Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 08:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Przepychanki (wiara, magia i niemiecki Kopernik)  (Przeczytany 40655 razy)
scorupion
« Odpowiedz #40 : 20-05-2012, 06:56 »

Bioanka, a załóżmy, że moja łódź tonie. Wyskakiwać z niej czy się modlić?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 20-05-2012, 08:21 »

Mnie się najbardziej podoba ta kara dla grzeszników, bowiem słuszna jest i sprawiedliwa:

Grzeszący przeciw Stwórcy swemu niech wpadnie w ręce lekarza!  

Mądrość Syracha, rozdział 38, wers 15
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #42 : 20-05-2012, 10:06 »

Mnie się najbardziej podoba ta kara dla grzeszników, bowiem słuszna jest i sprawiedliwa:

Grzeszący przeciw Stwórcy swemu niech wpadnie w ręce lekarza! 

Mądrość Syracha, rozdział 38, wers 15

Nie będę się więcej wypowiadać na temat Mądrości Syracha, bo nie warto. Nie czytam apokryfów. Nie jest to księga natchniona przez Boga. Jeżeli ma pan zamiar czytać Pismo Święte, to radziłabym nie zaczynać od apokryfów. Najlepiej wogóle ich unikać. Za radą św. Hieronima, który tak pisał w liście do Ledy o wychowaniu córki : "Niech się wystrzega wszelkich apokryfów, a jeśliby zechciała kiedy czytać, nie ze względu na prawdę dogmatyczną, lecz żeby podziwiać cuda, niech wie, że nie są one dziełami tych, których imiona noszą w tytułach, oraz że wiele błędów się w nich kryje, szukanie złota w błocie wymaga wielkiej roztropności".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #43 : 20-05-2012, 10:09 »

A bez cytatów potrafi Pani coś napisać?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #44 : 20-05-2012, 10:11 »

A bez cytatów potrafi Pani coś napisać?
A pan?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #45 : 20-05-2012, 10:15 »

A ja nigdy nie cytuję żadnych cytatów. Piszę z głowy, czyli z niczego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #46 : 20-05-2012, 10:16 »

Mnie się najbardziej podoba ta kara dla grzeszników, bowiem słuszna jest i sprawiedliwa:

Grzeszący przeciw Stwórcy swemu niech wpadnie w ręce lekarza!  

Mądrość Syracha, rozdział 38, wers 15

Nie będę się więcej wypowiadać na temat Mądrości Syracha, bo nie warto. Nie czytam apokryfów. Nie jest to księga natchniona przez Boga. Jeżeli ma pan zamiar czytać Pismo Święte, to radziłabym nie zaczynać od apokryfów. Najlepiej wogóle ich unikać.

Czy Pani kwestionuje ustalenia Soboru Trydenckiego?

Na temat kanoniczności księgi Mądrość Syracha wypowiedział się Kościół, i to w dodatku w sposób dogmatyczny.

jej kanoniczność w sposób dogmatyczny Kościół Katolicki potwierdził na Soborze Trydenckim[2]. Jedynie prolog pochodzący od tłumacza nie jest natchniony i nie wlicza się do numeracji w wydaniach Biblii[3].
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #47 : 20-05-2012, 10:18 »

A ja nigdy nie cytuję żadnych cytatów. Piszę z głowy, czyli z niczego.

Czyli w głowie ma pan "nic"?
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #48 : 20-05-2012, 10:19 »

Teksty Mistrza są zwyczajnie natchnione.
Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #49 : 20-05-2012, 10:22 »

Teksty Mistrza są zwyczajnie natchnione.

Wiem, wiem...  dlatego zwie się Mistrzem.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #50 : 20-05-2012, 11:00 »

Bioanka, dla mnie,  z mojego punktu widzenia to Ty jesteś bardzo chora. Prawdopodobnie Candida zaatakowała również płaty mózgowe odpowiedzialne za racjonalne myślenie i stad ta ślepa wiara w coś, co daje Ci wsparcie i nadzieje, bo to pomaga Ci przetrwać z tak osłabionym organizmem. Z góry Cię przepraszam jeśli Cie uraziłem, bo nie to było moim celem, ale jeśli poczujesz się urażona to będzie to potwierdzać moje spostrzeżenie, ponieważ w miarę zdrowa, czyli silna osoba moim zdanie przyjęłaby moja opinie jako wskazówkę do przemyślenia a nie urazę.
« Ostatnia zmiana: 21-05-2012, 12:11 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Bioanka
Początkujący
*


