Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocet jabłkowy - oczyszczanie, wyczerpanie, zmęczenie  (Przeczytany 163557 razy)
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« : 17-05-2012, 21:15 »

„Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia” Margot Hellmiβ
Cytat
Oczyszczanie

Podczas kuracji oczyszczającej wszystkie systemy wydalania w organizmie (jelita, nerki, płuca, skóra) zostają pobudzone do wydalania trucizn. Następuje to na przykład przez pocenie się, głodówką leczniczą, monodietę, działania odwadniające, oczyszczające jelita i krew. Regularne spożywanie octu jabłkowego wspomaga te oczyszczające procedury...



Spożywanie
Wypijać każdego ranka podczas głodówki lub kuracji oczyszczającej 1 szklankę wody z 2 łyżeczkami octu jabłkowego. Silniejsze działanie ma ocet jabłkowy w połączeniu z miodem i maślanką.

Masaż
Codzienny masaż ciała rozcieńczonym octem jabłkowym (1 objętość octu jabłkowego na 3 objętości wody) dodaje energii i ożywia skórę. Po masażu nie wycierać skóry, lecz pozwolić jej wchłonąć cały płyn.

Płukanie
Do szklanki wody wlać 1-2 łyżeczki octu jabłkowego i płukać gardło przed myciem zębów. Ma działanie bakteriobójcze i pobudza wydzielanie trucizn przez błony śluzowe w obrębie jamy ustnej i krtani.

Kąpiel parowa
Od czasu do czasu wykąpać się w bardzo gorącej wodzie  z dodatkiem 1/4 l octu jabłkowego. W wodzie masować ciało, od stóp do głów, szczotką lub szorstką myjką.”
Cytat

Wyczerpanie, zmęczenie

Regularne wypijanie octu jabłkowego może pomóc, gdy trudno nam rankami się rozkręcić, a w ciągu dnia brakuje nam energii do działania i chęci do życia. Przyczyną tego może być dieta uboga w składniki odżywcze lub zaburzenia trawienia, które mogą mieć zły wpływ na zaopatrzenie organizmu w te ważne składniki. Dobrze jest wtedy wprowadzić do diety produkty bogate w potas, jak algi morskie, awokado,

Spożywanie
Przez dłuższy okres wypijać 1—2 razy dziennie szklankę wody z 1—2 łyżeczkami octu jabłkowego i 1 łyżeczką miodu. W stanach ostrego wyczerpania wypijać kilka razy w ciągu dnia 1 szklankę tego napoju.

Masaż
Rozwodnić ocet jabłkowy w stosunku 1:3. Nalewać odrobinę płynu na dłoń i nacierać nim ciało. Zacząć od stóp, nie zapomnieć o ich spodzie, posuwać się w kierunku serca. Nie wycierać skóry, lecz pozwolić jej wchłonąć cały płyn.
Dodatek do kąpieli

2-3 razy w tygodniu brać aktywizującą kąpiel z octem. Do wanny pełnej wody wlać ok. 1/4 l octu jabłkowego. Podczas 10-15 minutowej kąpieli należy świadomie, głęboko wdychać opary octu. Zimny prysznic po kąpieli wzmacnia jej działanie.
« Ostatnia zmiana: 18-05-2012, 06:58 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Zpmo
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 22-08-2011 z przerwami
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #1 : 17-05-2012, 21:30 »

Potwierdzam działanie octu jabłkowego z miodem. Ocet ze sklepu oraz miód spadziowo gryczany również ze sklepu (niestety nie miałem możliwości inaczej). Po okołu miesiącu takiej kuracji na czczo (MO na razie nie piję) dostałem mocnego oczyszczania, wręcz przeciążenia co objawiło się mega opryszczką, wysypkami skórnymi oraz kłuciem pod prawym żebrem. Chwilowo musiałem odstawić ale planuję powrót jak tylko organizm się uspokoi.
« Ostatnia zmiana: 18-05-2012, 06:59 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #2 : 18-05-2012, 22:25 »

