Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz  (Przeczytany 106715 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #80 : 28-11-2012, 03:05 »

Przepowiadam przyszłość, do końca roku jest promocja, tylko 100zł od osoby, proszę pisać na priv.
Widzę, że z kiełbasy przechodzimy na wróżby...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #81 : 28-11-2012, 07:14 »

Cytat
Zbyt ogólnikowo piszesz. Proszę o konkrety. Jaką ewolucję masz na myśli?
Pisałem na szybko żeby zdążyć przed wyczerpaniem się baterii. Ale w gruncie rzeczy nie mam wiele do dodania, bo samo zagadnienie jest ogólnikowe. Może tak: nie da się pogodzić istnienia Boga (zwłaszcza koncepcji, jaką przedstawia Biblia -- choć są takie próby, nawet Watykan próbuje to czynić, ale to karkołomne) z teorią ewolucji (tą konkretną, darwinowską, czy nawet postdarwinowską), bo ona zakłada ewolucję totalną, łącznie z ewoluowaniem z niczego całego życia na planecie, a nawet i Wszechświata -- i to, że nie da się ich pogodzić jest oczywiste. Można natomiast pomyśleć taki układ, w którym wierzymy w Biblię i jakąś inną teorię ewolucji (która na przykład poprzestaje na konstatacji, że dochodzi do zmian w obrębie gatunków wskutek akomodacji do zmieniających się warunków środowiskowych i in.), albo też wierzymy w jakiegoś Stwórcę i jakąś koncepcję stworzenia inną od biblijnej, przyjmując jakąś teorię ewolucji, może nawet zbliżoną do darwinowskiej. Nawet teorię 4,5 miliardowego wieku Ziemi i nie wiem już nawet ilemiliardowego wieku Wszechświata można jakoś godzić z istnieniem Boga -- tylko po co, skoro to głupie?
Z grubsza o to mi chodziło.

Cytat
Jakiś czas temu czytałam coś takiego o homełopatii. Jako, że jego twórcą był okultysta. A uderzanie przy wytwarzaniu leku ma mieć coś wspólnego z demonami.
Tak, jest zbliżone do praktyk voodoo. Z homeopatią jest podobnie jak z astrologią, radiestezją itp.: niby nie ma takiej możliwości, żeby działała (stężenie substancji aktywnych jest tak znikome, że w ogóle przestaje mieć znaczenie) a jednak działa. Jeśli chcesz posłuchać, to polecam wykład, a w zasadzie kazanie, Mirosława Kulca, do znalezienia np. tu: http://chomikuj.pl/alisja/KAZANIA+MP3/Miros*c5*82aw+Kulec , jeżeli wolałabyś przeczytać, to np. tu: http://oblubienica.eu/czytelnia/artykuly/miroslaw-kulec/homeopatia
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #82 : 28-11-2012, 07:21 »

Cytat
Udowodnić nie zdołam, zdjęć nie robiłam i nic nie nagrałam, ale ani ja, ani moja rodzina, ale  widziała co widziała.
Wielka szkoda, ale nie jesteś osamotniona. Całym zastępom innych cudotwórców też się zapomniało nagrać.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #83 : 28-11-2012, 10:47 »

Kiedyś długo gadałem ze studniarzem, który wiercił u mnie studnię. On żadnego podziemnego strumienia w życiu nie widział. W kopanych studniach spotyka tylko warstwy wodonośne. O skuteczności różdżkarzy wyrażał się z lekceważeniem, nie potrafią w żaden sposób określić głębokości warstwy wodonośnej, co z łatwością robi geologia. Generalnie wody podziemne bardziej przypominają jeziora niż rzeki czy strumienie i jak się dokopie do takiego jeziora obojętnie w którym miejscu to woda będzie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #84 : 28-11-2012, 10:57 »

To nie tak. Wody występujące w postaci złóż to wody oligoceńskie, zalegające pod warstwą nieprzepuszczalną. Tych rzeczywiście radiesteci nie wyczuwają, bowiem są nieruchome.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #85 : 28-11-2012, 21:17 »

