Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Teoria ewolucji a dieta  (Przeczytany 73583 razy)
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #20 : 02-05-2012, 20:00 »

Nieboraczek, czy Ty naprawdę myślisz, ze dzięki chrześcijaństwu umiesz pisać? Może jeszcze i liczyć? (cyfry)

Tak, a jest inaczej? // Nieboraczek

Dobra to mi wystarcza. Proponuje żebyś Ty zajęła się poprawianiem ortografii a pisanie postów zostaw innym.  

Wystarcza do czego? No właśnie zostawiłam Tobie odpowiedź na pytanie jak jest ale jej nie udzieliłeś.
Zapisane

Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #21 : 02-05-2012, 20:25 »

Wystarcza, żeby nie ciągnąć dalej tematu, bo nie chce mi się walić głową w mur.
Napisałaś "Teraz już nie ma co poprawiać" a ja widzę parę literówek nie poprawionych. (polskie znaki)
Poprawiłaś tylko wyraz Cesarstwo, które napisałem z malej litery.
Jako Mod. możesz bez problemu odkopać oryginalna wersje Postu, który korygowałaś i zaznaczyć co korygowałaś np. pogrubieniem.
« Ostatnia zmiana: 02-05-2012, 20:31 wysłane przez Irek. » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Tomasz4414
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: listopad 2011
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #22 : 02-05-2012, 22:13 »

Ciekawe co by powiedzieli Wasi przodkowie Słowianie. Ci, którym narzucono silą chrześcijaństwo, oglądając takie uwielbienie dla religii obcej i podporządkowującej Was innym? A mieliście całkiem trzymająca się kupy Religię ze słońcem na czele. Kasze zastąpiono ziemniakami. Chrześcijaństwo to destrukcyjna religia wymyślona przez żydów w celu zniszczenia między innymi Cesarstwa Rzymskiego, sami jej oczywiście nie przyjęli. Niejedzenie jakiegoś mięsa to tylko nawyki kulturowe.

Taka ilość błędów w kilku zdaniach jednego postu to też chyba nawyk kulturowy.

Nie odgryzasz się czasem za treść, która Ci nie pasuje?

Absolutnie nie. Do treści błędy nic nie mają.


Mam prośbę, czy możesz te błędy zaznaczyć? Chciałbym to poprawić.


Teraz już nie ma co poprawiać.
Nieboraczek, czy Ty naprawdę myślisz, ze dzięki chrześcijaństwu umiesz pisać? Może jeszcze i liczyć? (cyfry)

Tak, a jest inaczej? // Nieboraczek

Dobra to mi wystarcza. Proponuje żebyś Ty zajęła się poprawianiem ortografii a pisanie postów zostaw innym. 
Coś mi się wydaje że lekko przeginasz, może i nawet nielekko.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #23 : 02-05-2012, 22:20 »

Ciekawe co by powiedzieli Wasi przodkowie Słowianie. Ci, którym narzucono silą chrześcijaństwo, oglądając takie uwielbienie dla religii obcej i podporządkowującej Was innym? A mieliście całkiem trzymająca się kupy Religię ze słońcem na czele. Kasze zastąpiono ziemniakami. Chrześcijaństwo to destrukcyjna religia wymyślona przez żydów w celu zniszczenia między innymi Cesarstwa Rzymskiego, sami jej oczywiście nie przyjęli. Niejedzenie jakiegoś mięsa to tylko nawyki kulturowe.

Taka ilość błędów w kilku zdaniach jednego postu to też chyba nawyk kulturowy.

Nie odgryzasz się czasem za treść, która Ci nie pasuje?

Absolutnie nie. Do treści błędy nic nie mają.


Mam prośbę, czy możesz te błędy zaznaczyć? Chciałbym to poprawić.


Teraz już nie ma co poprawiać.
Nieboraczek, czy Ty naprawdę myślisz, ze dzięki chrześcijaństwu umiesz pisać? Może jeszcze i liczyć? (cyfry)

Tak, a jest inaczej? // Nieboraczek

Dobra to mi wystarcza. Proponuje żebyś Ty zajęła się poprawianiem ortografii a pisanie postów zostaw innym.  
Coś mi się wydaje że lekko przeginasz, może i nawet nielekko.

