Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spadek wagi wskutek wdrożenia Diety prozdrowotnej  (Przeczytany 179912 razy)
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #20 : 08-05-2012, 14:06 »

Śniadanie to 6 jaj w różnej postaci najczęściej jajecznica z boczkiem, cebulą i pomidory, ale czasem jadam jaja na miękko lub twardo.
Codziennie jesz 6 całych jaj?
Można powiedzieć że tak. Czasem poza jajecznicą zjem do obiadu jeszcze ze 3-4 jajka sadzone, a czasem jak jestem poza domem to nie zjem żadnego jajka. Jednak można śmiało stwierdzić, że 6 jaj to moja dzienna dawka. A dlaczego akurat 6? - bo po tyle pakowana jajka w UK.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Inka
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 16.01.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #21 : 10-05-2012, 09:38 »

Ja schudłam 8 kg ale u mnie ze spadkiem wagi było trochę inaczej.
Zanim znalazłam Biosłone - w pierwszej połowie stycznia tego roku - najpierw dotarłam do innych źródeł, traktujących stricte o grzybicy. W grudniu dopadły mnie bardzo silne i gwałtowne objawy oczyszczania organizmu (nie znałam wtedy Biosłone, jakoś intuicyjnie to wyczuwałam, jednak moja lekarz wybiła mi ten niedorzeczny pomysł z głowy i uraczyła zestawem leków przeciwalergicznych i wzmacniających).
Zirytowana nieskutecznością jej terapii, zaczęłam szukać w internecie. Znalazłam zalecenie "diety przeciwgrzybiczej", która wykluczała wszelkie cukry (a więc również owoce i niektóre warzywa) i przetworzoną żywność. Ogólnie zalecenia podobne do biosłonejskich, odrzucano również pieczywo, ale nie gluten w ogóle. Jadłam więc codziennie płatki owsiane, chleb ryżowy, orkiszowy, etc. Na tej diecie byłam ponad 2 tygodnie, straciłam 6 kilogramów. Wspomnę jeszcze, bo w analizie procesu tracenia wagi to chyba ważne, że już kilka lat temu odrzuciłam takie podukty jak kolorowe napoje, soki, słodycze sklepowe, czekolady, czipsy, etc. U mnie odpadły więc i tak stosunkowo nieprzetworzone produkty.

Potem, gdy zagłębiłam się w idee Biosłone i przeszłam na I etap DP, ubyło mi jeszcze 2 kg w pierwszym tygodniu. Ponieważ nie chciałam zbyt gwałtownie tracić na wadze, zaczęłam jeść bardziej kalorycznie. Dodawałam do surówek oliwę, majonez, jadłam więcej jajek. Chudnięcie ustało, przytyłam 1 kg.
Teraz minęły już prawie 4 miesiące od wdrożenia DP i waga stoi w miejscu. Jednak mam przeczucie, że wystarczyłoby wykluczenie części owoców i tłuszczów, a waga powoli znowu by się ruszyła. msn-wink

A piszę o tym dość dokładnie z dwóch powodów. Dużo osób pisało, że wyłączenie produktów mącznych jest konieczne, aby zacząć chudnąć. Ja na początku trochę je ograniczyłam, nie wyłączając całkowicie, a jednak schudłam szybko.

Po drugie:
Można, pod warunkiem, że z jadłospisu wykluczy się węglowodany w postaci wyrobów mącznych, ziemniaków, kasz, ryżu, czy też gotowanych warzyw.
Jadłam sporo takich węglowodanów: płatków z różnych zbóż, ziemniaki, kasze, dużo warzyw - również gotowanych. Jak widać chudnie się i tak. msn-wink

Według mnie najważniejszą rolę odgrywa raczej pozbycie się najpierw wszystkiego co przetworzone, nafaszerowane chemią, konserwantami, cukrem, solą, itp. Te produkty moim zdaniem robią największy bałagan w organizmie. Oczywiście nadmiar glutenu również - o czym wszyscy tutaj wiemy - bardzo szkodzi. Moim celem nie jest podważanie zasad DP, udowodnienie, że gluten nam nie szkodzi.
Chcę raczej rozłożyć na czynniki pierwsze ten proces i pokazać, że główną przyczyną chudnięcia być może wcale nie jest całkowite odstawienie akurat glutenu lub węglowodanów.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 11:33 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #22 : 11-05-2012, 06:46 »

Czy w związku ze zmianą diety i MO, może wystąpić oprócz spadku wagi, zmiana apetytu? Chodzi mi o zmniejszenie łaknienia? Do tej pory mąż miał spory apetyt i było to dla mnie raczej normalne, w tej chwili np. nie jada kolacji, nie podjada. Dla mnie jest to dziwne, oczywiście przez to też schudł co każdy wokoło zauważa.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #23 : 11-05-2012, 08:27 »

Dziwnie to było wcześniej, a teraz jest normalnie.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #24 : 11-05-2012, 08:37 »