Moje doświadczenie z octem jabłkowym jest takie, że wspaniale działa, smakuje i dlatego łatwo pije się power drinków ... zbyt dużo. Do tego po przeczytaniu, że jest to napój ze składników naturalnych wydawać by się mogło, że tylko pomaga. I to prawda, ale przekładając to na drogę do zdrowia - szybko spowoduje wzmożone oczyszczanie ... Organizm zareaguje np. opryszczką, silną infekcją i stanem zapalnym stawów, jak u mojej mamy a to ... zniechęca do oczyszczania. Więc jak widzę zapał, że zaczął działać od razu - włączam syrenę alarmową:stop, powoli (ona jednak przeważnie nie działa, bo skoro są efekty). A potem zaczyna się płacz. Myślę, że warto o tym pisać jak najwięcej. Zwłaszcza, że pijący MO wzmacniają się octem... Co zwiększa efekt oczyszczania jednocześnie.
Zapisane

Róbmy swoje smile
Kasandra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 15.05.2010
Skąd: Zielona Góra
Wiadomości: 104

« Odpowiedz #3 : 19-05-2012, 06:58 »

Potwierdzam wzmożone oczyszczanie za sprawą octu jabłkowego. Od dwóch tygodni piję ocet domowej roboty (1 łyżka na szklankę ciepłej wody). A to za sprawą moich stawów kolanowych.
I zaczęło się: duszący kaszel, zawroty głowy, skora na stopach rogowacieje. Pocieszające, gdyż kaszel dziś mniej duszący i od rana dużo energii. Drinki są super.
« Ostatnia zmiana: 19-05-2012, 09:05 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Lucia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23-01-2008 przerwa od 2012
Wiadomości: 72

« Odpowiedz #4 : 20-05-2012, 22:53 »

To na razie efekty picia octu jabłkowego są niemiłe. A jakieś pozytywy? O co chodzi ze stawami - ocet pomaga na stawy?
Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #5 : 22-05-2012, 20:39 »

Stawy zaczynają boleć. Trzeba sobie dać czas na regenerację płynu maziowego, bo na skutek wzmożonego oczyszczania zaczyna go ubywać. Więc jeśli dają znać stawy - wg mnie trzeba wybrać bądź miksturę bądź ocet.
Zapisane

Róbmy swoje smile
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #6 : 25-05-2012, 18:02 »

Od czterech dni stosuję  picie wody z miodem i łyżką octu jabłkowego i mam potworne skurcze mięśni nóg. Ocet jabłkowy nie jest własnej roboty, ale bez dodatków, typu bio. Czy ktoś może też po stosowaniu octu miał takie objawy? Pięć dni temu zakończyłam kurację preparatem Slow -mag.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #7 : 25-05-2012, 19:21 »

Od czterech dni stosuję  picie wody z miodem i łyżką octu jabłkowego i mam potworne skurcze mięśni nóg. Ocet jabłkowy nie jest własnej roboty, ale bez dodatków, typu bio. Czy ktoś może też po stosowaniu octu miał takie objawy? Pięć dni temu zakończyłam kurację preparatem Slow -mag.

Ocet jabłkowy, oprócz tego, że dostarcza takie pierwiastki śladowe jak: potas, wapń, fosfor, żelazo czy magnez to jeszcze dodatkowo wspomaga  ich wykorzystanie, wchłanianie przez organizm. Z tego powodu trudno mi uznać, że skurcze są spowodowane piciem powerdrinka.

Chyba, że rozpuszczane są ewentualne złogi wapniowe w mięśniach?

Zrób sobie okłady octowe:
Lniane  ściereczki lub gazę lub pieluchy tetrowe zamoczyć w occie jabłkowym, odcisnąć i owinąć nimi łydki na 30 minut. Odpoczywać w tym czasie z nogami  uniesionymi do góry.

Masaże octowe:
3 części wody i 1 część octu jabłkowego. Tak przygotowanym płynem nacierać nogi od stóp do góry, szczególnie starannie podudzia. Pozostawić do wyschnięcia.

