Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz  (Przeczytany 106733 razy)
scorupion
« Odpowiedz #60 : 27-11-2012, 19:36 »

Wróżki i wróże (hehehe, ale głupie słowo) znają całą masę różnych myków, bo z tego żyją. Ale przyszłości nie znają i co tu udowadniać.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #61 : 27-11-2012, 19:47 »

Tak myślałem. smile
Trzymaj się ciepło.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #62 : 27-11-2012, 20:09 »

Dzięki Trubadur za wyjaśnienia. Idea Biosłone dotyczy raczej człowieka ewolucyjnego. Jednak niektórzy są wierzący w Boga. To takie trochę się wykluczające sprawy, jeśli wziąć pod uwagę metody odżywiania. Wiadomo o co chodzi.

Ja jestem wierząca i trochę mam inne zdanie na różne tematy. Natomiast jeśli chodzi i wróżbiarstwo o którym piszesz, tzw. okultyzm, ściśle związany z szatanem. To wiem, co to znaczy i dziwi mnie ignorancja Scorupiona. Aż nadto dowodów na działanie sił duchowych, niekoniecznie dobrych. Jednak każdy ma prawo do własnego zdania. Jeśli jednak ktoś tego nie doświadczył i dla niego wiara w Stwórcę jest poza zasięgiem jego rozumowania, to co mnie do tego.
Agnostyk tez w coś tam wierzy.
Zapoznam się z tym o czym piszesz, bo do tej pory nie było mi potrzebne. Jednak cieki wodne chyba istnieją - tak myślę. A to, że my nie wiemy dlaczego wahadełko je rozpoznaje to może dlatego, że nie jesteśmy w stanie tego pojąć. Jeszcze niedawno jakbyś pokazał babci komórkę, to nazwałby Cię szatanem. Ale poczytam na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 25-06-2013, 12:54 wysłane przez Whena » Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #63 : 27-11-2012, 20:13 »

I dobrze, że nie znają naszej przyszłości. My powinnyśmy kierować się naszą intuicją i sami kreować przyszłość, działaniami jakie podejmujemy.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 09:24 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #64 : 27-11-2012, 20:18 »

... jeśli wziąć pod uwagę metody odżywiania.
Odżywianie do tego nic nie ma.
W jednym z odcinków do których Trubadur podał linka jest wywiad z naukowcem - fizykiem, który mówi, że cieki nie istnieją. (W odc. 8 cz. 2   http://www.youtube.com/watch?v=3wL8WFDelK8&feature=relmfu )
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #65 : 27-11-2012, 21:00 »

Dyskusja chyba o wahadełkach i ciekach ale o wróżkach też coś było. Otóż ja w sprawie wróżenia. Kiedyś namówiono mnie na wizytę u wróżki. Na samym początku spytała czy wiem, że moja żona jest w ciąży oraz, że mam takiego fajnego, małego psa, który ucieka z domu i obszczekuje przejeżdżające samochody. Do dziś nie wiem jak to odgadła.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #66 : 27-11-2012, 21:04 »

To pomyśl. Myślenie ma przyszłość. msn-wink
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #67 : 27-11-2012, 21:26 »

Cytat
Dzięki Trubadur za wyjaśnienia. Idea Biosłone dotyczy raczej człowieka ewolucyjnego. Jednak niektórzy są wierzący w Boga. To takie trochę się wykluczające sprawy, jeśli wziąć pod uwagę metody odżywiania. Wiadomo o co chodzi.
Co do zasady ewolucja i Bóg się nie wykluczają, ale w naszej rzeczywistości mamy konkretne teorie i przez "teorię ewolucji" rozumiemy konkretną propagandę, która ma na celu od samego początku zwłaszcza przekonanie ludzi, że Stwórcy nie było i nie ma. Natomiast zarówno Biosłone, jak i cała bez mała współczesna biologia na każdym kroku dowodzą, że życie zostało w doskonały sposób zaprojektowane i trzeba naprawdę dużego zaślepienia paradygmatem ewolucyjnym aby tego nie dostrzegać. Ale wielu dziś właśnie w ten sposób patrzy: przekonani przez rzekomą naukowość przyjmują tę teorię... na wiarę. Inna rzecz, że wielokroć po prostu bezmyślnie powtarza się pewne utarte określenia, bo kiedy czytam powtarzane jak dogmat słowa, że bakterie czy wirusy są z nami związane ewolucyjnie (bo bez tego słowa to już pewnie by się nie obyło), to jedynie uśmiecham się pod nosem.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #68 : 27-11-2012, 21:30 »

Cytat
Co do zasady ewolucja i Bóg się nie wykluczają
A co masz konkretnie na myśli? Bo wg mnie się wykluczają. smile
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #69 : 27-11-2012, 21:34 »

Nie, ale tylko, jak powiadam, w pewnym ujęciu. Można przecież sobie wyobrazić, że Bóg stworzył świat, a ewolucję wpisał weń jako jedno z praw natury.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #70 : 27-11-2012, 22:03 »

To pomyśl. Myślenie ma przyszłość. msn-wink

Jakaś mała podpowiedź?
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #71 : 27-11-2012, 22:19 »

