Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:52 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Ocet jab³kowy - nasze do¶wiadczenia zwi±zane z wyrobem octu  (Przeczytany 364133 razy)
Tomasz4414
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: listopad 2011
Wiadomo¶ci: 63

« Odpowiedz #120 : 24-08-2012, 20:30 »

Pi³em przez miesi±c power drinki, fakt jednego dziennie bo nie chcia³em zbyt poganiaæ organizmu. Wielkich
efektów nie by³o poza odnowionym bólem w okolicach lêd¼wiowych.Nie wiem czy to rwa kulszowa czy nie bo u lekarza nie by³em pomog³y ok³ady z soli. No i nie jestem pewien czy tak zadzia³a³ ocet. W tym tygodniu koñczê piæ mieszankê na drogi moczowe i powrócê do octu. Przygotowa³em sobie ma³y zapasik i mam zawsze nastawiony s³oik, no i miodu siê trochê te¿ uzbiera³o
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #121 : 24-08-2012, 21:43 »

Czyli odtruwamy siê z toksyn skumulowanych w uk³. nerwowym, brawo!

Innym typowym miejscem odk³adania zanieczyszczeñ, pojawiaj±cych siê w p³ynie mózgowo-rdzeniowym, jest tak zwany koñski ogon, stworzony z nerwów rdzeniowych wskutek nienad±¿ania rozwoju rdzenia krêgowego za wzrostem krêgos³upa. U noworodków koñski ogon nie wystêpuje, gdy¿ rdzeñ krêgowy siêga koñca kana³u krêgowego, wiêc nerwy rdzeniowe odchodz± od niego prostopadle. W okresie wzrostu rdzeñ krêgowy przyrasta znacznie mniej ni¿ krêgos³up, w zwi±zku z czym u doros³ego rdzeñ krêgowy jest krótszy od kana³u krêgowego i siêga zaledwie drugiego krêgu lêd¼wiowego. W tej sytuacji nerwy rdzeniowe od rdzenia krêgowego odchodz± prostopadle jedynie na poziomie krêgów szyjnych, natomiast na poziomie krêgos³upa piersiowego nerwy rdzeniowe od rdzenia krêgowego zaczynaj± odchodziæ pod skosem, by poni¿ej drugiego krêgu lêd¼wiowego przybraæ kszta³t opadaj±cego w dó³ koñskiego ogona. W rezultacie w kanale rdzeniowym w odcinku ko¶ci krzy¿owej, zwanym kana³em krzy¿owym, pomiêdzy nerwami rdzeniowymi pozostaje sporo wolnej przestrzeni, do której opadaj± zanieczyszczenia pojawiaj±ce siê w p³ynie mózgowo-rdzeniowym, którym wype³niony jest kana³ rdzeniowy. W tym rejonie kana³u rdzeniowego nie ma opon mózgowo-rdzeniowych, wiêc organizmowi trudno jest usun±æ nagromadzone tam toksyny, co sprawia, ¿e w przewlek³ej toksemii ich ilo¶æ systematycznie zwiêksza siê.

Substancje toksyczne zalegaj±ce w jakimkolwiek miejscu cia³a, wcze¶niej czy pó¼niej, zawsze staj± siê po¿ywk± dla drobnoustrojów, wywo³uj±c miejscowe stany zapalne. W omawianym przypadku nazywa siê to zespo³em koñskiego ogona i jest konsekwencj± oddzia³ywania miejscowego stanu zapalnego w kanale krzy¿owym na przechodz±ce tamtêdy nerwy rdzeniowe – piêæ par nerwów krzy¿owych oraz jedn± parê nerwów guzicznych. Dolegliwo¶ci zwi±zane z tym schorzeniem wystêpuj± zazwyczaj obustronnie i mog± nastêpuj±ce formy:

    uczucie zimna w okolicy ko¶ci krzy¿owej,
    lodowato zimne stopy,
    bóle krzy¿owe, szczególnie po przemarzniêciu,
    wiotko¶æ miê¶ni nóg, która sprawia, ¿e chory porusza siê drobnymi kroczkami; pow³óczy nogami,
    zaburzenia czucia w nogach, szczególnie po wewnêtrznej stronie ud (anestezja bryczesowa),
    pora¿enie miê¶ni pêcherza moczowego i jelita grubego,
    nietrzymanie moczu u kobiet,
    zaburzenie potencji u mê¿czyzn

