Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 17:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pocenie się a zasady Biosłone  (Przeczytany 85306 razy)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« : 10-05-2012, 18:33 »

Chciałbym podjąć temat pocenia się. Dzisiaj zdałem sobie sprawę z tego, że praktycznie przestałem się pocić. Pamiętam, że jako młody dwudziestoletni chłopak, choć nie miałem nadwagi, zacząłem się intensywniej pocić. Tak już mi pozostało. Różnie bywało z tą intensywnością. Ogólnie uważałem, że pocę się trochę więcej niż przeciętny człowiek. I nie miało znaczenia to, czy trenowałem, czy nie, czy ktoś jest grubszy ode mnie, czy nie. Po prostu jak kumpel miał czerwoną twarz po wysiłku, ja miałem krople potu na czole. Jak On miał krople potu na czole, to ja miałem już wilgotną koszulkę. Wysiłek podobny, czas regeneracji/odpoczynku podobny. W tym roku, kiedy zaczęły się ciepłe/gorące dni zauważyłem, że nawet podczas dużego wysiłku fizycznego (prace na działce), pocę się znacznie mniej. Dzisiaj jechałem samochodem około 14.00 (miasto/nie trasa), temperatura na wyświetlaczu 29,5oC, szyba w aucie otwarta, klima nie włączona. Ubrany byłem w koszulę i po wyjściu z samochodu, powinna być choć trochę wilgotna na plecach lub pod pachami (nie używam antyperspirantów). Nic z tego, koszulę mogłem spokojnie odwiesić na wieszak i prosto do szafy. Dosłownie żadnego zawilgocenia.
Zgodnie z zasadami Biosłone piję wtedy, kiedy mam pragnienie. Ale szczerze mówiąc, od kiedy odżywiam się normalnie (ZZO), nie mam pragnienia. Oprócz KB (zmielone nasiona i woda) niewiele piję. No chyba, że jest to sobota a płyn ma 40% msn-wink.
Zastanawiam się co mogło spowodować ten stan. Może to świadczy o poprawie pracy wątroby? Ostropest jest u mnie od dawna, bo miałem kiedyś wysoki poziom ALT i AST.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 20:54 wysłane przez Klara27 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #1 : 10-05-2012, 20:12 »

Swoje poty opisałbym podobnie. smile Możesz napisać  coś więcej  o MO jakie pijesz, jak długo i od kiedy, jaki olej. Ile ostropestu i jak długo?
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 20:54 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Wrady
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #2 : 10-05-2012, 20:36 »

Również jestem ciekaw jak zwalczyć nadmierne pocenie. Pytałem o to lekarza, powiedział, że "niektórzy już tak mają".  
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 20:55 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #3 : 11-05-2012, 00:43 »

Ja mam problem nadpotliwości i jest to spowodowane stresem. Czy można jakoś to opanować? Teraz już przechodzę drugą kurację Slowmag.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #4 : 11-05-2012, 08:56 »

@Wube
Poczytaj więcej forum, a znajdziesz wiele przykładów na to, że jeśli lekarze mówią "niektórzy już tak mają" to jest to po prostu bzdura.

@Domi5
W zdrowym ciele stresu będzie znacznie mniej, tylko dajmy organizmowi więcej czasu. Stres nie jest przyczyną nadpotliwości.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #5 : 11-05-2012, 10:15 »

