Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 10:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spadek wagi wskutek wdrożenia Diety prozdrowotnej  (Przeczytany 179899 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 04-05-2012, 01:57 »

Muszę przyznać, że efekt odchudzający DP (Diety prozdrowotnej), jako efekt uboczny, do którego nie przywiązywałem większej wagi, przerósł moje przewidywania. Okazuje się bowiem, że mnóstwo osób potraciło sporo kilogramów, nie głodząc się przy tym i nie wydziwiając z doborem jakichś dziwnych produktów żywnościowych, jedzeniem rozłącznym kilku posiłków dziennie, a także nie trwoniąc energii na zbędne ćwiczenia fizyczne.

W tej sytuacji nie od rzeczy będzie przyjrzeć się temu zjawisku dokładniej i jeśli okaże się, że warto, zacząć ten prosty sposób odchudzania spopularyzować. Dlatego proszę, by osoby, które zrzuciły zbędne kilogramy podzieliły się tym sukcesem tutaj, nawet gdy już pisały o tym w innym miejscu forum. Chodzi o to, żeby temat efektu odchudzającego DP zebrać w jednym miejscu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #1 : 04-05-2012, 09:52 »

Takiego typowego, książkowego DP nie wdrożyłem, ale MO od 10.01.12, ZZO, eliminacja glutenu, cukru, gdzieś od początku lutego.
Trochę roweru, ale tak raz na 3 dni po około 5km i prace w ogródku ale też na bardzo spokojnie i nie dłużej niż godzina, raz na 2-3 dni. Ogólnie trochę więcej ruchu, bo mi się po prostu  bardziej chce, gdzieś wyjść, pojechać, coś zrobić. Piwa nie piję w ogóle, wcześniej piłem ale raczej sezonowo, latem. Jesień zima to używanie wyższych procentów, było tak raz na tydzień, dwa, a teraz raz na miesiąc. Wszystkie te niby wyrzeczenia i wysiłki zaistniały samoistnie do niczego się nie zmuszałem, tak po prostu wyszło.
Efekt -11kg  w około 3-4 miesiące!
Niestety, nie wiem jak chudnięcie rozkładało się w czasie bo nie miałem wagi. Dlatego nie wiem też czy w ciągu około dwóch pierwszych miesięcy, kiedy jeszcze nie było roweru i ogródka, również waga spadała w takim tempie jak od czasu ruszenia 4 liter. Ważyłem się u kolegi pod koniec grudnia 2011. Wagę kupiłem kiedy zauważyłem, że spodnie są sporo luźniejsze, około miesiąca temu, wtedy było 2-3 kg więcej niż teraz. Opisze jeszcze jak się zasilam.
Śniadanie to codziennie kasza gryczana niepalona z masłem i surówką albo jakieś warzywo. Pełny duży talerz.
Obiad: jakieś mięso albo ryba i surówki. Nie jem drobiu.
Kolacja: konkretny kawał kiełbasy, często z surówką ale nie zawsze.
Jem rzadko owoce. Piję wodę, herbaty czarne z dużą ilością miodu i cytryny.


« Ostatnia zmiana: 04-05-2012, 11:36 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Spokoadam
***


Online Online

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #2 : 04-05-2012, 09:58 »

Po wdrożeniu ZZO w ciągu pół roku zjechałem o 15 kg, potem poszło do góry 5 kg i utrzymuje się bez zmian na poziomie 80 kG.
Śniadanie - 3-4  jaja + boczek
Obiad - mięso + surówki
kolacja -  różne konfiguracje, w zależności od ochoty.

Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #3 : 04-05-2012, 11:09 »

1 listopada 2011 - 120 kg
po 180 dniach: -24.5 kg

Śniadanie: jajka, warzywa, smalec lub oliwa z oliwek
W pracy: ryż lub kasza gryczana + mięsko + surówka, lub warzywa
Obiad: jak wyżej lub ryba, filet, ziemniaki (w mundurkach) do tego surówki, warzywa na patelni i smalec lub oliwa z oliwek
Kolacja: jajecznica, lub jakieś mięsko, ryba, warzywa

Moja dieta oparta jest o zbilansowane posiłki. Staram się jeść w każdym posiłku pełnowartościowe białko, węglowodany i zdrowe tłuszcze.
Do tego owoce, orzechy włoskie, miód. Nie gardzę też od czasu do czasu kawą czy zieloną herbatą.

Największą robotę robi wywalenie glutenu, cukru, i przetworzonych produktów.

