Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 02:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ocet jabłkowy - oczyszczanie, wyczerpanie, zmęczenie  (Przeczytany 164050 razy)
scorupion
« Odpowiedz #20 : 06-06-2012, 13:29 »

Rozpuść jedną łyżeczkę octu jabłkowego własnej roboty w szklance wody i zalej tym kości.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #21 : 06-06-2012, 14:17 »

Cytat
Mówisz zapewne o doświadczeniu chemicznym z kwasem octowym, który ma silne stężenie i jest substancja żrącą. (25% roztwór)

Nie, to było zadanie z biologii, a roztwór octu miał stężenie 10%, taki normalny domowy ocet, tyle że spirytusowy. Ale nie zalewamy przecież naszych kości octem... W każdym razie, zastanawiałam się tylko, czy to może mieć jakieś powiązanie.

A więc ocet spirytusowy 10% nie jest ani normalny ani domowy smile Jest to ocet przemysłowy i chociaż jest octem fermentacyjnym to jest produkowany z taniego wina, buraków cukrowych lub ziemniaków najgorszej jakości. Czasami dodaje się do niego kwasu octowego. Takiego octu nie radzę pić chociaż niektórzy dodają go do przetworów. Ja czyszczę takim octem czajnik z kamienia. Tani środek - 1,80zł/pół litra.
Zapisane

Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #22 : 06-06-2012, 16:23 »

Było kiedyś takie doświadczenie. Zalewamy octem spirytusowym lub jego roztworem (nie pamiętam dokładnie) jajko na kilka dni. Po tym czasie skorupka mięknie na tyle, że można je delikatnie włożyć do butelki z wąską szyjką bez uszkodzenia skorupki. Następnie zalewamy wodą i kilka razy płuczemy. Skorupka staje się z powrotem twarda i mamy fajny "bajer".
Zapisane

Prawda czyni wolnym
xxlilithxx
« Odpowiedz #23 : 06-06-2012, 16:55 »

Cytat
A więc ocet spirytusowy 10% nie jest ani normalny ani domowy

Fakt.

Cytat
Rozpuść jedną łyżeczkę octu jabłkowego własnej roboty w szklance wody i zalej tym kości

Racja, inaczej się tego nie sprawdzi, jak poprzez empirię.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #24 : 06-06-2012, 18:10 »

Warto pójść po rozum do głowy. Czasami mogą z tego wyniknąć ciekawe wnioski. Organizm to nie menzurka. Po wchłonięciu octu to organizm decyduje, do czego go wykorzysta - rozpuszczenia kości czy złogów nagromadzonych w stawach.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
xxlilithxx
« Odpowiedz #25 : 08-06-2012, 10:46 »

Tak, ja już wcześniej napisałam, że przecież nie zalewamy naszych kości octem.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #26 : 08-06-2012, 19:08 »

Czy wskazane jest picie wody w octem jabłkowym przy chorym przełyku (stwierdzony przełyk Baretta)? Piję od dwóch tygodni i dziś miałam straszne boleści i zastanawiam się czy sobie nie szkodę przypadkiem.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #27 : 08-06-2012, 19:58 »

Ocet jabłkowy ma właściwości gojące więc tak na logikę to można. Co do boleści to przy używaniu roztworu octu zewnętrznie, pojawia się pieczenie jeśli skóra ma jakieś uszkodzenia bądź ranki. Na przykład po goleniu.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Andrzejkowy
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 84
MO: 01.03.2006
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 257

« Odpowiedz #28 : 09-06-2012, 07:20 »

Piję od dwóch tygodni i dziś miałam straszne boleści i zastanawiam się czy sobie nie szkodę przypadkiem.

Zmniejsz ilość octu w napoju, albo odstaw jego picie na kilka dni.
Zapisane

pozdrowienia andrzejkowy
scorupion
« Odpowiedz #29 : 20-06-2012, 09:45 »

Mistrz w ostatnim artykule podał przepis na przyśpieszenie oczyszczania octem. Jak długo to się powinno stosować?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #30 : 20-06-2012, 10:08 »

Słuszne pytanie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #31 : 20-06-2012, 10:25 »

Mistrz w ostatnim artykule podał przepis na przyśpieszenie oczyszczania octem. Jak długo to się powinno stosować?
Az wyzdrowiejesz, a zdrowy będziesz kiedy zrozumiesz i uznasz, ze jesteś zdrowy. Później możesz zastąpić dwa składniki MO octem już prewencyjnie.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
scorupion
« Odpowiedz #32 : 20-06-2012, 10:29 »

Cytat
Cytat od: Scorupion  Dzisiaj o 10:45
Mistrz w ostatnim artykule podał przepis na przyśpieszenie oczyszczania octem. Jak długo to się powinno stosować?

