Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 04:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Teoria ewolucji a dieta  (Przeczytany 74070 razy)
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #40 : 09-05-2012, 17:38 »

Cytat
A mnie jedyna prawda sie spodobała. Powinni jeszcze dodać, ze ziemia jest płaska, o czym byłem przekonany mając zaledwie cztery lata. Inaczej Australijczycy pospadliby na łby.

Ale ziemia nie jest płaska tylko wklęsła. Można to łatwo udowodnić. Gdyby była płaska to buty ścierałyby się równomiernie na całej powierzchni. Gdyby była okrągła to podeszwa wycierałaby się głównie w części środkowej. Ponieważ podeszwy ścierają się najszybciej na pięcie i w przedniej części to jest to dowód na wklęsłość ziemi smile
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #41 : 09-05-2012, 17:47 »

Jack
Cytat
Zatem to która strona jest tą właściwą?

Myślę, panie Jack, że tu trzeba odpowiedzialnie i samodzielnie zdecydować, kierując się sumieniem i rozumem.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #42 : 09-05-2012, 17:52 »

Cytat
Myślę, panie Jack, że tu trzeba odpowiedzialnie i samodzielnie zdecydować, kierując się sumieniem i rozumem.
A według Pani?
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #43 : 09-05-2012, 18:00 »

Bioanka jeśli ktoś, spali biblie na Twoich oczach lub zbezcześci krzyż to co zrobisz w takiej sytuacji? Będzie mi milo jeśli pominiesz formę pan odnosząc się do mnie.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #44 : 09-05-2012, 18:17 »

Trubadur
Cytat
W ostateczności chodzi bowiem o potężne narzędzie mącenia ludziom w głowach, już od najmłodszych lat: http://youtu.be/CQsugNwbHG8
Ten filmik o Zuzi, wcale nie do śmiechu, mimo, że tyle w nim śmiechu. Uczymy dzieci, że pochodzą od zwierząt, więc dzieci zachowują się jak zwierzęta. Skąd mają czerpać zdolność odróżniania dobra i zła. Ale specjaliści psycholodzy już mają na to wyjaśnienie, pseudonaukową teorię "dzieci indygo". I tak usprawiedliwia się zło.
 
« Ostatnia zmiana: 09-05-2012, 18:39 wysłane przez Bioanka » Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #45 : 09-05-2012, 20:28 »

Cytat
Uczymy dzieci, że pochodzą od zwierząt, więc dzieci zachowują się jak zwierzęta.

Wcześniej, przez wiele wieków inaczej były uczone i co? A te, które wcale nie były uczone to co? Zachowywały i zachowują się jak Aniołki?
Wyczuwam u ciebie fanatyczne zacietrzewienie. W sumie i tak bez znaczenia.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #46 : 09-05-2012, 20:36 »

Nie jest tajemnicą, że gros wyznawców tak zwanej teorii ewolucji, zwykle wojujący ateiści zresztą, nie czytało nigdy dzieła na którym cała ta teoria usiłuje się opierać.

To samo mogę powiedzieć o wyznawcach teorii o Adamie i Ewie, którzy nigdy nie czytali swej świętej księgi.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #47 : 09-05-2012, 21:02 »

To samo mogę powiedzieć o wyznawcach teorii o Adamie i Ewie, którzy nigdy nie czytali swej świętej księgi.

Możesz.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 10-05-2012, 06:01 »

Teoria Darwina nie jest nie tylko Jedyną Prawdą, ale w ogóle żadną prawdą nie jest. Jest teorią, czyli racjonalną próbą wyjaśnienia niezrozumiałych zjawisk. Teoria ma to do siebie, że jest tymczasowa, czyli obowiązuje do czasu, aż ktoś opracuje nową teorię, bardziej spójną, jaśniej opisującą niezrozumiałe zjawiska. Innymi słowy: teoria z założenia zakłada swoją omylność. Mnie takie podejście odpowiada, ponieważ sam mogę ocenić, na ile dana teoria wykazuje znamiona prawdopodobieństwa, a ile w niej zwyczajnych bzdetów. Jedyna Prawda takiej swobody nie daje, co najwyżej spekulacje związane z interpretacją, czyli subiektywną oceną Słowa Bożego; coś w rodzaju: co autor miał na myśli - krąg niebieski czy krągłość Ziemi?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #49 : 10-05-2012, 06:40 »

Mistrzu, bardzo racjonalne podejście. Ja także wolę mieć możliwość własnej oceny i wyboru, niż ślepo wierzyć dogmatom.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
scorupion
« Odpowiedz #50 : 10-05-2012, 06:51 »

Cytat
Jedyna Prawda takiej swobody nie daje, co najwyżej spekulacje związane z interpretacją, czyli subiektywną oceną Słowa Bożego; coś w rodzaju: co autor miał na myśli - krąg niebieski czy krągłość Ziemi?

