.

Rozumiem, ¿e wodê z cytryn± mogê sobie popijaæ? Jednak przynosi to ulgê w rozrzedzeniu tych okropnych toksyn.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 2.264

« Odpowiedz #17 : 06-05-2012, 19:54 »


To co bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie to pojawiaj±cy siê niepokój, rozdra¿nienie, zimne rêce i ciê¿ka g³owa, ale mam nadziejê, ¿e z czasem bêdzie lepiej.

Rozumiem, ¿e wodê z cytryn± mogê sobie popijaæ? Jednak przynosi to ulgê w rozrzedzeniu tych okropnych toksyn.

Te objawy s± typowe dla procesu oczyszczania siê z toksyn. Prawie ka¿dy z nas to przechodzi³. smile
Woda z cytryn± - dobry pomys³.
Zapisane

Mag2
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: lipiec 2008
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 137

« Odpowiedz #18 : 07-05-2012, 22:00 »

Dzisiaj na prawej d³oni, na zewnêtrznej powierzchni bli¿ej kciuka wyskoczy³o mi podejrzane "co¶". Wygl±da jak pokrzywka czy liszaj, jest usiane ma³ymi krosteczkami, naoko³o jest rumieñ.

Piszê o tym dlatego, ¿e dok³adnie w tym samym miejscu pojawi³o siê to w czasie ci±¿y. Wtedy rozsia³o siê na obydwu d³oniach na zdecydowanie wiêkszej powierzchni. By³am u dermatologa, który stwierdzi³, ¿e to bardzo gro¼ne jest i natychmiast zaordynowa³ kuracje jak±¶ ma¶ci± ze sterydami. Oczywi¶cie jej nie wykupi³am nawet i jako¶ samo zesz³o, ale wtedy pamiêtam, ¿e potwornie to swêdzia³o, drapa³am siê nawet przez sen.

Czy to uczulenie na gluten?
Czy teraz wystarczy smarowaæ alocitem?

Dzisiaj 7 dnia diety czu³am siê ca³kiem dobrze, jedynie mia³am zimne d³onie i to nie ca³y dzieñ.
Psychika znacznie lepiej, od razu wszystko da siê zrobiæ!
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« Odpowiedz #19 : 08-05-2012, 11:46 »

Czy to uczulenie na gluten?
Tu mo¿e pomóc tylko jasnowidz msn-wink. A tak na powa¿nie, to na podobne zmiany u syna nak³ada³am glinkê. Skóra bardzo szybko wróci³a do normy.
Mo¿esz smarowaæ alocitem lub octem jab³kowym. Mo¿esz te¿ na³o¿yæ kompres z lnianej ¶ciereczki namoczonej octem jab³kowym.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!