Az wyzdrowiejesz, a zdrowy będziesz kiedy zrozumiesz i uznasz, ze jesteś zdrowy. Później możesz zastąpić dwa składniki MO octem już prewencyjnie.

Nie bardzo mnie to przekonuje. Chodzi o przepis gdzie dajemy dwie łyżki octu na szklankę wody i pijemy raz dziennie. Przy koktajlu cytrynowym jest podany czas stosowania, przy occie nie.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #33 : 20-06-2012, 11:35 »

Cytat
Cytat od: Scorupion  Dzisiaj o 10:45
Mistrz w ostatnim artykule podał przepis na przyśpieszenie oczyszczania octem. Jak długo to się powinno stosować?

Az wyzdrowiejesz, a zdrowy będziesz kiedy zrozumiesz i uznasz, ze jesteś zdrowy. Później możesz zastąpić dwa składniki MO octem już prewencyjnie.

Nie bardzo mnie to przekonuje. Chodzi o przepis gdzie dajemy dwie łyżki octu na szklankę wody i pijemy raz dziennie. Przy koktajlu cytrynowym jest podany czas stosowania, przy occie nie.
Właśnie o tym myślałem. Ja bym zrobił tak jak napisałem. Ale oczywiście to byłby ewentualnie mój sukces albo porażka. smile U Ciebie może być inaczej. Trzeba dopasować metody do własnego organizmu. Nie ma określonego czasu, są tylko orientacyjne wskazówki. Ja myślałem na początku ze gdzieś po roku spokojnie dopasuje do perfekcji, metody i propozycje Bioslone do siebie, teraz widzę, ze to jednak dłużej potrwa, mimo dużych sukcesów, które już odniosłem.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #34 : 20-06-2012, 12:56 »

Mistrz w ostatnim artykule podał przepis na przyśpieszenie oczyszczania octem. Jak długo to się powinno stosować?
Uzupełniłem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #35 : 07-07-2012, 15:11 »

Ocet jabłkowy rewelacyjnie goi poparzenia słoneczne skóry. Sprawdziłem na sobie.
Zapisane
Baird
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-03-2007
Wiedza:
Wiadomości: 459

« Odpowiedz #36 : 07-07-2012, 19:47 »

Cytat
Ocet jabłkowy rewelacyjnie goi poparzenia słoneczne skóry.
Ja również to przetestowałem i potwierdzam skuteczność. Poza tym bardzo ładnie wygładza skórę.
Zapisane

Prawda czyni wolnym
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #37 : 07-07-2012, 20:12 »

Ja z kolei mogę poświadczyć na własnym przykładzie szybsze gojenie ran po zastosowaniu OJ.
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Anastazja_Aga
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 41
MO: 01-01-2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #38 : 12-07-2012, 09:18 »

Ja od jakichś 3 tygodni rozpoczęłam stosowanie MO z ocetm jabłkowym, ale w postaci nierozcieńczonej i w dodatku z alocitem, tzn. 10 ml octu + 10 ml alocitu + 10 ml oleju. Nie był to najlepszy pomysł. Wznowiła mi się egzema na prawej ręce. Takiego stanu nie pamiętam od bardzo dawna. I przy okazji zaszkodziłam chyba mamie, bo zaczęło ją boleć kolano. Ale szybko poszłam po rozum do głowy i stosuję teraz właściwe proporcje, tzn. rozcieńczony ocet i olej. Egzema zaczyna się uspokajać. Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło. Przekonałam sie na własnej skórze o skuteczności octu. Wspaniałe odkrycie.
Spróbuję też płukać zęby octem, bo chyba mam fluoryzę, tzn. białe plamy na zębach, szczególnie ujawniające się pod wpływem światła słonecznego. Sądzę, że to efekt fluoryzowania zębów, które przechodzilam w szkole. Kuriozum! Ich stan znacznie mi się poprawił odkąd nie używam pasty z fluorem i jestem na MO.
Zapisane
xxlilithxx
« Odpowiedz #39 : 12-07-2012, 11:17 »

Cytat
I przy okazji zaszkodziłam chyba mamie, bo zaczęło ją boleć kolano.

Ja bym napisała: "... pomogłam mamie... "
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!