Chodzi o błędy czy o treść?
Pod przykrywka błędów zostałem zaatakowany jako osoba a nie powinno tak być.
Z Nieboraczkiem zawiesiliśmy broń na PW.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2012, 09:11 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
scorupion
« Odpowiedz #24 : 03-05-2012, 06:30 »

A ja czekam na Bioankę, aby podała jedyną Prawdę. Nic odzywa się, pewnie dlatego, że nie była na forum. Jak tylko tu zajrzy, to z pewnością napisze.
Zapisane
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #25 : 03-05-2012, 15:38 »

Scorupion
Cytat
Zaimponowałaś mi, znasz to wszystko?
Warunkowo tylko, jeśli zna jedyną Prawdę. Może się odważy i przekaże na forum.

Scorupion nie może doczekać się mojego "ble, ble, ble". Chce Prawdy Jedynej. Ale po co mu ona? Tego nie wiem. Może, aby poddać ją ocenie, i wydać werdykt. A jeśli okaże się nudna. Bioanka złamie warunek bycia imponującą. Cóż, prawda nie jest imponująca, i nie musi być. I dobrze zauważyłeś Scorupion, że trzeba odwagi, aby ją głosić. Prawda jest niepopularna i niewygodna. Poznawaj i szukaj jej sam. Ja nie mam ambicji być imponującą. Może zacznij od tego: http://www.zbawienie.com/jedyna_prawda.htm
« Ostatnia zmiana: 04-05-2012, 11:41 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #26 : 03-05-2012, 16:51 »

Nic wiele innego ponad to co napisałaś się nie spodziewałem.
« Ostatnia zmiana: 04-05-2012, 11:41 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #27 : 06-05-2012, 10:08 »

Dziękuję Iwona za Twój wczorajszy post, cieszę się, że moja opinia komuś się przydała. Tylko, co się z tym postem stało?
Zapisane
Gruby774
Początkujący
*

Offline Offline

MO: 1-03-2012
Wiadomości: 2

« Odpowiedz #28 : 07-05-2012, 08:51 »

W przedstawionej przez Bioanka "Jedynej prawdzie" czytamy:

Cytat
Bóg stworzył Wszechświat, Ziemię oraz umieścił na niej parę ludzką.

Celem owego stworzenia jest żyjąca wiecznie rodzina ludzka, naśladująca swego Stworzyciela, pouczana przez Niego i Jemu posłuszna - dla własnego dobra i szczęścia.

Jak więc widać ten "bóg", podobnie zresztą jak większość innych "bogów", wymaga od ludzi posłuszeństwa i gdy owi ludzie tego posłuszeństwa nie wykazują tzw. "bogowie" okrutnie ich doświadczają... ot choćby biblijny "bóg" ma wiele takich epizodów.

Ja osobiście oceniając jakąkolwiek ideologię, pierwszym elementem na który zwracam uwagę jest to, czy dzieli ona ludzi czy nie i niestety nie znalazłem jeszcze takiej która by nie dzieliła. A np. z biblii jasno wynika, że ludzie zjednoczeni potrafią dokonać wielkich rzeczy (przypowieść o wieży Babel) jednak "bogowi" nie podoba się taka jedność i wprowadza on kolejny element który ich dzieli, czyli tzw. poplątanie języków msn-wink

Ważnym jest również to, czy guru danej ideologii (w przypadku ideologii religijnych - bóg/bogowie/kapłani) wymaga posłuszeństwa czy nie, również w tym wypadku trudno znaleźć ideologię pozostawiającą człowiekowi wolność wyboru. Można więc wnioskować że posłuszeństwo jest kluczowym elementem w całej układance zwanej religią/wiarą czy jak kto chce sobie to nazywać.