A sk±d takie informacje? No, tak - z portalu wiedzy! O magazynowaniu toksyn w tkankach ³±cznych.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Tomasz4414
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: listopad 2011
Wiadomo¶ci: 63

« Odpowiedz #122 : 24-08-2012, 22:08 »

Mo¿e masz i racjê jako¶ w ten sposób do tego nie podchodzi³em, a to b³±d. Teraz jak zacznê popijaæ
drinki octowe to postaram siê bardziej ¶wiadomie do tego podchodziæ. Mam tylko tak± ma³a nadziejê
¿e znów nie zwali mnie z nóg, bo nie nale¿y to do przyjemno¶ci. Po¿yjemy zobaczymy.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #123 : 25-08-2012, 09:07 »

Powtórzê za innymi czêsto wystêpuj±ce zdanie na tym forum: musi byæ gorzej, ¿eby by³o lepiej. smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Lukas123
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #124 : 28-08-2012, 11:08 »

Czy gotowy ocet nale¿y przecedziæ tak aby powsta³a klarowna ciecz? Pytam bo u mnie w occie po 8 dniach ju¿ obierki od mieszania trochê siê porozwala³y i na dole jest sporo drobinek(my¶lê, ¿e jak przecedzê na zwyk³ym sitku to to wszystko przeleci).

I jeszcze jedna rzecz - octówki do¶æ mocno w³a¿± mi do octu Oczywi¶cie nie mam z tym wielkiego problemu, ale czy to, ¿e one tam sobie ucztuj± nie wp³ynie na jako¶æ octu? smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #125 : 28-08-2012, 11:16 »

Jest rzecz, której nasi forumowicze potrafi± nie skomplikowaæ?
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #126 : 28-08-2012, 11:46 »

Octówki nie maj± prawa w³aziæ do octu!
Obierek wcale nie musisz mieszaæ. To nie pulpa ze s³abym dostêpem do powietrza.
Po 2 tygodniach od nastawienia zlejesz ocet przez sitko z wat± i po k³opocie.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Lukas123
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #127 : 28-08-2012, 12:24 »

Cytat
Octówki nie maj± prawa w³aziæ do octu!

4 warstwy gazy, szafka do której nikt nie zagl±da i wygl±da na w miarê szczeln± --> te ¶rodki bezpieczeñstwa niewiele daj± msn-wink Ale có¿, taka ju¿ pora roku nasta³a.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Sk±d: lubuskie
Wiadomo¶ci: 992

« Odpowiedz #128 : 28-08-2012, 16:20 »

Ja przykrywam lnian± serwetk±, obwi±zujê gumk± i nie mam takich k³opotów.
Zapisane
Lukas123
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomo¶ci: 117

« Odpowiedz #129 : 02-09-2012, 20:51 »

Ja przykrywam lnian± serwetk±, obwi±zujê gumk± i nie mam takich k³opotów.

Potwierdzam skuteczno¶æ tej metody. W obecnej porze roku kiedy octówek jest od... wiadomo czego taki sposób dzia³a cuda.

Ale do rzeczy - dzi¶ przecedzi³em ocet. Robi³em go z jasnych obierek(bo takie tylko mia³em) i przez to mój ocet wygl±da troszkê jak kwas ogórkowy. Smak - kwaskowaty, na pewno za ma³o s³odki(choæ da³em du¿o cukru, ale to wina tych jab³ek), ale ogólnie chyba w porz±dku. msn-wink

Czy niewielka "s³odko¶æ" octu obni¿a jako¶ jego w³a¶ciwo¶ci?
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #130 : 03-09-2012, 21:23 »

Jak sama nazwa wskazuje, to nie soczek, ale ocet. Jest OK, nie martw siê.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #131 : 04-09-2012, 07:32 »

Cytat
Czy niewielka "s³odko¶æ" octu obni¿a jako¶ jego w³a¶ciwo¶ci?
Z pewno¶ci± nie zaszkodzi.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Elwirka
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 40
MO: 08-08-2012
Wiadomo¶ci: 2

« Odpowiedz #132 : 06-09-2012, 12:49 »

