Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 14:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przebieg Diety prozdrowotnej  (Przeczytany 26411 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 04-05-2012, 02:08 »

W tym wątku można zgłaszać wątpliwości co do prawidłowego wdrażania idei DP (Diety prozdrowotnej).
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Nieboraczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 45
MO: 07.07.2011- kwiecień 2012
Wiedza:
Wiadomości: 716

« Odpowiedz #1 : 04-05-2012, 12:00 »

Czy przeprowadzenie DP bez picia koktajli jest możliwe czy lepiej nie robić jej teraz? Z powodu podrażnionego żołądka nie mogę pić płynów w temperaturze pokojowej, tylko ciepłe. Ciepłego koktajlu nie wypiję.
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 04-05-2012, 13:13 »

Bez KB DP może być nawet skuteczniejsza.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Lena
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 20.05.2011 z przerwami
Wiadomości: 98

« Odpowiedz #3 : 04-05-2012, 18:24 »

Bez KB DP może być nawet skuteczniejsza.

Dlaczego?
Zapisane

Zdrowie to nie wszystko, ale bez zdrowia wszystko jest niczym.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 04-05-2012, 22:13 »

Ponieważ w KB jest dużo węglowodanów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Travis
« Odpowiedz #5 : 02-06-2012, 14:07 »

Ja przy swoich 63kg/183cm w trakcie pierwszego etapu DP zgubiłem zaledwie 0,5, o ile w ogóle.
I tutaj oczywiście nie ma co się dziwić, bo ja nie mam z czego zrzucać. Chociaż dobrze widzieć, że jakieś toksyny w postaci gramów czy kilogramów zostają wydalane. Ale z drugiej strony ja od lat chce przytyć, i tu jest moje pytanie. Dodawać konsekwentnie kasze do trzech posiłków i pić KB z bananem, czy trzymać się białek i tłuszczów, odkładając "mase" na później?

Chciałbym przytyć pod warunkiem, że nie będzie to za bardzo kolidowało z profilaktyką prozdrowotną.
Zapisane
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #6 : 02-06-2012, 14:36 »

Mój mąż jest na DP ok. 3,5 miesiąca, jedyny grzeszek jego to jakieś 3 kromki chleba orkiszowego dziennie. Zmiany jakie poczynił jego organizm są naprawde imponujące. Znikły stany zapalne w obrębie pleców, wygląd skóry też na plus. MO i KB nie stosuje, no cóż nic na siłe.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 02-06-2012, 14:59 »

Ja przy swoich 63kg/183cm w trakcie pierwszego etapu DP zgubiłem zaledwie 0,5, o ile w ogóle.
I tutaj oczywiście nie ma co się dziwić, bo ja nie mam z czego zrzucać. Chociaż dobrze widzieć, że jakieś toksyny w postaci gramów czy kilogramów zostają wydalane. Ale z drugiej strony ja od lat chce przytyć, i tu jest moje pytanie. Dodawać konsekwentnie kasze do trzech posiłków i pić KB z bananem, czy trzymać się białek i tłuszczów, odkładając "mase" na później?

Chciałbym przytyć pod warunkiem, że nie będzie to za bardzo kolidowało z profilaktyką prozdrowotną.
Zasada jest prosta i dla każdego ta sama: mięso zrównoważone surówką + jajka + dodatki w postaci wypełniaczy. W szczególnych przypadkach można zwiększyć ilość wypełniaczy, ale w żadnym wypadku nie mogą one dominować; nie mogą stać się posiłkiem głównym. Co w tym trudnego do zrozumienia?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Travis
« Odpowiedz #8 : 02-06-2012, 15:10 »

Zasada jest prosta i dla każdego ta sama: mięso zrównoważone surówką + jajka + dodatki w postaci wypełniaczy. W szczególnych przypadkach można zwiększyć ilość wypełniaczy, ale w żadnym wypadku nie mogą one dominować; nie mogą stać się posiłkiem głównym. Co w tym trudnego do zrozumienia?
Wszystko zrozumiałem. Coś tak się boje z lekka tych węglowodanów w trakcie DP po prostu.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #9 : 02-06-2012, 17:03 »