Offline Offline

MO: 16/04/2012
Wiadomości: 30

« Odpowiedz #51 : 20-05-2012, 22:32 »

Bioanka dla mnie z mojego punktu widzenia to Ty jesteś bardzo chora. Prawdopodobnie Candida zaatakowała również płaty mózgowe odpowiedzialne za racjonalne myślenie i stad ta ślepa wiara w coś co daje Ci wsparcie i nadzieje, bo to pomaga Ci przetrwać z tak osłabionym organizmem. Z góry Cie przepraszam jeśli Cie uraziłem, bo nie to było moim celem, ale jeśli poczujesz się urażona to będzie to potwierdzać moje spostrzeżenie, ponieważ w miarę zdrowa, czyli silna osoba moim zdanie przyjęła by moja opinie jako wskazówkę do przemyślenia a nie urazę.
Wybaczam ci Irek, myślę, że jest w tobie coś, mimo wszystko ( mimo twych obraźliwych słów), co może któregoś dnia zakiełkować. Jest w tobie ból , może żal ... (nie wiem, nie mnie oceniać), który powoduje, że atakujesz. Dlaczego atak? I czy to jest atak przeciwko mnie, czy przeciwko temu co pisze? Przeciw Bogu?
« Ostatnia zmiana: 21-05-2012, 12:11 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #52 : 21-05-2012, 00:19 »

To ja już rozumiem, dlaczego lekarze zajmują się wyłącznie objawami a nie próbują leczyć przyczyn. To po prostu nie jest ich działka.
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.360

« Odpowiedz #53 : 21-05-2012, 07:01 »

Wybaczam ci Irek, myślę, że jest w tobie coś, mimo wszystko ( mimo twych obraźliwych słów), co może któregoś dnia zakiełkować. Jest w tobie ból , może żal ... (nie wiem, nie mnie oceniać), który powoduje, że atakujesz. Dlaczego atak? I czy to jest atak przeciwko mnie , czy przeciwko temu co pisze? Przeciw Bogu?

Palikot daje im przykład jak postępować.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #54 : 21-05-2012, 07:23 »

Nie mieszaj ordynardnej polityki z przekonaniami i zdrowym rozsądkiem. Bioanka, to jak, wyskakiwać czy modlić się?
« Ostatnia zmiana: 21-05-2012, 12:12 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #55 : 21-05-2012, 07:35 »

Wiesz Scorupion, jak tracisz grunt pod nogami to na nawrócenie masz jeszcze szanse, a modlitwa nigdy nie zaszkodzi, a nóż widelec osiądziesz na jakiejś mieliźnie zreperujesz łajbę i zmienisz kierunek rejsu.


Mistrzu, myśli Pan, że lobby farmaceutyczne mogło namieszać i w biblii? Fakt, że byłoby to marketingowo "genialne" posunięcie aby zdobyć rzeszę klientów.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
scorupion
« Odpowiedz #56 : 21-05-2012, 07:53 »

Marcinie, to nie tak. Wszyscy chyba znają opowiastkę, kiedy biedny człek codziennie żarliwie modlił się o wygraną w totka. Aż wreszcie zniecierpliwiony Bóg zagrzmiał: "daj mi szansę, idź skreśl numerki".
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #57 : 21-05-2012, 08:56 »

Mistrzu, myśli Pan, że lobby farmaceutyczne mogło namieszać i w biblii? Fakt, że byłoby to marketingowo "genialne" posunięcie aby zdobyć rzeszę klientów.
Na to wychodzi, no bo czy to nie dziwne, że w każdej innej sytuacji boskie stawiennictwo wystarczy, a w chorobie nie. Musi być lekarz, i już.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #58 : 21-05-2012, 09:17 »

Palikot daje im przykład jak postępować.
Jak nie cytat, to Palikot. Wygodny wykręt od rzeczowej dyskusji na poważny temat.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #59 : 21-05-2012, 10:20 »

Palikot daje im przykład jak postępować.
Jak nie cytat, to Palikot. Wygodny wykręt od rzeczowej dyskusji na poważny temat.
Cytowanie to wygodnictwo, zwalniające od zastanawiania się samemu. Stad brak argumentów poza cytatami. Wierzycie w autorytety, fakultety i jednocześnie czerpiecie z Bioslone. To się wzajemnie wyklucza. Bierzecie sobie gotowy przetworzony, wygodny produkt, zamiast przygotować go samemu.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!