Możesz napisać  coś więcej  o MO jakie pijesz, jak długo i od kiedy, jaki olej. Ile ostropestu i jak długo?
MO to ALOcit na oliwie z oliwek, piję od jesieni zeszłego roku, od lutego regularnie. KB pięć razy w tygodniu, zawsze z ostropestem. Myślę, że zmniejszone wydzielanie potu jest skutkiem lepszej pracy wątroby (ostropest w KB), zmniejszonej podaży toksyn egzogennych i ZZO. Ja nie jadam nabiału oprócz jaj wiejskich, nie piję mleka (nigdy go lubiłem), nie jem glutenu, nie piję piwa. Jedząc surówki i mięso, kompletnie nie popijam posiłku i nie czuję pragnienia. Dzisiaj rano zjadłem jajecznicę na kiełbasie i cebuli. Do tego surówka, którą żona zrobiła wczoraj na kolację z tego co było w lodówce (pekin, rzodkiewka, por, korniszon, szczypior + przyprawy). Dzisiaj ta surówka puściła soki, więc w połączeniu z jajecznicą była to wystarczająca dawka płynów. Zawiozłem dzieciaki do szkoły i pojechałem na targ, z targu na zakupy do sklepu i później na pocztę. Temperatura około 27oC. Ponieważ zacząłem zwracać uwagę na swoją potliwość, zauważyłem jeszcze jedną zmianę. Podczas gorących dni, wchodząc do klimatyzowanych/chłodnych miejsc, takich jak poczta czy bank, to stojąc w kolejce musiałem wycierać sobie czoło chusteczką a po plecach czułem jak leci strumyk. Dzisiaj zauważyłem, że tego nie ma. Owszem czekając na poczcie w kolejce, czułem delikatny pot pod oczami, nosem i na skroniach. Pod koszulą też czułem delikatną wilgoć ale nie musiałem używać żadnej chusteczki. Przyjechałem do domu i myjąc ręce w łazience zobaczyłem na czole małe, delikatne kropelki potu, nic poza tym. Jest 11.00 i dopiero podczas pisania tego posta, wziąłem kilka łyków wody. Poczułem pragnienie bo podjadam pistacje i orzeszki ziemne. Wcześniej nie czułem żadnego pragnienia a wstałem o 6.30.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #6 : 11-05-2012, 10:34 »

Czyli, że pocenie jest, tyle, że w normie i o to chodzi, prawda? smile
Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #7 : 11-05-2012, 10:44 »

Jeszcze jedna opowieść. msn-wink
Mój brat ożenił się dwa lata temu. Szczupły chłopak, 182cm wzrostu. Od roku posiada "pszeniczny brzuch", który powoli, powoli ale rośnie. Odżywianie - patologiczne. Bratowa na dukanie (totalny ciemnogród, nic do niej nie dociera, ale co się dziwić wykształcona, w trakcie aplikacji komorniczej), brat odżywia się w firmie, czyli... psie żarcie. Do tego mocne używki nie tylko w weekend. Śmiać mi się chce, bo na rowerową wyprawę dla zdrowia w koszyku jest obowiązkowo dwulitrowa pepsi light.
Ale do rzeczy.
Brat nigdy nie miał problemu z nadmiernym poceniem się. Tak jak ja uprawiał sport tylko, że ja się pociłem a on nie. Teraz facet po prostu zaczął przeciekać. Jestem przekonany, że przyczyną jest patologiczne odżywianie się. Wcześniej ja jadałem śmieci, jego żywiła nasza mama (za kawalera). Dzisiaj ja jem prosto, unikam tych "cywilizacyjnych wynalazków", on... niestety patologicznie.
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #8 : 11-05-2012, 10:46 »

Czyli, że pocenie jest, tyle, że w normie i o to chodzi, prawda? smile
Dokładnie tak. Po prostu nie czuję dyskomfortu, spowodowanego nadmiernym (przynajmniej tak mi się wydawało) poceniem się.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2012, 11:00 wysłane przez Dusiu70 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #9 : 11-05-2012, 11:05 »

Dusiu70 dzięki. Chyba jestem na dobrej drodze.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #10 : 11-05-2012, 11:09 »

Nie wdrożyłem jeszcze MO, bo piję sam alocit na moje problemy alergiczne, ale w połączeniu ze zdrową dietą i zasadami Biosłone zauważam w tym roku poprawę.
Oby tak dalej smile


PS dzięki Dusiu za poruszenie tematu pocenia.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #11 : 11-05-2012, 13:49 »

Brat nigdy nie miał problemu z nadmiernym poceniem się. Tak jak ja uprawiał sport tylko, że ja się pociłem a on nie. Teraz facet po prostu zaczął przeciekać. Jestem przekonany, że przyczyną jest patologiczne odżywianie się.

