Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 09:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niepożądany spadek wagi po wdrożeniu Diety prozdrowotnej  (Przeczytany 52973 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 04-05-2012, 02:05 »

U niektórych osób występuje niepożądany efekt uboczny po wdrożeniu DP (Diety prozdrowotnej) w postaci spadku wagi. Te osoby proszone są, by opisały tutaj swój przypadek, byśmy mogli wspólnie zastanowić się, jakie błędy popełniają i jak temu można zaradzić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #1 : 16-06-2012, 09:42 »

Każda osoba w wyniku oczyszczania musi stracić na wadze. To chyba nie żaden błąd, tylko prawidłowość. Jeżeli wcześniej osoba była szczupła to efekt jest niepożądany a jak była otyła to efekt jest pożądany.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 16-06-2012, 09:46 »

Toć!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #3 : 23-06-2012, 18:51 »

Mnie waga spadła w dół o jakieś 4-5 kilo. W tym momencie trzyma się na stałym poziomie. Miałem duży problem, aby rozstać się z węglowodanami. Wpierw pod postacią brązowego ryżu później kaszy gryczanej. Wpierw zajadałem 200 gram dziennie, później 150 następnie 100 gram. Teraz symbliczne 50 gram dzinnie. Problem tkwi w czymś innym. Jestem strasznie głodny! OK odstąpiłem od węgli według zaleceń. Ale co z głodem. Mam straszne napady głodu. 200 gram mięsa, 8 jajek, dodatki, i surówka to zdecydowanie za mało. Jestem osłabiony i odczuwam potworny głód. Co można zrobić w tym wypadku? Spożywać jeszcze więcej jajek i mięsa?

Generalnie od zawsze spożywałem ogromne ilości jedzenia a mimo to nie byłem wstanie przytyć. Każdy się dziwił. Nawet na diecie kulturystycznej, gdzie zjadałem po 400 gram węglowodanów, 300 gram mięsa + tłuszcze i dodatki. I nic! Kiedy inni ćwiczący na siłowni po takiej diecie rośli jak na drożdżach. To było zawsze zastanawiające dla mnie. Ale radą było podnieść ilość węglowodanów, tak też czyniłem i nic, waga nadal w miejscu.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #4 : 23-06-2012, 21:09 »

Dandi czytałeś?
http://www.bioslone.pl/profilaktyka-zdrowotna/dwie-tkanki-tluszczowe
Cytat
Istnienie brunatnej tkanki tłuszczowej oraz jej rola w spalaniu tłuszczu jest odpowiedzią na pytanie: dlaczego niektórzy, mimo że jedzą w zasadzie bez ograniczeń – nie tylko nie tyją, ale są wręcz chudzi.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #5 : 24-06-2012, 12:21 »

Nie czytałem; niezły artykuł; nie miałem pojęcia o białej i brunatnej tkance tłuszczowej.

A co z jedzeniem? Co zrobić by nie chodzić głodnym? Jeść po prostu więcej dotychczasowych produktów? 10 jajek dziennie i 500 gram to chyba troszkę za dużo.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #6 : 24-06-2012, 17:52 »

Czy nie jesteś czasem barmanem? Odpuść sobie z tymi gramami i liczeniem sztuk, bo wielu ma ubaw z tego co wypisujesz.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #7 : 24-06-2012, 18:23 »

Cytat
Odpuść sobie z tymi gramami i liczeniem sztuk, bo wielu ma ubaw z tego co wypisujesz.
Nie każdego to bawi. Mnie irytuje smile
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #8 : 24-06-2012, 18:59 »

Chciałem dać wam tylko przykład i oznaczyć ilości jedzenia. To jak miałem to określić w Niutonach czy Jardach? Już nie przesadzajcie. Chodzi mi o fakt, że cały czas chodzę głodny. Jak mam postąpić; zwiększyć ilość dotychczasowego jedzenia tj. jajek i mięsa? Może więcej surówki żeby zaspokoić głód? Przeleciały już 3 posty, nadal nie mogę doprosić sie o odpowiedz; mam błagać?
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #9 : 24-06-2012, 19:11 »