W związku z tym wszystkim można by się zapytać, komu służą tego typu idee, kto z nich czerpie a kto na nich traci. Tym pytaniem się z Wami wszystkimi witam na tym forum i pozdrawiam Was bardzo serdecznie, bo wszyscy mamy ze sobą jedną rzecz wspólną - każdy z Nas jest człowiekiem i nie dajmy się podzielić bo podzieleni jesteśmy słabi, a wtedy właśnie jest Nas najłatwiej kontrolować i wyzyskiwać, czego przykładów w historii mamy na pęczki smile
« Ostatnia zmiana: 07-05-2012, 12:15 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #29 : 07-05-2012, 09:05 »

A mnie jedyna prawda sie spodobała. Powinni jeszcze dodać, ze ziemia jest płaska, o czym byłem przekonany mając zaledwie cztery lata. Inaczej Australijczycy pospadliby na łby.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 07-05-2012, 10:00 »

A jak by jedyna prawda wyjaśniła to tutaj: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=FEmJL5PbzyM
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #31 : 07-05-2012, 18:45 »

Gruby774 - witaj i do przodu. Dbaj o zdrowie - biblię czytaj wieczorami, a wnioski z Niej zostawiaj Sobie!
Zapisane
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #32 : 09-05-2012, 14:37 »

Scorupion
Cytat
A mnie jedyna prawda sie spodobała. Powinni jeszcze dodać, ze ziemia jest płaska, o czym byłem przekonany mając zaledwie cztery lata. Inaczej Australijczycy pospadliby na łby.


 Kto powinien dodać? Autor artykułu opiera się na Biblii, na wierze, że Pismo Święte jest nieomylnym, natchnionym Słowem Boga. Więc kto powinien dodać? Bóg? Tak się składa, że Biblia jest najstarszą na świecie księgą poprawnie opisującą budowę i umiejscowienie Ziemi. Uczeni zaś, potrzebowali wiele wieków nim odkryli, że Ziemia jest okrągła. Biblia stwierdziła to już przed tysiącami lat.
Oto stwierdzenia jednoznacznie potwierdzające kulistość Ziemi:
"Obłoki są skrytością jego, iż nie widzi, a po okręgu niebieskim przechadza się." (Hioba 22:14)
"Gdy budował niebiosa, byłam tam; gdy odmierzał krąg nad powierzchnią toni." (Przypowiesci 8:27)
"Ten, co mieszka nad kręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak szarańcza, On rozciągnął niebiosa jak tkaninę i rozpiął je jak namiot mieszkalny." (Izajasz 40:22)

Mistrz
Cytat
A jak by jedyna prawda wyjaśniła to tutaj: http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=FEmJL5PbzyM

 Przede wszystkim ten propagandowy film niczego nie wyjaśnia. Więc jak wyjaśnić "nicniewyjaśnienie"? Z filmu dowiadujemy się, min., że "szmer strumienia przemawiał do geologa", że "skały są pełne skamielin" i że "przedrzeźniacze różnią się dziobami, u jednych dzioby są długie i zakrzywione, u innych krótkie i proste." A na końcu filmu, po przytoczeniu tychże powalających dowodów potwierdzających ewolucję, stwierdza się, że "poznaliśmy zdumiewający porządek, leżący u podstaw całego świata przyrody". Amen.
 Co do ptaszka zwanego przedrzeźniaczem. Wariacje w ramach rodzaju są możliwe. To fakt. To nazywa się odmianą, mylnie nazywaną mikroewolucją. Zmiany, które dokonuja się wewnątrz danych gatunków na przestrzeni czasu to też fakt. Biblia o tym wspomina. W ogrodzie Eden ludzie jedli same owoce, zaś po buncie musieli spożywać również produkty rolne, a po potopie pojawiło się w nich dodatkowo zapotrzebowanie na mięso. Dlaczego jenak Darwin, w oparciu o zaobserwowane zmiany przystosowawcze, wpadł na pomysł o stopniowym przeobrażaniu się jednych gatunków w inne, jako wynik samodoskonalenia i doboru naturalnego? Podszept strumyka, a może szatana? (Wiecej na ten temat wypowiada się Roger Morneau tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=3zWglgdb-kk&feature=player_embedded ).
 Lubię naukę, ale teoria ewolucji nie ma z nią nic wspólnego. Tu trzeba wiary, aby w tę bajkę uwierzyć, bo ewolucji nie daje się zaobserwować. A jak każda dobra bajka, powinna mieć bajkowy początek. Dawno, dawno temu (czytaj miliardy lat temu), za górami i lasami, miało miejsce wielkie, kosmiczne pierdnięcie (czytaj Wielki Wybuch). I później dzięki "zdumiewającemu porządkowi, leżacego u podstaw całego świata przyrody" (czytaj teoria ewolucji) protoplazma, sama z siebie, chciała stać się lepsza i silniejsza, i po upływie milionów, miliardów lat, wyrosły jej nóżki i rączki, i tak oto jesteśmy kochane dzieci.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 15:52 wysłane przez Bioanka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #33 : 09-05-2012, 15:15 »

Nie wiem czy lubię fanatyków. Chyba nie.
Zapisane
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #34 : 09-05-2012, 15:58 »

Scorupion
Cytat
Nie wiem czy lubię fanatyków. Chyba nie.