Myślę, że sposób w jaki jem nie różni się mocno od DP, dlatego pomyślałem, że opiszę jak to u mnie wygląda.

PS na początku chodziłem 2, 3 razy w tygodniu na siłownię stosując Full Body Workout. Aktualnie wystarcza sama praca fizyczna plus dieta, którą opisałem i efekty są widoczne co 10 dni kiedy się ważę.
« Ostatnia zmiana: 04-05-2012, 11:11 wysłane przez Esz » Zapisane
Agnieszka_B
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.06.2011 do 01.04.2015 przerwa na zdrowienie
Wiadomości: 113

« Odpowiedz #4 : 04-05-2012, 11:18 »

Na początku diety - czyli od czerwca 2011 - nastąpił u mnie dość gwałtowny spadek wagi o 4 kg w 4 miesiące. Następne miesiące przestałam chudnąc i ta sama waga utrzymuje się do dziś. Mój obecny jadłospis :
- śniadnia: jajka + cebula + boczek lub kabanosy + ogórki kiszone,
- ok 11:00 jabłko
- obiad: mięsko, ryby, surówki, kiszonki lub zupki, ziemniaki, jajka sadzone, ryż, kasza
- kolacja: KB

podjadam: owoce surowe i suszone, orzechy, rodzynki, migdały
grzeszki: serek wiejski sklepowy, płatki kukurydziane, moja największa słabość: czekolada - tylko powyżej 60%, od czasu do czasu lody, żelki. - gdyż dość mocno strzyka mi w kolanach.

Sportu nigdy nie uprawiałam i nie mam na niego większej ochoty. Jeden długi spacer z psem w zupełności mi wystarcza.




« Ostatnia zmiana: 04-05-2012, 11:23 wysłane przez Agnieszka_B » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #5 : 04-05-2012, 18:15 »

Straciłam 5 kg po odstawieniu glutenu. Jem bardzo dużo jaj, mięsa, warzyw surowych i gotowanych, KB, orzechy, kasze w zupach. Z grzeszków to czasami makowiec, figi, kostka gorzkiej czekolady 78 %, marcepan, bita śmietana, sok jednodniowy.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #6 : 04-05-2012, 20:12 »

Jeśli chodzi o mnie, to przez 4 miesiące ścisłej DP schudłem ok 11 kg, później gdy zacząłem jadać dużo tłustej śmietany, sporadycznie kaszę, ziemniaki i gorzką czekoladę, przybrałem na wadze ok 3kg. Na tym poziomie się trzymam, chociaż korci mnie, by wrócić do ścisłej DP, gdyż chcę jeszcze te kilka kg zgubić. Najważniejsza jest świadomość, że to działa i że w ten sposób praktycznie każdy ma możliwość zredukowania nadwagi.
Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #7 : 05-05-2012, 07:31 »

W moim przypadku nie zdecydowałem się na wprowadzenie DP, jednak zastosowanie tygodniowej GBG, MO, KB i ZZO z wykluczeniem glutenu włącznie zaowocowało zrzuceniem 25kg w ciągu 8 miesięcy. Z początku utrata wagi przebiegała gwałtownie, a ostatnio się zatrzymała (cała szczęście bo już mniejszego rozmiaru spodni dla siebie nie dostanę). Wszystko odbyło się bez jakichkolwiek ćwiczeń i głodowania. Jem kiedy chce i ile chcę.
Śniadanie to 6 jaj w różnej postaci najczęściej jajecznica z boczkiem, cebulą i pomidory, ale czasem jadam jaja na miękko lub twardo.
Drugie śniadanie to surowe owoce w różnej konfiguracji.
Obiad to mięso i surówki.
Kolacja zazwyczaj surowe warzywa kilka marchewek, kapusta, kalafior, pomidor, itp.
W międzyczasie KB i owoce, czasem orzechy czy rodzynki.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #8 : 05-05-2012, 14:40 »

Schudłam 10 kg.
Poznawszy ideę Biosłone wdrożyłam DP, odstawiłam całkowicie gluten i schudłam 6 -7 kg.
Następne 3 kg straciłam, jedząc wszystko / oczywiście bez glutenu i omijając żywność przetworzoną/.
Jem 4 -5 posiłki dziennie/ w tym jest wliczony KB .
Odnośnie KB, to jak piję sam KB, to jem za godzinę. Jeśli KB + kromka chleba, to jem za 3,5 -4 godziny, traktując to jako pełny posiłek.
Obecnie od 2 miesięcy waga stoi w miejscu - 58 kg.
Zaznaczam, że jem do syta i głodna nie chodzę.
Wykluczyłam także podjadanie między posiłkami.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #9 : 05-05-2012, 16:47 »