A jeszcze ciekawsza byłaby próba zbudowania na podstawie takiej wiedzy na przykład satelity. Bioanka pewnie dałaby radę, ale reszta?
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 06:55 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #51 : 10-05-2012, 09:52 »

Bioanka cieszę się, że są na naszym forum tacy ludzie jak Ty. Ja także wolę wierzyć w to, że Ktoś mnie stworzył, niż w to, że gdzieś, kiedyś niechcący pierdykło a później to już tak samo z siebie. Promień ziemi ma około 6350km a najgłebszy odwiert jaki zrobił człowiek ma... 12km. Ale według nieukowców to już wystarczy do tego by znać całą prawdę o ziemi. O wszechświecie nawet nie wspomnę.
A tak na marginesie przecież portal Biosłone i forum są przykładem na to, że oficjalna "nauka" niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 13:12 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #52 : 10-05-2012, 10:23 »

Teoria Darwina nie jest nie tylko Jedyną Prawdą, ale w ogóle żadną prawdą nie jest. Jest teorią, czyli racjonalną próbą wyjaśnienia niezrozumiałych zjawisk. Teoria ma to do siebie, że jest tymczasowa, czyli obowiązuje do czasu, aż ktoś opracuje nową teorię, bardziej spójną, jaśniej opisującą niezrozumiałe zjawiska. Innymi słowy: teoria z założenia zakłada swoją omylność. Mnie takie podejście odpowiada, ponieważ sam mogę ocenić, na ile dana teoria wykazuje znamiona prawdopodobieństwa, a ile w niej zwyczajnych bzdetów.

W prywatnym użytku, o jakim Pan pisze -- owszem, teoria jest tylko teorią. Miałem jednak na myśli nieco inny wymiar, nazwijmy go propagandowym, w którym to życie ma się do teorii dostosować.

Cytat
Jedyna Prawda takiej swobody nie daje, co najwyżej spekulacje związane z interpretacją, czyli subiektywną oceną Słowa Bożego; coś w rodzaju: co autor miał na myśli - krąg niebieski czy krągłość Ziemi?

Mechanizm jest ten sam: w konfrontacji z tezą czy też zbiorem tez, a więc inną teorią, zarówno "Jedyna Prawda", jak i wybrana przez nas teoria albo służy za probierz prawdziwości albo upada pod naporem "racjonalnych argumentów". Zarówno teorię można uznawać (i zwykle tak się czyni), choć "tymczasowo", za "Jedyną Prawdę", jak i odkryć, że "Jedyna Prawda" wcale nie jest ani jedyną ani prawdą. I zarówno teoria, jak i "Jedyna Prawda" są "racjonalnymi próbami wyjaśnienia niezrozumiałych zjawisk", bo obie opierają się na wyciąganiu wniosków z -- przyjętych zawsze arbitralnie -- przesłanek. Przystanie na teorię lub "Jedyną Prawdę" i przyjęcie za obowiązującą nie dokona się też bez obdarzenia którejś najzwyklejszym zaufaniem, a więc... wiarą, że to, co przez nas wybrane, adekwatnie opisuje rzeczywistość i że jest zwyczajnie godne tegoż zaufania.  
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #53 : 10-05-2012, 10:37 »

Cytat
Promień ziemi ma około 6350km a najgłebszy odwiert jaki zrobił człowiek ma... 12km. Ale według nieukowców to już wystarczy do tego by znać całą prawdę o ziemi. O wszechświecie nawet nie wspomnę.

Poważnie naukowcy uważają, że 12 kilometrowy odwiert ukazuje całą prawdę o ziemii? Nigdy i nigdzie nie spotkałem się z takim opracowaniem. Z całą pewnościa jednak te odwierty pozwalają na eksploatowanie kopalin, tak jak ułamkowa wiedza o wszechświecie pozwala na wystrzeliwanie rakiet. Spróbujcie to zrobić kierując się wiedzą zawartą w najświętszych nawet księgach.