Cytat
Można natomiast pomyśleć taki układ, w którym wierzymy w Biblię i jakąś inną teorię ewolucji (która na przykład poprzestaje na konstatacji, że dochodzi do zmian w obrębie gatunków wskutek akomodacji do zmieniających się warunków środowiskowych i in.), albo też wierzymy w jakiegoś Stwórcę i jakąś koncepcję stworzenia inną od biblijnej, przyjmując jakąś teorię ewolucji, może nawet zbliżoną do darwinowskiej. Nawet teorię 4,5 miliardowego wieku Ziemi i nie wiem już nawet ile miliardowego wieku Wszechświata można jakoś godzić z istnieniem Boga -- tylko po co, skoro to głupie?
Trubadur, główne założenia ewolucji (ewolucja makro) dotyczą powstawania nowych gatunków z już istniejących wcześniej gatunków. Jest to bzdura, myślę, że dla |Ciebie również oczywista, z wielu powodów. Natomiast ewolucja w skali mikro, nie tłumaczy powstawania nowych gatunków, ani nie tłumaczy skąd się wzięło życie. Tak jak napisałeś, ta pseudoewolucja (mikro), to po prostu różnicowanie się gatunków na odmiany. Współczesny ewolucjonizm to tabuny różnych pseudonałukowców, którzy muszą się czymś wykazywać, aby nie stracić dochodów i pracy. Tworzą więc współczesne bajki dla dorosłych i dla dzieci. Czy nie jest to zastanawiające, że większość genetyków, mikrobiologów oraz biologów komórki to ludzie wierzący w Boga? To właśnie ci ludzie wiedzą najlepiej, że tzw. dowody na ewolucję biologiczną nie istnieją.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #86 : 28-11-2012, 21:21 »

Pełna zgoda, Asiu.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #87 : 24-01-2013, 10:09 »

Jest godzina 10 - ja przed chwilą wstałam. Położyłam się spać ok. 1-2, więc przespałam jakieś osiem godzin. Wynikałoby z tego, że powinnam być wyspana, ale nie! Czuję się, jakbym wstawała o 5, spała trzy godziny, a wczoraj była na imprezie. Boli mnie dosłownie wszystko.

Już się prawie pogodziłam z faktem, że będąc w tym mieszkaniu wcześniej niż o 9 wstać nie mogę, że potrzebuję co najmniej dwóch godzin na 'dobudzenie'. Odpuściłam poranne wykłady, innych planów na przedpołudnie też nie robię, bo wiem, że nie wypalą. Mimo to, w takich chwilach, jak dzisiaj ręce mi dosłownie opadają. Może, gdybym nie miała porównania z moim domem na wsi, uznałabym, że to ze mną jest coś nie i tak i kropka. Ale tam naprawdę wstając o 7 jestem wyspana, rześka i szczęśliwa.
Smutny
Co ja mam zrobić?
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #88 : 24-01-2013, 10:56 »

Jesteś bez szans na przeprowadzkę?
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #89 : 24-01-2013, 11:08 »

Na razie bez szans. Skończę studia i mam zamiar stąd wybyć.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #90 : 24-01-2013, 11:21 »

Pomyśl, skoro tak Ci się daje we znaki, to może zrób eksperyment i wynajmij u kogoś pokoik, lub pod pretekstem oszczędności wprowadź się do koleżanki. Po dwóch tygodniach będziesz wiedziała, czy było warto.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #91 : 05-02-2016, 13:46 »

Skąd się dokładnie wzięło to pole geobiologiczne, czym dokładnie jest?
Dlaczego jest go w niektórych miejscach więcej a w innych mniej?
Dlaczego ma wpływ na żywe organizmy?
Dlaczego ten wpływ niekiedy jest szkodliwy?
Co dokładnie szkodzi, co to pole robi z komórkami, czy z żywymi organizmami?
Jak dokładnie na nie wpływa?
Jak to jest że na niektóre wpływa dobrze a na inne źle?
Jakie reakcje w nich zachodzą pod wpływem tego pola i skąd te różnice?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #92 : 05-02-2016, 13:55 »

W tomie 4 jest sporo wyjaśnione.
Zapisane
Xemonoj
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 5.02.2013
Wiadomości: 406

« Odpowiedz #93 : 05-02-2016, 14:22 »

W tomie 4 jest sporo wyjaśnione.
Nie mam bo nie można jej kupić w formie e.
Np pdf elbo epub.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #94 : 05-02-2016, 23:48 »

Nie mam bo nie można jej kupić w formie e.
Np pdf elbo epub.
Można za to w formie papierowej, chociaż też bym chętnie widział jako .epub lub .mobi.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!