Cytat
Do dziś nie wiem jak to odgadła.
Cytat
Jakaś mała podpowiedź?
Skoro człowiek nie ma naturalnej możliwości przewidywania przyszłości, lub widzenia na odległość cudzej osobowości, to tę niewątpliwą wiedzę otrzymała od sił, dla których takie możliwości nie są niczym nadzwyczajnym.
Poszukaj: 2 Król. 21:6
Bóg zakazał swoim sługom takich praktyk. Dlaczego? Ponieważ grożą one nawiązaniem kontaktu z nieczystymi duchami, czyli demonami, lub opętaniem przez nie. Stanowią rażące sprzeniewierzenie się Bogu.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2012, 22:21 wysłane przez Asia61 » Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #72 : 27-11-2012, 22:27 »

Nie, ale tylko, jak powiadam, w pewnym ujęciu. Można przecież sobie wyobrazić, że Bóg stworzył świat, a ewolucję wpisał weń jako jedno z praw natury.
Zbyt ogólnikowo piszesz. Proszę o konkrety. Jaką ewolucję masz na myśli?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
scorupion
« Odpowiedz #73 : 27-11-2012, 22:33 »

Cytat
Jednak cieki wodne chyba istnieją - tak myślę. A to, że my nie wiemy dlaczego wahadełko je rozpoznaje to może dlatego, że nie jesteśmy w stanie tego pojąć. Jeszcze niedawno jakbyś pokazał babci komórkę, to nazwałby Cię szatanem.
Ale to jest bajdurzenie.

Cytat
Na samym początku spytała czy wiem, że moja żona jest w ciąży oraz, że mam takiego fajnego, małego psa, który ucieka z domu i obszczekuje przejeżdżające samochody. Do dziś nie wiem jak to odgadła.
Wielu sztuczek iluzjonistów też nie znasz.

Któraś z tych wróżek wybiera się do Brukseli?
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #74 : 27-11-2012, 22:33 »

Dlatego zaciekawił mnie temat cieków i wahadełka. Nie chcę mieć nic wspólnego z czymś, czym brzydzi się Stwórca. A co do przypadków działania złych sił w przypadku, gdy łamiemy zasady Boże, lepiej nie chcieć poznać na sobie.
Ewolucja w jakimś stopniu jest związana z wiarą w Boga, ale na zasadzie przystosowania. Np. niedługo będziemy mieć palce wskazujące bez linii papilarnych wskutek pisania na komputerze. msn-wink
A w przypadku ewolucji Darwina to chyba wiara w Boga się z nią kłóci tak rozumiem ja. Nie wiem czy o to Trubadur Ci chodziło.

Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #75 : 27-11-2012, 22:36 »

Cytat
Poszukaj: 2 Król. 21:6
Bóg zakazał swoim sługom takich praktyk. Dlaczego? Ponieważ grożą one nawiązaniem kontaktu z nieczystymi duchami, czyli demonami, lub opętaniem przez nie. Stanowią rażące sprzeniewierzenie się Bogu.
A masz jakieś listy uwierzytelniające?
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #76 : 27-11-2012, 22:48 »

Jakiś czas temu czytałam coś takiego o homeopatii. Jako, że jego twórcą był okultysta. A uderzanie przy wytwarzaniu leku ma mieć coś wspólnego z demonami.

Asia film obejrzałam. Czyli, że w moich rękach wahadełko nie ma prawa się ruszać, czy tak? Tylko u osób mających kontakt z demonami wahadełko może się poruszać?

Pytania Twoje Scorupion są śmieszne. Nie wierzysz - nie musisz, ale po co ta ironia. Chyba bardzo się nudzisz.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #77 : 27-11-2012, 22:51 »

Smieszne to są bajdurzenia o wróżeniu i tym podobnych zjawiskach nadprzyrodzonych, których w żaden sposób nie można udowodnić, nawet za ciężką kasę.

Pytania Twoje Scorupion są śmieszne. Nie wierzysz - nie musisz, ale po co ta ironia. Chyba bardzo się nudzisz.
Nie o mnie, o wahadełku i o wróżach gadamy.
« Ostatnia zmiana: 27-11-2012, 22:54 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #78 : 27-11-2012, 22:56 »

Wiesz może opowiedziałabym Ci coś, ale tego nie zrobię, bo zechcesz listy uwierzytelniające.
Nie przeżyłeś, a gadasz.
Udowodnić nie zdołam, zdjęć nie robiłam i nic nie nagrałam, ale ani ja, ani moja rodzina, ale  widziała co widziała.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #79 : 28-11-2012, 02:58 »

Zainteresowanym tematem cieków wodnych polecam fragment książki Czesława Spychalskiego "Radiestezja w domu i w ogrodzie", Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, ISBN 83-09-00871-6, w 1983 roku.







Jest to bodaj pierwsze poważne opracowanie na temat radiestezji, i bodaj ostatnie. Nowszych opracowań, będących skrzyżowaniem magii z nałuką, nie polecam, bowiem wprowadzają tylko mętlik w rzecz z gruntu prostą i oczywistą.
« Ostatnia zmiana: 28-11-2012, 03:03 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!