Jeżeli fanatyk to ktoś, kto ma pasję, to tak, mam wiele pasji. Jeżeli fanatyk to ktoś wyznający jakieś idee, to również się zgadza. Przyznaję się, mam idee. Trzeba jakieś idee wyznawać. I myślę, że warto mieć własną opinię na temat czegoś. Jeżeli fanatyk to ktoś nietolerancyjny w stosunku do zwolenników innych poglądów, tak to rownież prawda, nie toleruję kłamst i głupoty. Nie stosuję asekuracji - jedna noga tu, a druga tam. Jeśli stoję po stronie prawdy, to byłoby dziwne, i fałszywe, gdybym w tym samym momencie, wyznawała pogląd przeciwny, czyli klamstwo.

Z powyższego wynika, że pan Scorupion nie jest pewny, czy lubi ludzi z pasją, myślących samodzielnie i uczciwych.
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:10 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #35 : 09-05-2012, 16:07 »

Hitler tez miał pasje, idee, był nietolerancyjny, itd. Zobacz do czego to doprowadziło. Scorupion, Ty w razie czego masz pewne miejsce na mojej łodzi. smile
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 16:11 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #36 : 09-05-2012, 16:32 »

Irek
Cytat
Hitler tez miał pasje, idee, był nietolerancyjny, itd. Zobacz do czego to doprowadziło.

Tak panie Irku. Fanatyzm, jeśli stoi się po niewłasciwej stronie, jest niebezpieczny. Po owocach ich poznacie. Zatem to prawda, że złe idee rodzą złe konsekwencje, a Darwin miał tu swoją zasługę. Hitler wyznawał ewolucjonizm. I na jego przykadzie widzimy, do czego to doprowadziło. Adolf rozwinął pojęcia "selekcji naturalnej", "walki rasowej" czy "doboru wybiórczego". A przypomnę pełny tytuł dzieła Darwina: "O powstawaniu gatunków drogą naturalnego doboru, czyli o utrzymywaniu się doskonalszych ras istot organicznych w walce o byt".
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 17:19 wysłane przez Bioanka » Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #37 : 09-05-2012, 17:17 »

Nie jest tajemnicą, że gros wyznawców tak zwanej teorii ewolucji, zwykle wojujący ateiści zresztą, nie czytało nigdy dzieła (nawiasem pisząc, przetłumaczonego fatalnie na język polski), na którym cała ta teoria usiłuje się opierać. W ostateczności chodzi bowiem o potężne narzędzie mącenia ludziom w głowach, już od najmłodszych lat: http://youtu.be/CQsugNwbHG8 , a nade wszystko nie żadną ewolucję, tylko o "dowód" na nieistnienie Stwórcy (no, chyba że w postaci kosmitów:)).

Co do kulistości Ziemi w Piśmie jednak, to przytoczone fragmenty mówią co najwyżej o kulistości niebios smile Uszedłby ten środkowy, ale...
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 12:57 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #38 : 09-05-2012, 17:29 »

Cytat
Fanatyzm, jeśli stoi się po niewłasciwej stronie, jest niebezpieczny. Po owocach ich poznacie.
Zatem to która strona jest tą właściwą?
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
scorupion
« Odpowiedz #39 : 09-05-2012, 17:32 »

Zróbcie taki eksperyment: niech troje ludzi opisze jakieś drobne zdarzenie, które wydarzyło sie wczoraj. Potem porównajcie te opisy. Zobaczycie jak będą rozbieżne. Teraz niech kilku tłumaczy przerobi je na swoje języki, najlepiej rzadkie albo martwe. Później inni tłumacze niech wrócą do języka źródłowego. Co otrzymamy? Trzy historie, dalekie od prawdy, które będzie można interpretować na trzysta sposobów.
Uwaga, nie jestem wojującym ateistą, akurat nie miałbym co robić...hehehe
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 17:34 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!