Cytat
Jeśli KB + kromka chleba
Kozaczku, jakim sposobem odstawiłaś gluten, skoro jesz chleb?
Zapisane
Eovo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 01.01.2010
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #10 : 06-05-2012, 11:58 »

U mnie spadek wagi to z 100kg na 80kg.
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 13:16 wysłane przez Kamil » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #11 : 06-05-2012, 13:20 »

Agata - jak mi się czasami zachce, to sobie upiekę i jem po kromce z masłem i natką do KB przez tydzień.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #12 : 06-05-2012, 14:21 »

Agata - jak mi się czasami zachce, to sobie upiekę i jem po kromce z masłem i natką do KB przez tydzień.
No tak, ale ten pieczony w domu chleb też zawiera gluten. A jeśli jest z mąki bezglutenowej, to też niezdrowo.
Przepraszam, że się czepiam, ale temat dotyczy DP, w której gluten jest zabroniony. A sama napisałaś : "Następne 3 kg straciłam, jedząc wszystko / oczywiście bez glutenu i omijając żywność przetworzoną/".
« Ostatnia zmiana: 06-05-2012, 14:22 wysłane przez Agata » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #13 : 06-05-2012, 21:35 »

Raz na trzy miesiące zjem chlebek, to nadal twierdzę, że gluten omijam.
« Ostatnia zmiana: 07-05-2012, 07:46 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #14 : 06-05-2012, 22:55 »

Śniadanie to 6 jaj w różnej postaci najczęściej jajecznica z boczkiem, cebulą i pomidory, ale czasem jadam jaja na miękko lub twardo.
Codziennie jesz 6 całych jaj?
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #15 : 06-05-2012, 23:52 »

Lucia, ja z mężem jemy codziennie tak po 4 jaja - co w tym dziwnego?
Zapisane
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #16 : 07-05-2012, 08:37 »

Są dni, że zjem rano jajecznicę z 4 czy 5 jaj, a potem w ciągu dnia jeszcze drugie tyle smile
Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #17 : 07-05-2012, 13:35 »

Lucia, ja z mężem jemy codziennie tak po 4 jaja - co w tym dziwnego?
Nic dziwnego, Wheno msn-wink.

Esz, dziękuję za odpowiedź, wyczerpującą, można tak powiedzieć smile rozumiem, że gdybyś się źle czuł, to nie jadłbyś ich tyle. Nasza gromadka też lubi jajka, na szczęście możemy je jeść i tylko się zastanawiam, gdy czytam o uczuleniach albo bólach głowy po jajkach, jaka jest przyczyna - lektyny? I najważniejsze - czy można schudnąć jedząc dużo jajek zamiast innych rzeczy, jeśli schudłeś 25 kg w pół roku.
Zapisane
Jack
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: sierpień 2010
Wiadomości: 230

« Odpowiedz #18 : 07-05-2012, 18:51 »

Cytat
I najważniejsze - czy można schudnąć jedząc dużo jajek zamiast innych rzeczy, jeśli schudłeś 25 kg w pół roku.
Można, pod warunkiem, że z jadłospisu wykluczy się węglowodany w postaci wyrobów mącznych, ziemniaków, kasz, ryżu, czy też gotowanych warzyw. Zapewniam Cię, że jedząc wyłącznie mięso, surowe warzywa i dużo jajek ubytek wagi będzie zauważalny i to po niedługim czasie.
Efekt utraty wagi nie jest spowodowany jedzeniem dużej ilości jajek, lecz wykluczeniem z menu tego, co sprzyja budowie tkanki tłuszczowej.
Co do walorów odżywczych jajek, to proponuję zapoznać się TYM artykułem.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 15:57 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Pacjent - stan umysłu.
Sally
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.10.2009
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #19 : 07-05-2012, 21:46 »

Po trzech tygodniach I etapu schudłam 4 kg. Zaczynałam z wagą 65 kg, już po tygodniu waga spadła do 62 kg. Po pięciu miesiącach waga 59 kg. Czuję się szczupło i przestałam się ważyć smile.
Zapisane

"By mądrym życiem żyć, wiedzy trza niemało."
"Już lepszy głód niż byle jakie jadło"
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!