Ja schudłem niewiele, bo 2-3 kg na DP, jednak jestem szczupły (67kg, 177 cm wzrostu) więc każdy mi teraz dogryza w stylu "zaszkodzisz sobie tymi twoimi dietami, w anemię wpadniesz..."
Przyznam, że wizualnie faktycznie trochę zmizerniałem, ale jestm już na 3 etapie DP, więc zaczynam powoli jeść coraz więcej produktów.
Zapisane
Dymion
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 10.11.2011 (przez 2 lata)
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #25 : 11-05-2012, 10:25 »

U mnie spadek był w 3 miesiącach pierwszych po wprowadzeniu wszystkich 3 etapów - około 15 kg. Teraz po czasie waga jest w okolicach 81-82 kg, wcześniej 98kg a w porywach do 102 przy 185 cm wzrostu. Wcześniej nawet intensywne ćwiczenia nie powodowały ruszenia wagi w dół więcej niż 2-3 kg.
Po wejściu do krwi zasad bioslone waga zjechała bardzo szybko, przy czym nigdy się nie głodzę. KB robię trochę większe niż zalecane bo chyba tego wymaga mój organizm (po małych dawkach byłem głodny).
Aktualnie waga niewiele się zmienia.

Śniadanie - najczęściej jajka/jajecznica
Obiad różnie ale brak ziemniaków i najczęściej to mięso lub ryba + sałatka/surówka
Kolacja - najczęściej kiełbasa z cebulą

Wyrzucone z jadłospisu: ziemniaki, chleb (czasem jem kanapki z "kółkami" ryżowymi), słodycze. Od jakiegoś czasu czasem pozwalam sobie na suszone banany - nie wiem czy to dobrze czy powinien to wyrzucić.

W nowym ciele dużo mi  lepiej smile Na początku trzymałem rygor bardzo mocno i zjazd wagi był gigantyczny i szybki, teraz jem znacznie więcej rzeczy ale pewne rzeczy zostały wyeliminowane i tak raczej już zostanie.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2012, 11:28 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #26 : 11-05-2012, 15:26 »

Parę zdrowych zasad i człowiek zjeżdża z wagi, a ludzie kombinują jak tu schudnąć. smile Teraz widzę, że dużo ludzi jest z nadwagą, powiem szczerze, że patrzą na mnie co najmniej dziwnie i mówią, że jestem niedożywiona. Bo teraz jest to naturalne, że ma się nadwagę i człowiek, który jest szczupły to jest nienormalne.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2012, 16:39 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #27 : 11-05-2012, 23:28 »

Posiłki w moim domu to jaja, mięso, warzywa. Odrzucenie glutenu i ograniczenie słodyczy. U mnie spadek o około 6kg, żona po prostu przez zimę nie przytyła a jak sama twierdzi zdarzało jej się przytyć nawet 4kg.

...patrzą na mnie co najmniej dziwnie i mówią, że jestem niedożywiona. Bo teraz jest to naturalne, że ma się nadwagę i człowiek, który jest szczupły to jest nienormalne.
Moja córa (10lat) przy wzroście 140cm, waży 28kg. Codziennie wsuwa jaja, mięcho i surówki. Schabowe na obiad są dla wszystkich w domu jednakowej wielkości. Ona czasami potrafi całego "wciągnąć nosem". A gdy nie daje rady, to każe sobie odłożyć i na kolację dokończy. Jest silna, bardzo wytrzymała i ruchliwa. Ale koleżanka i tak ostatnio zapytała się żony, czy aby na pewno z nią (córką) jest wszystko w porządku.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #28 : 14-05-2012, 11:17 »

Teraz widzę, że dużo ludzi jest z nadwagą, powiem szczerze, że patrzą na mnie co najmniej dziwnie i mówią, że jestem niedożywiona. Bo teraz jest to naturalne, że ma się nadwagę i człowiek, który jest szczupły to jest nienormalne.
To niestety prawda - przeważająca większość ludzi ma większą lub mniejsza nadwagę i osoby szczupłe zaczynają być wytykane palcami.
To tak jak moja żona i teściowa - całe życie jakieś niby doraźne diety, ale słodyczy i ziemniaczków cholery jedne nie mogą przestać żreć smile co oczywiście nie jest obojętne dla ich sylwetek.