Dandi - na przykład:
- 30 dkg żeberek, sałatka z pomidorków, fasolka szparagowa z masełkiem, sałata ze śmietaną.
- 30 dkg łopatki duszonej, buraczki, 4 ogórki małosolne, surówka z kiszonej.
Przykładów można mnożyć. Jak tobie mało, nie najadasz się, to talerz zupy i to drugie danie.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #10 : 24-06-2012, 19:18 »

Kozaczek to ironia, czy faktycznie tak myślisz? Żeberek 28, łopatki koniecznie 33 i ważyć waga elektroniczna! Dandi opamiętaj się! Twój organizm to nie apteka! Ale już wiem dlaczego wypisujesz takie pytania. 1.Za mało czytałeś. 2. Jesteś głodny, wiec i mózg nie funkcjonuje.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #11 : 24-06-2012, 19:44 »

Irek - wiadomo, podałam w przybliżeniu, orientacyjnie. Tak, by nowy Biosłonejczyk wiedział o co chodzi.
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #12 : 24-06-2012, 21:30 »

A co z jedzeniem? Co zrobić by nie chodzić głodnym? Jeść po prostu więcej dotychczasowych produktów?
Żeby nie chodzić głodnym trzeba się najadać.
A żeby się najadać to w pierwszej kolejności trzeba stwierdzić czy jest się na ZZO czy DP, a następnie utrwalić to zdanie:
Cytat
W wyniku spalenia jednego grama tłuszczu wyzwala się 9 kcal, są więc one wysokoenergetycznym źródłem energii.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #13 : 24-06-2012, 21:41 »

Ja na początku również byłam ciągle głodna, ale jadłam do woli, zgodnie z zasadami ZZO, i po pewnym czasie zauważyłam zmniejszenie apetytu. Doszłam do wniosku, że moje komórki były po prostu bardzo głodne.
Wyjaśniać to można również tempem metabolizmu, gospodarką hormonalną itp. Z pewnością po odpowiednim czasie organizm zacznie normalizować wszelkie procesy metaboliczne, komórki otrzymają to co im potrzebne do szczęścia  i apetyt spadnie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #14 : 25-06-2012, 07:42 »

Przeleciały już 3 posty, nadal nie mogę doprosić sie o odpowiedz; mam błagać?

Musisz zwiększyć ilość tłuszczu w pożywieniu.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #15 : 05-07-2012, 17:06 »

Co zrobić, gdy dziecko, które i tak było chude, jeszcze bardziej straciło na wadze. Przez skórę prześwitują żyły. Na wiele produktów jest uczulony - nie je ani tłustej śmietany ani pomidorów. Czy jedyna alternatywa dla 7 latka to monodieta? On nie lubi kapusty, je ją z konieczności, ale tylko jako surówka z marchewką, solą i olejem winogronowym. Czasem kapuśniak.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 05-07-2012, 17:41 »

Nie ma co się martwić o wagę siedmiolatka. Przyjdzie czas, to nabierze ciała.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Timajos
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: 25.01.2011
Skąd: Kraków
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #17 : 05-07-2012, 18:59 »

Ja w ciągu 2 miesięcy po wdrożeniu DP I i DP II zjechałem z wagi około 7 kg do 70 kg. Przy czym znikł brzuszek i bardzo schudły mi nogi, po 6 miesiącach waga zaczęła rosnąć do 73 kg i taka się utrzymuje.
W dużej części wtedy moja dieta była oparta na koktajlach, były tygodnie, że piłem tylko koktajle owocowe i na nic innego nie miałem ochoty.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #18 : 05-07-2012, 19:15 »

Święta prawda Mistrzu. Wnuk do 13 -tego właśnie taki był, przezroczysty, kręgi  na kręgosłupie liczyliśmy.
Obecnie ma 16 lat, nabrał masy, fajny chłopak.
Agnieszka - są dzieci kulki oraz skóra i kości. Nie martw się, przyjdzie czas, a nabierze masy ciała.
Zapisane
Jelonek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 38
MO: styczen 2012
Wiadomości: 25

« Odpowiedz #19 : 05-07-2012, 19:49 »

Czy chudnięcie jest dowodem oczyszczania? Cały czas próbuje stosować ścisłą dietę ale od czasu do czasu pozwalam sobie na kawałek czekolady (już nawet 90%), jakiś banan, jabłek albo nawet o zgrozo kawałek pieczywa, ale bardzo rzadko. Schudłem przez jakieś 2 miesiące 5-6kg.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!