Dokładnie; wszędzie trąbią o diecie "Low Carb”, że jest podstawą w leczeniu grzybic. Kiedyś walczyłem z kaszą gryczaną (prażoną). Wpierw 200 gram dziennie, później 100 gram dziennie, teraz około 80 gram dziennie. To nawyki z czasów siłowni. Wyobraźcie sobie, że był pewien okres, kiedy byłem młodszy 19-21 lat, potrafiłem zjeść 500 gram ryżu plus do tego wypić odżywkę wysokowęglowodanową gdzie miałem 200 gram węglowodanów; oczywiście dzienne przez np. 6 miesięcy. W tym momencie bym chyba wykitował. Ale wtedy? Czułem się świetnie, żadnych problemów. A mimo to nie byłem w stanie przytyć! Ledwo Ledwo.
Zapisane
Barzie
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.06.2012
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #10 : 15-06-2012, 12:47 »

Mistrzu! piszesz, że KB to dużo węglowodanów, zatem ile? Muszę to przeliczyć na WW, żeby zapodać sobie insulinę.
« Ostatnia zmiana: 03-05-2013, 11:12 wysłane przez Kamil Niemcewicz » Zapisane
Anya
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.03.2013, DP I 01.06.2013
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 203

« Odpowiedz #11 : 02-05-2013, 21:25 »

Dla mnie DP to nic nowego. Musiałam ściśle kontrolować ilość węglowodanów podczas ciąży. Miałam dość ostrą cukrzycę ciążową z insuliną w zastrzykach włącznie. Zasady DP jak najbardziej zgodne z tym, czego mnie uczyła pani profesor w szpitalu na Banacha w Warszawie. Dieta cukrzycowa dopuszczała ograniczoną, ściśle wyliczoną ilość węglowodanów.
Schudłam nawet będąc w ciąży. Przyrost wagi dziecka, wód płodowych był mniejszy niż utrata tkanki tłuszczowej w tym okresie. Z pewnością pozbyłam się i grzybicy.
Miałam też motywację i wsparcie - wszelkie odstępstwa mogły skończyć się fatalnie dla zdrowia dziecka. Polecam DP dla przyszłych mam. Super, że tę dietę propagujecie.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #12 : 02-05-2013, 21:38 »

Ja na DP nie schudłem chyba nic ponieważ jestem szczupły natomiast moja żona zgubiła ok. 10 zbędnych kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, że w dłuższym okresie czasu ZZO są ważniejsze od DP, gdyż DP to tylko krótki przystanek w naszej drodze do zdrowia. Za to ZZO stosujemy przez całe życie.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Tashideley
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.03.2013 z przerwami, DP 2.04.2013, KB 15.04.2013
Wiedza:
Wiadomości: 582

« Odpowiedz #13 : 02-05-2013, 22:56 »

Mnie jak na razie najtrudniej jest ocenić czy jakiś produkt mi szkodzi czy nie. Od kiedy wprowadziłam DP to ilość nieprzyjemnych objawów żołądkowo-jelitowych w postaci wzdęć, skurczów i bólów tak bardzo zmalała, że zupełnie nie zwracam uwagi na to co zostało.
Zastanawiam się więc jakie objawy (z tych delikatniejszych i słabiej wyczuwalnych) mogłyby jednoznacznie świadczyć o nietolerancji pokarmu. Czy jednorazowy skurcz jelit lub chwilowe kręcenie w podbrzuszu jest tego sygnałem?
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #14 : 03-05-2013, 10:09 »

Cytat
Ja na DP nie schudłem chyba nic ponieważ jestem szczupły natomiast moja żona zgubiła ok. 10 zbędnych kilogramów.
Ja jestem chyba jeszcze szczuplejszy, a przez rok ubyło mi jakieś osiem kilo. Jak tak dalej pójdzie, to uschnę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!