« Ostatnia zmiana: 25-05-2012, 20:06 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #8 : 25-05-2012, 20:08 »

Ja miałam takie chwilowe skurcze w łydkach.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #9 : 25-05-2012, 20:29 »

Klara27 dzięki za wskazówki. Mam skurcze też w palcach od nóg co uniemożliwia mi chwilowo poruszanie się. Bardzo dziwne te bóle, nigdy wcześniej  nie miałam ataków tego typu. Dodatkowo odczuwam jakby wędrujące bóle przy stawach, ale ten ból jest krótkotrwały.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 34
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #10 : 25-05-2012, 21:29 »

Domi5, a może to efekt oczyszczania? Pamiętam, że zdarzyło mi się ze 2, 3 razy, że wieczorem bardzo bolały mnie łydki i stopy - podobnie jak Ty prawie nie mogłam chodzić, ale rano wszystko mijało.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #11 : 25-05-2012, 21:45 »

Lavenda22, mam taką nadzieję, że to może efekt oczyszczania, ale jestem pierwszą osobą, która zgłasza tego typu objawy po stosowaniu octu jabłkowego, więc nie mam pewności jeszcze co to jest. Może pojawi się więcej takich przypadków jak ja ;-)
Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #12 : 25-05-2012, 22:46 »

Ale to pewnie po magnezie... msn-wink Z trudem chodziłem po slow-magu. Trwało to parę tygodni. Cóż, ocet też popijałem.
Zapisane

I'm going through changes
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #13 : 26-05-2012, 08:17 »

Mam skurcze też w palcach od nóg co uniemożliwia mi chwilowo poruszanie się. Bardzo dziwne te bóle, nigdy wcześniej  nie miałam ataków tego typu. Dodatkowo odczuwam jakby wędrujące bóle przy stawach, ale ten ból jest krótkotrwały.

Po tym poście uważam, że to są objawy oczyszczania po zastosowaniu octu jabłkowego.
Przeczytaj tu o wędrujących bólach:
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/reakcje-zwane-oczyszczaniem
Zapisane

Ewela
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.12.2009
Skąd: z drogi do zdrowia
Wiadomości: 99

« Odpowiedz #14 : 26-05-2012, 09:43 »

Przy stosowaniu octu mam bóle łokci i skurcze w nogach ( różne miejsca).
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #15 : 26-05-2012, 14:43 »

Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Wszystko wskazuje na to, że te bóle to efekt oczyszczania, co mnie bardzo cieszy ;-)
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #16 : 05-06-2012, 22:01 »

Może to trochę nie w temat, ale właśnie mi się przypomniało, jak robiłam w podstawówce eksperyment - wkładaliśmy kości do octu na kilka dni i się "rozpuszczały" z zewnątrz, ale mniemam, że nie ma to powiązania z bólami. (?) Stężenie o niebo większe.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #17 : 06-06-2012, 08:18 »

Może to trochę nie w temat, ale właśnie mi się przypomniało, jak robiłam w podstawówce eksperyment - wkładaliśmy kości do octu na kilka dni i się "rozpuszczały" z zewnątrz, ale mniemam, że nie ma to powiązania z bólami. (?) Stężenie o niebo większe.

Mówisz zapewne o doświadczeniu chemicznym z kwasem octowym, który ma silne stężenie i jest substancja żrącą. (25% roztwór)
To nie ma nic wspólnego z naturalnym octem, powstałym w wyniku naturalnej fermentacji alkoholowej. Taki, naturalny ocet nigdy nie osiągnie wysokiej koncentracji. Ma zwykle 5 - 6 % kwasu octowego. W takim stężeniu  ocet ma walory prozdrowotne i lecznicze dla całego organizmu człowieka.
Zapisane

Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #18 : 06-06-2012, 11:46 »

I znów stara prawda nam się kłania:
"Omnia sunt venena, nihil est sine veneno. Sola dosis facit venenum."
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę."

Jeszcze jeden fajny cytat Paracelsusa:
"Wszystkie łąki i pastwiska, wszystkie góry i pagórki są aptekami."
Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
xxlilithxx
« Odpowiedz #19 : 06-06-2012, 12:53 »

Cytat
Mówisz zapewne o doświadczeniu chemicznym z kwasem octowym, który ma silne stężenie i jest substancja żrącą. (25% roztwór)

Nie, to było zadanie z biologii, a roztwór octu miał stężenie 10%, taki normalny domowy ocet, tyle że spirytusowy. Ale nie zalewamy przecież naszych kości octem... W każdym razie, zastanawiałam się tylko, czy to może mieć jakieś powiązanie.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!