PS.
Ostatnio podawali, że w USA już 37% społeczeństwa ma chorobliwą nadwagę!
« Ostatnia zmiana: 14-05-2012, 11:22 wysłane przez Marooned » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #29 : 14-05-2012, 12:00 »

W Europie jest lepiej, ale tylko troszkę: http://www.youtube.com/watch?v=612BhI5voAc&feature=bf_prev&list=PL3000A2C9173C6A92
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Carex
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: 17.05.2012
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #30 : 02-06-2012, 12:20 »

4 kg w niecały 3 tygodnie. Jak dla mnie to nie jest dobra wiadomość. Ważyłem 74 kg przy wzroście 182 cm. Teraz ważę 70 kg ;/
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #31 : 03-06-2012, 14:34 »

A kto wie lepiej ile powinieneś ważyć? Twój organizm czy jakieś statystyki?
U mnie spadek wagi zatrzymał się na 75kg przy 188cm.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Agusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: Maj 2010 i syn 11 lat również
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 121

« Odpowiedz #32 : 03-06-2012, 14:52 »

Po dwóch latach stosowania się do zasad Biosłone schudłam 3 kilo. Nie chciałam więcej,
ponieważ jestem szczupła i robiłam wszystko, aby więcej nie chudnąć.
Na początku ważyłam 60 kg, teraz 57 kg przy 170cm wzrostu.
Chociaż schudłam tylko 3 kg to i tak słyszę komentarze, że zmizerniałam. Najbardziej schudły mi uda, i pośladki.
Aby dużo nie chudnąc jem tłusto: sporo masła, majonez własnej roboty do surówek, obowiązkowo okrasa do kaszy, śmietana i banan do koktajli.
Jem tylko wtedy kiedy jestem głodna, słucham swojego organizmu.
rano 3 jaja sadzone, kasza, ogórek kiszony
ok 11 koktajl błonnikowy,
ok 13 obiad mięso, surówka, kasza
ok 18 KB, lub kolacja.
Zapisane

Agata
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #33 : 03-06-2012, 15:00 »

Cytat
Aby dużo nie chudnąc jem tłusto
Jest akurat odwrotnie - im bardziej tłusto się je, tym bardziej się chudnie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #34 : 03-06-2012, 16:11 »

Cytat
Aby dużo nie chudnąc jem tłusto
Jest akurat odwrotnie - im bardziej tłusto się je, tym bardziej się chudnie.
Ja przez kilka miesięcy tak jadłam i u mnie spowodowało to nabranie dodatkowych kilogramów. Dopiero kiedy na początku wiosny znacznie ograniczyłam porcje, to zaczęłam chudnąć. Na początku przychodziło mi to prawie że z łatwością, a teraz coraz częściej chce mi się więcej zjeść.
Cytuję słowa mistrza, ponieważ chcę powiedzieć, że z mojego doświadczenia nie wynika ta cudna prawda. Jak to więc jest z tym odchudzaniem?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #35 : 03-06-2012, 16:47 »

Mając dość kalorii z tłuszczu, organizm odkłada wszystkie kalorie z węglowodanów. Tłusto nie znaczy omaścić kaszę, tylko ją wyeliminować. Jedząc dużo tłuszczu zrównoważonego surówką nie można być głodnym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Ania‬
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 18.08.2011
Wiedza:
Skąd: Mazowieckie
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #36 : 03-06-2012, 17:21 »

Oczywiście nie jadłam w tamtym czasie węglowodanów, nawet owoców, właściwie był to taki przedłużony I etap DP + czasem orzeszki i kakao. Byłam najedzona, ale i tyłam.
Widocznie coś innego jest przyczyną mojej nadwagi, a raczej niechudnięcia... Eh.
Szkoda, że w moim przypadku nie poszło tak łatwo z chudnięciem na DP, jednak mój entuzjazm na odchudzające skwareczki był przesadzony biggrin
Pozostaje mi dalej brać zdrowie w swoje ręce. Będzie to dalej DP, ale będę musiała się znowu przypilić z tymi ilościami.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #37 : 03-06-2012, 17:39 »

Znam takie przypadki, i zawsze dotyczą one kobiet, że z początku trudno jest uzyskać spadek wagi, ale w końcu on się pojawia. Na przykład niedawno pewna pani dzwoniła do mnie, że na początku nawet przytyła 3 kilogramy, i już miała zrezygnować, ale zauważyła inne pozytywne efekty, więc wytrzymała, no i schudła 11 kilogramów. Znajomi podejrzewają, iż coś jej dolega, że tak poleciała na wadze.
« Ostatnia zmiana: 03-06-2012, 17:47 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #38 : 03-06-2012, 17:45 »

W większości przypadków szybkiej utraty nadwagi pojawiają się komentarze, że to pewnie z choroby, bo w ogólnej opinii zdrowo to przy kości.
« Ostatnia zmiana: 05-06-2012, 16:07 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

MO, KB, ZZO.
Edit.mazur
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 49
MO: 01.11.2011
Skąd: Ostrowiec
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #39 : 04-06-2012, 11:06 »

W większości przypadków szybkiej utraty nadwagi pojawiają się komentarze że to pewnie z choroby, bo w ogólnej opinii zdrowo to przy kości.

Tak właśnie wszyscy to widzą, ja ważę 46 kg przy wzroście 156cm i wszyscy mówią że źle wyglądam, że za szczupła jestem. Ale nikt nie pyta jak się czujesz? A przecież to powinno być podstawowe pytanie. Mąż też schudł, przy wzroście 182 cm, waży 70 kg- pytają nas czy my w ogóle jemy, bo przecież za szczupli jesteśmy:)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!