Cytat
Mechanizm jest ten sam: w konfrontacji z tezą czy też zbiorem tez, a więc inną teorią, zarówno "Jedyna Prawda", jak i wybrana przez nas teoria albo służy za probierz prawdziwości albo upada pod naporem "racjonalnych argumentów". Zarówno teorię można uznawać (i zwykle tak się czyni), choć "tymczasowo", za "Jedyną Prawdę", jak i odkryć, że "Jedyna Prawda" wcale nie jest ani jedyną ani prawdą. I zarówno teoria, jak i "Jedyna Prawda" są "racjonalnymi próbami wyjaśnienia niezrozumiałych zjawisk", bo obie opierają się na wyciąganiu wniosków z -- przyjętych zawsze arbitralnie -- przesłanek. Przystanie na teorię lub "Jedyną Prawdę" i przyjęcie za obowiązującą nie dokona się też bez obdarzenia którejś najzwyklejszym zaufaniem, a więc... wiarą, że to, co przez nas wybrane, adekwatnie opisuje rzeczywistość i że jest zwyczajnie godne tegoż zaufania.  

Nic z tego nie zrozumiałem.


Cytat
Ja także wolę wierzyć w to, że Ktoś mnie stworzył, niż w to, że gdzieś, kiedyś niechcący pierdykło a później to już tak samo z siebie.

Wierzyć można, ale czy nie lepiej byłoby wiedzieć?
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 10:39 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #54 : 10-05-2012, 10:56 »

Cytat
Mechanizm jest ten sam: w konfrontacji z tezą czy też zbiorem tez, a więc inną teorią, zarówno "Jedyna Prawda", jak i wybrana przez nas teoria albo służy za probierz prawdziwości albo upada pod naporem "racjonalnych argumentów". Zarówno teorię można uznawać (i zwykle tak się czyni), choć "tymczasowo", za "Jedyną Prawdę", jak i odkryć, że "Jedyna Prawda" wcale nie jest ani jedyną ani prawdą. I zarówno teoria, jak i "Jedyna Prawda" są "racjonalnymi próbami wyjaśnienia niezrozumiałych zjawisk", bo obie opierają się na wyciąganiu wniosków z -- przyjętych zawsze arbitralnie -- przesłanek. Przystanie na teorię lub "Jedyną Prawdę" i przyjęcie za obowiązującą nie dokona się też bez obdarzenia którejś najzwyklejszym zaufaniem, a więc... wiarą, że to, co przez nas wybrane, adekwatnie opisuje rzeczywistość i że jest zwyczajnie godne tegoż zaufania. 
Ale o co chodzi?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #55 : 10-05-2012, 11:10 »

Cytat
Ja także wolę wierzyć w to, że Ktoś mnie stworzył, niż w to, że gdzieś, kiedyś niechcący pierdykło a później to już tak samo z siebie.

Wierzyć można, ale czy nie lepiej byłoby wiedzieć?
Oczywiście, że lepiej jest wiedzieć. Ale ewolucja i wielkie bum to też wiara, nie wiedza.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #56 : 10-05-2012, 11:15 »

Cytat
Ale ewolucja i wielkie bum to też wiara, nie wiedza.
Ale teoria wielkiego wybuchu nie tworzy niepodważalnego dogmatu, tylko czeka na jakąś lepszą teorię. Wiara nie ma tutaj nic do rzeczy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #57 : 10-05-2012, 11:28 »

Cytat
Ale ewolucja i wielkie bum to też wiara, nie wiedza.

Hmm...mylisz pojęcia. To teoria, a nie wiara i póki co nie ma lepszej.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #58 : 10-05-2012, 11:43 »

Według kościoła, jestem ateista poszukującym. Czy ktoś może podać mi namiary na np. jakieś forum albo inne źródło, które logicznie pomoże mi zrozumieć, uwierzyć. Ale podkreślam słowo logicznie, bo tym się kieruje. Logika jest podstawa. Gdybym tylko wierzył, ze Bóg da mi zdrowie a nie przyswoił logicznej wiedzy miedzy innymi z Bioslone to bardzo kiepsko bym na tym wyszedł. Darwin to logika. Kościół to tylko wiara i nadzieja bez logicznego uzasadnienia.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
scorupion
« Odpowiedz #59 : 10-05-2012, 13:13 »

Cytat
Poza tym, przepraszam, ale, żeby dyskutować na jakikolwiek temat, trzeba posiadać na ten temat wiedzę. Tak więc proponuję, żeby osoby niewierzące na temat wiary po prostu się nie wypowiadały.

Hehehehe, dobre, dobre, kontynuuj.



Zgadzam się, że to teoria, pytanie tylko, do czego konkretnie jest nam przydatna. Co nam przyszło z teorii ewolucji?

Każda teoria to próba opisania świata. Do czego nam to potrzebne? A co, chciałabyś abym wyjaśniał już prostsze od najprostszego?
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 13:17 wysłane przez Scorupion » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!