Jak w każdym przypadku przyczyną są toksyny. To, że zaczęły uciekać przez skórę świadczy o tym, jak organizm jest zatruty.
Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #12 : 11-05-2012, 15:52 »

Jak w każdym przypadku przyczyną są toksyny. To, że zaczęły uciekać przez skórę świadczy o tym, jak organizm jest zatruty.
Tak też to wiem. Ale wiem również, że każdy organizm inaczej reaguje. Bratowa tak jak wspomniałem, to jeszcze większa patologia. Głodzi się dukanem już ponad dwa lata. Poranne śniadanie to mleko 0% i płatki, do tego garść supli. Jest drobna i żadnego pocenia się. Wiem, że kobiety przeważnie mniej się pocą, ale ilość toksyn jakie ona w siebie pakuje...
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #13 : 11-05-2012, 18:01 »

Fabularasa - święta prawda!
Tak miałam mówione przy egzemie. Wręcz mówiono, że z wiekiem będzie gorzej!
I co? Po egzemie nie ma śladu - dosłownie.
Powinien być zakaz słuchania  proroctw kalekarzy.
Zapisane
Fabularasa
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Luty 2010
Wiedza:
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 384

« Odpowiedz #14 : 11-05-2012, 20:05 »

Ale wiem również, że każdy organizm inaczej reaguje. Bratowa tak jak wspomniałem, to jeszcze większa patologia. Głodzi się dukanem już ponad dwa lata. Poranne śniadanie to mleko 0% i płatki, do tego garść supli. Jest drobna i żadnego pocenia się. Wiem, że kobiety przeważnie mniej się pocą, ale ilość toksyn jakie ona w siebie pakuje...

Dokładnie tak jak napisałeś, każdy organizm reaguje inaczej. Ktoś będzie miał problem z włosami, inny z pryszczami, a jeszcze ktoś inny będzie się nadmiernie pocił. To, że ktoś ładuje w siebie toksyny jak z armaty, nie oznacza, że musi się pocić, bo jego orgazm broni się inaczej, np. pozbywa się włosów w wieku 30 lat. Przyczyna zawsze jest ta sama, tylko setki różnych objawów.

Można się spotkać z argumentem przeciwko idei Biosłone, w którym ktoś twierdzi, że je co chce (tj śmietnik z marketu), pije alkohol, pali papierosy i nic mu nie dolega - nie ma alergii, pryszczy, ma piękną cerę i wspaniałe włosy, nie ma problemów z trawieniem, nie ma męczą bo bóle głowy itd. Jednak przychodzi taki dzień kiedy organizm ma dość i wszystko zaczyna się psuć lawinowo, bądź już od dawna rośnie sobie komórka rakowa, o której biedny pacjent nie zdaje sobie sprawy.

Wg mnie to, że ktoś poci się nadmiernie świadczy o tym, że orgazm ma jeszcze siłę walczyć, daje nam jednak znać, iż coś jest nie tak, że trzeba coś z tym zrobić. Mówi się, że nie panna nie powinna szukać sobie łysiejącego kawalera, bo to świadczy o jego stanie zdrowia, jednak ja się zastanawiam czy lepszym kandydatem będzie ktoś, po kim nie widać jak zaśmiecony ma organizm, a w środku bomba ma już uruchomiony zegar.
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #15 : 11-05-2012, 20:50 »

nie ma męczą bo bóle głowy itd.

Cytat
Mówi się, że nie panna nie powinna szukać sobie łysiejącego kawalera

Ale na trzeźwo pisane? Czy przy piątku coś było?
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #16 : 11-05-2012, 21:10 »

A czy jest jakiś sposób, żeby opanować nadpotliwość w sytuacjach stresowych? Ja mam jedynie w pracy problem nadpotliwości i ta świadomość mnie dodatkowo stresuje i problem się pogłębia wówczas.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #17 : 11-05-2012, 21:44 »

Domi5 może masz w pracy toksyczne środowisko, które zaśmieca Twój organizm? Niestety czasami tak bywa.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Esz
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46

« Odpowiedz #18 : 11-05-2012, 21:48 »

Dużo zależy od naszego podejścia, od luzu jaki mamy względem tego, co sami o sobie myślimy i co nam się wydaje, że myślą inni kiedy widzą nas spoconych...

Zawsze postrzegałem pocenie jako objaw słabości. Teraz uważam, że to naturalne i normalne.
Im dłużej tak afirmuje sobie te sprawy, to czuję się pewniej i to dodatkowo wpływa na ilość tego potu.
Przynajmniej tak mi się wydaje.

A już najmniejsza poprawa powoduje, że człowiek nabiera pewności siebie.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #19 : 11-05-2012, 22:05 »

Esz, właśnie tak się dzieje. Ja już właśnie za dużo o tym myślę i wówczas się jeszcze bardziej denerwuję i pocę. Jak sobie z tym radzić?

 Irek, też masz rację - u mnie w pracy jest dość duszno i to też ma na pewno wpływ.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!