Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ropniaki  (Przeczytany 17729 razy)
Lukaszekkk33
***

Offline Offline

MO: 01.08.2011
Wiadomości: 32

« : 16-05-2012, 08:59 »

Mam takie pytanie co można stosować gdy zrobi się komuś ropień duża kulka z ropą która strasznie boli. Miałem już to 2 razy ;/ nic nie pomagało chociarz do lekarza iśc nie chciałem to musiałem żeby mi nacieli wycisnęli a potem zawsze przepisują antybiotyki ;/. Jak zapobiec takim ropniakom jak sobie dawać z nimi rade skąd to się bierze ?
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #1 : 16-05-2012, 09:38 »

1. Na wyropienia dobra jest maść ichtiolowa.
2. Możesz stosować na przemian z okładami z ALO-citu lub octu jabłkowego swojej roboty.
Możesz zrobić je na noc. Ja nasączam 2 waciki kosmetyczne alocitem, dokładam na zewnątrz 2 suche waciki i wszystko przyklejam 2 plastrami.
3. Można też zmiksować siemię lniane z wodą, zagotować. Jak już będzie dobrze ciepłe (gorące - na ile dasz radę wytrzymać) moczysz gazę i przykładasz do chorego miejsca. Kiedy się wystudzi - następne. Kilka razy na dzień. Po ostatnim smaruj maścią.
4. Przeciwzapalnie działa też sok z kapusty. Bierzesz ubiegłoroczną kapustę - odcinasz liść i ubijasz go delikatnie łyżką albo tłuczkiem do mięsa, tak aby puścił sok. Przykładasz go do zmienionego miejsca i owijasz zwykłym bandażem (nie elastycznym). Najlepiej zrobić to na noc.

Nie wolno izolować zmienionego miejsca nieprzewiewnymi materiałami albo foliami, lepsza jest gaza.
« Ostatnia zmiana: 16-05-2012, 09:50 wysłane przez Agnieszka » Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Lukaszekkk33
***

Offline Offline

MO: 01.08.2011
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #2 : 23-05-2012, 08:54 »

Skończyło się tak, że ropniaka miałem nacinanego i antybiotyk ;/ smarowałem maścią ichtiolową, to nic nie dawało i podobno jeszcze pogorszyło sprawę... To już drugi taki ropniak który miałem nacinany ;/ nie wiem skąd to się bierze a ja nic nie mogę z tym zrobić jedyną pomoc jaką mi udzielił to chirurg po raz drugi. Tylko, że ten ropniak był dość duży...
« Ostatnia zmiana: 23-05-2012, 12:15 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #3 : 23-05-2012, 09:56 »

W rodzinie mężczyzna miał ropniaka pod pachą. Przez trzy dni miał przyklejony okład z " babki" (na podpasce kilka liści rozbić, poukładać i przyłożyć do ropniaka).
Po trzech dniach ropniak zrobił się szpiczasty, z takim czubkiem, cyckiem?  W czwarty dzień na  
podpaskę dał miąższ z aloesu (ca. łyżeczkę od herbaty). Rano cała podpaska była pełna ropy z krwią. Zagoiło się pięknie. Sprawdzone - polecam.
« Ostatnia zmiana: 23-05-2012, 12:17 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lucy
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15-12-2006
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 299

« Odpowiedz #4 : 24-05-2012, 18:39 »

Okłady z siemienia w/g Agnieszki są też skuteczne.
 Tak definitywnie syn wyleczył czyraki na szyi. Wychodzi rdzeń i po kłopocie.
Zapisane

Wyimaginowane dolegliwości są nieuleczalne.
Barbarka15
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.04.2011
Skąd: Włocławek
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #5 : 22-07-2015, 11:41 »

Ponad miesiąc temu kolega miał wypadek w pracy i ściął sobie kawałek palca w części środkowej aż do kostki. Lekarz zrobił prześwietlenie, zawinął palec i dał jakiś specyfik do psikania. Palec zasklepił się po wierzchu, a w środku zebrało się wiele ropy, okropnie boli. Przy powtórnej wizycie następne prześwietlenie i okazało się że wewnątrz został jakiś opiłek metalu. Lekarz powiedział, że samo wyjdzie i kazał przyjść za miesiąc bo idzie na urlop.
Chcę pomóc koledze. Uważam że samo nie wyjdzie jeżeli palec się zagoił po wierzchu. Ma bardzo opuchnięty ten palec. Od wczoraj robię mu okłady z rozbitej kapusty. Rana się delikatnie otworzyła i zaczyna spływać ropa, uważam że to dobrze. Czy to wystarczy żeby ten opiłek wyszedł sam? Co mogę jeszcze zrobić?
Zapisane

Barbara
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 22-07-2015, 14:01 »

Maść ichtiolowa pomaga w wyropieniu. Należy ją grubo nakładać.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Barbarka15
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 11.04.2011
Skąd: Włocławek
Wiadomości: 69

« Odpowiedz #7 : 30-07-2015, 09:34 »

Minęło kilka dni, rana pięknie się wyropiła i zagoiła.
Zapisane

Barbara
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!