Dzi¶ równie¿ przecedzi³am swój pierwszy ocet jab³kowy, wyszed³ idealny - przynajmniej tak mi siê wydajê, gdy¿ zgodny z opisem Mistrza. Przyjemny zapach i delikatny smak s³odko kwa¶ny, do tego piêkny delikatny kolor jakby lekko ró¿owy ... i jak smakuje! Jak sobie przypomnê ten sklepowy to nie ma porównania. smile
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Sk±d: Warszawa
Wiadomo¶ci: 690

« Odpowiedz #133 : 09-09-2012, 08:15 »

Do czego stosujecie zepsuty ocet? Wczoraj zauwa¿y³am nowe "wk³adki miêsne" w swoim occie.... Smutny Póki co zlatuj± siê tam kolejne muszki... Nastawi³am nowy, przykry³am jak radzi Kalina - lnian± serwet± z gumk± i ju¿ widzê jak siê czaj± te muszki, ju¿ podfruwaj± i siê krêc±. Wybijam je czêsto, ale nie mogê w kuchni siedzieæ ca³y dzieñ.
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i £ukaszka (2 l.)
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #134 : 09-09-2012, 11:56 »

Do czego stosujecie zepsuty ocet? Wczoraj zauwa¿y³am nowe "wk³adki miêsne" w swoim occie.... Smutny Póki co zlatuj± siê tam kolejne muszki... Nastawi³am nowy, przykry³am jak radzi Kalina - lnian± serwet± z gumk± i ju¿ widzê jak siê czaj± te muszki, ju¿ podfruwaj± i siê krêc±. Wybijam je czêsto, ale nie mogê w kuchni siedzieæ ca³y dzieñ.
Ja siê nie przejmujê tymi muszkami. mam nadziejê, ¿e robiê dobrze. Niektóre muszki siê tak |"zaoctuj±", ¿e s± a¿ przezroczyste.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Sk±d: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2.360

« Odpowiedz #135 : 09-09-2012, 12:09 »

Zepsuty, tzn niepe³nowarto¶ciowy - odced¼ i stosuj zewnêtrznie, np. na ¿ylaki, lub na tzw. "ciê¿kie nogi", czyli stany przed ¿ylakowe.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny cz³owieka s± ze sob± ¶ci¶le powi±zane.

- Awicenna
Lenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Sk±d: Bydgoszcz
Wiadomo¶ci: 567

« Odpowiedz #136 : 09-09-2012, 12:19 »

Asiu, który ocet jest zepsuty? Chyba nie ten, w którym utopi³y siê muszki, je¶li smak, kolor i zapach jest ok. Gdy przecedzam ocet usuwam równie¿ utopione i zakonserwowane muszki i ocet jest czysty. Nawet je¶li muszki przynios³y co¶ z³ego ze sob± do octu, to i tak kwas octowy wszystko wybi³. Nie bojê siê  u¿ywaæ takiego  octu do powerdrinka. W koñcu muszki to tez natura. smile A ci±gn± do tworz±cego siê octu, bo wiedz± co dobre. smile
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 540

« Odpowiedz #137 : 09-09-2012, 12:46 »

Co¶ ¼le zabezpieczacie, ¿e wam te owocówki wpadaj±. Obok mojego s³oja te¿ lata³y, ale ¿adna nie wpad³a.
Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #138 : 09-09-2012, 12:49 »

"Zepsuty" ocet jest ju¿ aldehydem i ma zupe³nie inny, odrzucaj±cy smak oraz zapach. Nie nadaje siê nawet do u¿ytku zewnêtrznego, jest szkodliwy.
Tak¿e przecedzam ocet z utopionych octówek i normalnie stosujê. Te muszki to strasznie k³opotliwy temat.
Co¶ ¼le zabezpieczacie, ¿e wam te owocówki wpadaj±. Obok mojego s³oja te¿ lata³y, ale ¿adna nie wpad³a.
Jak jest ich du¿o, to nawet podczas odcedzania topi± siê w occie.
« Ostatnia zmiana: 09-09-2012, 12:51 wys³ane przez KaZof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Opiotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 510

« Odpowiedz #139 : 09-09-2012, 13:01 »

Ja tam czêsto nawet nie odcedzam tylko przelewam do butelki razem z ca³± zawarto¶ci±, czyli muszkami i drobnym mi±¿szem i ocet jest smaczny.
Zapisane

"Czerwone miêso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 19   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!